Skocz do zawartości

Znasz język niemiecki? Sprawdź się!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Czy wesiz, że niweżane jset to w jkaiej kolśonjceoi użołone są ltirey w sołwie, by je odytcazć? Naeszmu mógwozi wysatzcry, by pirewsza i osatntia ltirea błyy na soiwm mijsecu. Tak jak w tym tkecśie. 

To także świetny test na znajomość języka obcego. Czy potrafisz bez problemu odczytać poniższy tekst?

niem.jpg.3912da167ec3c1b22f934ba0c5456d7

Rozwiązanie ukryte jest poniżej:

Spoiler

niem2.jpg.5f308e1e0bb0336c408a872c616838

 

Podwaziarmy wsytcizksh Oukpienów oósb styzasrch! 

 

 

Chcesz być na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i tekstami? Polub forum opiekunkaradzi.pl na Facebooku:

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajna ciekwostka, ale tak sie swojej znajomosci jezyka nie sprawdzi.

         Ten test  moze nawet podwazyc zaufanie wielu opiekunek w ich umiejetnosci jezykowe, bo wiekszosc opiekunek nie czyta za wiele  po niemiecku i tej bieglosci w dostrzeganiu wyrazow nie nabywa, a  uczy sie jezyka za sluchu: z rozmow i z telewizji - co zreszta jest lepsza metoda. Uczac sie z ksiazek i widzac najpierw slowa czesto mamy problemy z wlasciwa wymowa i intonacja zdania, czego z kolei uczymy sie instynktownie w sytuacji gdy mowe przyswajamy sobie na zywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teorii na temat jak się uczyć jeżyka jest wiele ,to zalezy od naszych inwidualnych zdolności itd.   jezeli idzie o ten takst  ot taka dobra zabawa ,jezeli chodzi o opiekunów -pracują  na terenie całych Niemiec  stąd dodatkowe problemy w nauce tego jezyka    ,dialekty itd.  nie pozwalają w opanowaniu tego j.perfect a szczególnie pracując z ludzmi starszymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teorii uczenia sie jezykow jest  duzo, ale pewne  sprawy sa wiadome.

Bardzo zle jesli jakis test zniecheca, bo testuje jakas nietypowa umiejetnosc.  Fatalne sa tez testy gramatyczne od ktorych roi sie w Internecie.

Bardzo dobre sa testy na egzaminy gimnazjalne.,

bo tam chodzi o rozumienie dialogow, sytuacji i sa nagrania!

Najpierw dlugo uczymy sie rozumienia ze sluchu i to jest najwazniejsze,

zeby opanowac jezyk komunikatywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauka języka jest nauką pamięciową. Trzeba po prostu uczyć się codziennie przynajmniej pól godziny, czytać, rozwiązywać ćwiczenia, albo słuchać TV obcojęzycznej. Systematyczność w nauce jest najważniejsza. Po prostu trzeba przysiąść, ćwiczyć i wykuć na pamięć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Test zabawa a tu ostre rozmowy o nauce języka. Fajne. Część opiekunek uczy się tylko mówić i nic więcej, ale część z nas chce też umieć pisać i czytać i dla takich ludzi ta zabawa jest zrozumiała tyle, że trzeba znać język perfekcyjnie w mowie i piśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość Kara napisał:

Witam. Test zabawa a tu ostre rozmowy o nauce języka. Fajne. Część opiekunek uczy się tylko mówić i nic więcej, ale część z nas chce też umieć pisać i czytać i dla takich ludzi ta zabawa jest zrozumiała tyle, że trzeba znać język perfekcyjnie w mowie i piśmie.

Bo znajomosc jezyka to jest ostra sprawa dla nas,  decyduje niemalze o stopniu trudnosci tej pracy i czesto o naszych zarobkach.

            Ja mialam szczescie miec dobrych nauczycieli i wskazali mi wlasciwe podejscie:

-    nie zestresowac sie, nie bac sie, kazdy sie nauczy, wiec sie nie zniechecic,

    nic tu nie musi byc perfekcyjne,

    szukac ciekawych tekstow, moze gazeta albo ksiazka dla dzieci

     nie dreczyc sie np. testami gramatycznymi czy opisami,

     codziennie starac sie ROZUMIEC wiecej glownie ze sluchu

     cieszyc sie kazdym zrozumiana wypowiedzia.

 

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Test jest super i to prawda nasz mozg jest niesamowity .Nie trzeba chodzic do szkoly zeby nauczyc sie jezyka ,ale kazdy musi sam znalezc najleprzy sposob dla siebie ja uczylam sie tylko 5 slowek dziennie ,jak juz sie duzo slowek zna mozna ukladac juz krotkie zdania .U mnie pojawiala sie bariera dzua rozumialam ale wstydzilam sie mowic bo balam sie ze zle cos powiem i mnie wysmieja.Po walce ze sama soba zaczelam mowic wiadomo kali jesc kali pic i wcale mnie nie wysmiewali pewnie ze widzialam usmiechy na twarzach moich rozmowcow ale to nie bylo wysmianie.I tak opanowalam jezyk:)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 5 slowek dziennie rano i przez dzien powtarzaj bedziesz zaskoczona jak ci szybko wejdzie do glowki:))))to nie zabiera czasu a napewno bardzo ale to bardzo pomaga :)))))) Jezyk bardzo ulatwia zycie i zapobiega nieporozumieniom,pozdrawiam:)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 29.01.2016 at 23:53, Redakcja napisał:

Czy wesiz, że niweżane jset to w jkaiej kolśonjceoi użołone są ltirey w sołwie, by je odytcazć? Naeszmu mógwozi wysatzcry, by pirewsza i osatntia ltirea błyy na soiwm mijsecu. Tak jak w tym tkecśie. 

To także świetny test na znajomość języka obcego. Czy potrafisz bez problemu odczytać poniższy tekst?

niem.jpg

Rozwiązanie ukryte jest poniżej:

  Ukryj zawartość

niem2.jpg

 

Podwaziarmy wsytcizksh Oukpienów oósb styzasrch! 

Koresponduję w języku niemieckim z xxx on właśnie przestawia litery-"dysleksja" nawet tłumacz  go nie zrozumie .

Chcesz być na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i tekstami? Polub forum opiekunkaradzi.pl na Facebooku:

 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, adamos1 napisał:

tak mówi mój PDP -jestem tutaj dwa lata a go nie rozumię ,jest chory to wiem ,ale nic nie zrobi by to zmienić .Bezwzględny ,antypatyczny ,egoista ,taki typ,to ma nie tylko z choroby ,ale w genach.Nic na to się nie poradzi.

Antypatyczny ,egoista -brzydkie cechy ,podziwiam Ciebie adamos za Twoją wytrzymałośc ,na prawdę trzeba byc ok! aby tak długo z takim typkiem mieszkać  i żyć i sie opiekowac itd,,,masz te dobre cechy na opiekuna -brawo!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mało tego ,dzisiaj siostrzenica ,pyta się mnie czy chcę zostać dalej ,bo chyba mu nie przyznano   I  stufy,,ha ha ,za dużo  starzyków i robią to co w Polsce.----zobaczymy.    bo miał iść do Altheimer.

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 24.07.2016 at 13:50, @ANIA@ napisał:

Tylko 5 slowek dziennie rano i przez dzien powtarzaj bedziesz zaskoczona jak ci szybko wejdzie do glowki:))))to nie zabiera czasu a napewno bardzo ale to bardzo pomaga :)))))) Jezyk bardzo ulatwia zycie i zapobiega nieporozumieniom,pozdrawiam:)))))

tu masz racje ,wystarczy kilka słówek dziennie zapamiętać  i zasób słów się powieksza ,bo nikt tu nie mówi o dobrym mówieniu,bo po co to opiekunom?Rzecz jasna zawsze to podkreślam ,komfort psychiczny jest lepszy ,jezeli ten jezyk znamy,tego doswiadczyłem i doświadczam,ale uparcie bronię swojego stanowiska ,że jezyk nie powinien być wyznacznikiem do wysokości pensji opiekuna,to jakies nieporozumienie na którym Agencje robią kase!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minut temu, adamos1 napisał:

że jezyk nie powinien być wyznacznikiem do wysokości pensji

Zgadzam się ,jednak myślę ,że agencja w ten sposób klasyfikuje opiekunów ,bo jak sprawdzić doświadczenie ?Często bywa też tak ,że Pdp potrzebuje kogoś z kim porozumie się w szybki, zrozumiały sposób i jest w stanie z to więcej zapłacić Pewnie stąd też takie zasady agencji.Nie wyobrażam sobie mojego nerwowego dziadka ,który musi coś powtarzać lub nie jest dobrze rozumiany.Oczywiście jak wszędzie i zawsze tak i w tym przypadku są kombinacje i oszustwa np.zaniżanie poziomu znajomości języka, aby mniej zapłacić itepe.Sory taki mamy klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Doti napisał:

Zgadzam się ,jednak myślę ,że agencja w ten sposób klasyfikuje opiekunów ,bo jak sprawdzić doświadczenie ?Często bywa też tak ,że Pdp potrzebuje kogoś z kim porozumie się w szybki, zrozumiały sposób i jest w stanie z to więcej zapłacić Pewnie stąd też takie zasady agencji.Nie wyobrażam sobie mojego nerwowego dziadka ,który musi coś powtarzać lub nie jest dobrze rozumiany.Oczywiście jak wszędzie i zawsze tak i w tym przypadku są kombinacje i oszustwa np.zaniżanie poziomu znajomości języka, aby mniej zapłacić itepe.Sory taki mamy klimat.

masz racje  i tylko racje ,tylko ,że Agencje na ogół  nie mają zielonego pojęcia jaka jest sytuacja na stelach a wszystkich ( wrzucają do jednego worka) i tu jest "pies pogrzebany"---ale dalej bronie swojego stanowiska.

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha ,dokładnie...to proste a inne schorzenia ?  a  relacje  PDP -opiekun ,to wszystko są problemy psychologiczne a nie materialne-fizyczne.Nieraz wystarczy nikła znajomość jezyka  a jezeli obydwoje wpadną sobie do gustu ,to  te inne sprawy  pozostają na boku,to jest jak miedzy zakochanymi  osobami,jak chemia zadziała to wszystko ok,ale to musi być  obopólne  działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gość Barrakuda napisał:

Opiekunka-kobieta powinna byc rozwazna i romantyczna....hahaha....

...hahaha i powinna kochać swojego Podopiecznego jak siebie samego :).

Już od dawna wiadomo, że agencje nadużywają tego kryterium wyboru opiekunki. W tej pracy, jak w każdej innej, najważniejsze powinny być KOMPETENCJE!!!

Obecnie największym problemem jest fakt, że większość opiekunek pracuje na dwie agencje: polską i niemiecką a poziom chciwości i łatwego zysku w każdej z nich jest na jednakowo wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...