Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się przyznam, że bardzo podoba mi sie w niemieckich marketach, że jest tak duży wybór produktów łatwych do przygotowania. Bardzo czesto korzystam z roznych mieszanek wazyw, ktore sa nawet z sosami. Mięso jest juz przygotowane wystarczy usmazyć nie trzeba nawet cebuli kroić, tak samo rózne krokiety ziemniaczane czy inne fajne szybkie dania ktore mozna odgrzac. Nie lubie za bardzo gotowac tzn lubie kuchnei azjatycka ale wiem ze podopiecnzi tego nie beda chcieli jesc. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musialam ostatnio coś wybrać z Bofrost ,,wiecie jaka jestem na mrożonki , ale co mi tam,warzywa -3 torby przeróżne, frytki i lody, dzięki bogu ,że na tym się skończyło, i dzisiaj przyszła ochota na zupę, ale tyłka na zakupy nie chciało się wyciągnąc, i zupa z warzywami z Bofrosta ,z kazdej torby po trochę ,aby urozmaicić zupę i muszę powiedzieć z czystym sumieniem, że te warzywa smakują może jeszcze lepiej jak świeże, groszek ma smak groszka, kalafior i brokuł też jak świeży, szparag pycha, także zupinka bardzo smakowała:p a ja wybredna bestia jestem,,smak musi być,,:tak2:

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, salazar napisał:

Mirelko, przepis poproszę, może się przekonam do jarmużu :)?

Hmmmmm...ciężko będzie przepis zapodać, gdyż każda zupa jest inna i od kucharza "ręki" smak zależy :haha:Ale spróbuję. Czyli...baza jak zwykle...warzywa (marchew, seler, por, korzeń pietruchy drobno pokrojone w słupki, z braku tarki do jarzyn) na mięsku dowolnym ugotowane (u mnie była Bratwurst, ze skórki obrana i również w słupki pokrojona). Do tego udało mi się zakupić w Edece rulon zmielonego i doprawionego jarmużu. Sam w sobie był już przepyszny i jako dodatek nadał ciekawy i oryginalny smak zupie, o kolorze nie wspominając. Zatem....do zupy jarzynowej dodałam jarmuż, odrobinę octu 5% i cukru.... i fertig. W domu postawiłabym jeszcze na stole śmietanę, ale tutaj dziadki nie używają, więc musiałam obejść się smakiem. Faktem jest, że pierwszy raz spotkałam gotowy do spożycia jarmuż w sprzedaży w rulonach (taki plastikowy flak o wsadzie 750 g). Do tej pory kupowałam w słoikach i też był niezły. Smacznego :tak2:

PS. Jarmuż sam w sobie nie jest najsmaczniejszy. Dopiero doprawianie nadaje mu sznyt. Niemcy jedzą go z tłustym mięsem, co nie nadaje mu charakteru. Ja ograniczyłam dodatek mięsa do Bratwurst, przy czym nie smażę jej, a gotuję. Wodę zlewam, a do jarmużu dodaję tylko mięsko. Odrobina cukru jest również wskazana, gdyż znakomicie poprawia smak tego mało znanego i niedocenianego warzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Hmmmmm...ciężko będzie przepis zapodać, gdyż każda zupa jest inna i od kucharza "ręki" smak zależy :haha:Ale spróbuję. Czyli...baza jak zwykle...warzywa (marchew, seler, por, korzeń pietruchy drobno pokrojone w słupki, z braku tarki do jarzyn) na mięsku dowolnym ugotowane (u mnie była Bratwurst, ze skórki obrana i również w słupki pokrojona). Do tego udało mi się zakupić w Edece rulon zmielonego i doprawionego jarmużu. Sam w sobie był już przepyszny i jako dodatek nadał ciekawy i oryginalny smak zupie, o kolorze nie wspominając. Zatem....do zupy jarzynowej dodałam jarmuż, odrobinę octu 5% i cukru.... i fertig. W domu postawiłabym jeszcze na stole śmietanę, ale tutaj dziadki nie używają, więc musiałam obejść się smakiem. Faktem jest, że pierwszy raz spotkałam gotowy do spożycia jarmuż w sprzedaży w rulonach (taki plastikowy flak o wsadzie 750 g). Do tej pory kupowałam w słoikach i też był niezły. Smacznego :tak2:

PS. Jarmuż sam w sobie nie jest najsmaczniejszy. Dopiero doprawianie nadaje mu sznyt. Niemcy jedzą go z tłustym mięsem, co nie nadaje mu charakteru. Ja ograniczyłam dodatek mięsa do Bratwurst, przy czym nie smażę jej, a gotuję. Wodę zlewam, a do jarmużu dodaję tylko mięsko. Odrobina cukru jest również wskazana, gdyż znakomicie poprawia smak tego mało znanego i niedocenianego warzywa.

Doskonale!!! Już łapię za chochlę:szydera:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Basiaim napisał:

@Mirelka1965

Mówisz o zupach tego typu ?

 

Znam to i muszę powiedzieć, że są dobre.

Na byłym adresie często robiłam z takiego "sauerkraut-eintopf" kapuśniak, doprawiałam jedynie po swojemu.

 

 

 

3793260_digital-image.png

Coś w tym stylu, tylko nie było "Eintopf" w nazwie, a "Fertiggemacht" :haha:I konsystencji stałej raczej, jako że Niemcy spożywają jarmuż tak, jak my kapustkę zasmażaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczyniłam byłam dzisiaj Eintopf w postaci zupy z maleńkimi klopsikami i papryką :haha: Gar wielgachny  babka się przeraziła, że z tydzień jeść będą :haha: Nie pomyślała bidulka, że dzisiaj przyjeżdża następczyni i jutro jedno gardło więcej do wykarmienia będzie, a i zapasik zamrozić nada :haha: Nic to...ostatni obiadek na tym adresie zrobiony :oklaski: Od pojutrza będę opychać się rybkami :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...