Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Blondi napisał:

Nie śmiechaj ,,:szydera: bo tak było, 30 km pociągiem aby w komisie kupić sukienkę dla mnie taką śliczną,,jeszcze zażyczylam sobie miniówkę,,no taką przed kolano, fortunę kosztowała,,no, nie ma tu nic do śmiechu,samo życie, którego się nie wstydzę,,bida była,,ale wspomnienia cudowne mam,,:tak2:

Blondi, nie z tego się śmieję, nie z tego :D.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi A żebys wiedziała. W ubiegłym roku do Turcji leciałam takim złomem i w dodatku mi się dostało takie miejsce, że myslałam ze zejdę po prostu. A to w sumie tylko 2,5 godzinki lotu. Teraz w listopadzie leciałam do Kenii dreamlinerem i mimo iż podróz trwała prawie 8 godzin, to nawet nie zauwazyłam kiedy minęła i bez spuchniętych nóg w Mombasie wysiadłam. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maras1 A tutaj to Ciebie chyba poniesło :d :d :d . No tak czy tak, ja tej podrózy nigdy nie zapomnę, a raczej mojego strachu przed. Pożniej upojenie alkoholowe, spowodowane traumą podrózowania w niekomfortowych warunkach pozwoliło mi tę podróz przeżyc :d :d :d . No bez wodki nie rozbieriosz :d 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dodzisława napisał:

@Blondi A żebys wiedziała. W ubiegłym roku do Turcji leciałam takim złomem i w dodatku mi się dostało takie miejsce, że myslałam ze zejdę po prostu. A to w sumie tylko 2,5 godzinki lotu. Teraz w listopadzie leciałam do Kenii dreamlinerem i mimo iż podróz trwała prawie 8 godzin, to nawet nie zauwazyłam kiedy minęła i bez spuchniętych nóg w Mombasie wysiadłam. 

gdzie byłas w kenii m,bo ja tam byłem jako wolontariusz  przez pół roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maras1 Koło Ukundy . Diani sea Lodge, tak się hotel nazywał. Do Ukundy chyba 5 km, a do Mombasy 40 czy jakoś tak. W kazdym razie wybrzeże Diani . Byłam tez na safari Tsavo East, Thaita Hills, czyli Sarova no i Amboselli, pod Kilimandzaro. No ale to fakultatywnie . W dupe dostałam niezle, bo to kawał drogi, ale warto było. Safari trwało 3 dni. Widoki, zwierzęta , niezapomniane wrażenia. Najlepsze z tego safari to oprócz oczywiscie Thaita Hills , gdzie masz wodopój przy restauracji i zwierzęta przychodzą wieczorem oraz w nocy napic się, to jednak Amboselli wymiata. Nocowałam w namiocie, ale bardzo,,wypasionym" Oczywiscie z łazienką itd..... No i ten widok Kilimandżaro o świcie, mega po prostu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dodzisława napisał:

Wkleiłabym zdjęcia, ale jeszcze słonce zajdzie :d , a juz z pewnoscią może oslepić i to ostro :d :d :d . Lepiej pogłaskać kota :d . Jak jestes Maras zainteresowany, to mogę Ci wysłac na priv, oczywiscie zdjęcia z safari :d .

nie trzeba tylko zawsze pomagałem zwierzętom,a wolontariat kosztował mnie 2800 ,przeez miesiąc ,razy 6  miechyów:d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dodzisława napisał:

@maras1 Koło Ukundy . Diani sea Lodge, tak się hotel nazywał. Do Ukundy chyba 5 km, a do Mombasy 40 czy jakoś tak. W kazdym razie wybrzeże Diani . Byłam tez na safari Tsavo East, Thaita Hills, czyli Sarova no i Amboselli, pod Kilimandzaro. No ale to fakultatywnie . W dupe dostałam niezle, bo to kawał drogi, ale warto było. Safari trwało 3 dni. Widoki, zwierzęta , niezapomniane wrażenia. Najlepsze z tego safari to oprócz oczywiscie Thaita Hills , gdzie masz wodopój przy restauracji i zwierzęta przychodzą wieczorem oraz w nocy napic się, to jednak Amboselli wymiata. Nocowałam w namiocie, ale bardzo,,wypasionym" Oczywiscie z łazienką itd..... No i ten widok Kilimandżaro o świcie, mega po prostu.

wszystko pasi tytlko z amboseli nie masz widoku na kilimandżaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maras1 Kto bogatemu zabroni ? :d No tak czy tak, warto było pojechać na safari. To niesamowite wrazenie zobaczyć zwierzęta , znane dotychczas z wybiegów w Zoo czy też z programów  przyrodniczych, w naturalnym srodowisku. Sawanna jest cudowna, czerwona ziemia Tsawo, gdzie słonie też sa czerwone ;) , niesamowite wrazenie. Rózowe flamingi w Amboselli , kosmos po prostu. Tysiące tych flamingów. Kazdy z tych 3 parków ma inną faunę, choć niewiele się rózni, ale jednak. Warto było.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dodzisława napisał:

@maras1 Kto bogatemu zabroni ? :d No tak czy tak, warto było pojechać na safari. To niesamowite wrazenie zobaczyć zwierzęta , znane dotychczas z wybiegów w Zoo czy też z programów  przyrodniczych, w naturalnym srodowisku. Sawanna jest cudowna, czerwona ziemia Tsawo, gdzie słonie też sa czerwone ;) , niesamowite wrazenie. Rózowe flamingi w Amboselli , kosmos po prostu. Tysiące tych flamingów. Kazdy z tych 3 parków ma inną faunę, choć niewiele się rózni, ale jednak. Warto było.

drocze się z toba:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maras1 napisał:

nie trzeba tylko zawsze pomagałem zwierzętom,a wolontariat kosztował mnie 2800 ,przeez miesiąc ,razy 6  miechyów:d

Qwa...dużoooo ! A co na obiady jadałeś , żeby choć trochę w temacie było ?

Sukienkę do Pierwszej Komunii miałam też jakby z komisu ....po starszej siostrze była , ale ładniutka ...z falbankami i przed kolanko . A na obiad pamiętam jak dziś ...choć to jeszcze przed Japońską Wojną było ...prawie ...był rosół z makaronem , wyrobionym mamusinymi rączkami . Drugie danie tez było , ale nie pamiętam co . Rosół był pyszniutki . Sukienki nie zachlapałam :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maras1 Oczywiscie, że masz. Amboselli to juz przy Tanzanii, od Diani beach to chyba z 500 km. No ja w każdym razie szczyt Kilimandżaro widziałam po wyjsciu z mojego namiotu :d  i zapewniam Cię , że to było Kilimandżaro ze swoim ośnieżonym szczytem. To było na początku grudnia, więc pamięc mnie nie zawodzi :d .

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dodzisława napisał:

@maras1 Drocz się ile chcesz i radośnie, ale nie pisz głupot, że z Amboselli nie widać Kilimandzaro jak na dłoni :d . Bo widać!!! :d i po to tam pojechałam, żeby to własnie zobaczyć.

 

1 minutę temu, Dodzisława napisał:

@maras1 Drocz się ile chcesz i radośnie, ale nie pisz głupot, że z Amboselli nie widać Kilimandzaro jak na dłoni :d . Bo widać!!! :d i po to tam pojechałam, żeby to własnie zobaczyć.

ja tam byłem od czerwca do grudnia ,potem przyjechala zona z synemb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maras1 Bzdury opowiadasz i tyle Ci powiem :d . Widocznie osniezony szczyt, ktory udało mi się zobaczyć, snił mi sie tylko :d :d :d . Twoja racja , mój spokój, a jesli chodzi o Parki Narodowe w Kenii to miedzy innymi jest Tsavo East, Tsavo West, Sarova jako prywatny rezerwat, Amboselli i oczywiscie Masai Mara juz na granicy z Tanzanią. Zresztą Amboselli tez jest przy Tanzanii, bo jak tam pojechałam, to mi się siec włączyła z powitaniem z Tanzanii :d :d :d . No ale Ty wiesz lepiej i tej wersji się trzymajmy :d .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dodzisława napisał:

@maras1 Bzdury opowiadasz i tyle Ci powiem :d . Widocznie osniezony szczyt, ktory udało mi się zobaczyć, snił mi sie tylko :d :d :d . Twoja racja , mój spokój, a jesli chodzi o Parki Narodowe w Kenii to miedzy innymi jest Tsavo East, Tsavo West, Sarova jako prywatny rezerwat, Amboselli i oczywiscie Masai Mara juz na granicy z Tanzanią. Zresztą Amboselli tez jest przy Tanzanii, bo jak tam pojechałam, to mi się siec włączyła z powitaniem z Tanzanii :d :d :d . No ale Ty wiesz lepiej i tej wersji się trzymajmy :d .

nie wiem lepiej ale ty przebijasz wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dodzisława napisał:

@maras1 Bzdury opowiadasz i tyle Ci powiem :d . Widocznie osniezony szczyt, ktory udało mi się zobaczyć, snił mi sie tylko :d :d :d . Twoja racja , mój spokój, a jesli chodzi o Parki Narodowe w Kenii to miedzy innymi jest Tsavo East, Tsavo West, Sarova jako prywatny rezerwat, Amboselli i oczywiscie Masai Mara juz na granicy z Tanzanią. Zresztą Amboselli tez jest przy Tanzanii, bo jak tam pojechałam, to mi się siec włączyła z powitaniem z Tanzanii :d :d :d . No ale Ty wiesz lepiej i tej wersji się trzymajmy :d .

gratulule ,bo mi w tanzanii kazano bardzo długo czekać na na połączenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...