Skocz do zawartości

Z drugiej strony

 • wpisów
  5
 • komentarzy
  148
 • wyświetleń
  492

Agencjo, jedź sobie sama!

2184 wyświetleń

Komentowanie ofert to temat na kilka postów. Zacznę od tego, że praca w opiece to nie wakacje. Za zapotrzebowaniem na opiekunkę leżą konkretne problemy i oczekiwania. Oznacza to, że każde zlecenie wymaga mniejszej lub większej, ale zawsze pracy i zaangażowania. I z tym nastawieniem należy podchodzić do każdej otrzymanej oferty. W jednym przypadku opieka będzie sprowadzała się do gotowania, sprzątania i nadzorowania, w drugim dodatkowo lub przede wszystkim do wsparcia w codziennych czynnościach i pielęgnacji, w trzecim do opieki nad ciężko chorym i wymagającym pacjentem. Bywa, że oferty wydające się łatwymi są dużo bardziej wymagające niż te pozornie cięższe. Wiele zależy bowiem nie tylko od przypadku medycznego, ale także od charakteru podopiecznego i jego rodziny, a także od ewentualnego współlokatora (męża, żony, syna, córki). Nie bez znaczenia są także warunki mieszkaniowe.

Przypominam wszystkim, a nowe osoby informuję, że każda agencja w swojej ankiecie personalnej prosi o wykluczanie chorób i warunków, z którymi nie chcemy mierzyć się w pracy. Dzięki temu nie musimy opiekować się np. osobami z demencją czy parkinsonem, wymagających transferu, leżących, nie musimy pracować w domu jednorodzinnym a także np. z podopiecznymi mieszkającymi z małżonkami czy rodziną. Oznacza to, że każdy opiekun może wykluczyć oferty zawierają dowolnie wybrane przez siebie warunki. Dzieję się to oczywiście nie bez konsekwencji, bo każde ograniczenie zmniejszają liczbę ofert, ale za to pozwala na wybranie oferty odpowiadającej oczekiwaniom opiekuna.

Przeglądałam komentarze dodane pod ofertą jednej z moich koleżanek, która została nazwana w jednym z nich "szmatą", co w gąszczu innych inwektyw było najmniejszą obelgą. Większość ostrych komentarzy zostało dodanych przez osoby pracujące na czarno i gewerbie, czyli osób niezainteresowanych pracą przez agencję na umowę zlecenie. Szybkie sprawdzenie historii konta i dodawanych treści pokazuje, kto stoi za konkretnym komentarzem. To zresztą logiczne, bo nikt pracujący przez agencję nie pozwoliłby sobie na tym podobny język i krytykę agencji, w których pracuje na co dzień i wiąże z nimi swoją zawodową przyszłość, tym bardziej, że takie komentarze nie uchodzą uwadze agencji.

Do historii przejdzie ogłoszenie dotyczącej podopiecznej, którą wraz z wózkiem trzeba było znosić z pierwszego piętra. Liczba wulgarnych komentarzy szkalujących agencje i podopieczną była tak duża jak nigdzie wcześniej. Opiekunki zachowywały się tak jakby jedna z nich musiała tam jechać nie mając nic do powiedzenia. Pisały tak jakby tu i teraz chciały tę ofertę usunąć. Zabawne? Nie. Agencja skorzystała z pomocy kancelarii prawnej. I miała rację. Nikt nikogo do wyjazdu nie zmusza. Podopieczna mieszkająca na pierwszym piętrze istnieje i potrzebuje pomocy. Nie zmusza do niej, ale płaci za nią tyle ile może i oczekuje kogoś kto podała temu zadaniu i przyjmie jej warunki. Nie podoba się oferta? Są inne. Dziesiątki, a nawet setki. Jest w czym wybierać. Agencja podejmuje się zlecenia i próbuje mu sprostać, doskonale zdając sobie z plusów i minusów oferty, pozostawiając wybór opiekunom.

Podobnie sprawa ma się ze zwierzętami. Dla jednej z komentujących pań opieka nad psem powinna być dodatkowo płatna. Sprowadzała zatem opiekę do opieki nad samym seniorem, co jest nieprawdą, bo przejęcie opieki nad seniorem polega także na przejęciu jego dotychczasowych obowiązków domowych takich jak sprzątanie, gotowanie, zajmowanie się zwierzętami i kwiatami. Sprawę rozwiązuje wykluczenie zwierząt z oferty. Komentujące panie zapominają, że są opiekunowie preferujące czworonogi, które stają się miłą odskocznią od codziennych obowiązków, mimo że same są obowiązkiem.  

Pod jedną z ofert za 1150 euro dodanej przez naszą konkurencję opiekunka współpracująca na co dzień z nami napisała , że takie pieniądze to ona nie wstaje, a co dopiero mówić o wyjeździe, bo teraz zarabia 1400 i prawie nic nie robi. Zdębiałam. W tamtym czasie opiekunka była na ofercie za 1200 euro do podopiecznej mieszkającej z samodzielnym mężem i w ostatniej rozmowie przekazała, że jest zadowolona. Kilka minut później zadzwoniłam do pani z pytaniem o ten komentarz. Zdziwiona i wyraźnie zawstydzona powiedziała mi, że tak napisała, bo jak opiekunki będą to czytały to wzrosną stawki, bo nikt nie będzie chciał jeździć za 1150 (do tego wątku wrócę w kolejnych wpisach).

Do czego doprowadzi negatywne komentowanie ofert? Do wyłączania komentarzy lub przestanie podawania ich szczegółów w tym stawek, na czym ucierpi nikt inny jak sami Opiekunowie, gdyż ofert pracy będą wymagały wykonania telefonu do agencji.

Oferta pojawia się po to, by z niej skorzystać lub szukać kolejnej, a nie dyskutować nad jej warunkami, bo te pozostają niezmienne bez względu na sytuację i zdanie opiekunów. W komentarzach oczekiwałabym np. opinii opiekunki znającej konkretną ofertę, ale o dziwo nigdy się z tym podobnym komentarzem nie spotkałam. Za to obraz opiekunów płynący z komentarzy potrafi być druzgocący, bo brak samodzielnego myślenia i dobór argumentów obnaża nie agencje, ale samych piszących. Wielu z nich nigdy nie przyjęłabym do opieki nie tylko nad moimi bliskimi, ale także nad naszymi klientami.

Oceńcie sami:
 

Cytuj

 

Pierdolcie się z takimi ofertami

Sama se jedź kretynko

Ja *ocenzurowano* kto tam ma jechać robocop?

Ja bym tę starą kurwę zostawiła tam i wróciła

Czy wy *ocenzurowano* czytacie te oferty przed dodaniem?

Za tą ofertę to powinniście wisieć

Mam nadzieję, że te złodziejskie agencje upadną

Gińcie razem z niemcami!

Za tyle to ja nawet dupska nie ruszę

A co ja językiem pracuję i mam zlizywać łóżko tym staruchom?

Za tyle to ja jechałam 10 lat temu złodzieje

Nie dajcie się dziewczyny to oszuści

Kradniecie w biały dzień!

To pieniądze chyba do 1 osoby anie do 1 i męża bo ja do jednej mam 1700

 

Do poszczególnych zarzutów stawianych w komentarzach odniosę się w osobnych wpisach i chętnie podyskutuję. Dodam tu ich listę.

Pozdrawiam!27 komentarzy


Rekomendowane komentarzeA nie wpadła Pani na to, że jesteśmy zmęczone i chcemy spokojnie pracować a na każdym kroku tylko kruczki i próby wciśnięcia nam najgorszych ofert??? Chciałaby Pani wyjechać i dźwigać wózek z babcią?

 • Zgadzam się 2

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Czemu uważa Pani że najgorszych ofert ? Na każdej ofercie jest coś , na niektórych jest to charakter , na innych trudność zlecenia . A czasami jest tak że jednej opiekunce zlecenie pasuje idealnie a druga mówi że przeżyła koszmar . I jak to Pani wtedy zaklasyfikuje ? Zlecenie masakra czy dobre zlecenie ? 

Pewnie nie chciałabym dźwigać wózka z osobą - ale taka osoba nadal żyje i pewnie tej opieki potrzebuje . Agencja zachowała się OK bo określiła z góry warunki i za to spadła na nią fala totalnej krytyki .Komentarze wyżej przedstawione nie mają nic wspólnego z chęcią spokojnej pracy - tylko z nienawiścią do siebie , podopiecznych i swojego zawodu . 

Nie twierdzę że jest to praca łatwa - ale każda praca ma cienie i blaski , lepsze i gorsze dni i lepszych i gorszych szefów.

 • Lubię to 1
 • Zgadzam się 1

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

@FrauMiau dokładnie tak.

@Paniusia Moje zarzuty wobec Pani

1) Ma pani czas, więc pisze Pani bardzo rozwlekłe, i  w sposób nieuporządkowany i poplątany. To nie trafi do osób zapracowanych, i może odrzucić.

2) Używa Pani również takich określeń bardzo z góry wobec opiekunek, jakbyśmy wszystkie ( prawie ) jakieś głupkowate były  3) wyszukuje Pani  jakieś skrajności marginalne, a to niezdrowe.

@Redakcja Czy można tak cytować kogoś nie

11 godzin temu, Paniusia napisał:

Pierdolcie się z takimi ofertami

Sama se jedź kretynko

Ja *ocenzurowano* kto tam ma jechać robocop?

Ja bym tę starą kurwę zostawiła tam i wróciła

Czy wy *ocenzurowano* czytacie te oferty przed dodaniem?

Za tą ofertę to powinniście wisieć

Mam nadzieję, że te złodziejskie agencje upadną

Gińcie razem z niemcami!

Za tyle to ja nawet dupska nie ruszę

A co ja językiem pracuję i mam zlizywać łóżko tym staruchom?

Za tyle to ja jechałam 10 lat temu złodzieje

Nie dajcie się dziewczyny to oszuści

Kradniecie w biały dzień!

To pieniądze chyba do 1 osoby anie do 1 i męża bo ja do jednej mam 1700

 

wiadomo skąd jak to czyni @Paniusia ? Kto niby miałby podejmować taką dyskusję i

za te nieokreślone wpisy i z nieokreślonego kontekstu odpowiadać ? Przecież to obrażenia całej grupy opiekunek ? to trzeba by było w konkretnych postach dyskutować, a nie tu jakiś hurt prowadzić !

 Obawiam się , że choć pani rekruterka opiekunkom wytyka co tylko może sama nie jest osobą wielkiej kultury osobistej,. I to mnie przeraża. I każe się zastanowić nad współpracą z agencjami, bo sądziłam, że tam ludzie mądrzejsi pracują.

 • Lubię to 1
 • Zgadzam się 1

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Serenity napisał:

To nie trafi do osób zapracowanych, i może odrzucić.

Mnie odrzuca ciągłe narzekania na agencje i zarzucanie im nieprawdziwych działań. Fora i facebook pełną są inwektyw i narzekania na złe agencje zarabiające kokosy. Rozumiem, że kontra do tych wpisów jest nowością, ale ktoś musi przekazać drugą stronę medalu. Padło na mnie i na Was.

Godzinę temu, Serenity napisał:

za te nieokreślone wpisy i z nieokreślonego kontekstu odpowiadać ? Przecież to obrażenia całej grupy opiekunek ? to trzeba by było w konkretnych postach dyskutować, a nie tu jakiś hurt prowadzić !

W konkretnych postach nie mam czasu, bo jest ich zbyt wiele. Tu na forum pojawiła się kiedyś rekruterka, której wpisy podesłała mi redakcja i pod jednym z jej postów Blondi, która miło mnie tutaj przywitała, odpisała osobie mającej inne od niej zdanie tak:

O 22.10.2015 at 10:42, Blondi napisał:

A Ty oslabiona wracaj do swojego biurka i dalej oszwabiaj wszystkich i nikogo tutaj nie pouczaj -nie pisz ,że 1736 euro to mało -jeszcze masz bezczelnośc pisac takie rzeczy-nie masz ambicji za grosz -zlodziejstwo i tyle,polak polakowi -niech cie osłabi i to porządnie ,,rusz dupę i jedz do roboty jako opiekunka i zobaczymy czy też Ciebie oslabi -napewno z powodu zapłaty -tak jak nas wszystkich.

Dowodzi to tylko tyle, że każde forum nie jest wolne od inwektyw i języka ulicy. Także tutaj. Niestety. Jeżeli Osłabiona była nawet z agencji to została nazwana w jednym poście osobą oszwabiającą, bezczelnie piszącą, bez ambicji, złodziejem a na koniec miała ruszyć dupę i jechać do pracy.

Czy naprawdę to ja obrażam opiekunki czy robią to ich wpisy? Czy tylko takie argumenty przychodzą Paniom do głowy?

Godzinę temu, Serenity napisał:

Obawiam się , że choć pani rekruterka opiekunkom wytyka co tylko może sama nie jest osobą wielkiej kultury osobistej,. I to mnie przeraża. I każe się zastanowić nad współpracą z agencjami, bo sądziłam, że tam ludzie mądrzejsi pracują.

Proszę się zastanowić. Moje wpisy mają właśnie temu służyć. Może część z Pań zrozumie, że praca nie jest przymusem, a relacje między opiekunkami a agencjami nie jest relacją koleżeńską. Pozwoli to też Paniom zrozumieć, że agencje zarabiały, zarabiają i będą zarabiać na swojej usłudze i nie robią tego za nic, ale za bezpieczeństwo, legalność współpracy, gwarancje zatrudnienia i załatwianie formalności prawno-kadrowo-księgowych. Nie można i nie da się udawać, że agencje nic nie robią. Jako jedyni jesteśmy w stanie na obecny rynku pracy zaoferować Paniom niemałe pieniądze. Tak, tak, wiem jaka to praca, ale to nadal duże pieniądze przy minimum wymagań.

Rozumiem, że jestem tu intruzem i dlatego nie wchodzę w dyskusje w innych postach. Zachęcam do rzeczowej rozmowy.

1 godzinę temu, Serenity napisał:

wyszukuje Pani  jakieś skrajności marginalne, a to niezdrowe

Są one tak samo marginalne jak ciągłe narzekanie na agencje. Czy ma Pani świadomość, że 98 proc. opiekunek pracujących z nami jest zadowolona? Zakłamywanie rzeczywistości opisując skrajne zachowania agencji i ich wpadki tego nie zmieni. Większość opiekunów na rynku jest zadowolona ze swojej pracy i doskonale wie jak ważne dla nich są agencje i co by było, gdyby nagle przestały istnieć.

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Paniusia napisał:

Padło na mnie i na Was.

nie, krytyka powinna mieć miejsce w konkretnych sytuacjach wobec konkretnych osób, a nie padać na ślepo ...z ogólnikami. To nie służy niczemu. to jest jałowe.

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Serenity napisał:

nie, krytyka powinna mieć miejsce w konkretnych sytuacjach wobec konkretnych osób, a nie padać na ślepo ...z ogólnikami. To nie służy niczemu. to jest jałowe.

Serenity, proszę zapoznać się z definicją słowa blog i wrócić do rozmowy. Jeżeli nie podoba się Pani ta forma, proszę ją ominąć. Nie zmuszam, nie nakazuję. Mam tak samo jak Państwo do własnego zdania i je wyrażam tu i teraz.

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

@Paniusia a ja nadal poproszę o rezygnację z ogólników totalnych

jak ten powyższy post

i właśnie : KONKRETY.

Ktoś gdzieś panią obraził to tam trzeba walczyć a nie atakować całą grupę - to sensu nie ma.

 • Zgadzam się 1

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Serenity napisał:

Czy można tak cytować kogoś

Witam.Cytat jest dostępny w panelu w formie znaku " jako jedna z form formatowania tekstu. Pozwala oznaczać słowa nie będące wypowiedzią autora. Wypowiedzi cytowane z forum posiadają nad cytatem nazwę ich autora oraz link do oryginału.

Pozdrawiamy. 

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Paniusia napisał:
Cytuj

 

Pierdolcie się z takimi ofertami

Sama se jedź kretynko

Ja *ocenzurowano* kto tam ma jechać robocop?

Ja bym tę starą kurwę zostawiła tam i wróciła

Czy wy *ocenzurowano* czytacie te oferty przed dodaniem?

Za tą ofertę to powinniście wisieć

Mam nadzieję, że te złodziejskie agencje upadną

Gińcie razem z niemcami!

Za tyle to ja nawet dupska nie ruszę

A co ja językiem pracuję i mam zlizywać łóżko tym staruchom?

Za tyle to ja jechałam 10 lat temu złodzieje

Nie dajcie się dziewczyny to oszuści

Kradniecie w biały dzień!

To pieniądze chyba do 1 osoby anie do 1 i męża bo ja do jednej mam 1700

 

@Redakcja ale cóż to oznacza, że @Paniusia wpisała taki zbiór negatywnych wypowiedzi w swoim poście ? skąd wzięła  te cytaty ? Kiedy ja je wpisuje wygląda,  że to słowa  Paniusi, ale wiadomo, że nie o to chodzi . Ona cytuje to jako wypowiedzi innych opiekunek.

     Po co te negatywizmy Paniusine  wszystkie ?

Czy - powtórzę dziś po raz trzeci - takie sprawy nie powinny być załatwiane na forum na bieżąco, a nie rozdrapywane przez Paniusię po Bóg wie jakim czasie ?

 • Zgadzam się 1

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Serenity napisał:

Po co te negatywizmy Paniusine  wszystkie ?

Też uważam, że nie potrzebne, ale czeto używane. Kolą w oczy i to rozumiem, nas też, bo płacimy w terminie, płacimy zgodnie z umową i jesteśmy nazywani złodziejami. Warto o tym wspomnieć.

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Paniusia napisał:
10 minut temu, Serenity napisał:

Po co te negatywizmy Paniusine  wszystkie ?

Też uważam, że nie potrzebne, ale czeto używane. Kolą w oczy i to rozumiem, nas też, bo płacimy w terminie, płacimy zgodnie z umową i jesteśmy nazywani złodziejami. Warto o tym wspomnieć.

Negatywizmy to  Pani wypisuje i zbiera.

I czas Pani  inny wątek by zacząć, a nie próbować po raz kolejny obracać kota ogonem.

 

 • Zgadzam się 1

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
Gość 7b1cf5aa2eb26738dde24050696d493c

Napisano

A ja panią rozumiem. 2 lata temu miałam swoją małą agencję i z 9 stałych zleceń straciłam połowę przez opiekunki. NIGDY WIĘCEJ. Tylko ktoś kto popracuje z opiekunkami (miałam pecha, bo większość to pracowite kobiety) wie co to oznacza. Zamknęłam firmę bo miałam małą prowizję i już się nie opłacało reszta dziewczyn poszła do innych agencji i narzekają bo u mnie miały wszystko legalnie i lepiej niż wszędzie.

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Trzeba powrocic do funkcjonowania malej agencji a prowizje od rodzin miec taka jak inne firmy.a zatrudniac tylko opiekunki z polecenia nie z lapanki.

 • Zgadzam się 1

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

@marii, całkowicie się z Tobą zgadzam. Przecież jak jest taka rotacja opiekunek, to opiekunki  zaczynają miej przykładać się do pracy. Bo zaraz zjadą i kolejne 4-6 tyg. przyjedzie inna opiekunka. A jak któraś jest nie uczciwa lub "narozrabia" a ma to różne formy, to kto, co o niej wie w innej agencji? A opinia ciągnie się za wszystkim polakami pracującymi w opiece.  

 • Zgadzam się 1

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
Gość aadcebfe9e9742f50cda934f3b9334be

Napisano

Czytam posty Paniusi i włos mi się jeży, w jaki załgany sposób próbuje bronić racji agencji.    Chcę powiedzieć, że agencje to prywatne podmioty nie mające prawa ustalać wynagrodzenia dla wysyłanych osób do opieki, tak samo jak nie mają prawa wysyłać pomocy domowych na własnych warunkach.   To są agencje pracy tymczasowej, którym niestety brakuje umów opiekunek z pracodawcą "użytkownikiem" , któremu jest wypożyczana na 24/7 służbę osoba z Polski - przede wszystkim brak uzgodnienia......jaką część z proponowanej opłaty pracodawca "użytkownik" przeznacza na wynagrodzenie dla "służby".      Tak jest Paniusiu???                                                      W sprawie "inwektyw" - niestety "opiekunki mają rację.    Nie muszą ofiarować całego swojego jestestwa w imię zadośćuczynienia kontraktowi "firmy".     Nigdzie nie jest powiedziane, że "firma" musi brać zlecenia na każdego nieporadnego Niemca,  tym bardziej niestabilnego zachowawczo - li tylko dlatego, że stanowi on jednostkę zarobkową "firmy".      Tą pracę wykonują wysyłani ludzie - i są tylko ludźmi.       Zgadza się Paniusiu???              Odnośnie ograbianiu wynagrodzeń - wiadomo, że "opiekunki" przede wszystkim muszą zarobić na utrzymanie i rozwój "firmy" i takie wyznanie mamy www.sao-verband.de/news/180/einkomen-der-polnischen-agenturen-und-netto-betrag-der-betreuerin.      Wszystko jasne, ale co bedzie jak jakś "pani z jakimś panem" zechce wyskoczyć na weekend na Bermudy, albo nie spodoba jej się papier toaletowy zakupiony do biura?         Jak Pani myśli Paniusiu???                        Wiem, że Pani idzie z ogólną tendencją walki z PE w sprawie delegowania i pozostawienia wypracowanego systemu wyzysku w tym miejscu, w którym się znajduje.....wygodnym i zyskownym dla zainteresowanych "firm" - ale to nie znaczy,  że "opiekunki"  pozostaną odsunięte od wiedzy i informacji w ich własnej sprawie.      Więc proszę - nie traktować ich z góry, wiadomym sobie sposobem nowomowy cwaniaka ......tylko jako partnerów, dzięki którym funkcjonują "firmy".      Jeśli jednak - nie ma Pani wiedzy o warunkach w jakich Pani działa.....to proszę się nie udzielać hipokryzją,  a raczej wyjaśnić...co znaczy używane określenie "firma" w odnosieniu do "pflegedienst",  co to jest podróż służbowa,  światło prawne systemu 24/7,   pomoc domowa jako "hauslichen gemeinschaft"  i inne przypadłości ich pracy.....w końcu jest Pani rekruterką  więc zapewne zna Pani kwestie na których opiera się Pani praca i których odcienie szarości poleca z pełną premedytacją - "opiekunkom".       Z pełnym szacunkiem Paniusiu - do nie paniuś.

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Nie czytałam tego blogu całego ,,Paniusi" i nie będę czytać -nie warto nawet!!! szkoda czasu i atłasu,, niech się paniusi dalej super pracuje,,,

 • Lubię to 1
 • Zgadzam się 1

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
23 minut temu, A.NN.A napisał:

@Blondi masz poczytać Gość nie paniusia.O.oO.o

U mnie tez paniusia wywołuje dziwne emocje:nie:

Goscia ,,nie paniusia" jasne ,że poczytałam,,O.o

 • Lubię to 1

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
O 21.12.2016 at 09:58, FrauMiau napisał:

A nie wpadła Pani na to, że jesteśmy zmęczone i chcemy spokojnie pracować a na każdym kroku tylko kruczki i próby wciśnięcia nam najgorszych ofert??? Chciałaby Pani wyjechać i dźwigać wózek z babcią?

Można się poświęcić przy urządzeniach potrzebnych do dźwignią, tylko zleceniodawcy "okradaja"nasze pieniądze co rodzi a płaci! 

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Poczytałam.Sam nick wiele mówi o osobie....Szkoda czasu na tego bloga.Swoja drogą trochę zdziwiona jestem .Agencja prowadząca bloga na opiekunkowym forum?Mhm.... 

 • Lubię to 3

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Mnie nie dziwi ten wpis paniusi. Na Fb często widzę niewybredne komentarze pod ofertami pracy. Pomyślcie co może taka "paniusia" pracująca w agencji zrobić ? Przedstawia ofertę jaką dostała i szuka kogoś na to miejsce. To jej praca, tylko praca. Dopiero jak nie znajdą się chętni na takie zlecenia to one może, ale to tylko może znikną. My możemy jedynie nie decydować się na wyjazd za małe pieniądze, na zbyt ciężkie miejsce czy z niejasnymi umowami. Oferta wcale nie oznacza że mamy ją przyjąć. A my jednak wyjeżdżamy więc jednak znajdujemy interesujące nas oferty.

Rozumiem też że ją jako pracownika bolą wyzwiska i epitety. Nas też by bolały. Niepotrzebnie tylko pojawił się cytat UFO, nie wiadomo skąd ani od kogo. Nie z naszego forum.

Nie lubię manipulacji ale rozumiem frustrację "paniusi" i skąd się wziął jej nick.

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

Mnie nie dziwi ten wpis paniusi. Na Fb często widzę niewybredne komentarze pod ofertami pracy. Pomyślcie co może taka "paniusia" pracująca w agencji zrobić ? Przedstawia ofertę jaką dostała i szuka kogoś na to miejsce. To jej praca, tylko praca. Dopiero jak nie znajdą się chętni na takie zlecenia to one może, ale to tylko może znikną. My możemy jedynie nie decydować się na wyjazd za małe pieniądze, na zbyt ciężkie miejsce czy z niejasnymi umowami. Oferta wcale nie oznacza że mamy ją przyjąć. A my jednak wyjeżdżamy więc jednak znajdujemy interesujące nas oferty.

Rozumiem też że ją jako pracownika bolą wyzwiska i epitety. Nas też by bolały. Niepotrzebnie tylko pojawił się cytat UFO, nie wiadomo skąd ani od kogo. Nie z naszego forum.

Nie lubię manipulacji ale rozumiem frustrację "paniusi" i skąd się wziął jej nick.

Manipulacje,frustracje i to tylko praca.

Manipulacje zaczynaja się w momencie kiedy rodzina zaczyna szukac opieki.Nie mówię,że jest tak wszedzie ale...no właśnie ale.Rodzina ukrywa przed niemiecka pośredniczką pewne fakty.Nie zawsze mówią,że Pdp jest agresywny,że woła w nocy,że są odleżyny itp.Robia to po to aby cena za usługę nie wedrowała do góry.Nastepna manipulacje to ze strony niemieckiego pośrednika.Obiecywanie rodzinie cudów na kiju.Opieka 24 godz (bez dodawania że tak to jest przy 2 -3 opiekunkach) Opiekunka sprzata,gotuje,haftuje,myje okna i grabi ogródek.Zrobi wszystko co potrzeba o kazdej porze dnia i nocy.Po roztoczeniu swietlanej przyszłości z opiekunką jest..........bum ! branie :d Pozostaje tylko ustalic ile rodzina zapłaci,ile prowizji dla niemieckiej agencji a ile dla polskiej i opiekunki.

W tym momencie pojawia sie owa "pancia" Dostaje wypełniony formularz zgloszeniowy,gdzie może polowa nie jest prawdą.Zaczyna szukac opiekunki.Chce miec to z głowy więc jeszcze troszke okroi "felery" zlecenia.Czy wiec jest to tylko praca ? Przecież można zadzwonić do rodziny i jeszcze raz sprawdzić stan faktyczny.Nie jest to takie trudne,bo skoro nałgali w formularzu to zaczną sie motać.

Frustracja nastepuje już na miejscu.Opiekunka ma pokój ale w piwnicy,internet jest ze sticka ale w okolicy nie ma zasiegu,Pdp samodzielnie tylko sika i robi kaka :d,stan mieszkania czy domu to posesja z gruzem.

Wiecie uważam,ze nie tylko chodzi o stawki ! Ważne jest aby solidnie została wykonana praca posrednika niemieckiego i polskiej agencji.Nie patrząc na to że aby przytulic kilka groszy.Przeciez jak opiekunka wytrzyma te 4-6 tyg to grosz wpadnie a to nie agencja bedzie leczyć ztargane zdrowie i nerwy opiekunki.

Druga prawda to fakt że opiekunki tez potrafią nawywijać i zepsuć nawet najlepsze miejsce

 • Lubię to 5

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Ja wciąż nie mogę się nadziwić, że osoby DOROSŁE nie potrafią się normalnie wysławiać, często posługując się językiem jak z rynsztoku.... Nie jest się zadowolonym ze szteli, czy firmy... to można to napisać po ludzku "Nie polecam, bo.../ Nie podejmę więcej współpracy ponieważ...". Czy to takie trudne? Z drugiej strony warto sprawdzać firmy dobrze, żeby później nie być związanym z jakąś byle jaka umowa i mieć pretensje do garbatego... ja tak zrobiła i jestem zadowolona i nie muszę pluć jadem na kazdym kroku ;) Pozdrawiam 

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Problem leży w tym że każdy myśli że jego problemy są najważniejsze na świecie i nie ma nic innego niż wyobrażenie świata które posiadamy. Z kąd to wiem bo sam tak miewam. Wy dziewczyny macie trudniej jednak. bo emocji jakby więcej i nie potraficie czasami sobie odpuścić. Ostatnio próbowałem pomóc jednej koleżance podpowiadając jak wprowadzić jednak popołudniowe godziny. Zaskoczony byłem gdy nagle zaczeła mówić o jakieś dumie narodowej w rozmowie z podopiecznymi i rodziną. Problem w tym że to nas niszczy. Wprowadzanie ideologi do prostych rzeczy to droga do nikąd.

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Chcesz dodawać posty, wysyłać wiadomości prywatne, otrzymywać powiadomienia o ofertach? Załóż konto lub zaloguj się...

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To tylko chwila!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz


O nas

Forum OpiekunkaRadzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 7 rok! W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompedium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych firm i agencji pracy.

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2021 Opiekunkaradzi.pl
Polityka prywatności i cookies | Regulamin | Kontakt | Reklama i HR

×
×
 • Dodaj nową pozycję...