Skocz do zawartości

Czas pracy Opiekunów - dr Sylwia Timm


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, pomaran3a napisał:

Weiß Sklaverei...

Wiele opiekunek taka daje się traktować. Ale świadomość jest coraz wyższa i mam nadzieję, że takie fora przyczynią się jeszcze do jej podniesienia

13 minut temu, pomaran3a napisał:

Nie rozumiem dlaczego piszesz, że trudno dostać pracę w Szwajcarii, pracowałam w Szwajcarii, w Wielkiej Brytanii, tam są przestrzegane prawa pracy, nic więcej, nic mniej....

Jeśli masz wykształcenie kierunkowe, to łatwiej taką pracę dostać. No i jeśli pasują komuś stałe 2-3 miesięczne zmiany to zdecydowanie ułatwia sprawę. Jednakże gdy ktoś chce pracować w innym rytmie, to już nie tak lekko jest. 

15 minut temu, pomaran3a napisał:

Chcę jeszcze zapytać, czy Panie żądacie od swoich agencji Lohnabrechnung, mając w ręce pasek możecie wyliczyć, ile na prawdę agencja ma kosztów pośrednich od opiekunki.

W umowach zleceń nie ma takiej opcji. Jest kwota wynagrodzenia i koniec.

17 minut temu, pomaran3a napisał:

Jadę na grzyby;)))

  • Też chcę na grzyby!!! Ale w północnej Polsce leje, jest chłodno i grzybów nie ma. Zatem nazbieraj w moim imieniu :d
  • Miłego dnia życzę :serce:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
O 13.10.2017 at 13:04, violka napisał:

Solidarność wywalczyła i chwała Im za to . Tylko że teraz jakoś nie potrafimy brać z nich przykładu . Wytłumacz nam jak walczysz . Zadajesz pytania i co ? Wiem ,ze nie każda odpowiedz jest dla Ciebie satysfakcjonująca , i co dalej ? Dostajesz umowę taką jak my wszyscy , i choć jest tak napisana , ,ze nie powinnaś jej podpisać , to i tak ją podpisujesz . Masz świadomość Prawa , więc dlaczego się na to godzisz i nic z tym nie robisz ? . Dowiedziałam się tylko jakie zadajesz pytania i nadal nie wiem co robisz dalej .

Nie podpisuję każdej umowy.Co agencja to inna umowa.W jednej były dwie: 1 na Polskę,2 na Niemcy.Czas trwania rok.Mnóstwo straszenia karami i prawie nic o płacy.Jedynie brutto.W sumie stron 56.  Jedna agencja miała umowę na 3 strony,bez kar umownych.I tą podpisałam.Innym razem podpisałam umowę tylko na czas pracy.

Jak odp są niesatysfakcjonujące to albo negocjuję albo rezygnuję.

Nie wiem czy walczę.Po prostu wybieram to co mnie pasuje w danej chwili.Oczywiście płaca-jako pierwsza.Czasem termin wyjazdu ma znaczenie.Sama praca też oczywiście,ale na następnym miejscu.Stan pdp jest wazny,aby wiedzieć czy kasa jest odpowiednia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się - życie swoje a prawo swoje.! Ja na przykład nie siedzę cały czas w podopiecznym ale czuwam. Jestem u siebie w pokoju ale mam drzwi otwarte i wszystko bardzo dobrze słyszę. Po prostu jestem na zawołanie dzień i noc. Nikt mnie za to dodatkowych pieniędzy nie daje. Ale nie mam pretensji do agencji Bo na takie warunki zgodziłam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja się cieszę ,że nie muszę się, wieloma problemami zajmować ,,walczyć ,stresować ,,bo i po co,,na co mi to, jadę do pracy i pracuję a potem biorę kasę i albo odpoczywam i wydaję albo jadę do następnej pracy i pracuję itd. nie ma czasu na walki,,chyba jestem taka olewka na wszystko,,zus mi nie przeszkadz,,agencja potrzebna mi jest na wyszukanie miejsca dobrze płatnego ,,a reszta należy do mnie,,a tą resztę mam w jednym paluszku,,więc full rzeczy mnie omija,,jeszcze popracuję albo nie! wszystkie problemy jak najdalej ode mnie,,ale co zauważyłam ,są agencje co mają same jakies cięzkie i trudne przypadki i są takie co mają lekkie jak piórko i wynagrodzenie super,,o co tu chodzi,,o to aby szukać i pytać i się nie bac niczego,, ale tematem jest czas pracy a więc pracuje ,,jak ja pracuje ,,różnie to wygląda ,,raz mniej raz więcej,,ale te 8 godz, jest ,,a i czuwanie nieraz też jest,,często było,,obok pokój to było czuwanie,,ale i relax,,nie jest zle,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

 Jestem nowa;)   Byłam na pierwszej szteli .Córka mówila że duzo placi agencji ,to fakty są pewne ,nie powie, ale i jeden miesiąc wstawała córka ,drugi msc.ja dwa razy o1:0, io4:0 ,oczywiście w dzień  miałam godzinkę wolnego.i nie zawsze. Ale odpoczywalam na zewnątrz,PDP nie chciała wychodzić, było spokojnie przychodziła puzfrau dwa razy w tygodniu i wieczorem fraudienst.oczywiście gotowałam ,no córka pokazała jak i co?  No było pranie prasowanie i sprzątanie za autokarami w piwnicy.I raz cała piwnicę sprzatalam. Drugi raz tego nie zrobię.:) dzięki za świadomość tej pracy ,ale nigdy piwnice.  A trzeba ich marmury codziennie pucowac? ? O zgrozo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bogna47 napisał:

 Jestem nowa;)   Byłam na pierwszej szteli .Córka mówila że duzo placi agencji ,to fakty są pewne ,nie powie, ale i jeden miesiąc wstawała córka ,drugi msc.ja dwa razy o1:0, io4:0 ,oczywiście w dzień  miałam godzinkę wolnego.i nie zawsze. Ale odpoczywalam na zewnątrz,PDP nie chciała wychodzić, było spokojnie przychodziła puzfrau dwa razy w tygodniu i wieczorem fraudienst.oczywiście gotowałam ,no córka pokazała jak i co?  No było pranie prasowanie i sprzątanie za autokarami w piwnicy.I raz cała piwnicę sprzatalam. Drugi raz tego nie zrobię.:) dzięki za świadomość tej pracy ,ale nigdy piwnice.  A trzeba ich marmury codziennie pucowac? ? O zgrozo 

Witaj @Bogna47 :) No faktycznie widać , że jesteś nowa :d  Czytaj forum i pisz , tutaj dowiesz się wszystkiego , jak nie dać się wykorzystywać :cool: Każdy kiedyś zaczynał i na początku błądził w tej pracy jak dziecko we mgle . Cudownie  że mamy internet i takie portale jak ten , bo dzięki nim dowiadujemy się o naszych prawach i zakresie pracy . Nie wiem o jakie marmury pytasz i gdzie one się znajdują ? Jeżeli jest to łazienka , to przecieramy ją codziennie po myciu a jeśli podłoga , to wystarczy umyć raz w tygodniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bogna47 napisał:

 Jestem nowa;)   Byłam na pierwszej szteli .Córka mówila że duzo placi agencji ,to fakty są pewne ,nie powie, ale i jeden miesiąc wstawała córka ,drugi msc.ja dwa razy o1:0, io4:0 ,oczywiście w dzień  miałam godzinkę wolnego.i nie zawsze. Ale odpoczywalam na zewnątrz,PDP nie chciała wychodzić, było spokojnie przychodziła puzfrau dwa razy w tygodniu i wieczorem fraudienst.oczywiście gotowałam ,no córka pokazała jak i co?  No było pranie prasowanie i sprzątanie za autokarami w piwnicy.I raz cała piwnicę sprzatalam. Drugi raz tego nie zrobię.:) dzięki za świadomość tej pracy ,ale nigdy piwnice.  A trzeba ich marmury codziennie pucowac? ? O zgrozo 

Oni wszyscy płacą agencji fortunę,,znam to!! a jak jeszcze jest córeczka to chce wykorzystać do maxa ,,bo płaci fortunę,,jedna godzina pauzy? dla córeczki to tez bylo za dużo,,by chcieli i chcą wykorzystać opiekunkę do wszystkiego,,a jak brakuje już zajęcia ,,bo wszystko jest czyste to wyszukują pucowanie marmurów,,,i wtedy trzeba tak nie pracowac ale udawać ,że się pracuje ,,na pokaz,,ja mialam mądralę co to mu ciągle płytki i fugi w łazience nie pasowały,,to tak mu odczysciłam ,że mało się nie zapłakał-a masz ,,chciałeś to masz,,taki srodek wzięłam i polałałam i się zrobił mat na jego tak drogich płytkach,,a starych jak świat,,ale czas wolny miałam tam i to dużo,,,bardzo dużo,,,ale sama musialam wywalczyć o ten czas,,,ale i tak bylam kochana dla niego,,,fajnie wspominam te czasy,,,miło,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Blondi napisał:

Oni wszyscy płacą agencji fortunę,,znam to!! a jak jeszcze jest córeczka to chce wykorzystać do maxa ,,bo płaci fortunę,,jedna godzina pauzy? dla córeczki to tez bylo za dużo,,by chcieli i chcą wykorzystać opiekunkę do wszystkiego,,a jak brakuje już zajęcia ,,bo wszystko jest czyste to wyszukują pucowanie marmurów,,,i wtedy trzeba tak nie pracowac ale udawać ,że się pracuje ,,na pokaz,,ja mialam mądralę co to mu ciągle płytki i fugi w łazience nie pasowały,,to tak mu odczysciłam ,że mało się nie zapłakał-a masz ,,chciałeś to masz,,taki srodek wzięłam i polałałam i się zrobił mat na jego tak drogich płytkach,,a starych jak świat,,ale czas wolny miałam tam i to dużo,,,bardzo dużo,,,ale sama musialam wywalczyć o ten czas,,,ale i tak bylam kochana dla niego,,,fajnie wspominam te czasy,,,miło,,

 

To prawda....Czasami trzeba poudawać, że się pracuje, ale zawsze trzeba walczyć o swoje....różnymi sposobami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Och robię coś.Dopisałam do umowy kary dla firmy,jeśli mi np nie zapłaci w terminie lub skróci termin pracy bez specjalnego powodu.Jasne,że są problemy.Ale próbuję przesiewać firmy.Nie biorę każdej pracy.Z reguły niewiele płacą do ZUS to tam się i tak nie liczy.Jak firma nie chce nic zmienić w umowie to nie podpisuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
16 minut temu, Gość Dorota napisał:

a co w przypadku, gdy jestem zatrudniona na umowę zlecenie? Pracuję już 15 dni i do dzisiaj miałam tylko 8 godzin pauzy. Siedzę zamknięta w domu z dwoma ciężko chorymi ludźmi

Trudna sprawa .Napisz czy zgłaszałaś problem w firmie i jak oni na to zareagowali czy starają się jakoś pomóc .Tu na forum możemy Ci tylko doradzać pomóc nie bardzo .Napisz do redakcji opisz swoją sytuację myślę,że uzyskasz fachową poradę .Ja mogę Ci podać jedynie kontakt do pani Timm ,która pomaga opiekunom .Bardzo mi przykro z powodu tego co Cię spotkało mam nadzieję,że uzyskasz szybko pomoc i będziesz mogła pracować w normalnych warunkach .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dorota podaje Ci w razie czego kontakt do pani Timm Sylwia Timm tel. +49 czyli 0049 3021016437  a jak z Niemiec dzwonisz to 0049 0302 1016437 tylko tam 3 dni w tygodniu jest czynne chyba od poniedziałku do środy i jeszcze adres mailowy [email protected] .Jako gość nie możesz napisać wiadomości prywatnej  do moderatora czy do redakcji więc napisz tu na forum .Trzymam kciuki i działaj nie ma na co czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 15.10.2017 at 09:52, Mirelka1965 napisał:

 

W umowach zleceń nie ma takiej opcji. Jest kwota wynagrodzenia i koniec.

Jest opcja pasków wynagrodzeń, czyli całościowego wyliczenia poniesionych kosztów przez agencje.

 

Sorry, ale technicznie wygląda to tak, że można dopisać swój tekst do tekstu innego Uczestnika. No i właśnie dokonałem tego cudownego zjawiska.

Edytowane przez Knorr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mnie okradla bezczelnie wl,udzajac 500 euro od rodzicow chorych niejaka laskawska diana z seniodi 24!!! Sprawe karna mna!!! Potem vbezczelnie oszukala i tez okradla pflegeteam z Legnicy..niejaka skupien...tez sprawa na Policji. Czyli wniosek prosty...nigdy wiecej z polskich zlodziejskich agencji znajac dobrze niemiecki i majac na dodatek pochodzenie niemieckie i rodzine w DE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 23.01.2022 at 20:56, kris66 napisał:

Mnie okradla bezczelnie wl,udzajac 500 euro od rodzicow chorych 

Kris to ty jesteś tym przykładem od Timm, która wspominała taki przypadek? Zobacz:

Cytuj

pewna firma z województwa opolskiego ściągnęła za pośrednictwem adwokata pieniądze od schorowanych rodziców opiekuna, za to, że ten nie stawił się w miejscu pracy. Opiekun ten skończył zlecenie u jednej rodziny i zlecono mu pracę u drugiej rodziny na terenie Niemiec. Niestety z powodów zdrowotnych z nie dotarł z jednego do drugiego miejsca pracy i musiał wrócić do kraju. W jego umowie umowie zlecenia zostało przez firmę zastrzeżone, że w przypadku niestawienia się do pracy opiekun będzie musiał ponieść karę w wysokości 500 Euro. Opiekun nie zgadzał się na zapłatę tak wysokiej kary ze względu na to, że z przyczyn zdrowotnych nie miał nawet szans aby dotrzeć na miejsce, nie wspominając już o podjęciu następnej pracy. W takiej sytuacji  firma posiadająca dane kontaktowe do jego rodziców, podany w dokumentach przez opiekuna na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia zaczęła nękać pismami adwokackimi jego schorowanych rodziców, którzy pod wpływem ogromnej presji i strachu przed postępowaniem egzekucyjnym wydali swoje oszczędności na zapłatę tej kary. 

Wiele się zgadza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Brawo. Dziekuje za ten przyklad  okradzenia przez niejaka Laskawska Damiane z Seniodi 24 z Krapkowic! To sie zgadza

1 Bezczelnie okradzenie z 5oo euro podstepnym,zastraszajacym sprawami karnymi telefonem.Mialem wykupiony bilet w DE do miejscowosci opieki nad seniorem-nie dotarlem,musialem wracac z powodu pogorszenia stanu zdrowia naglego. Sprawa na Policji ,w Prokuraturze,oraz w instytucjach centralnych i mojej rodziny oraz instytucjach w Niemczech'mam pochodzenie niemieckie. Ta oszustka laskawska ponoc zmienila nazw firmy lub zrezygnowala...nie uniknie jednak odpowiedzialnosci karnej oraz zwrotu z wysokimi odsetkami ukradzionych 500euro oraz zakazu dzialalnosci oszukanczej w DE!! Kiedy wreszcie bedzie blokada dzialalnosci takich oszustow??!! Minimalne place!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kris66 napisał:

Witam. Brawo. Dziekuje za ten przyklad  okradzenia przez niejaka Laskawska Damiane z Seniodi 24 z Krapkowic! To sie zgadza

1 Bezczelnie okradzenie z 5oo euro podstepnym,zastraszajacym sprawami karnymi telefonem.Mialem wykupiony bilet w DE do miejscowosci opieki nad seniorem-nie dotarlem,musialem wracac z powodu pogorszenia stanu zdrowia naglego. Sprawa na Policji ,w Prokuraturze,oraz w instytucjach centralnych i mojej rodziny oraz instytucjach w Niemczech'mam pochodzenie niemieckie. Ta oszustka laskawska ponoc zmienila nazw firmy lub zrezygnowala...nie uniknie jednak odpowiedzialnosci karnej oraz zwrotu z wysokimi odsetkami ukradzionych 500euro oraz zakazu dzialalnosci oszukanczej w DE!! Kiedy wreszcie bedzie blokada dzialalnosci takich oszustow??!! Minimalne place!!

Ale to ty zgłosiłeś się do Timm? Pomogła? Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...