Skocz do zawartości

Dziwna sytuacja w relacjach z podopieczną, nie wiem jak się zachować


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Emi86 podstawowy błąd to słuchanie tego typu wypowiedzi i wmawianie   sobie ,że można gorzej trafić .Można pewnie ,że można ale zawsze trzeba wychodzić z założenia ,że można o wiele lepiej trafić !!!!! Tego lepszego trafiania Ci życzę z całego serca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Emi86 napisał:

Bo u mnie agencja płaci ratami. Do tej pory dostałam niewielką kwotę, którą sarczyła mi na opłacenie rachunków w Polsce, mam jeszcze dostać trochę do końca września, a resztę dopiero w listopadzie po końcu kontraktu. 

To już wiem co to za firma......Jedna z największych i najgorszych:( Świeżynkom takim jak Ty,płacą śmieszne pieniądze,słyną z tego:(  Musi na literkę A....tak sobie zgaduję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, foczka63 napisał:

To już wiem co to za firma......Jedna z największych i najgorszych:( Świeżynkom takim jak Ty,płacą śmieszne pieniądze,słyną z tego:(  Musi na literkę A....tak sobie zgaduję:)

Ja nie podejmuję się zgadywanie bo kilka nazw mi się na usta ciśnie :smutek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Emi86 napisał:

Na P

Wiem jedno to moj pierwszy i ostatni wyjazd z tą agencją. Nie  muszę się godzić na ich pseudo legalne warunki.

Ta też nie lepsza:( I też na raty płacą?Oooooo,myslaąłm ze tylko ta na A.Się wzięli na sposób ,żeby pieniędzmi opiekunki obracać,dzady:(Wrrrrrr Ciekawe czy rodzina PDP też im na raty wypłąca?

Edytowane przez foczka63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Emi86 napisał:

Czyli to nie jest normalne

Nie nie jest normalne bo w ratach to sobie kredyt do banku można spłacać i to też nie dowolnych kwotach i terminach  tylko według harmonogramu a nie wypłatę wypłacać pracownikowi ile się chce i kiedy się podoba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emi86 skarbie mój mogę Ci coś podpowiedzieć ale tylko na privie bo tu nie wolno podawać pełnych nazw agencji .Jak zakończysz to zlecenie ,wrócisz do domu i zabierzesz się za wybór nowej agencji to wtedy się ze mną skontaktuj to jak zapytasz o firmę z którą masz zamiar współpracować a o której ja coś wiem to chętnie się moimi informacjami podzielę .Wszystkich firm to ani ja ani nikt inny nie zna bo są ich setki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Emi86 napisał:

Rozumiem, chodzi mi tylko o to, które omijać. Teraz wiem, że są nawet takie, które doprowadzają legalne składki w Niemczech. 

 Wybierz firmę a my Ci wtedy coś o niej napiszemy jak coś będziemy wiedzieć o danej firmie.

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Emi86 napisał:

Naprawdę dziękuję wam kochani. Ja, zieleni a w temacie łyknęłam wszystko i przyjelam za normę. 

Jak młody pelikan się zachowałaś .Frycowe już zapłaciłaś .Teraz może napisz ile Ci jeszcze do końca tego zlecenia zostało i gdzie pracujesz? jeżeli oczywiście chcesz się tymi informacjami podzielić.Możesz też stworzyć własny stelomierz ,który będzie Ci odliczał dni do końca zlecenia i nanieść swoją lokalizację na mapie opiekunów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Emi86 napisał:

Naprawdę dziękuję wam kochani. Ja, zieleni a w temacie łyknęłam wszystko i przyjelam za normę. 

Nie katuj sie. Każda frycowe zapłaciła. Tak już jest. Patrz na to w ten sposób,że z miesiąca na miesiąc masz większą wiedzę na temat i firm i specyfiki tej pracy. Tego Ci nikt nie odbierze. I tak jesteś dzielna,bo po kilku tygodniach tyry znalazłaś i forum, i odwagę w sobie,żeby sie do nas odezwać. Będzie dobrze.

A z firmami już tak jest, że to co pasuje jednej opiekunce, nie leży innej. Podobnie ze zleceniami. To co będą chwalić jedne panie, dla Ciebie będzie nie do przyjęcia. To co Ty pochwalisz, innym paniom wyda się nie do przeskoczenia. Tak to jest. Ja zawsze mówię,że jak chemii nie ma to nie dam rady. Bo nie. Gdyż najgorsze zlecenie, w moim mniemaniu, to takie, gdzie sie źle czuje. Z różnych powodów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fioletowa.mysz napisał:

ażda frycowe zapłaciła. Tak już jest. Patrz na to w ten sposób,że z miesiąca na miesiąc masz większą wiedzę na temat i firm i specyfiki tej pracy. Tego Ci nikt nie odbierze.

@Emi86 Podpisuję się również pod tymi słowami. chyba nikt nie zjawia się w tej pracy z konieczną tutaj pewnością siebie i  zasobem absolutnie niezbędnych wymagań typu : sen w nocy, wyżywienie, pewien szacunek ze strony otoczenia. Dodatkowo trafiła Ci się Pdp zwykła chamka, prymitywna i pozbawiona cienia wstydu, co uważam za konieczne zaznaczyć. Osobne gotowanie dla opiekunki  z gorszych - w mniemaniu klientki - produktów ? nie, to mnie nawet jeszcze nie spotkało. Bywali skąpi, ale i sobie skąpili. Twoja klientka nie zasługuje na twoją pracę. Wstrętna wyjątkowo osoba. I wybacz - robisz jeden błąd - niepotrzebnie ją usprawiedliwiasz, bo ta akurat kobieta dobrze wie co robi i umie o siebie dobrze zadbać i to twoim kosztem.

  Agencja na P ? może ta największa z 24 ? Pro.....a24 To akurat dno zupełne, bo pomijając kwestię rat, co może nie być aż takim problemem o ile zapłacą całość, ale oni okradają na ubezpieczeniu i pobierają wysokie opłaty od klientów, co odbija się ostro na opiekunkach. Jeśli to ta firma radzę złożyć wymówienie, a przez ostatnie dwa tygodnie poćwiczyć swoją pewność siebie na klientce, o którą nie ma sensu zupełnie się starać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, hawana napisał:

Emi, wez na straganie dla siebie. Nie bedzie sie wyklocac przy ludziach, bo bedzie jej wstyd, zaplaci.

Dokładnie tak @Emi86. Przy ludziach będzie jej wstyd.

Jedz wszystko co jest w domu i nie myśl, że dla Pdp nie starczy, bo  to jej problem

i żądaj pieniędzy na wyżywienie dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, INEZ napisał:

@Emi86 podstawowy błąd to słuchanie tego typu wypowiedzi i wmawianie   sobie ,że można gorzej trafić .Można pewnie ,że można ale zawsze trzeba wychodzić z założenia ,że można o wiele lepiej trafić !!!!! Tego lepszego trafiania Ci życzę z całego serca :)

Hejka, tylko nie  mów że pracujesz w Interkadra... wypłaty nie widać tylko jakieś datki , więc zrób co należy.....Rwr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Rwr napisał:

Hejka, tylko nie  mów że pracujesz w Interkadra... wypłaty nie widać tylko jakieś datki , więc zrób co należy.....Rwr

 

Nie pracuje w tej agencji jeżeli to było do mnie a @Emi86 nie wiem w jakiej agencji pracuje musisz jej zapytać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja taka skromna rada @Emi86

Standardem jest płacenie za przepracowany miesiąc do 15 następnego miesiąca - proporcjonalnie do przepracowanych dni. Płacenie ratami zakrawa na szwindel, i nie byłbym zdziwiony gdybyś w listopadzie nie dostała tego, co Ci się należy.>:(

Nie wiem, jaką umowę podpisałaś, ale bez względu na czas jej trwania przysługuje Ci prawo wypowiedzenia umowy (bez podania przyczyny) w terminie 14 dni. Jeżeli umowa czegoś takiego nie zawiera, to jest w gruncie rzeczy wadliwa i nielegalna - bez względu na to że ją podpisałaś. Na Twoim miejscu natychmiast wypowiedziałbym umowę elektronicznie w postaci maila i zaznaczyła, że potwierdzisz to na piśmie. Nie bój się żadnych kar umownych, żadnych czarnych list opiekunek, pism od prawników - bo to tylko strachy na lachy, wierz mi. Zobaczysz wtedy jakich ruchów dostanie agencja i inni!:d

Popatrzmy na sprawę inaczej. Jest 25 września. Jakieś pieniądze dostałaś. W październiku może też. A w listopadzie resztę? Ty do listopada przejesz swoje zarobione pieniądze - a w listopadzie może być różnie!>:( Wiej stamtąd jak najszybciej. Lepiej być w plecy kilkanaście dni, niż 2 miesiące! Znajdziesz sobie jakiegoś miłego dziadziusia, czy babcię. Im bardziej wykształcony podopieczny, tym bardziej podły (z mojego doświadczenia). A ofert jest naprawdę setki.

2 godziny temu, fioletowa.mysz napisał:

A z firmami już tak jest, że to co pasuje jednej opiekunce, nie leży innej. Podobnie ze zleceniami. To co będą chwalić jedne panie, dla Ciebie będzie nie do przyjęcia.

Komu pasuje płacenie w ratach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...