Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@NNNdanuta, Danusiu, intryguje mnie to puree. Robisz je w ten sposób na życzenie pdp, czy Ty je lubisz? Muszę spróbować, bo brzmi interesująco :).

Mój niemiecki zestaw to sos grzybowy/pieczarkowy + Roesti (gotowce z Penny) z piekarnika. Mnie pasuje do tego surówka kapuściana (coś na kształt colesława lub pomidory z cebulą i sosem balsamicznym (z Penny, pychotka do pomidorów).

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, salazar napisał:

@NNNdanuta, Danusiu, intryguje mnie to puree. Robisz je w ten sposób na życzenie pdp, czy Ty je lubisz? Muszę spróbować, bo brzmi interesująco :).

Mój niemiecki zestaw to sos grzybowy/pieczarkowy + Roesti (gotowce z Penny) z piekarnika. Mnie pasuje do tego surówka kapuściana (coś na kształt colesława lub pomidory z cebulą i sosem balsamicznym (z Penny, pychotka do pomidorów).

Ja w Niemczech nie mogłam przeskoczyć tego ichniego puree, rzadkiego, do którego dolewali mleka. Cofało mnie to... Seler po ugotowaniu jest tak nawodniony i miękki, że wystarczy łyżka śmietany i ma się podobną konsystencję. W dodatku słabo go czuć w zestawieniu pół na pół. Nigdy nie jadłam selera gotowanego i dopiero w połączeniu z kartoflami "przemówił" do mnie, to znaczy stał się warzywem konsumpcyjnym. Puree jest smaczne i polecam zwłaszcza tym, którzy mają takie jak ja relacje z selerem xd Za resztę wskazówek bardzo dziękuję bo Pennego tu mam.:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, salazar napisał:

Basiu, spróbuj kiedyś sypnąć do soczewicy curry, dorzucić pomidorów i podać to z ryżem, efekt jest zaskakująco pyszny :).

 

@INEZ, hmm, myślę, że trochę szkoda polędwicę mordować w gulaszu ;).

Dziekuje @salazar, nastepnym razem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś gotuję dla 6 osób, jest to wyzwanie bo odwykłam już.

Zaserwuję roladki z piersi kurczaka faszerowane camembertem, natką pietruszki i odrobiną masła. 

Puree ziemniaczane z koperkiem. 

Gotowaną czerwoną kapustę ale na zimno w formie surówki.

Dodam jabłko, cebulę ,natkę pietruszki i oliwę.

Na kolację zrobiłam sałatkę jarzynową i sałatkę śledziową. 

Finito 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Barbara48 napisał:

Dziś gotuję dla 6 osób, jest to wyzwanie bo odwykłam już.

Zaserwuję roladki z piersi kurczaka faszerowane camembertem, natką pietruszki i odrobiną masła. 

Puree ziemniaczane z koperkiem. 

Gotowaną czerwoną kapustę ale na zimno w formie surówki.

Dodam jabłko, cebulę ,natkę pietruszki i oliwę.

Na kolację zrobiłam sałatkę jarzynową i sałatkę śledziową. 

Finito 

Do tego śledzia jakaś wodeczka by sie zdała.... :szydera:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kwaśnica jak pisałam wyżej ,,i ??? termomix wykończyłam mieleniem mięsa,,stanął i koniec ,,mięso zmielone nie do końca,,ale pulpeciki zrobię w sosie koperkowym,,chyba makaron albo ziemniaki,,nie wiem jeszcze ,,sałata obowiązkowo,, odczekałam kiedy rozpalony termomix ostygnie i działa dalej,,już myślałam ,że znowu popsułam>:(

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Blondi napisał:

Same mięso widzę  a gdzie kapusta?  chyba wylądowała w moim garze,,bo ugotowałam kwaśnicy na szynce wędzonej i kiełbasie polskiej,pycha,,

4 kg kiszonej, 1 kg kiełbasy wiejskiej lux wędzonej, 1.6 kg łopatki woł., 1 kg kiełbasy podwawelskiej złotej JBB, 0.5 kg schabu, 12 prawdziwków(w cienuśkie piórka), pieprz, sól, kminek, angielskie ziele, liść laurowy, śliwka wędzona, maggy, pieprz ziołowy i tyle.

:hura::szydera::hura:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LACH napisał:

4 kg kiszonej, 1 kg kiełbasy wiejskiej lux wędzonej, 1.6 kg łopatki woł., 1 kg kiełbasy podwawelskiej złotej JBB, 0.5 kg schabu, 12 prawdziwków(w cienuśkie piórka), pieprz, sól, kminek, angielskie ziele, liść laurowy, śliwka wędzona, maggy, pieprz ziołowy i tyle.

:hura::szydera::hura:

4kg??? kiszonej? masz tych buziek do wykarmienia,,, ale jak gotować to gotowac ,od razu sagan,dawaj na spróbowanie,,bo narobiłeś takiego apetytu ,że moja kwaśnica wysiada przy Twoim bigosie,, ale coś mi mówi JBB ,,chyba kiedyś kupowałam przepyszny salceson z tej firmy,, w moim miescie nic nie ma z tej firmy,a salceson przepycha,,lepszy od szynki,,:p

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LACH napisał:

Cały Lachostan przybywa na familijną nekropolię. A śpi i stołuje się u najstarszego z juniorów. :szydera: Golonki zamarynowane od tygodnia, bigos i barszczyk czerwony dziś, ciasta i krokiety jutro i z dyni.:hura:

Nischt zu tragisch,,jestem malutka to wcisnę się w ten Lachostan też:hura:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, LACH napisał:

4 kg kiszonej, 1 kg kiełbasy wiejskiej lux wędzonej, 1.6 kg łopatki woł., 1 kg kiełbasy podwawelskiej złotej JBB, 0.5 kg schabu, 12 prawdziwków(w cienuśkie piórka), pieprz, sól, kminek, angielskie ziele, liść laurowy, śliwka wędzona, maggy, pieprz ziołowy i tyle.

:hura::szydera::hura:

Na bogato :) Albo adres daj albo pakuj w pojemnik i podeślij.Nie wypada nie podzielić się z bliźnim:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...