Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem :(, ale wczoraj robiłam pulpety w sosie i przy okazji machnęłam 4 kotlety mielone i pewnie je dziś wrzucę na patelnie... Wchodzi w rachubę też zupa-krem, w której będą pokrojone kartofle i całe kwiaty brokułów. Nie mogę coś się obudzić :(  

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Magdzie napisał:

A co to są prazonki? 

Już pisałam o tym na forum, to regionalna potrawa pieczona w specjalnym żeliwnym kociołku na żywym ogniu. Z ziemniaków, boczku, kiełbasy, cebuli z dodatkiem buraka i przypraw, ale można też zrobić wersję domową poza sezonem, choć tak cudnie nie pachnie, ale i tak pyszna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gulasz świnięcy będzie, ale nie po mojemu >:( Babka zakupiła była jakieś ścierwo i kazała obgotować :| Brrrr.....tłuste, ohydne >:( Z części będzie dzisiejsza potrawa a'la gulasz, a z wywaru i reszty zupa :( Cóż....jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :haha:Dołożę groszek z marchewką, dla dziadków ziemniaki i jakoś przełknę :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robaki dzisiaj byly sie znaczy krewetki z awokado i takie tam dyrdymaly pozarli wypili ot co...

szogun jak mowi rbe byl zjadl bo takie stwory dla niego to wlasnie...ryba:d

na jutro juz se wybral tez ich backofenkase plus reszti scierwa wszelakiego z lodowki co mia w sobie bialko zwierzece...kielbaski, ororeczek cebulka konsewrowa...sie wysile ze ho ho...sobie zapodam frytki z selera i moze jakies siano zielone

na niedziele zapodam palcki z cukinii przekladane z gemusami....

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie umiem odnalezc strony z ciastami.tu wrzucam przepis na CHAŁKĘ

- 1/2 KG mąki

- 1/2 szkl. cukru

- 300ml mleka

-50gr masła

- 1 jajko

szczypta soli

7g drożdzy suszonych

Drożdzę wspypałam w miskę troszkę ciepłego mleka, rozbełtałam dodałam jajko, cukier masło rozpuszczone w mleku i na końcu mąkę- zagniotłam.odstawiłam na 1/2 godziny uformowałam 4 ruloniki zrobiłam warkocz , 15 minut porosło, posmarowałam rozbełtanym jajkiem i posypałam kruszonką :

100gr mąki, 50 gr cukru, 50 gr masła

smacznego acha piekłam 40 minut w temper 170 st

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Michasia 1959 napisał:

nie umiem odnalezc strony z ciastami.tu wrzucam przepis na CHAŁKĘ

- 1/2 KG mąki

- 1/2 szkl. cukru

- 300ml mleka

-50gr masła

- 1 jajko

szczypta soli

7g drożdzy suszonych

Drożdzę wspypałam w miskę troszkę ciepłego mleka, rozbełtałam dodałam jajko, cukier masło rozpuszczone w mleku i na końcu mąkę- zagniotłam.odstawiłam na 1/2 godziny uformowałam 4 ruloniki zrobiłam warkocz , 15 minut porosło, posmarowałam rozbełtanym jajkiem i posypałam kruszonką :

100gr mąki, 50 gr cukru, 50 gr masła

smacznego acha piekłam 40 minut w temper 170 st

Dziekuje dobra kobieto :serce:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BabaJagusia napisał:

... krupnik polski-zabiegany. Zapomniałam o śmietanie i będzie całkiem po polsku-z jogurtem greckim:haha:. Do talerz pdp. dorżnę ździebko szynki pieczonej. 

Nigdy nie robiłam krupniku ze śmietaną. 

Szczerze mówiąc to nawet nie słyszałam. 

Edytowane przez Barbara48
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BabaJagusia napisał:

... krupnik polski-zabiegany. Zapomniałam o śmietanie i będzie całkiem po polsku-z jogurtem greckim:haha:. Do talerz pdp. dorżnę ździebko szynki pieczonej. 

Najlepszy, zabielany jaki kiedykolwiek jadłem, był z maślakami. Obłęd smaku!!!

:witam::p

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...