Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Łukasz napisał:

http://www.finanzamt.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=66&Itemid=123

Ja tylko podsyłam, haha. Akurat temat Gewerbe mnie nie interesuje, więc nie wtrącam się w Waszą polemikę.

Mnie tez nie interesuje. Znam opiekunki, ktore tak pracuja, o tym jak to wyglada czytalam tez na forach.. Jesli juz wlasna dzialalnosc to dla mnie bardziej korzystna jest polska niz Gewerbe. Porownywalam zasady jednej i drugiej stad wiem  na czym ta roznica polega.  Jesli chodzi o przepisy, to nie potrzebna jest tu zadna polemika, to ze nie ma skladek na niemiecki zus  to jest jasne i oczywiste tak jak to, ze ze na polskiej dzialalnosci jest to obowiazkowe. Czy tu tez internet klamie?   Co za...

41 minut temu, Łukasz napisał:

teraz to i już internet jest be. A kto to jest dobry doradca w Niemczech?

Serenity. Hahaha...Ona pisze przepisy. Placcie skladki na Gewerbie, bo  panstwo niemieckie was ukarze...Juz widze mine urzednika w waznym urzedzie, oslupial by jak nic.  Bylo juz tu troche fantastycznych opowiesci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marii napisał:

Mając gewerbe umowę podpisuje z rodziną. nie z firmą. firmie zleca tylko prowadzenie gewerbe. rodzina mi płaci na konto lub do ręki to jest kwestia do uzgodnienia.

Jak tak to moze byc , bo sa tez agencje, gdzie rodzina placi na ich konto a dopiero po potraceniu swoich kosztow  agencja przelewa na konto opiekunki , chociaz czytajac te przepisy to Gewerbe powinna byc prowadzona tylko przez wlasciciela Gewerby, dopiero rozliczenia , ksiegowosc moze zlecic odpowiednim firmom ., ale jak widac mozna i tak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, LENA_57 napisał:

Jak by nie liczyc, biednej opiekunce zawsze wiatr w oczy.

Niekoniecznie. Gdy opiekunka na dzialalnosci podpisze umowe zrodzina bez posrednikow, to wieksza  kasa trafia do niej, oczywiscie po odliczeniu kosztow prowadzenia dzialalnosci.

1 minutę temu, Serenity napisał:

@Moderator Cały czas pisze się tu nie w temacie, czy tak ma być?

 

To fakt, ale czasem nie tylko w tym watku  zreszta  odchodzi sie od glownego tematu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat  będzie jak napiszę ,że na mojej stelli jest fajnie ,,tylko dzisiaj 1 raz dziadziusiowi się przytrafiło posiusiać w łóżko ,,nie trafił poprostu tam gdzie trzeba,,,ale to 1 raz ,,,walczyłam z cieńkim materacykiem aby go na siłę wepchać w pralkę ,,wsadziłam dziada i jak się wypierze tak się wypierze ,,,  polecam serdecznie moją stellę ,,,musi też byc dobry kierowca bez nerw,,,bez stress,  poprostu luzak,,na całej lini,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym wątku od początku tematem są różne sztele jakie można trafić w bieżącej chwili  w Internecie, a nie opis konkretnych na których się jest czy też rodzaje umów jakie można ewentualnie podpisać z agencją czy pracodawcą.

       Myślę, że trzymanie się konkretnych tematów to sprawa zasadnicza z uwagi na szacunek dla naszych czytelników. Trzymać się tematu to kwestia porządku i tego powinni pilnować prowadzący to forum.

     Osoby szukające informacji o Gewerbe powinny to znależć bez trudu w odpowiednim temacie.

      I tak, powtórzę, że omylkowo napisałam, że ubezpieczenie emerytalne od Gewerby opiekunki w Niemczech jest obowiązkowe - nie, od tego rodzaju Gewerby jeszcze nie trzeba obowiązkowo opłacać składek emerytalnych , ale od niektórej Gewerby w Niemczech  się płaci i stąd moja omyłka. Sama Gewerbe się nie zajmuję i to mimo wykształcenia ekonomicznego.

A składki emerytalne i rentowe wolę jednak  opłacać i to w Polsce.

     Ale to wszystko  powinno być w odpowiednim temacie a nie tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dziś taka nowa oferta choć raczej dla mężczyzny:

 

 

zatrudni opiekuna lub opiekunkę z dobrą znajomością języka niemieckiego do opieki nad 87 letnim Panem po wylewie, leżący, nie mówi (ale nie ma problemu z demencją , jest zdrowy na umyśle ,komunikuje się gestami). Pieluchy, skarpety uciskowe, 90 kg., ale sam wstaje, noc spokojna. Podopieczny wstaje o 9:00, pokazuje, jak trzeba go umyć. Dla opiekuna całe piętro do dyspozycji z łazienką , dziadek jest raz w tyg. zabierany na opiekę dzienną od 7:30 do 16:30.
WYMAGANIA: - Gotowość do podjęcia pracy od 13.11.2016 r. na 2 miesiące - Dobra znajomość j. niemieckiego - Cierpliwość i empatia - Z dużym doświadczenie w opiece - Może być też silna pani NASZA OFERTA: - Pracę w pełni legalną w oparciu o umowę zlecenie + opłacone składki ZUS - 1300 euro netto - Zwrot kosztów podróży (180 euro netto) - + premia świąteczna 240 euro ( każdy dzień 80 euro) -

 

zwrot kosztów podrózy istotnie godny uwagi i dodatek świąteczny nienajgorszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ika2000 napisał:

Ciekawe.Czy naprawdę ruszy fala procesów? Może to coś da?No z tą prywatnością i gotowością do pracy to fakt.W umowie jest 40 godz tyg.Może i tak gdzieniegdzie jest że w sumie tej realnej pracy więcej nie ma> Ale co z tego ? Jesteś na miejscu i nawet jakby nie wykonujesz pracy to i tak jesteś na zawołanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity dziadka maltretują skarpetami uciskowymi-masakra,,,sumy mi też by odpowiadały ,ale nie jestem silną panią:płacz:  na 100% jest transfer ,,po wylewie i dlaczego ma być  ktoś silny ,,dlatego wynagrodzenie jest 1300 euro,,,będzie nie jeden chętny -na pewno,,,:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi w tamtej ofercie ciekawe jest zwłaszcza, że owa firma oferuje 180euro na dojazd i to nie tylko dla tej szteli.

          No i ja też nie jestem mocarzem, ale transferowałam dziadka prawie 100kg, ale on sporo pomagał. teraz już bym unikała takiego ciężaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Serenity napisał:

@Blondi w tamtej ofercie ciekawe jest zwłaszcza, że owa firma oferuje 180euro na dojazd i to nie tylko dla tej szteli.

          No i ja też nie jestem mocarzem, ale transferowałam dziadka prawie 100kg, ale on sporo pomagał. teraz już bym unikała takiego ciężaru.

Ja też bym chciała 180 euro za dojazd ,,,ale też nie narzekam na to co dostaje od agencji,,,aby koszty się zwróciły i jest dobrze,,, nie raz jak się czyta to oczopląsów można dostać od tych sum, jedni płaćą tyle a inni tyle ,a za to tyle -moze więcej a za coś inne mniej ,,a w końcu po dodaniu to na jedno się nieraz wychodzi,,,, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam hicior!! Czytajcie :

 

Poszukujemy małżeństwa chętnego do opieki nad małżeństwem, wymagana jest dobra znajomość  język niemieckiego przynajmniej przez jedną osobę. 

 

Do opieki jest: 

 

Pani- lat 82, 168 cm, 82 kg, chodzi przy pomocy rolatora, ma lekką demencję, częściową inkontynencję, potrzebuje pomoc przy ubieraniu i rozbieraniu się oraz zmianie pieluchomajtek.

 

Pan-lat 84,165 cm, 55 kg, leżący, pełna inkontynencja, często budzi się w nocy. Wszystkie czynności pielęgnacyjne odbywają się w łóżku, jest całkowicie zależny od pomocy innych.

 

 

Rano i wieczorem przyjeżdża służba pielęgniarska, która podaje leki i kąpie pacjentów

 

Oprócz tego do obowiązków opiekunów należy: sprzątanie, pranie, prasowanie, robienie zakupów, wspólne gry, spacery i towarzyszenie do lekarza.

 

Opiekunowie mają do dyspozycji pełni umeblowany i wyposażony pokój. Jest możliwość  korzystania z telefonu do Polski oraz z internetu. 

 

Seniorzy mieszkają w przestronnym mieszkaniu (ok 100 m2) w miejscowości Isny im Allgäu, na Bawarii.

 

 

Wyjazd 14.12. lub wcześniej.

 

Gwarantujemy: 

- legalne i bezpieczne zatrudnienie na umowę zlecenie 

- pakiet ubezpieczeń (druk A1 oraz karta EKUZ, odprowadzane składki w Polsce od średniej krajowej) 

- wynagrodzenie 1800 euro netto (dla 2 osób)

- dodatkowa premia Świąteczna 150 Euro, premia Noworoczna 75 Euro

- gwarantujemy zakwaterowanie, wyżywienie 

- pokrywamy koszty oraz organizujemy podróż 

- zapewniamy opiekę i wsparcie naszego zespołu w Polsce i Niemczech 

 Małżenstwo do pracy i żona za 1300 euro a mąż okruchy -za 500 euro,,no tak to wygląda,,, nocne wstawania -dwie osoby powinny pracowac za normalne stawki a nie 1800 dla dwoch osób i zarób się za 900 euro-masakra,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi a mnie się podoba ! i jednak ktoś pomyślał, że jedna opiekunka tam nie ujechałaby...

a dodam. że coś podobnego sama kiedyś obrabiałam, ale nie było wstawania w nocy i leżąca była babcia.

       Ciekawy przypadek. Uważam nawet że takich zleceń powinno być więcej i pewnie będzie,

       I finansowo to też nie najgorsze: 900 euro na osobę  i partner na miejscu ? jakaś para może sobie ładnie zarobić, choć istotnie te pieniądze im tak łatwo nie przyjdą- wszystko zależy od charakteru podopiecznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1800e na 2 osoby w święta to są marne grosze.są firmy co płacą przy 1 osobie leżącej taka kwotę i nie trzeba w nocy wstawać.  żadna polska firma tyle nie zapłaci. moja koleżanka jedzie do chodzące babki za 1600e.Ja w tym roku święta spędzam w domu.tylko 2 razy byłam w domu na święta w 2006 i 2010 i teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka praca ,gdzie w dzien kupa obowiązków i potem nocna bieganina po 4 czy 5 razy, to tam aż się prosi 2 osoby ,na zmianę ,,ale w większości przypadków jest tylko jedna osoba i musi to wszystko obrobić,,ja pracuję 8 godzin a nieraz mniej ,,neiraz może wyjdzie więcej ,,ale noce przesypiam i wieczory mam wolne i mam dobrze płacone ,,i teraz ja nigdy bym nie przeszła do pracy w dzień i w nocy za tą kase co mam teraz ,nigdy w życiu,, albo jechac w parze i wyjdzie za tą pracę mi 900 euro -też żaden biznes ,,ale się czlowiek wycwanił ,,,,

@Łukasz już Ty za dużo nie myśl,,ja za 900 euro tyłka nawet nie podniosę,,,:hahaha: taka jestem rozleniwiona -hahhaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...