Skocz do zawartości

Kto mi pomoże,doradzi - komornik za abonament ARD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Pracuję w firmie niemieckiej od dwóch lat.miesiąc po zameldowaniu otrzymałem rachunek do opłacenia za ARD.Zadzwoniłem do firmy z zap.co mam zrobić ,odpowiedzieli że mam to olać-ignorować .Dostawałem następne rachunki,a kwota do zapłaty rosła .W 2015 firma napisała mi pismo ,które wysłałem do ARD ,dostałem odp że mam płacić bo jestem zameldowany .Interwencja w mojej firmie znowu odpowiedzieli że mam to olać .Powiedziała to kordynatorka i niemka która przyjeżdża na kontrole na stele. W 2016 roku dostaje pismo od komornika,że mam zapłacić +_490E za abonament ARD/tv+radio .Dzwonię do mojej firmy co mam robić i kto to będzie płacił -zero odzewu .Poprosiłem żeby syn podopiecznego napisął pismo do ARD,napisał w moim imieniu (z nr chyba pesel swojego ojca )że ja tu tylko pracuję i prowadzę drugiego gosp.dom.było to dwa tyg. temu ,do dzisiaj 13.07.16.Dzwonię do firmy nie odbierają tel ,wysłałem e-maile nie odpisują.Tydzień temu dostałem drugie pismo od komornika z Heilbronn,że jak nie wpłacę I-raty 240,20E w ciągu dwóch tygodni to przyśle policję z nak aresztowania.W firmie(z Meinheim) nie odbierają tel.Komornik wyznaczył mi termin spotkania na 01.08.16.  Czy ktoś z Was miał podobną sytuację i podpowie co mam robić .Był inny kontroler z firmy m-c temu(co 2m-ce) pokazałem mu to pismo ,odp że muszę zapłacić ,bo mnie zamkną w więzieniu a po wyjściu to i tak będę musiał zapłacić.      

13.07.2016 JB-Borsuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, adamos1 napisał:

hm.jestem zaskoczony ,bo jestem też zameldowany w Niemczech  ,ale jezeli odbiorniki nie są na Ciebie zarejestrowane  to się dziwię,aż to sprawdzę ,czy to są  przepisowe działania.Pozdrawiam.

tez jestem w szoku... sama mam Gewrbe, meldunki rozne od kilku lat i nigdy niczego takiego nie dostalam.... przeraza mnie to, co autor postu napisal... szukaj Adaś, jak znajdziesz to wklej, bo to moze kazdego z nas spotkac.... 

ale myslac logicznie: jezeli JB Borsuk nie ma nigdzie swojego telewizora to jakim prawem ma placic abonament za czyjs sprzet... przeciez za tenze odbiornik to jego wlasciciel powinien uiszczac abonament... jak moga 2 osoby mieszkajace w tym samym domu placic podwojny abonament za odbiornik? 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się w 100%  i tak jest ,tam jest sprawa nie jasna,ale to sprawdze  .

i o to-----

Nowa regulacja dotycząca GEZ przewiduje że każde gospodarstwo domowe musi miesięcznie płacić 17,98 euro. Od każdej reguły są jednak wyjątki a do nich należą ściśle określonej grupy osób.

O zwolnienie z opłat ubiegać mogą się…

Jeśli jesteś w stanie przedłożyć wiarygodne dowody potwierdzające niemożność do uiszczania opłaty możesz starać się o zwolnienie. Dotyczy to przede wszystkim osób pobierających zasiłek dla bezrobotnych Arbeitslosengeld II, pobierających pomoc socjalną czy świadczenia ochrony socjalnej Grundsicherung. Po niedawnym wyroku jednego z sądów, osoby z niskimi dochodami mają dużo większą szansę na obniżenie czy całkowite zwolnienie z GEZ – w przypadku gdy uiszczenie opłaty spowodowałaby zagrożenie dla Twojego minimum egzystencjalnego.

Zwolnieni z opłat są także studenci, pobierające świadczenia związane z BAFöG. Podobnie sytuacja ma się w przypadku osób będących odbiorcami świadczeń dla azylantów uwzględnionych w tzw. Asylbewerberleistungsgesetz. Do ostatniej grupy zaliczają się głuchoniewidomi oraz osoby pobierające świadczenia dla niewidomych (Blindenhilfe) – oni także mogą złożyć wniosek o zwolnienie z opłat. Jeśli więc jesteś głuchy, masz uszkodzony wzrok przynajmniej w 60% lub jesteś ciężko upośledzony (w przynajmniej 80%) możesz starać się o zredukowanie abonamentu do 5,99 euro miesięcznie lub pełne zwolnienie........"  Czyli nasz P.Borsuk  jest zameldowany gdzieś tam i tam są odbiorniki RTV   i z tego wynika ,że  musi zapłacić abonament ,tak to rozumię ,a Ty?

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech jest przymus płatności za odbiorniki nawet jeśli się ich nie ma . Jeśli Pan mieszka w mieszkaniu podopiecznego który ten abonament płaci to wystarczy napisać pismo że abonament w tym mieszkaniu jest już płacony i wskazać osobę . Jeśli abonament płaci syn mieszkający na przykład niżej a podopieczny mimo że mieszka wyżej w tym samym domu jest już liczony jako osobne gospodarstwo domowe . Trzeba też uważać żeby się nie naciąć na oszustów którzy wykupują różne bazy danych i wypisują takie wezwania do zapłaty . Najlepiej iść do urzędu i tam to wyjaśnić , nie robić tego telefonicznie .

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma Pan korespondencję z agencją? Dobrze byłoby mieć to na piśmie, że kazali olać pismo, bo oni powinni pomagać i sprawdzać takie rzeczy. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być właścicielem by zostać obciążony tym kosztem - po prostu jak ktoś nowy się melduje to oni to z automatu wysyłają wnosząc że skoro ktoś jest zameldowany to używa . My wynajmowaliśmy mieszkanie , znajomy mieszkał u nas i też mu takie pismo przyszło . U nas wystarczyło sytuację wyjaśnić że już abonament jest opłacany i dali spokój .

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tam jest tak że ich nie bardzo obchodzi kto jest właścicielem a kto najemcą , bardziej się to liczy od "gospodarstwa domowego" i w takim gospodarstwie może mieszkać kilkanaście osób a płaci tylko jedna bo nie płaci za liczbę osób tylko za to jedno gospodarstwo . Tam jest też tak że jeden jak się uchyla to oni zaczynają szukać kolejnych osób które to mogą płacić . Zawsze zaczynają właśnie od właściciela , wynajmującego i tak dalej . W przypadku jak powyżej niedobrze że sprawa została olana - podejrzewam że przy odpowiednim wyjaśnieniu problem by się skończył już po pierwszym piśmie . 

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma powinna przynajmniej powiadomić opiekuna że taka sytuacja może być i należy jak najszybciej takie pismo wyjaśnić . Problem by się skończył . Ktoś kto w De nie mieszkał tych zasad nie zna , bo o ile u nas da się tego nie płacić to tam jest to ściągalne.

  • Zgadzam się 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, Gość Kania napisał:

A ma Pan korespondencję z agencją? Dobrze byłoby mieć to na piśmie, że kazali olać pismo, bo oni powinni pomagać i sprawdzać takie rzeczy. 

dokładnie,teraz kwestia tylko dogadania się z Firmą

2 minuty temu, Personel dla Europy napisał:

Firma powinna przynajmniej powiadomić opiekuna że taka sytuacja może być i należy jak najszybciej takie pismo wyjaśnić . Problem by się skończył . Ktoś kto w De nie mieszkał tych zasad nie zna , bo o ile u nas da się tego nie płacić to tam jest to ściągalne.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to tez jeszcze jeden argument więcej, żeby nie wchodzić w sprawy , których się nie rozumie i np. nie prowadzić pseudo działalności w Niemczech, bo nigdy nie wiadomo co z tego wyniknie. w żadnym razie nie meldowałabym się w Niemczech, bo choć pracuję tu od lat to nie znam wszystkich chwytów, a kto z Polski poradzi sobie z niemiecką biurokracją?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamos1 napisał:

tutaj akurat nie była to pseudo działalność  a uczciwe zatrudnienie.W Polsce też nie znamy wszystkich przepisów a więc trzeba być po prostu ostrożnym.

            wszystkie te działalności opiekunów  przez firmy są pseudo, bo jak inaczej ? i choć nie wynika to z postu bezpośrednio   to po co by opiekunowi meldunek w Niemczech jeśli nie kazano mu/jej założyć niby-działalności ? Legalny pracownik musiałby się zameldować jedynie gdyby przebywał w Niemczech powyżej 3 miesięcy.

              I jednak w Polsce orientujemy się w przepisach o niebo lepiej, choćby z uwagi na zrozumiały język.

            Wyjątkowo niesolidna firma.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zakładałem zadnej działalnosci w niemczech,firma jest niemiecka ,umowa na niem. zasadach.kazali mi sie zameldowac-firma.Disiaj dostałem odp.z ARD,ze pdp płacił najnizsza składke,a teraz nie płaci ze wzgl. na wiek.,i ze musze zapłacic ,a ktos musi płacic w tym domu i ze.Komornk moze mi rozłozyc to na raty..TO samo powiedzieli mi w firmie(,dzisiaj oddzwonili) i ze mam sie wymeldowac.ZROBIŁEM to w piatek.Masło maślane

Edytowane przez JB-Borsuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tutaj tak jest, że jak właściciel mieszkania jest zwolniony z opłat za radio i telewizję to płacić musi druga osoba, która w tym domu jest zameldowana. W tym wypadku byłeś Ty i obawiam się, że będziesz musiał za ten czas niestety zapłacić.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
O 13/7/2016 at 13:24, a.....1 napisał:

zgadzam się w 100%  i tak jest ,tam jest sprawa nie jasna,ale to sprawdze  .

i o to-----

Nowa regulacja dotycząca GEZ przewiduje że każde gospodarstwo domowe musi miesięcznie płacić 17,98 euro. Od każdej reguły są jednak wyjątki a do nich należą ściśle określonej grupy osób.

O zwolnienie z opłat ubiegać mogą się…

Jeśli jesteś w stanie przedłożyć wiarygodne dowody potwierdzające niemożność do uiszczania opłaty możesz starać się o zwolnienie. Dotyczy to przede wszystkim osób pobierających zasiłek dla bezrobotnych Arbeitslosengeld II, pobierających pomoc socjalną czy świadczenia ochrony socjalnej Grundsicherung. Po niedawnym wyroku jednego z sądów, osoby z niskimi dochodami mają dużo większą szansę na obniżenie czy całkowite zwolnienie z GEZ – w przypadku gdy uiszczenie opłaty spowodowałaby zagrożenie dla Twojego minimum egzystencjalnego.

Zwolnieni z opłat są także studenci, pobierające świadczenia związane z BAFöG. Podobnie sytuacja ma się w przypadku osób będących odbiorcami świadczeń dla azylantów uwzględnionych w tzw. Asylbewerberleistungsgesetz. Do ostatniej grupy zaliczają się głuchoniewidomi oraz osoby pobierające świadczenia dla niewidomych (Blindenhilfe) – oni także mogą złożyć wniosek o zwolnienie z opłat. Jeśli więc jesteś głuchy, masz uszkodzony wzrok przynajmniej w 60% lub jesteś ciężko upośledzony (w przynajmniej 80%) możesz starać się o zredukowanie abonamentu do 5,99 euro miesięcznie lub pełne zwolnienie........"  Czyli nasz P.Borsuk  jest zameldowany gdzieś tam i tam są odbiorniki RTV   i z tego wynika ,że  musi zapłacić abonament ,tak to rozumię ,a Ty?

 

O 14/7/2016 at 19:13, Serenity napisał:

            wszystkie te działalności opiekunów  przez firmy są pseudo, bo jak inaczej ? i choć nie wynika to z postu bezpośrednio   to po co by opiekunowi meldunek w Niemczech jeśli nie kazano mu/jej założyć niby-działalności ? Legalny pracownik musiałby się zameldować jedynie gdyby przebywał w Niemczech powyżej 3 miesięcy.

              I jednak w Polsce orientujemy się w przepisach o niebo lepiej, choćby z uwagi na zrozumiały język.

            Wyjątkowo niesolidna firma.

 

O 22/7/2016 at 22:18, Florcia napisał:

C'est La Vie...trzeba zapłacić:(

 

Ostrożnie, bo to może być oszustwo, te pisma itd., nie wierzę żeby było obowiązkiem podopiecznego płacenie za odbiornik, który jeżeli już, to opłaca na pewno od lat podopieczny albo jego rodzina! Nie spotykać się z nikim, bo oszuści właśnie żerują na osobach, które słabo znają język, a tym i prawa w Niemczech, to próba zastraszenia, nic innego!

pozdrawiam

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...