Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tubylcy - sąsiedzi i znajomi patrzą na mnie i moje grzyby z niedowierzaniem, a niektórzy jednocześnie ze strachem. 

Odnoszę wrażenie, iż oni są przekonani, że grzyby, które jadają, np. w restauracjach, pochodzą z jakiejś fabryki. 

I to z niemieckiej fabryki. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewna wykształcona, tutejsza pani, na moje dictum, że zbieram Maronen - Röhling, rzekła:

- Ach tak. To one pewnie smakują jak kasztany? 

Przytaknąłem, żeby nie urazić i pomyślałem:

W rzeczy samej. W sam raz, jak te z placu Pigalle, od Zuzanny. Jesienią. 

Ale mam lepszy numer. 

Moja znajoma, nauczycielka biologii w gimnazjum w Hagen, odwiedziła mnie ze swoim mężem u mnie w domu, w Polsce. I w ogrodzie nie mogła się nadziwić co to za roślina, ta aronia, bo ona pierwszy raz o niej słyszy. 

Słuszną linię ma tutejszy naród. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MisiekFfm Oj tam, oj tam, a znasz szmaciaka gałęzistego :)?

Najlepsza grzybowa jaką w życiu jadłam była z niego zrobiona. W Niederbayern, bo u nas pod ochroną.

I tam podgrzybków nie zbierają, bo nie uważają je za warte uwagi 

Edytowane przez salazar
Dopisek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? i w temcie obiadu na dzisiaj 

jakoze mojej kuchni tu nie chce ani kogutek ani kurka.. zostawiam wiec wolna  reke w kwestii doboru diety dla cukrzyka ..ja moge sobie robic do jedzenia to co mi smakuje  i na co mam ochoote oczywsicie pod warunkiem ze ...zmieszcze sie w kwocie okolo20 euro...na tydzien...:szydera::szydera::szydera:...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lucinda napisał:

??? i w temcie obiadu na dzisiaj 

jakoze mojej kuchni tu nie chce ani kogutek ani kurka.. zostawiam wiec wolna  reke w kwestii doboru diety dla cukrzyka ..ja moge sobie robic do jedzenia to co mi smakuje  i na co mam ochoote oczywsicie pod warunkiem ze ...zmieszcze sie w kwocie okolo20 euro...na tydzien...:szydera::szydera::szydera:...

Chyba mieszkańców tego kurnika-mówiąc mało elegancko-pogięło:o. Jak to rozwiążesz? 

Na tym adresie zakupy robi famuła. Zaznaczam, że nie jestem na żadnym poście :| a powinnam.... 

Tyle tylko, że czas i miejsce postu, sama sobie ustalę. Do tej pory nie miałam większych problemów z zakupami. I nie mam zamiaru umartwiać się:tak2:. Spokojnie lecz stanowczo upomnę się o normalne dla mnie jedzenie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BabaJagusia napisał:

Chyba mieszkańców tego kurnika-mówiąc mało elegancko-pogięło:o. Jak to rozwiążesz? 

Na tym adresie zakupy robi famuła. Zaznaczam, że nie jestem na żadnym poście :| a powinnam.... 

Tyle tylko, że czas i miejsce postu, sama sobie ustalę. Do tej pory nie miałam większych problemów z zakupami. I nie mam zamiaru umartwiać się:tak2:. Spokojnie lecz stanowczo upomnę się o normalne dla mnie jedzenie. 

No..to taka trochę inna liga dla mnie..nie miałam do tej pory takiego prcederu ..no może Kassel ale tam był ewidentnie poje...by dziadek..tu..Oni potrzebują kogoś zupełnie innego..to nie moja bajka i wiesz mi nawet o smieszne 20euro nie chodzi..klimatu brak nie wspomnę o chemii. 

Ja dam sobie radę.. jem na zielono A jak mnie scisnie kupię kurczaka..i to za ich kase

Wiesz mnie nawet na gadanie szkoda słów i mojego czasu ..dialog to rozmowa A kurka...że tak się wyrażę nie jest nastawiona na odbiór nie wspomnę o kogutku...jeże będą problemy pizd....ę to i wyjazd.. póki co czekam na luzie..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lucinda też nie jem mięsa i muszę się z tego "tłumaczyć" :haha:ale nie godzę się na ochłapy z pańskiego stołu. Tak to nazwę. Wczoraj wspomniałam, że nie ma czosnku granulowanego i zaczęły się poszukiwania po szafkach. Synuś szukał na polecenie mamuni. A potem rozgorzała dyskusja na temat tego, że gdzieś jest i nie ma co kupować nowego. Tak sobie gaworzyli z 10 minut aż wreszcie zapytałam czy jest jakiś problem. Nie, nie-usłyszałam. Zobaczę jak to się rozwinie... 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, salazar napisał:

@MisiekFfm Oj tam, oj tam, a znasz szmaciaka gałęzistego :)?

Najlepsza grzybowa jaką w życiu jadłam była z niego zrobiona. W Niederbayern, bo u nas pod ochroną.

I tam podgrzybków nie zbierają, bo nie uważają je za warte uwagi 

U nas już nie jest pod ochroną :oklaski: Od października 2014 roku możemy legalnie delektować się tym wspaniałym grzybem...pod warunkiem, że go znajdziemy :szydera: I potwierdzam..."flaczki" z siedzunia sosnowego są wyborne :oklaski: A Dolnych Bawarczyków rozumiem, gdyż sama nie jestem zwolennikiem podgrzybków...ale tylko niektórych (a jest ich parę gatunków i nie wszystkie są smaczne) :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako się wczoraj rzekło...będą ojce dyrektory i drób wegański :oklaski: Postanowiłam przygotować w dwóch odsłonach...pieczone a'la "na blasze" i obtaczane w mące. Zaznaczam, że zawsze inaczej je przyrządzałam i dzisiejsze metody to będzie mój kulinarny eksperyment :haha:Trzymajcie kciuki :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BabaJagusia napisał:

@lucinda też nie jem mięsa i muszę się z tego "tłumaczyć" :haha:ale nie godzę się na ochłapy z pańskiego stołu. Tak to nazwę. Wczoraj wspomniałam, że nie ma czosnku granulowanego i zaczęły się poszukiwania po szafkach. Synuś szukał na polecenie mamuni. A potem rozgorzała dyskusja na temat tego, że gdzieś jest i nie ma co kupować nowego. Tak sobie gaworzyli z 10 minut aż wreszcie zapytałam czy jest jakiś problem. Nie, nie-usłyszałam. Zobaczę jak to się rozwinie... 

Ochlapow nie jem..nawet mi nie proponuja....jeżeli już cokolwiek na temat obiadu zaczyna się mówić  ja proponuję potem kogutek  neguje że tylko bawarskie zarcie ona mówi że ugotuje ja stwierdzam że nie bede języka strzepic...

Póki co na mieso nie mam weny..Ale pomalutku myślę albo o indyk albo cielecinie..chociaż tu mają pół zamrażarki swini...No to niech jedza

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylam na grzybach tutaj, trochę podgrzybka, parę borowików,maślaki, ale widzę opienki, pięknie pachną, trochę zerwałam, ale w domu dawaj w internet, opienki na bok, w jednym garnuszku te grzybki co bylam pewna to gotowalam, ale opienki próbuje,??? a one gorzkie,  wszystko weg, dziadostwo trujące,,  Zdrowych grzybków była cala duża patelnia, wiec zrobilam w śmietanie do sznycla,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Blondi napisał:

Bylam na grzybach tutaj, trochę podgrzybka, parę borowików,maślaki, ale widzę opienki, pięknie pachną, trochę zerwałam, ale w domu dawaj w internet, opienki na bok, w jednym garnuszku te grzybki co bylam pewna to gotowalam, ale opienki próbuje,??? a one gorzkie,  wszystko weg, dziadostwo trujące,,  Zdrowych grzybków była cala duża patelnia, wiec zrobilam w śmietanie do sznycla,,

Czy to były opieńki? Może trafiłaś na łysiczkę trującą (zwaną też maślanką wiązkową) lub łuskwiaka nastroszonego? Łatwo pomylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

Czy to były opieńki? Może trafiłaś na łysiczkę trującą (zwaną też maślanką wiązkową) lub łuskwiaka nastroszonego? Łatwo pomylić.

To nie były opienki, ale cholernie podobne do nich, ale poczytalam w internecie i od razu skumałam,,nigdy opieniek nie zbierałam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Blondi napisał:

To nie były opienki, ale cholernie podobne do nich, ale poczytalam w internecie i od razu skumałam,,nigdy opieniek nie zbierałam :(

To musisz do mnie na naukę przyjechać :haha: Wyedukowałam @lucinda, to i ciebie też dam radę :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, sayonara 52 napisał:

@Mirelka1965 wiesz co:

wciaz nieodmiennie kopara mi opada jak piszesz o grzybach.

skad ty znasz wszystkie???

Jakies klykciny pierzaste,

jakies nadobne morusiki, czy inne golebie???

Ja ją też podziwiam @Mirelka1965,, jest niesamowita co do znajomości grzybów,,:zwyciezca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...