Skocz do zawartości

Witamy na forum!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje za zyczenia i mile powitanie.Jestem na etapie poszukiwania nowego zlecenia .poszukuje pracy przez niemiecka firme bo mam gewerbe.Serdecznie pozdrowienia dla wszystkich pan i panow pracujacych w tym trudnym zawodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry kochani, 

czy ktoś może mi pomóc?

Otrzymałam mnóstwo ofert do pracy w Niemczech, ale ponieważ nie mam obywatelstwa polskiego ani nie jestem zameldowana w Polsce, nie mogą zawrzeć ze mną umowy, nie wiem tak dokładnie jaki w tym problem, bo jesteśmy w UE, więc nie mam problemu pracować w jakimkolwiek kraju unii, (mam obywatelstwo hiszpańskie, staram się też o przywrócenie mi obywatelstwa, bo za komuny w 1975 musiałam się jego zrzec, by otrzymać inne, a zamelduję się w Krakowie jak przejdę na emeryturę do swojego mieszkania (kupiłam 12 lat temu) w lutym przyszłego roku 2018).

A może znacie jakieś niemieckie agencje w pobliżu gdzie pracujecie, gdzie mogłabym zadzwonić i zapytać o pracę, w międzyczasie szukam przez Internet.

Pozdrawiam cieplutko.

Edytowane przez Anna Irena Slowinski Krol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam niemieckiego koordynatora,który załatwia pracę bezpośrednio przez niemiecką agencję ,mogę podać Ci numer tel do niego napisz mi wiad

Cytuj

omość.

 

O 13.01.2017 at 16:02, Ania-linda napisał:

A może znacie jakieś niemieckie agencje w pobliżu gdzie pracujecie, gdzie mogłabym zadzwonić i zapytać o pracę, w międzyczasie szukam przez Internet.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ania-linda a może warto się najpierw zorientować jak będą wyglądały sprawy emerytalne p twoim zmianie obywatelstwa ? Może załóż nowy temat na forum ?

     i faktycznie w agencji niemieckiej bez trudu zatrudnią każdą obywatelkę unii.

Powodzenia Aniu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka Serenity, 

ja o emeryturę już zaczęłam się starać 5 lat temu, dlatego że właściwie mój rocznik powinien iść na emeryturę po ukończeniu 60 lata, ale ponieważ do dotyczyło wszystkich z urodzinami włącznie do 30-go czerwca a więc ja, z 26-go lipca już się nie załapałam ;) 

prawie wszystko mam załatwione, drobne szczegóły, no i czekanie na moment, na datę oficjalnego przejścia.

Ale jeszcze czuję się na siłach i jakoś nie widzę siebie, siedzącą w domu bez obowiązków itd., a więc postanowiłam być jeszcze trochę korzystna dla innych a tym samy znaleźć sobie jakieś zajęcie, które oczywiście przyniosło mi dochody. Wybrałam na razie Niemcy dlatego że znam język, ale tak naprawdę to moim celem jest Francja, by podszlifować sobie francuski.

Tak, że nadal szukam i wiem że na pewno coś znajdę ;)

Pozdrawiam cieplutko

6 godzin temu, Serenity napisał:

@Ania-linda a może warto się najpierw zorientować jak będą wyglądały sprawy emerytalne p twoim zmianie obywatelstwa ? Może załóż nowy temat na forum ?

     i faktycznie w agencji niemieckiej bez trudu zatrudnią każdą obywatelkę unii.

Powodzenia Aniu !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!                                                                                                                                                         Mam na imie Jolka jestem opiekunka od 4 lat  mieszkam  Lubin city  dolnyśląsk.Obecnie  po 2 latach  grasowania :) okolice Hamburga polroczny urlop.  Pozdawiam wszystkich forumowiczów           

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, blanca32 napisał:

Witam wszystkich!!                                                                                                                                                         Mam na imie Jolka jestem opiekunka od 4 lat  mieszkam  Lubin city  dolnyśląsk.Obecnie  po 2 latach  grasowania :) okolice Hamburga polroczny urlop.  Pozdawiam wszystkich forumowiczów           

witaj, cieszę się że znasz Hamburg, bo to moje ulubione miasto ;) ponieważ innych nie znam za dobrze :d a w Hamburgu długo mieszkałam kiedyś ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej tak dokladnie  to nie  same centrum a okolice powiedzialłabym 120 od Bremerforde  ,Stade. A ty jesli moge tak się zwracac  co porabiasz ? Ja obecnie szukam pracy po 2 latkach babcia mi zmarła w lipcu b.r  wiec zrobiłam sobie pauze .Z tego co przeczytalam cos o Espanii pisałas urodzilas sie tam? ja mieszkalam 10 lat Zaragoza aragonia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, blanca32 napisał:

Hej tak dokladnie  to nie  same centrum a okolice powiedzialłabym 120 od Bremerforde  ,Stade. A ty jesli moge tak się zwracac  co porabiasz ? Ja obecnie szukam pracy po 2 latkach babcia mi zmarła w lipcu b.r  wiec zrobiłam sobie pauze .Z tego co przeczytalam cos o Espanii pisałas urodzilas sie tam? ja mieszkalam 10 lat Zaragoza aragonia:)

:d ja w tej  chwili nie pracuję a szukam pracy, mieszkam w Hiszpanii już od 21 lat, wybieram się na emeryturę do kraju, i też szukam pracy bo jestem bardzo aktywna, i nie wyobrażam sobie siedzieć długo i bezczynnie w domu ;) ale na razie nic nie mam, bo polskie firmy nie chcą mnie przyjąć ze względu na to że nie mam zameldowania w Polsce ani numeru pesel. Jak coś znajdę to chętnie Ci pomogę, miło wiedzieć, że mieszkałaś w Zaragoza, byłam tam dwa lata temu, ma piękny kościół-catedra de la santa Pilar, a więc na pewno też mówisz po hiszpańsku ;)

saludos y hasta el otro momento, cuidate Yolanda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
4 godziny temu, Lucyna121 napisał:

Witam wszystkie Opiekunki i Opiekunow, pracuje od 13 m-cy jako opiekunka Seniora, jesem z mazowsza. Pozdrawiam Lucyna.

Witaj Lucynka i te 13 miesięcy to jest full już,,,a jak już tyle wytrzymałaś to następne też wytrzymasz ,,,jak my wszyscy w tym zawodzie ,a czas leci jak wariat,,,a kasa jak leci -jak woda ,,,ciągle czegoś nam brakuje,,,jesteśmy w pogoni non stop,,jak pędziwiatry-pozdrawiam i czuj się u nas jak w domu:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , dziekuje za przywitanie. Blondi, wytrzymalam 13 , ale nie radze sobie z agresja rodziny. Babacia jest kochana, ale dziadek ....az brakuje slow zeby go okreslic . 28 lutego jade do domu, musze sie uspokoic i wyciszyc. Nie wroce do tej rodziny. nienawidze chamstwa , prostactwa, nie wiem jak babacia wytrzymala z takich chamem 55 lat. Ja sie nie daje dziadkowi, ale widze jak babcia cierpi ze maz jest nie zadowolony. To moja 4 rodzina i pewnie ostatnia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...