Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O ‎2018‎-‎11‎-‎29 at 14:25, Afryka napisał:

A pomidorówka na sojowym truchełku ? :haha:

:szydera: :szydera:

Pamiętam, jak moja córka zapodała sobie dietę od jakiegoś dietetyka, głównie bez mięsa i tłuszczu, czyli na parze ... Patrzyłam na to przez parę tygodni i kiedyś nie wytrzymałam i powiedziałam:

- wiesz, ja się brzydzę wszystkiego co ty teraz jesz...xd

Diety są dobre, zwłaszcza te odrzucone (:haha:) bo one uczą gotować xd to taki mój wniosek.., bo córuś moja teraz świetnie gotuje, a się nadietowała wielokrotnie xd

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mam dwa dni bezmięsne; piątek i poniedziałek ... Wczoraj zrobiłam duszone pieczarki z cebulką, do tego puree i oczywiście miska zielonej sałaty z pomidorkami koktajlowymi w sosie winegret. Dla pdp do tego jajko sadzone. Danie musiało wyglądać wykwintnie (drogo) bo znowu dostałam zamówienie na placki ziemniaczane :haha:Albo robię  takie dobre placki, że pdp  ciągle się o nie upomina O.o Mam jedno jabłko (zostało mi z racuchów) to zrobię dla pdp  do tego świeży mus jabłkowy :)

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupa jarzynowa i do tego winerki  .Gospodyni chciała z mrożonki ale ja "przeforsowałam " ze świeżych warzyw ,chcieli bez cebuli bo podobno z gryzieniem problem to cebulę i pora zmiksowałam .Dawno nie widziałam ,żeby ktoś zupkę tak pięknie zjadł co prawda talerza nikt nie wylizywał ale skrobanie łyżkami było ;).Ogólnie bardzo smakowało :hura:podobno .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barbara48  zawsze staram się przekonać podopiecznych ,że można jeść smacznie i w miarę tanio i to gotując ze  świeżych produktów .Tym  "bardziej oszczędnym "to  się wydaje ,że kupując gotowe jedzenie będą mieli taniej a sama wiesz ,że to nie prawda. Jak mam większe możliwości i bardziej "wolną rękę" jeżeli chodzi o gotowanie to pozwalam sobie na "kulinarne szaleństwa" ale zawsze gotuje "pod podopiecznego" .Ta cukinia faszerowana wygląda smakowicie :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, INEZ napisał:

@Barbara48  zawsze staram się przekonać podopiecznych ,że można jeść smacznie i w miarę tanio i to gotując ze  świeżych produktów .Tym  "bardziej oszczędnym "to  się wydaje ,że kupując gotowe jedzenie będą mieli taniej a sama wiesz ,że to nie prawda. Jak mam większe możliwości i bardziej "wolną rękę" jeżeli chodzi o gotowanie to pozwalam sobie na "kulinarne szaleństwa" ale zawsze gotuje "pod podopiecznego" .Ta cukinia faszerowana wygląda smakowicie :)

Nie mam porównania z gotowcami bo szefowa kupuje to co napiszę. 

Ale przyznaję Tobie rację, nie ma jak samemu ugotować :oklaski:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłam pyszne ciastka piernikowe , ale twarde jak diabli :haha:Zaintrygował mnie smak , więc wygooglowałam i poza ochami i achami , dowiedziałam się , że ludzie dodają pierniki do sosu pieczeniowego ( Sauerbraten ) . Przyznam , że byłam lekko zdziwiona , więc przestudiowałam nasze kulinaria i okazało się , że w Polsce też jest to praktykowane . Robiłyście kiedyś taki sos ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, violka napisał:

Wczoraj kupiłam pyszne ciastka piernikowe , ale twarde jak diabli :haha:Zaintrygował mnie smak , więc wygooglowałam i poza ochami i achami , dowiedziałam się , że ludzie dodają pierniki do sosu pieczeniowego ( Sauerbraten ) . Przyznam , że byłam lekko zdziwiona , więc przestudiowałam nasze kulinaria i okazało się , że w Polsce też jest to praktykowane . Robiłyście kiedyś taki sos ? 

Bardzo lubię i robię od czasu do czasu, ale bez ciastek. Wołowinę, już zamarynowaną, z zalewą, można tutaj kupić u rzeźnika.

Mięso jest bardzo miękkie, sos lekko kwaskowy, ale chyba nawet dla nie lubiącego octu typowego polskiego podniebienia (ja lubię ;)), smaczny. 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, salazar napisał:

Bardzo lubię i robię od czasu do czasu, ale bez ciastek. Wołowinę, już zamarynowaną, z zalewą, można tutaj kupić u rzeźnika.

Mięso jest bardzo miękkie, sos lekko kwaskowy, ale chyba nawet dla nie lubiącego octu typowego polskiego podniebienia (ja lubię ;)), smaczny. 

 

Ja też uwielbiam , ale ciekawi mnie ten dodatek piernikowy . Jakoś nie potrafię wyobrazić sobie tego smaku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, violka napisał:

Ja też uwielbiam , ale ciekawi mnie ten dodatek piernikowy . Jakoś nie potrafię wyobrazić sobie tego smaku .

Tradycyjny ,staropolski sos szary jest z dodatkiem piernika .Parę razy na wigilię ,drzewiej kiedy żyli jeszcze dziadkowie i ich rodzeństwo ,siostra babci robiła karpia w szarym sosie ...taki słodko- kwaśny był ,z rodzynkami i wtedy to nie był mój smak,ale byłam dziewczątkiem 12- 13 letnim? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, violka napisał:

Ja też uwielbiam , ale ciekawi mnie ten dodatek piernikowy . Jakoś nie potrafię wyobrazić sobie tego smaku .

Daję do pieczeni mocno podsmażone warzywa + karmelizuję na patelni troszkę cukru, więc jest słodkawa nuta, odrobina przyprawy do piernika jeszcze i będzie lekki smak ciastek. 

Następnym razem tak zrobię :).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BabaJagusia napisał:

Dana, podrzuć mi kilka placków!

Ja tam codziennie improwizuję.I wychodzi pycha:tak2:

"Ja się nie chwalę-ja poprostu mam talent"

Wydało się dzisiaj dlaczego moja pdp tak uwielbia placki ziemniaczane; bo są bardzo smaczne i bardzo tanie i ona mogłaby jeść je najlepiej trzy razy w tygodniu >:( Krew mi lekko zawrzała, spytałam się kiedy zapragnie normalnego (jak inni ludzie) jedzenia, a nie tylko taniego... Placków nie wykreślę jej z jadłospisu (będą rzadziej), ale racuchy na pewno >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Afryka napisał:

Tradycyjny ,staropolski sos szary jest z dodatkiem piernika .Parę razy na wigilię ,drzewiej kiedy żyli jeszcze dziadkowie i ich rodzeństwo ,siostra babci robiła karpia w szarym sosie ...taki słodko- kwaśny był ,z rodzynkami i wtedy to nie był mój smak,ale byłam dziewczątkiem 12- 13 letnim? 

 

Fuj O.o Karpia z tymi dodatkami , nie ruszyłabym :haha: Pieczeń z wołowiny , to zupełnie inna bajka . Poczekam na ocenę @salazar po wypróbowaniu nowej odsłony wołowiny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, salazar napisał:

Hmm, relację zdam chętnie, ale nie mam pojęcia kiedy, najwcześniej będę ją robić w styczniu lub może nawet w lutym :(.

Tak długo nie będę czekać . Zrobię zaraz po powrocie do domu . W nowościach jestem antytalentem , ale postaram się dobrze zrelacjonować :haha:Poszukam jakiejś staroniemieckiej receptury .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, violka napisał:

Tak długo nie będę czekać . Zrobię zaraz po powrocie do domu . W nowościach jestem antytalentem , ale postaram się dobrze zrelacjonować :haha:Poszukam jakiejś staroniemieckiej receptury .

Najważniejsza, oprócz dobrego mięsa oczywiście, jest zalewa. Raz, 100 lat temu, robiłam razem z moją pierwszą pdp, ale przesadziłyśmy z octem i wyszło, jak wyszło :D.

Mięso kupowane u miejscowego rzeźnika jest bardzo dobre, facet zna się na swoim fachu.

Będę czekać na relację i życzę powodzenia :)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...