Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie pizza a'la hawajska :oklaski: Samorobna...jakby co z maki orkiszowej :haha: Sos zrobiony i doprawiony, szyneczka pokrojona, ananasik tudzież, wszystko wylądowało na spodzie i...rośnie sobie :oklaski: Potem pozostanie tylko posypać trzema rodzajami sera i 20 minut poczekać, jak się upiecze w 200 stopniach...a  siadamy do stołu :oklaski: Tylko nie wiem kiedy nastąpi na wspaniała chwila, bo póki co Diva z córka odsiaduje godzinki u neurologa >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie taka polskaja ogórkowa z polskich kiszoniaków, :oklaski: jak ja dawno tej zupki nie jadlam,  ostatnio coś ja zupowa się zrobiłam, gotuje pierwszy raz polskie zupy ,a zaczęłam od barszczu ukraińskiego, żurek, szczawiowa , teraz ogórkowa, a nstaępna jaka? krupnik? kaszy nie mam,,:szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj śledz w śmietanie z koperkiem-gotowiec:p ale taki pyszny,,do tego tylko ziemniaki,

Ale ja już śledzia zjadłam, więc strasznie wzięłam się za pizzę, dawno nie robiłam swojego ciasta i tej całej reszty, zrobię na bogato,pieczarki,papryka, trochę cebuli i pora, ogórek kiszony skroiłam, wszystko uprażyłam na patelni na masełku, aby pieczarki pusciły wodę, zawsze tak robię, dołożę  na pizzę szynkę polską i mam 4 gatunki sera,:oklaski:  chyba na bogato!! co???

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 13.11.2019 at 12:51, Mirelka1965 napisał:

Będzie pizza a'la hawajska :oklaski: Samorobna...jakby co z maki orkiszowej :haha: Sos zrobiony i doprawiony, szyneczka pokrojona, ananasik tudzież, wszystko wylądowało na spodzie i...rośnie sobie :oklaski: Potem pozostanie tylko posypać trzema rodzajami sera i 20 minut poczekać, jak się upiecze w 200 stopniach...a  siadamy do stołu :oklaski: Tylko nie wiem kiedy nastąpi na wspaniała chwila, bo póki co Diva z córka odsiaduje godzinki u neurologa >:(

To widzę że tzw dieta cud:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybne danie było...sałat kopf też...potem pytanie co nachtisch..lekko nie zatkało bo mnie dziewczę że stażem 3letnim tego nachrichtena o deserki   nie przekazało.. Ale wrobelek posuwistym krokiem 90letniej damy przytargam puddingsahne na sahne ugotowany..wchlonawszy słodycz.. cwirek podziękował...

Niedziela pod znakiem cielęciny minie 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi  pozostało trochę warzyw  co przygotowałam wczoraj na pizze, tak kombinuję,czy by w naleśniki tych warzyw nie zapakować?  coś dodam jeszcze z mięsa do tych warzyw, ale sosik by się przydał, albo podsmażę  w panierce obtoczę, ale kombinuję od rana jak koń pod górę, Przyjdzie 13 godz, i musze coś zjesc, bo głoda mam:):p

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LACH napisał:

Poczekaj, się nie ciesz. Dzisiaj będzie nowa zagwozdka kulinarna i do tego jeszcze jak zrobić serniczek?

Taka serniczkowa panienka, która już tu była. Zakład? :szydera:

Nowa zagwozdka:szok: lepiej nie, :przekleństwa:  a jak zrobić ? to polecam internet, ja mogę czerpać wiedzę to inni tym bardziej, a nie tylko gry w głowach i durnoty:szydera: ja naleśniki zrobię, takie krokiety wymodzę, a w wymodzaniu jestem dobra oraz otwarta na nowe,:tak:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Blondi napisał:

Nowa zagwozdka:szok: lepiej nie, :przekleństwa:  a jak zrobić ? to polecam internet, ja mogę czerpać wiedzę to inni tym bardziej, a nie tylko gry w głowach i durnoty:szydera: ja naleśniki zrobię, takie krokiety wymodzę, a w wymodzaniu jestem dobra oraz otwarta na nowe,:tak:

Będziesz tu miała okazję polecić najlepsze przepisy. A i tak za to dostaniesz z liścia:szydera:

A na deser czikczificzini z majonezem.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, salazar napisał:

Dziś i jutro obiad ostatnio na forum bardzo kontrowersyjny ;) :D.

Wersja pana C, więc przepisu nie będzie, nie lękajcie się :D

 

IMG-20191116-WA0001.jpg

Powtórzę: "...nie lękajcie się...albowiem ja jestem z wami..." czyli faszerowanoparykożercami :haha: I nie zapodawaj przepisu...jeden już krąży po forum...podobno doskonały, to co będziesz konkurencją robić? :haha: Tylko "zaniusaj" potem, czy były z sosem pomidorowym, czy "sote" :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Blondi napisał:

A mi  pozostało trochę warzyw  co przygotowałam wczoraj na pizze, tak kombinuję,czy by w naleśniki tych warzyw nie zapakować?  coś dodam jeszcze z mięsa do tych warzyw, ale sosik by się przydał, albo podsmażę  w panierce obtoczę, ale kombinuję od rana jak koń pod górę, Przyjdzie 13 godz, i musze coś zjesc, bo głoda mam:):p

Wyszły te naleśniki 1000 razy smaczniejsze od pizzy,,pycha w gębie,:oklaski:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cielak na pfanne raz...salzkartofle dazu ichni kopfsalat na kwaśno...deser..ananas pomelo malinki ..taka kompozycja twórcza w szusselkach..

Zostaną mi jeszcze dwa cielaki na jutro i chyba powtórzę danie...jutro dzień czystości więc to taka szybka wersja może tylko zamiast panierki zrobię bitke w sosikiem...sprzatne dla oczu wróbelka pomieszczenia jasniepanstwa bad  wc itd na piętrze...

Czekam na rower..jest już zapakowany teraz to tylko mieć...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...