Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Gość aga napisał:

Planuję na kolację zapiekanke zrobić . Mam ciasto francuskie w zamrażarce , papryke , cebule , mała cukinie , szynke i pomidory . Może cos wykombinuje . Ostatnio jadłam  robiona na ostro , ja musze wyluzować , bo podopieczny może nie wytrzymać nadmiaru ostrości . A potem :piwo: .

aga ja bym może połączyla te wszystkie składniki i dobrze doprawiła i zawinęła w ciasto coś ala paszteciki ,,,

Mi brakuje tutaj takiego malego piekarnika ,,bym dużo rzeczy mogła zrobić lekko podpiekając ,,nawet z tym ciastem francuskim,,mam piekarnik w kuchence,,ale ,,,ale,, bym może czekala wiecznośc ? nie wiem,,ale juz nie będe kombinowac,,:płacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Blondi napisał:

aga ja bym może połączyla te wszystkie składniki i dobrze doprawiła i zawinęła w ciasto coś ala paszteciki ,,,

Mi brakuje tutaj takiego malego piekarnika ,,bym dużo rzeczy mogła zrobić lekko podpiekając ,,nawet z tym ciastem francuskim,,mam piekarnik w kuchence,,ale ,,,ale,, bym może czekala wiecznośc ? nie wiem,,ale juz nie będe kombinowac,,:płacz:

Zrobiłam na blaszce z sosem pomidorowym i posypałam serem. Podopieczny zjadł z apetytem , tylko , że on tradycjonalista i nie będę juz nic modziła :( niech ma tak jak lubi . Krewetki to by jadł codziennie . Ale to juz córka mu kupuje gotowiznę ja mam daleko do sklepów a z Aldi mu nie smakuje. Ma chłop swoje upodobania i tak trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Blondi napisał:

Kupilam takie ładne udka z kurczaka i będę piekła na patelni,,już leżą w czosnku i przyprawach,,do tego ziemniaczki ,trochę sałaty, fasolka szparagowa ale jeszcze nie wiem jak ją zrobię .:p

Że też Ci się chce na patelni udka piec ja już od dawna się w to nie bawie :) daj do rekawa piekarniczego albo na samą blaszkę i do piekarnika a przed końcem można dorzucić ziemniaczki i masz obiad z głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jolantapl. napisał:

Że też Ci się chce na patelni udka piec ja już od dawna się w to nie bawie :) daj do rekawa piekarniczego albo na samą blaszkę i do piekarnika a przed końcem można dorzucić ziemniaczki i masz obiad z głowy :)

Ja tu nie mam blaszki i piekarnik nie mój,a na patelni wiem,że będa się rozpływac w ustach,,mięciutkie będa,nie wyschnięte,,rękaw mam tylko swój:płacz: a ja tam mogę się bawić,,nie stoję przy tym,,zostawiłam je w kuchni i niech się pindrzą na patelni pod przykryciem,,,

@jolantapl. mi się tutaj dużo chce ,,chce chce:love::love::love::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jolantapl. napisał:

Że też Ci się chce na patelni udka piec ja już od dawna się w to nie bawie :) daj do rekawa piekarniczego albo na samą blaszkę i do piekarnika a przed końcem można dorzucić ziemniaczki i masz obiad z głowy :)

Moje udka pobiły wszystko,,takie wyszly smaczne,,nie miałam dużo przypraw -czosnek, jakis aromat z Knora i wyszly mięciutkie,,babcia się pyta czy ja je kupiłam ? gotowe? jak spojrzała w talerz? no i zakoczona ,że sama tak je upekłam,nieraz myślę co oni tutaj jedli ,,wszystko gotowe?brrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ala Bigos bigos u mnie leci dzisiaj na obiad z mięsem ,,z boczkiem wędzonym,,i ziemniaczki,,,torcik zaraz dokończę,,upieczony stygnie,,ostatni tutaj chyba torcik i koniec mojego cukiernictwa ,,ale będzie laba,,do czasu,,bo moje wnuczki kochają moje wypieki :hahaha:a dla nich z chęcią upiekę też,,,:serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dzisiaj znów gotowałam na winie.

Co się nawinie to do garnka i miało być spaghetti a wyszło coś w stylu, mięsko, dużo cebuli, papryka, cukinia i pomidorki, ale doprawiłam takim sosikiem ostro paprykowym i chińską przyprawą. :d Do tego makaron świderki. Babuszka mało je ale poprosiła o dokładkę. :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się oberwało za bigos:płacz: bo miał być sos i mięso i kapusta kiszona jako dodatek,,

a bigos wpierdzielali równo i dokładki,,ale babcia mimo wszystko byla zla i o tym sosie z torebki mi truła ,, a potem zaczęła nadrabiać i się podlizywac:hahaha: a gotuję naprawdę dobrze,,i danie dzisiaj było nie suche a mokre,,nieraz chcemy coś innego zrobić to są fochy,,,ale co tam,,jeszcze parę dni i wio,,baj baj kuchnio ,,,coś ta kuchnia dzisiaj za mną chodzi jak oszalała,,,:hahaha:czepiła się mnie jak rzep psiego ogona:płacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mieliśmy rybę i sałatkę ziemiaczaną do tego mizeria i ogrodowego ogórka . Sałatkę robił podopieczny a ja rybke smażyłam . Zrobił ją z rana, bo musi odstać. Dzisiaj gotujemy wspólnie zupę jarzynową. Wczoraj kupiłam mięso to będzie świeża fajna zupa. Od kiedy zaangażowałam podopiecznego do gotowania całkiem innym człowiekiem sie stał.Kiedyś sporo kucharzył i jeszcze może sie wykazać. To bardzo czysty człowiek , nie grzebie bez potrzeby , nie smakuje , robi na oko:) a ja pomagam.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sosik ukochany z torebki ,,mielone z kupnego mielonego,,niedobre dla mnie ,,dodalam pieczareczki ,cebulke ,itd, ale mięso do dupy, niedobre i tyle,,zjedli i im smakowało i mój bogos dojedli bo też smaczny,,nie po mojemu,,ale jak tak lubią to proszę bardzo,,sosik ,,ja go nie jadłam ,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondasku, nie wiem, co masz z tym mielonym mięsem...Też wczoraj kupiłem gotowca, zrobiłem z połowy mielone, a z połowy klopsiki, które dziś z makaronem zjadła,plus szczawiówkę. Wczoraj ktoś spróbował też mielonego i był pod wrażeniem smaku...może niewłaściwe proporcje w tej masie, że nie smakowało? W PL kupuję i w markecie i u rzeźnika, tutaj w markecie, i wszędzie ten smak mięsa jest bardzo podobny...Mówię o mielonym wieprzowo-wołowym, bo mielonka indycza to już coś innego. To już za rzadka masa...Blondi, jakbyś kiedyś mnie zmieniała, to zrobię mielone i jeszcze będziesz dokładkę chcieć:płacz:O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem co mam , zawsze mi nie smakują z gotowego mięsa i koniec kropka,,,:hahaha: a co Ty tam dodajesz,,czosnek i inne pierdolety,,tak to ja mogę u siebie w domu kombinować a nie tu,gdzie tego nie lubią i tamtego też nie lubią, a tak oni nigdy nie jedli itd, itd, niedobre były i już,,proporcje mam w oczku swoimO.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś łatwizna...tylko pomidorówka na bazie rosołu z kurczaka ..Tu mają w tubach taki fajny, gęsty koncentrat , np.Tomaten-Mark. Zupa jest pyszna, wiadomo, marchewka,makaron albo ryż,i na wierzch zielenina...natka

Babcia wcina wszystko, to fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Łukasz napisał:

dziś łatwizna...tylko pomidorówka na bazie rosołu z kurczaka ..Tu mają w tubach taki fajny, gęsty koncentrat , np.Tomaten-Mark. Zupa jest pyszna, wiadomo, marchewka,makaron albo ryż,i na wierzch zielenina...natka

Super jest ten przecier w tubce i nie trzeba zużyć od razu całego opakowania jak tego w kartoniku.Ja gotuje ryż w zupie i ten sypki nie w torebkach wydaje mi się,że pomidorówka jest wtedy lepsza no i daje jeszcze puszkę pomidorków bez skórki można dać też świeże i przetrzeć przez sito żeby pestek nie było jak kto lubi :) U  mnie pomidorówka koniecznie ze śmietanką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...