Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

52 minut temu, MisiekFfm napisał:

Mogą być jeszcze :

Fleischküchle, 

- Gehackte Kotellets

i po prostu Gehacktes.

:cześć2:

W "moich" okolicach Gehacktes to surowe mięso mielone, a obiad miedzy 11.15 a 11.30 ;).

Edytowane przez salazar
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BabaJagusia napisał:

Brokuł ugotowany, pognieciony, doprawione smażoną cebulą i innymi.... Przed smażenie kotletów z niego-dodam jajka i.... tajemnicę mojej kuchni:haha:. Ziemniaki obrane czekają.... 

Tutaj obiad jest o 13.

A ja z 15ej na 12.30 przesunelam.A co!

Nie wspomnę o innych drobiazgach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to było tak...mnielone wołowe...marchewka na kwaśno....kapusta modra bez...smaku..kartofle z patelni...jako że nie Etiopii jeno z Polski nad Wisłą jestem moja kultura nakazał odrobinę próbować..na .mięso odwagi nie miałam.

 

I wchlonelam swoją zielenina...co kraj to inny smak

..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś hardcor obiadowy. Była pizza i za długo ją przetrzymałam w piecu....srodek był zjadliwy ale dalej jak kamień twarda. Bałam się że protezę babki szlag trafi i mowiłam żeby jadła sam srodek....ale jakbym do ściany mówiła....wszystko zjadła. Proteza cała na szczęscie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lucinda napisał:

jak w niemieckim bawarskim nazywają kotley mielone? cos na tę modłe ma dzisiaj na obiad kurka wytworzyc...czekam co jako dodatek bedzie ..znów pewnie obiad na całe dwa dni...:szydera:

wczoraj była jakaś niemrawa ale to zapewne po dietetycznym obiedzie z budy pod edeką:haha: - 3 udka pieczone z frytkami na głębokim oleju ..na oczach kogutka wrąbała zapominając,  a może i nie , zapytąc czy ktoś ma chęć....pragnienie ją męczyło oj meczyło..:haha:

no dobra..oby sie nam.....pozytywnie że zgubie troche ....

 

@lucinda3 wrabala sama????:kopara:

Pogratulowac spustu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dynia w kuchni sie wczoraj pokazała....co to będzie chugowie;)...pewnie cos mega z ichniej kuchni...kurka cos wytworzy...ja mam swoje zielone więc zdrowy odkwaszający obiadek:haha:

może wyrwe sie na przerwie na spacerek wzdłuż "promenady"///po drodze widziałam kafejke...sie dożywięsassy real housewives GIF

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż boję się napisać :haha: Ale co tam...do odważnych świat należy....pieczone gąski i rydzyki bedą :oklaski: I odrobinę makaronu do tego ugotuję, wymieszam z grzybami i posypię tartym serem :oklaski: Ilość tej potrawy wystarczy na dwa dni :tak2:  Muszę nacieszyć się grzybkami, bo niestety to już końcówka tego dobra :donos:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mirelka1965 igrasz z ogniem, oj igrasz:haha:

Tutaj pdp. dyktuje co chce jeść i są to najczęściej....... mielone!  Bo to taka prawdziwa "oszczędność w domu i zagrodzie". Osobiście mi to "zwisa" bo:  smaży się raz z całego pudełka a następnie zamraża. I zjada codziennie po jednym. Dodam nieśmiało, że kotleciorki mają być wielkości łyżki do zupy. Proszę uprzejmie-mnie w to graj. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BabaJagusia napisał:

@Mirelka1965 igrasz z ogniem, oj igrasz:haha:

Tutaj pdp. dyktuje co chce jeść i są to najczęściej....... mielone!  Bo to taka prawdziwa "oszczędność w domu i zagrodzie". Osobiście mi to "zwisa" bo:  smaży się raz z całego pudełka a następnie zamraża. I zjada codziennie po jednym. Dodam nieśmiało, że kotleciorki mają być wielkości łyżki do zupy. Proszę uprzejmie-mnie w to graj. 

To szalejesz kulinarnie :haha:Ja zapraszam na obiad serdecznie do mnie...starczy i dla ciebie, a najwyżej dla nas zabraknie :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mirelka1965 jaka z Ciebie dobra dziewczyna! Może chcesz jakieś serduszka, całuski lub inne pierdamony z tej okazji. A tak przy okazji zauważyłam, że jakaś równowaga we wszechświecie jest:wcześniejsze zlecenie głównie opierało się na szaleństwach kuchennych. Tutaj dla odmiany - nie. :kawa2:. I wcale mnie to nie martwi... 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BabaJagusia napisał:

@Mirelka1965 jaka z Ciebie dobra dziewczyna! Może chcesz jakieś serduszka, całuski lub inne pierdamony z tej okazji. A tak przy okazji zauważyłam, że jakaś równowaga we wszechświecie jest:wcześniejsze zlecenie głównie opierało się na szaleństwach kuchennych. Tutaj dla odmiany - nie. :kawa2:. I wcale mnie to nie martwi... 

Słodkości mnie wystarczy...wczoraj pożarłam ze 20 deka krówek i dwa wafelki "Góralki" i mogłoby mnie zemdlić od nadmiaru słodkości :haha:Lepiej będzie jak pozostaniemy przy wymianie "przy suchych" uprzejmości, jako że mniej znaczy więcej :szydera: Choć w kuchni niekoniecznie ta zasada ma lepsze znaczenie :haha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BabaJagusia napisał:

@Mirelka1965 igrasz z ogniem, oj igrasz:haha::szydera:

Tutaj pdp. dyktuje co chce jeść i są to najczęściej....... mielone!  Bo to taka prawdziwa "oszczędność w domu i zagrodzie". Osobiście mi to "zwisa" bo:  smaży się raz z całego pudełka a następnie zamraża. I zjada codziennie po jednym. Dodam nieśmiało, że kotleciorki mają być wielkości łyżki do zupy. Proszę uprzejmie-mnie w to graj. 

A ja myślałam że tylko u mnie niedorozwój kuchenny :szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lucinda napisał:

A ja myślałam że tylko u mnie niedorozwój kuchenny :szydera:

... nie nazwałbym tego niedorozwojem - hi, hi.... Robię to często lecz z niechęcią:haha:... Kucharką już nie będę :szydera:, choć znam kilka trików kuchennych od pani Krysi. I nie waham się ich używać:haha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naleśniki dzisiaj zrobiłam. Musialam coś na szybko wymyślić bo zakupy trochę czasu zajęły. 

W piekarni widziałam ten regionalny specjal, który jadłam będąc w Weissach im Tal. Pyszności. 

Jak będę jechała do domu to muszę to kupić żeby moja rodzina też spróbowała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...