Skocz do zawartości

Sentencje na dziś


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, geronimo napisał:

@ivanilia40 Jakie upolitycznienie sądów?

Polska jest krajem niepodległym i ma prawo w swoim kraju przeprowadzać takie reformy jakie uważa za stosowne.

No cóz nie dogadamy się raczej w tym temacie

Mnie nie pierze mózgu TVN i Gazeta Wyborcza a nawet TVP

Jesli już tak kolokwialnie mamy rozmawiać to powiedz co pierze Twój mózg? Bo zaczyna być ciekawie.

Polska ma prawo przeprowadzać reformy ale nie lamiąc przy tym prawa i Konstytucji. Niestety, włąsnie tak było w czasach gdy byliśmy satelitą ZSRR. I to nawet brudne mózgi powinny widzieć. 

  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norman Davies o Polsce:

"Wydaje się, ze kraj ten jest nierozerwalnie związany z niekończącą się serią katastrof i kryzysów, które – w sposób paradoksalny – stają się źródłem jego bujnego życia. Polska znajduje się bez przerwy na krawędzi upadku. Ale jakimś sposobem zawsze udaje jej się stanąć na nogi.”

I oby teraz też Nam się udało.

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, geronimo napisał:

@fioletowa.mysz fioletowa lubię Cię  ale powiedz mi w którym miejscu łamana jest Konstytucja?

A proszę Cię uprzejmie.

Pierwsze odmówiono stosowania ustaw poprzedniego Sejmu o wyborze sędziów TK. Dalej nieprzyjeto ślubowania od legalnie wybranych sędziów TK. Niepublikowano wyroków TK. Zlamano zasade,że Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskie. Zastosowanie prawa łaski w stosunku do osob skazanych nieprawomocnym wyrokiem.(Mariusz Kaminski) Mam wymieniac dalej czy styka?

Edytowane przez fioletowa.mysz
Kurde! Literówka!
  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, ewa14 napisał:

Norman Davies o Polsce:

"Wydaje się, ze kraj ten jest nierozerwalnie związany z niekończącą się serią katastrof i kryzysów, które – w sposób paradoksalny – stają się źródłem jego bujnego życia. Polska znajduje się bez przerwy na krawędzi upadku. Ale jakimś sposobem zawsze udaje jej się stanąć na nogi.”

I oby teraz też Nam się udało.

 

 

Szczerze ... To ja się o losy Polski nie martwię.... Polska ma swój kij bo miała swój koniec, zniknęła z mapy świata... Dla mnie logicznym jest (chcąc się połączyć) ujednolicenie języka, a tego nie widzę. Jak ma wyglądać takie  ujednolicenie ??? Zwyczajnie ; w szkołach obowiązkowa  nauka dwóch języków - ojczystego i unijnego (esperanto O.o np.) Reszta języków jako przedmioty nadobowiązkowe, dla chętnych. I wtedy zawsze jestem u siebie bo albo mówię językiem ojczystym, albo unijnym i nie potrzebuję tłumacza. Na razie nie widzę takich prób  wytyczenia stycznej :|

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@geronimoPoczytalam komentarze i nie moge uwierzyć,że tak świetny fotograf może jednocześnie być tak ślepy:(

Ogladałam relacje z marszów w stolicy i we Wrocławiu i jestem przerażona patrząc na to ,co z tak ważnego polskiego święta zrobili rządzący do spółki z ONR:( Płakać się chce z bezsilności:(

A co o dzisiejszych wydarzeniach myślą żyjący jeszcze uczestnicy II wojny światowej,więźniowe obozów koncentracyjnych,powstańcy warszawscy.....bałabym się ze wstydu zapytać:(

 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, foczka63 napisał:

@geronimoPoczytalam komentarze i nie moge uwierzyć,że tak świetny fotograf może jednocześnie być tak ślepy:(

Ogladałam relacje z marszów w stolicy i we Wrocławiu i jestem przerażona patrząc na to ,co z tak ważnego polskiego święta zrobili rządzący do spółki z ONR:( Płakać się chce z bezsilności:(

A co o dzisiejszych wydarzeniach myślą żyjący jeszcze uczestnicy II wojny światowej,więźniowe obozów koncentracyjnych,powstańcy warszawscy.....bałabym się ze wstydu zapytać:(

 

:tak:Wylazła cała nienawiść i maluczkość . Jak nie ma czym zabłysnąć , to szuka się okazji , żeby zabłyszczeć w blasku dawnych bohaterów . Przykre jest to , że mimo tak mocno bijącej po oczach żenady , ludzie nadal nie potrafią wyciągać wniosków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@foczka63  Tak się składa ze zostałem wychowany w duchu dumy narodowej

Mój zmarły w 64 roku ojciec nie doczekał tych chwil, a szkoda.

Był przedwojennym młodym oficerem kiedy wybuchła wojna, w 39

przez Rumunię dostał się na zachód, został zrzucony na tyły wroga, był instruktorem AK, walczył w Powstaniu Warszawskim, udało mu się przeżyć. W nagrode za swoje poświęcenie i miłość do Polski  musiał się ukrywać ,jeszcze kiedy ja się urodziłem, dopiero w 1956 został zrehabilitowany.Od dziecka wpajano mnie miłołc do Ojczyzny.

Jestem sympatykiem ruchu Narodowego i nie myśle tego ukrywać,

daleko mnie do grup faszyzujących.Zadałaś pytanie co myślą byli między innymi powstańcy,?mogę Ci powiedzieć.

Przyjaźnię się właśnie z takim człowiekiem o pseudonimie "Ostry"

w historii AK było dwa takie pseudonimy, jeden z nich nie żyje już.

Ten mój znajomy po wojnie był dwa razy łapany przez UB, dwa razy udało mu się uciec, ostatni raz aresztowano go w Chełmnie i trzymano w koszarach wojskowych do czasu wykonania wyroku, udało mu się uciec, żyje do tej pory i ma się dobrze. Nie tak dawno otrzymał stopień pułkownika,

A teraz Ci powiem on jest narodowcem i nie wstydzi się tego bo jest Polakiem     Narodowiec to nie faszysta , nie nacjonalista to Polak

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstytucja mówi, że Rzeczypospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli, a nie dobrem tylko Polaków (w domyśle: prawdziwych Polaków). Gdzie mają podziać się inni? Rząd razem z faszystowskimi bojówkami chce ich wysłać gdzie? Na księżyc, za granicę (jaką, skoro ich w Europie nie mamy?), na wewnętrzną emigrację? I pytanie zasadnicze, kto i jak ma sprawdzić, czy się jest wystarczająco polskim Polakiem? Co ma o tym świadczyć? Będziemy udowadniać, że nasi dziadkowie i pradziadkowie uprawiali seks tylko między sobą? Że żadnego nie - Polaka w naszej rodzinie nie było? do którego pokolenia?

Biskup Tokarczuk kiedyś wyartykułował zdanie: "Hitler popełnił błąd mordując Żydów, lecz dzięki temu jesteśmy państwem etnicznie jednorodnym". W sam raz dla młodych "patriotów" krzyczących: "Raz sierpem, raz młotem czerwona hołotę" i "Szmata, szmata pali się" (to o fladze UE).

Jest to już wystarczająco faszystowskie i szowinistyczne, śmierdzi narodowym gettem, czy jeszcze nie?

 

Dobranoc, jak zawsze pałętam się po nocy, a jutro orka od rana ;).

Edytowane przez salazar
  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sentencja aforyzm ,maksyma zwykle krótka jednozdaniowa wypowiedź(prozaiczna lub rymowana) wyrażająca ogólną prawdę ,mądrość dotyczącą życia człowieka .Myśl filozoficzna ,etyczna zawierająca pewną zasadę postępowania.

Synonimy sentencji ;maksyma ,motto ,dewiza ,złota myśl,aforyzm ,mądrość,reguła życiowa ,hasło ,przysłowie ,powiedzenie ,porzekadło ,proverbium .

Co to jest synonim nie muszę chyba pisać :)

Teraz już chyba nie będzie wątpliwości  co jest w temacie a co nie  temacie .

Ostatnio się pomyliłam w sentencji więc dzisiaj poprawnie

"Czekaj tatka latka" i "Słowo się rzekło kobyłka u płotu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...