Skocz do zawartości

Witamy na forum!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 minut temu, boni napisał:

Witam.

Boni,tak mnie nazywaja.Jestem opiekunka w Niemczech.Obecnie przebywam w St.Wendel 66606.Moze jestescie tutaj,spotkamy sie,porozmawiamy,wymienimy doswiadczenia.

Pozdrowienia wszystkim opiekunkom.

Witaj Boni -zapraszam do wymiany doświadzczenia na naszym forum-poszperaj w tematach a napewno znajdziesz temat Ciebie interesujący -a na ploteczki na ,,Rozmowy przy kawie" pozdrawiam:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tośka Jeśli chcesz to próbuj, Tosiu. Zawsze coś z tego wyniknie : w sumie dobre pieniądze, nowe otoczenie i doświadczenia, a także można zyskać na poczuciu wartości, że oto dało się  radę ! No i do picia kawki to już codziennie będzie jakaś staruszka czy staruszek, a np. mój jest bardzo miły. No, ale...nie można sobie za wiele obiecywać na początek. Za to roboty jest dużo i będzie więcej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwe chyba nic nowego nie wniosę do tematu opiekunek. Kto spróbował wie ,że jeśli chce się pozostać w tej "branży "  trzeba lubić ludzi ,trzeba umieć się pochylić na drugim człowiekiem, i doszukać się w nim ,w jego chorobie ludzkich gestów .Nie jest to łatwy chleb , ale można tą pracę polubić .Pracuję od dwóch lat z tą samą osobą. Doświadczyłyśmy wspólnie  wiele wzlotów i upadków ,każda z nas wciąż uczy się drugiej. Trafiłam do opieki nie  z wyboru , z konieczności i stan taki trwa. Szanuje ludzi i jestem tutaj szanowana. Brakuje mi   polskiego towarzystwa  ,języka, ale nie poddaję się .Mam cel i wiem dokąd dążę.

  Jeśli moja wypowiedź kogoś wywoła do dyskusji  proszę o słowo jak bywalcy tego forum radzą sobie w codziennej pracy z podopiecznymi.

Pozdrawiam i dziękuję  za mile powitanie.

Edytowane przez Sara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Serenity napisał:

@krystyna62dm No tak, w końcu i z dobrymi Pdp trzeba się rozstać i to bywa bardzo smutne, ale wiem, że pracując  z dobrymi ludźmi nabiera się sporo sił i potem jest łatwiej.

To jest bardzo trudne. Przywiązujemy się do tych staruszków chcąc niechcąc traktujemy ich jak część rodziny. Przynajmniej ja jestem b. wrażliwa i szybko się przywiązuje. Wykonuje swoją pracę i wszystkie obowiązki z sercem i zaangażowaniem...,, nie umiem tak mechanicznie bez uczuć i emocji. Taka jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sara napisał:

Witam  .Jestem opiekunką .Moje doświadczenia w temacie opieka miały swój początek w kraju .Dotyczyły opieki nad najbliższymi .Od dwóch lat pracuję w opiece Niemczech. Kłaniam się wszystkim bywalcom tego forum.

@Sara witam cieplutko:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tośka napisał:

Mam 53 lata i jestem w trakcie podjęcia decyzji "aby się z Wami połączyć". Jestem bez pracy, obecnie na L 4. I w chwilach zwątpienia Wasze wpisy dawały mi nadzieję, za co serdeczne dziękuję i już mam łzy...Buziaki i Słoneczka.

Witaj tośka i odważnie i śmiało wal do nas i do tej pracy-fajna praca -ja odpoczywam jak narazie ale wracam i będzie myślę znowu fajnie bo sama sobie stworzę ten fajny nastrój-nie ma co się załamywać ani dołować -będzie dobrze :love::hahaha:

Witam pozostałe nowe buzki tutaj -:hahaha:@Sara i @krystyna62dm pozdrawiam:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkie opiekunki i opiekunów zarejestrowanych na forum.Ja   poza opieką nad chorym ojcem  na raka   nie mam żadnego doświadczenia. Ale chciałbym spróbować  za granicą,  Dlatego rozglądam się po internecie i zbieram różne informacje. Przypadkowo trafiłem na Wasze forum  , które mi się spodobało.Ze swojej strony chce dodać ,że mam  zaliczony kurs opiekunów ,obecnie uczę się niemieckiego.Byłbym wdzięczny gdybyście mi doradziły od czego zacząć. 

pozdrawiam wszystkich :

                Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...