Skocz do zawartości

Problem z ciśnieniem. Pomocy


Gość Jadzia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Od 2 tygodni jestem w de i złapało mnie przeziębienie. Wzięłam przywiezione leki, ale po raz pierwszy mam tak duże ciśnienie 150/99 i puls 105. Czy przy przeziębieniu jest tak duże ciśnienie czy to coś innego? 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej siostra dała mi cirrus duo i wzięłam zgodnie z ulotką rano i wieczorem i wzięłam jeszcze multiwitaminę czyli nic strasznego a czuję się fatalnie cała pobudzona i z wyskakującym sercem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie masz powód. Zgaduję, że cirrusa nie brałaś wcześniej i dlatego taka reakcja, bo to wbrew pozorom silny lek bez recepty. Zawiera pseudoefedrynę, na którą bardzo wiele osób reaguje właśnie pobudzeniem czyli wysokim ciśnieniem i pulsem. Ja mam tak samo i przez dwa dni miałam pietra bo nie wiedziałam co się dzieje.Kiedyś pisano o tym dużo, bo dzieciaki wykorzystują pseudoefedrynę do "narkotyzowania się". Odstaw ten lek i poczekaj kilkanaście godzin i powinno się uspokoić. Trzymaj się i nie przemęczaj. W aptece kup sprawdzoną aspirynę i wracaj do zdrowia. 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż się uczymy o lekach i warto wiedzieć więcej.

  Ale np u mnie każda infekcja zaczyna się od jakiegoś niezdrowego pobudzenia, a nawet pojawia się to pobudzenie i nerwowość  jeszcze wcześniej niż inne objawy choroby, ale potem ustępuje.

Dużo zdrówka, Jadziu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wychodzę z przeziębienia. Na szczęście przed wyjazdem :). Biorę ze sobą sprawdzony lek NEOZINE, to lek bez recepty i przeciwwirusowy. Przy grypie postawi na nogi w 2-3 dni i z przeziębieniami sobie daje radę. Zresztą przy grypie nie wolno łykać antybiotyków a właśnie leki przeciwwirusowe. Neozine jest już dostępne bez recepty więc można spokojnie kupić, piję też od jakiegoś czasu czystą postać wit.C w proszku. Coraz więcej osób to stosuje i nawet lekarze zaczynają zalecać, to coś, z czego firmy farmaceutyczne robią nas wit.C w tabletkach dodając drugie tyle niepotrzebnej chemii. Bardzo bałam się, ze jak pojadę pierwszy raz, zmiana klimatu i bum choroba gotowa ale na szczęście wzięło mnie wcześniej więc jest spora szansa, że zmiana klimatu podziała tylko kojąco. Czas ciężki chorobowo i życzę wszystkim zdrówka. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fraumiau dziękuję dokładnie jest jak piszesz ma pseudoefedrynę. Uspokoiłam się trochę i poczekam aż to wyjdzie ze mnie. Jeszcze raz dziękuję!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ciśnienie mi wali dokładnie.Wczoraj prawie 200 /110.Leki mam ,biorę od kilku lat i chyba już za słabę są.Czym ja się tu stresuję?.Chałupa pusta ,nic się nie dzieje ,a tu takie atrakcje.Noc też nie przespana.Pdp dzisiaj wraca.

Chyba to wszystko gdzieś z tyłu głowy siedzi.Stres ,stres.Miejsce mi nie pasuje.Niby nic takiego,ale nic bez przyczyny nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Teresadd napisał:

Ciśnienie mi wali dokładnie.Wczoraj prawie 200 /110.Leki mam ,biorę od kilku lat i chyba już za słabę są.Czym ja się tu stresuję?.Chałupa pusta ,nic się nie dzieje ,a tu takie atrakcje.Noc też nie przespana.Pdp dzisiaj wraca.

Chyba to wszystko gdzieś z tyłu głowy siedzi.Stres ,stres.Miejsce mi nie pasuje.Niby nic takiego,ale nic bez przyczyny nie jest.

Winogrona i grejfrut...zdążysz jeszcze do sklepu....dzisiaj otwarte normalnie... Idź do dobrego kardiologa. Moja Mama miała ogromne problemy ze skaczącym ciśnieniem. Dostała inne i od lat jest stabilne...a jest po zawale i musi szczególnie uważać.... No i dietka......pszenica weg, a i niskotłuszczowa, bez świninki się kłania....:cześć2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Teresadd napisał:

Ciśnienie mi wali dokładnie.Wczoraj prawie 200 /110.Leki mam ,biorę od kilku lat i chyba już za słabę są.Czym ja się tu stresuję?.Chałupa pusta ,nic się nie dzieje ,a tu takie atrakcje.Noc też nie przespana.Pdp dzisiaj wraca.

Chyba to wszystko gdzieś z tyłu głowy siedzi.Stres ,stres.Miejsce mi nie pasuje.Niby nic takiego,ale nic bez przyczyny nie jest.

Tereniu, pij duzo wody i soli nie uzywaj. Nie wiem jak u Ciebie, ale na taka okolicznoc mam przepisane tabletki mopoczopedne (sic!).Ale i tak do lekrza smigaj, moze byc tak, ze dawki trzeba ustawic od nowa, albo calkiem zmienic lek. No i sie nie wkurzaj! Na spacerek sobie idz powoli, obiecujesz?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mirelka1965 ,   @fioletowa.mysz ,@maria jolanta tu nic już nie kupię ,bo tu jestem na wsi i córka robi zakupy.Grapefruity mam.Dietę już zaczęłam .A co dalej ,to zobaczę.Do kardiologa fakt mus się wybrać,bo tylko rodzinna leki przepisywała i nic się działo.We wtorek tu mam iść,tylko kurtka karta mi dziś wychodzi ,a nowej nie mam .Powiem firmie żeby przefaksowali.Soli już nie będę używać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Teresadd napisał:

@Mirelka1965 ,   @fioletowa.mysz ,@maria jolanta tu nic już nie kupię ,bo tu jestem na wsi i córka robi zakupy.Grapefruity mam.Dietę już zaczęłam .A co dalej ,to zobaczę.Do kardiologa fakt mus się wybrać,bo tylko rodzinna leki przepisywała i nic się działo.We wtorek tu mam iść,tylko kurtka karta mi dziś wychodzi ,a nowej nie mam .Powiem firmie żeby przefaksowali.Soli już nie będę używać.

 

@fioletowa.mysz pisała o tabletkach na wodę...sprawdź u pdp w planie leków. Na pewno ma...weź pół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Teresadd napisał:

@Mirelka1965, @fioletowa.mysz,już po konsultacji z wami Torasemid mam.Mój Pdp lekarz,to wszystko się wala.Dosłownie.

Weź najmniejszą dawkę, nie wiem co masz na opakowaniu...a i tak będzie ci się w głowie kręcić...

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Teresadd napisał:

@Mirelka1965 ,   @fioletowa.mysz ,@maria jolanta tu nic już nie kupię ,bo tu jestem na wsi i córka robi zakupy.Grapefruity mam.Dietę już zaczęłam .A co dalej ,to zobaczę.Do kardiologa fakt mus się wybrać,bo tylko rodzinna leki przepisywała i nic się działo.We wtorek tu mam iść,tylko kurtka karta mi dziś wychodzi ,a nowej nie mam .Powiem firmie żeby przefaksowali.Soli już nie będę używać.

 

Przestrzegam: leków na nadciśnienie nie można łączyć z grejpfrutem. Poczytaj w internecie, jest wiele artykułów na ten temat.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MeryKy napisał:

Jeżeli bierzesz inne leki na nadciśnienie to sprawdź z czym nie można łaczyć Torasemidu. Ulotki po polsku są w sieci.

@MeryKy już przewaliłam wszystko w internecie.A  o grapefruit to wiem ,żeby go nie łączyć z lekami.A tak z w ogóle ,to kurkumę z pieprzem wypiłam na nadciśnienie.Bo znowu mam atrakcje ze skokami ciśnienia.

Ponoć można zmniejszyć wartości ciśnienia do prawidłwych pijąc kurkumę z pieprzem przez dłuższy czas.Pchwalę się efektami.:kawa2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Teresadd napisał:

@MeryKy już przewaliłam wszystko w internecie.A  o grapefruit to wiem ,żeby go nie łączyć z lekami.A tak z w ogóle ,to kurkumę z pieprzem wypiłam na nadciśnienie.Bo znowu mam atrakcje ze skokami ciśnienia.

Ponoć można zmniejszyć wartości ciśnienia do prawidłwych pijąc kurkumę z pieprzem przez dłuższy czas.Pchwalę się efektami.:kawa2:

Różne są przyczyny nadciśnienia. Czasem to hormony i choćbyś wiadro kurkumy, pieprzu czy grejpfruta wypiła to nic nie pomoże. Lepiej nie eksperymentuj. Trzeba ustawić odpowiednio tabletki.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MeryKy napisał:

Różne są przyczyny nadciśnienia. Czasem to hormony i choćbyś wiadro kurkumy, pieprzu czy grejpfruta wypiła to nic nie pomoże. Lepiej nie eksperymentuj. Trzeba ustawić odpowiednio tabletki.

Powiem tak.Leki biorę ,a kurkuma mi nie zaszkodzi.A z hormonami masz rację .To one mi dwa, trzy razy w roku takie atrakcje zapewniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Teresadd napisał:

Powiem tak.Leki biorę ,a kurkuma mi nie zaszkodzi.A z hormonami masz rację .To one mi dwa, trzy razy w roku takie atrakcje zapewniają.

Znam to z autopsji. Tylko jedne tabletki mi w miarę działają.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Teresadd napisał:

Ciśnienie mi wali dokładnie.Wczoraj prawie 200 /110.Leki mam ,biorę od kilku lat i chyba już za słabę są.Czym ja się tu stresuję?.Chałupa pusta ,nic się nie dzieje ,a tu takie atrakcje.Noc też nie przespana.Pdp dzisiaj wraca.

Chyba to wszystko gdzieś z tyłu głowy siedzi.Stres ,stres.Miejsce mi nie pasuje.Niby nic takiego,ale nic bez przyczyny nie jest.

Teresa, koniecznie musisz pójść we wtorek do lekarza rodzinnego. Na EKUZ. Nie czekaj na powrót do domu, bo nadciśnienie bardzo rujnuje organizm. 

Jeśli masz coś na wyciszenie, nawet herbatkę z melisy, to sobie zrób. Stres mógł spowodować nagły skok ciśnienia. I wyeliminuj całkowicie sól z diety. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...