Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

A ja miałam urlop od garów :oklaski: Ale jutro już tak dobrze nie będzie :smutek:

Nie rycz,,gotowanie to jedne z przyjemnych rzeczy na steli, jak się jeszcze ma z czego gotowac, ale trochę kratywności i z niczego można stworzyć niebo w gębie,,:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Mam zupę...od wczoraj :oklaski: I to mi się podoba...zupa jest tutaj "głównym" daniem :szydera:

My czekamy na dostarczenie przez córkę placków kartoflanych zakupionych na festynie ...też mi się to bardzo podoba :haha:

Wczoraj zostałam wyłapana jak wracałam z zakupów , obiadek - spaghetti specjalnie dla mnie był podgrzany , dostarczony na górę ....talerz po obiedzie umyłam własnoręcznie . Też mi się bardzo podobało :haha:

Noo...i czy to trzeba biegać za " niedomowymi " z talerzykiem kotletów mielonych ? Odpowiadam ...nie trzeba , bo prędzej tej co gotuje tylko dla PDP i dla siebie samej poczęstne przyniosą .

Greckie ciastka w kształcie miniaturowych " jagodzianek " , obsypane sezamem też wieczorem mi podano ....i doopa się pasie xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Blondi napisał:

Za boga nie ma czego się czepić,masz jak w pałacu a może lepiej, :hura: 

Z tym pałacem to nie przesadzaj xd Jestem w normalnym domu , tyle , że pomiędzy mądrymi ludźmi , gdzie obiad jest obiadem a nie kawałkiem ciasta , bo takowe tu tutaj jadamy jako deser do kawy . Ogromna różnica jest taka , że na poprzednim adresie w tym samym mieście ( inna dzielnica ) jeśli wychodziłam na wolne z domu i w porę nie przechwyciłam należnego mi obiadowego ciasta to jak wróciłam do domu za cholerę w lodówce go znaleźć nie mogłam . Mam swoją dumę , nie pytałam o nie , podjadłam coś , co sobie poprzedniego dnia zakupiłam ....a swoje o nich myślałam . Tutaj mogę wyjść i wrócić wieczorem ....obiad będzie na mnie czekał , nie muszę podgrzewać , bo gotowca mam podanego na stół :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baśka powtarzająca się pamiętam ten kawałek ciasta na obiad,podziwiałam Ciebie ,pamiętam te puszki zupne, jest co wspominać,ale mile jest ,że wracając do domu czeka na Ciebie obiad, myślący normalni ludzie tak jak piszesz, opiekunkę szanują jak członka rodziny -brawo:oklaski:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Blondi napisał:

@Baśka powtarzająca się pamiętam ten kawałek ciasta na obiad,podziwiałam Ciebie ,pamiętam te puszki zupne, jest co wspominać,ale mile jest ,że wracając do domu czeka na Ciebie obiad, myślący normalni ludzie tak jak piszesz, opiekunkę szanują jak członka rodziny -brawo:oklaski:

Blondasku ...podawać by mi nie musieli , sama bym sobie odgrzała ...a pozostawienie jedzenia dla opiekunki to obowiązek , chociaż różnie z tym bywało i jak czytamy bywa . Te kur....skie zupy z puszki to mi bokami wyłaziły . Jeśli przed wolnym ( przed 13-tą ) doktor chciał zjeść obiad ...jedliśmy oboje , ale większość tych zup kupiona była z tej " niższej półki " ...często doprawiałam po swojemu , bo chust wie co to za ciecz była ...zupełnie bez smaku !  Doktor nie miał ochoty jeść przed 13-tą ...no to w ogóle puszki nie otwierałam . Wracałam po wolnym do domu , puszki w zasięgu wzroku nie było . Gdyby mi zależało , żeby to paskudztwo zjeść to bym poszła do piwnicy i ją przyniosła , ale aż tak głodna nie bywałam xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam prosty przepis na ciasto bez cukru i glutenu:

Przepis na ciasto bezglutenowe

1 szklanka startych jabłek
1,5 szk zmielonych na mąkę płatków owsianych
2 łyżki oliwy
1/4 szkl posiekanych orzechów włoskich
0,5-0,75 szkl. wody
0,5 łyżeczki soli
1/2 szklanki rodzynek i lub pokrojonych daktyli

Procedura:
Jabłka obrać i zetrzeć na tarce, dodać pozostałe składniki i wymieszać widelcem. Odstawić na parę minut. Posmarować brytfankę. Wlać ciasto. Piec 25 min w temp. 220 stopni.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, emma napisał:

Polecam prosty przepis na ciasto bez cukru i glutenu:

Przepis na ciasto bezglutenowe

1 szklanka startych jabłek
1,5 szk zmielonych na mąkę płatków owsianych
2 łyżki oliwy
1/4 szkl posiekanych orzechów włoskich
0,5-0,75 szkl. wody
0,5 łyżeczki soli
1/2 szklanki rodzynek i lub pokrojonych daktyli

Procedura:
Jabłka obrać i zetrzeć na tarce, dodać pozostałe składniki i wymieszać widelcem. Odstawić na parę minut. Posmarować brytfankę. Wlać ciasto. Piec 25 min w temp. 220 stopni.

Brakuje mi tu jajka:dobrze: Nie poruszy się bez niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...