Skocz do zawartości

Opłaca się przyjrzeć różnym agencjom !


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz więcej jest takich agencji pracy, które zaczynają dbać o czas pracy swoich opiekunów. Ja pracuję w *usunięto* i zarówno zakres swoich obowiązków jak i czas pracy mam uregulowany w umowie i ma to być 8 godzin dziennie, czyli standardowa dniówka i raczej mieszczę się w tych widełkach czasowych z tym, że pracuję bez wyjątku od poniedziałku do niedzieli.

Edytowane przez Moderator
Nazwy agencji podajemy wyłącznie w tematach opinii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@katarzynakatarzyna to bardzo dobra wiadomość, bo generalnie tej świadomości 8h dnia pracy wśród opiekunek brakuje i niestety bywamy zajeżdżone przez PDp. Skądinąd najważniejsze jest jak przedstawią nasze obowiązki koordynatorzy z Niemiec. Jeśli pośrednik w Niemczech na dzień dobry zapewni rodzinę, że ktoś zrobi wszystko 24h/7/30 to i tak opiekunka jest ugotowana i to mimo wszelkich papierków podpisanych w Polsce. Napisz jak przyjęli Cię twoi klienci, czy wiedzieli, że nie będziesz do dyspozycji bez ustanku ? przerwa nocna ? wychodne ? Podstawa to kwestia odpowiedniego przygotowania klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja miałam jechac nie dośc ,że na wiochę zabitą dechami to jeszcze brak internetu i jak powiedziałam ,że ja potrzebuję internet to córunia zrezygnowała ze mnie ,pomysłała wioskowa córunia ,że jakas polka żąda internetu jak ma cały czas przy mamusi siedziec ,,a bez internetu się nigdzie nie wybieram ,,przecież to moje okno na świat,,,

@Agnieszka B. 1 jak będziesz się cykorzyć to nigdy nie wyjedziesz ,nie słuchaj nikogo ,tylko wybieraj firmę ,która według Ciebie jest dobra i dobrze ci zapłaci i jazda do pracy, poczytaj opinie o firmach ,też się możesz trochę dowiedziec i odważnie,,

ja już nigdy nie będę nikogo słuchała -bo sama widzę po sobie i zawsze sama muszę na swojej skórze to poznać ,jak narazie dobrze na tym wychodzę,,dla jednej jest piekło a dla innej jest niebo,taka nawet może być róznica,,,powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Magda z Dortmundu

Ja osobiście polecam wyjazd do pracy z firmy *usunięto*. Zaletą są jasne warunki pracy, opłacane składki ZUS. I pokrywają koszty dojazdu na miejsce. Pani indywidualnie dobrała do mnie ofertę pracy. Jestem bardzo zadowolona

Edytowane przez Moderator
Nazwy agencji podajemy wyłącznie w tematach opinii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godzin temu, Gość Magda z Dortmundu napisał:

Ja osobiście polecam wyjazd do pracy z firmy *usunięto*. Zaletą są jasne warunki pracy, opłacane składki ZUS. I pokrywają koszty dojazdu na miejsce. Pani indywidualnie dobrała do mnie ofertę pracy. Jestem bardzo zadowolona

a ten Zus to radzę sprawdzić czy aby faktycznie od 4tyś? kiedyś tam aplikowałam, ze dwa lata temu i nic nie płacili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godzin temu, Gość Magda z Dortmundu napisał:

Ja osobiście polecam wyjazd do pracy z firmy *usunięto*. Zaletą są jasne warunki pracy, opłacane składki ZUS. I pokrywają koszty dojazdu na miejsce. Pani indywidualnie dobrała do mnie ofertę pracy. Jestem bardzo zadowolona

Hehe wygląda jak reklama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*usunięto*!!!!-jak na konto napłynie 900 euro to czuj wiatr w żagle- ciekawe ile za reklamę dostajesz?- z super niemieckim kobieta pozbierać się nie mogła .

Edytowane przez Moderator
Nazwy agencji podajemy wyłącznie w tematach opinii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, erika napisał:

Zauważyliście ofertę pracy *usunięto* , 1400 E,och jakie kuszące wynagrodzenie:) ale cóż składki ZUS od najniższej krajowej:(  

erika powiedzą ,że jak wyjedziesz na wakacje i będziesz tam 3 miesiące to dadzą 150 ero więcej -a te 1400 euro to jakaś podpucha ,tak myślę,,nie są oni tacy chętni do płacenia i to aż 1400 euro.,ale siedzisz w domku to zadzwon do nich i się spytaj -tak z ciekawosci i co powiedzą? nic -bo trzeba być u nich itd,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Blondi napisał:

erika powiedzą ,że jak wyjedziesz na wakacje i będziesz tam 3 miesiące to dadzą 150 ero więcej -a te 1400 euro to jakaś podpucha ,tak myślę,,nie są oni tacy chętni do płacenia i to aż 1400 euro.,ale siedzisz w domku to zadzwon do nich i się spytaj -tak z ciekawosci i co powiedzą? nic -bo trzeba być u nich itd,

@Blondi na ich stronie jest czat z opiekunem klienta .. a więc chciałam się więcej dowiedzieć,to miła Pani prosiła o mój kontakt :zadzwonią do mnie :( i odpowiedzą na pytania na które Miła Pani nie potrafiła odpowiedzieć.                                                                                                                   kiedyś Wam wspominałam,ze moja znajoma własnie z tej Agencji pracuje jako opiekunka i wcale nie ma wolnego ,powiedziała ze jej tak dobrze! wnerwiała mnie, z jedzeniem tez ma krucho! Poźniej bolał ją żołądek itd .. Następnie była zadowolona bo organizują transport .Ja mówię kuźwa a jak następna opiekunka przyjedzie??!! Szczerze powiem,że wcześniej chciałam ją za zmienniczkę ,tylko nie przeszła z językiem.  Chwała Bogu!! bo to co ja wypracowałam to by zepsuła albo mogłabym już tam nie wrócić.                                                                   @Blondi ja jeszcze w domciu ale w niedzielę jadę na urlop do de. ach ten mój nie może żyć bezemnie  :hahaha:     Buziaczki i pozdrawiam                   

O 16.06.2016 at 13:47, Serenity napisał:

a ten Zus to radzę sprawdzić czy aby faktycznie od 4tyś? kiedyś tam aplikowałam, ze dwa lata temu i nic nie płacili.

@Serenity pozwól ,że dołącze stronę :jak sprawdzić ZUS :) wiesz może nie wszyscy wiedzą:             http://www.zus.pl/ue/pue/pue.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erika info o Zusie warte nowego tematu ! Warto to sprawdzać, bo jeśli agencja nie reguluje skladek na czasie to już pierwszy objaw, że idzie na plajtę.

      a oferty wydają się faktycznie coraz lepsze 1200 1300 euro, dodatek za wakacje 150 euro...  Nic tylko wybierać jak w ulężałkach. No i agencji nowych też wysyp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@grajka5, dobry wieczór! Nazwy agencji podajemy wyłącznie w dziale opinii: http://opiekunkaradzi.pl/forum/86-agencje-pracy-opinie-opiekunek/

Dzięki tej zasadzie unikamy w innych częściach forum "przepychanek" między zwolennikami i przeciwnikami przywoływanych agencji.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Kris 66

Witam. Podajcie wreszcie uczciwą polską lub niemeicką agencję by sie znowu nie sparzyć!! Niemiecki dobry,prawo jazdy,pan,bez nałogów,praktyka 6 mies-w tym dżwiganie pacjenta 80kg! Na lipiec muszę zarobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosciu Kris66 nikt Tobie tutaj nie poda nazwy agencji,ale możesz przejrzeć sobie opinie o agencjach i ranking agencji,chodz widzę ,że agencje duże mają więcej procentów ,także nie ma co nawet na to patrzec,,ale możesz wypełnić multiformularz i szukać ,szukać ,,,nikt niczego Tobie nie poda na tacy bo np, mi pasuje moja agencja -dobrze mi płaci i jestem zadowolona a Tobie może by coś nie pasowało, i wtedy by było na mnie ,że jaką to do kitu czy luftu ci poleciałam agencję,,,mówię ci to trzeba samemu wyczuć i pracowac,,,,powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość Kris 66 napisał:

Witam. Podajcie wreszcie uczciwą polską lub niemeicką agencję by sie znowu nie sparzyć!! Niemiecki dobry,prawo jazdy,pan,bez nałogów,praktyka 6 mies-w tym dżwiganie pacjenta 80kg! Na lipiec muszę zarobić...

tu Blondi,dobrze Ci poradziła ,to jest internet i w 50% jest zakłamanie ,bo nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie ,pisząc to czy tamto,intuicja musi Ci podpowiadać czy to coś jest w miarę uczciwe czy nie.Agencji jest tyle co grzybów po deszczu są dobre -  jadalne i trujące,ale można je rozpoznać a po czym? po opisach -osób postronnych ,własnym zareklamowaniu się ,bo w tym wszystkim jest smak,dobry  lub zły a im bardziej ktoś słodzi ,tym bardziej ten ktoś jest podejrzany. Samo życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

myślę że trzeba się rozejrzeć i posprawdzać różne agencje bo nie każda przecież oferuje złe warunki, ja wyjeżdżałam z *usunięto nazwę agencji* i dobrze na tym wyszłam a pieniądze były zawsze na czas więc nie widzę powodów do narzekań

Edytowane przez Moderator
Regulamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość bermelka napisał:

myślę że trzeba się rozejrzeć i posprawdzać różne agencje bo nie każda przecież oferuje złe warunki, ja wyjeżdżałam z *usunięto nazwę agencji* i dobrze na tym wyszłam a pieniądze były zawsze na czas więc nie widzę powodów do narzekań

bermelka czy merelka czy jak Ci tam zapakuj sobie tą firmę w ramkę i powieś nad łózeczkiem i śnij o niej,,,powodzenia w liczeniu kasy,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o dietach za pracę za oddelegowanie za granicę ? Bo takie są też punkty w umowach ? Co wiecie na temat wolontariatu przez agencję, gdy dana osoba ma już przepracowane 183 dni w roku (chodzi o podwójne opodatkowanie) 

Cholercia jak czytam te wszystkie ogłoszenia " różowe " oczywiście to tak aż się chce 

..pracować ;) a rzeczywistość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 cyt.,,,,,,,,,,,,,O PODOPIECZNEJ:

Do opieki 90 letnia podopieczna (50 kg, 165 cm). Pflegestufe II, osłabienie starcze, początki demencji, depresja, cukrzyca, częściowa inkontynencja (pampersy). Pani ma problemy ze słuchem i wzrokiem, porusza się przy pomocy rollatora. Seniorka to osoba miła, otwarta, komunikatywna.

OBOWIĄZKI

Pomoc w toalecie porannej / wieczornej, pomoc w myciu, pomoc w myciu, pomoc w ubieraniu/rozbieraniu się, prowadzenie domu, robienie zakupów.

WYMAGANIA

Nowe zlecenie dla Opiekunki z komunikatywną / dobrą znajomością języka niemieckiego i doświadczeniem w pracy w opiece (mile widziane referencje.

Wiecie co mnie skusiło przeczytać w/w ofertę -wynagrodzenie 1300-1400 euro,zastanawiam sie gdzie tkwi haczyk? czy to tylko podpucha ? bo wynagrodzenie super przy jednej osobie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...