Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Ja już wożę obierak do warzyw :haha: I zastanawiam się nad tłuczkiem i tarką :szydera: Ale ta patelnia to też niezły pomysł :szydera:

Ja wożę dwa noże i ostrzałkę....tłuczek kupiłam, tarka jest dobra....smiałam się ze zmienniczki, która woziła patelnię....teraz wiem, że to dobry pomysł. Tu mam małą patelnię do której się wszystko przykleja....duża za to jest dobra ale tak ciężka, że nie mogę jej w ręku utrzymać. Teraz jak pojadę do miasta to musze kupić odpowiednią.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj, jak przyjechałam niby było wszystko, ale tarkę musiałam dokupić, bo była tylko z grubszymi oczkami.

Obieraczkę do warzyw kupiłam i ubijak do ziemniaków.

Tłuczek do mięsa, o dziwo, był i to fajny, a jedna z patelni identyczna, jak mam w domu :szydera:

 

 

A w temacie- naleśniki z dżemem oraz z nutellą. Alem się objadła....

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magdzie  na adresach są patelaszki. Tylko tak podziabane czymś ostrym, że nieomal zwisają z nich frędzle teflonu! Co teflon nam "robi" to powszechnie wiadomo. Do tej pory robiłam wszystko w piekarnikach ale na tym adresie nie da rady. No i pdp. rypie z takiej syfiastej patelni. Myślę, że naszym pdp. nic już nie zaszkodzi. 

Myślę o sobie. I na następne zlecenie pojadę że swoją patelnią. :tak2:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ze wozicie przybory kuchenne, nigdy bym na to nie wpadła.

Tutaj wiele rzeczy nie było bo po smierci tesciowej moja szefin wszystko powyrzucała.

Ale spisałam na kartce co potrzebuję i wszystko kupila.

Talerze ,  garnki , patelnie z domu przyniosła.

Na obiad zupka pomidorowa z makaronem, jutro to samo.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie będzie zmiana planów :haha: Chwaliłam się wczoraj naleśnikami, ale....no właśnie :haha: Plany są od tego żeby je zmieniać :haha: I ja tego dokonałam :oklaski: Pierogi z jagodami będą :oklaski: I śmietana i cukier...prawdziwa wyżerka nas czeka :oklaski: Ale...bo musi być jakieś "ale"...pierogi kupne są :haha: I tak zjemy :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barbara48 jeśli jesteś w jednym i na dodatek-dobrym miejscu-to nie musisz wozić. Natomiast ja robię za skoczka i dlatego wożę. Oczywiście mój prowiant jest na pierwszym miejscu.  No bo:

                             Polak jak jest głodny, to jest zły! 

A jak się naje, to leniwy:haha:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mirelka1965 napisał:

U mnie będzie zmiana planów :haha: Chwaliłam się wczoraj naleśnikami, ale....no właśnie :haha: Plany są od tego żeby je zmieniać :haha: I ja tego dokonałam :oklaski: Pierogi z jagodami będą :oklaski: I śmietana i cukier...prawdziwa wyżerka nas czeka :oklaski: Ale...bo musi być jakieś "ale"...pierogi kupne są :haha: I tak zjemy :oklaski:

No i po co tu wlazłam ? Jak nie pierogi z jagodami i ze śmietaną to naleśniki z nutellą....qźwa slinotok mam :mur:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątek jest tutaj dniem zakupów ....Hela ma wolny dzień . Chciałam wymigać się z zakupów , dałam kartkę z zamówieniami , ale guzik , nie wymigałam się ...musiałam z nią jechać , bo mogłabym o czymś zapomnieć , na coś mieć ochotę ...Obłaziłyśmy Aldika , Rewe , podprowadziła mnie pod naszą , polską budkę z kiełbasami i innymi ...w Rewe też wskazała polskie stoisko . Dzisiaj ochoty na nic nie miałam , ale w przyszły piątek może mnie najdzie ....do rzeczy : w związku z brakiem czasu na pichcenie dziś na obiad kuchnia wydała ( na życzenie PDP)ziemniaki w mundurkach i poprawionego smakowo śledzia w majonezie ...i gitarra ...bez specjalnego wysiłku , ale obiad był :szydera:

Edytowane przez Baśka powtarzająca się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Baśka powtarzająca się napisał:

Piątek jest tutaj dniem zakupów ....Hela ma wolny dzień . Chciałam wymigać się z zakupów , dałam kartkę z zamówieniami , ale guzik , nie wymigałam się ...musiałam z nią jechać , bo mogłaby o czymś zapomnieć , na coś mieć ochotę ...Obłaziłyśmy Aldika , Rewe , podprowadziła mnie pod naszą , polską budkę z kiełbasami i innymi ...w Rewe też wskazała polskie stoisko . Dzisiaj ochoty na nic nie miałam , ale w przyszły piątek może mnie najdzie ....do rzeczy : w związku z brakiem czasu na pichcenie dziś na obiad kuchnia wydała ( na życzenie PDP)ziemniaki w mundurkach i poprawionego smakowo śledzia w majonezie ...i gitarra ...bez specjalnego wysiłku , ale obiad był :szydera:

I to nie "na słodko"...jeśli nie liczyć cukru w śledziach ze śmietaną :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, Wy tak na powaznie z tymi kuchennymi pomocami jeździcie do pracy? Mikser, tłuczek do mięsa, patelnia i co tam jeszcze ? No to, to się chyba największym fizjonomom na świecie nie śniło, a mnie to juz w ogóle. :d :d :d:d No bez jaj, powiedzcie, że żartowałyście :d :d :d .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Afryka napisał:

@salazar A wiesz, że miałam go wczoraj w ręku, ale odłożyłam... Jutro zakupię, skoro mówisz, że dobry. :d 

Mnie bardzo smakuje, sprawdź po prostu :).

Jeszcze papryczki nadziewane są pyszne, ale czerwone są ostre, ostrzegam ;). Żółte są słodkie, ale u mnie rzadko się pojawiają.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, salazar napisał:

Mnie bardzo smakuje, sprawdź po prostu :).

Jeszcze papryczki nadziewane są pyszne, ale czerwone są ostre, ostrzegam ;). Żółte są słodkie, ale u mnie rzadko się pojawiają.

Uwielbiam ostre żarełko, papryczki także, ale chwilowo ze względów zdrowotnych nie mogę za bardzo dogodzić swojemu podniebieniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...