Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Mirelka1965 napisał:

To czekam.....:ostrzegam:;)

:sorry: przeszukałam cały pokój i niestety tego przepisu nie mam przy sobie a na pamięć go nie znam .Mogę napisać tylko tyle ,że jak już włożę nadzienie do środka to zostawiam jeszcze żeby ciasto wyrosło oczywiście już w postaci pojedynczych klusek dopiero potem gotuje na parze .Może ktoś inny ma wypróbowany przepis bo ja nie chce podawać przepisów ,z których sama nie robiłam :$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, INEZ napisał:

:sorry: przeszukałam cały pokój i niestety tego przepisu nie mam przy sobie a na pamięć go nie znam .Mogę napisać tylko tyle ,że jak już włożę nadzienie do środka to zostawiam jeszcze żeby ciasto wyrosło oczywiście już w postaci pojedynczych klusek dopiero potem gotuje na parze .Może ktoś inny ma wypróbowany przepis bo ja nie chce podawać przepisów ,z których sama nie robiłam :$

Kein stress Mylady.....takie cudeńka to ja w domu robię, a tutaj nie będę latać na wysokości lamperii....zresztą przy babce się nie wyżyję kulinarnie :haha: Wrócisz do domku, znajdziesz przepis, zapodasz i schluss :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Kein stress Mylady.....takie cudeńka to ja w domu robię, a tutaj nie będę latać na wysokości lamperii....zresztą przy babce się nie wyżyję kulinarnie :haha: Wrócisz do domku, znajdziesz przepis, zapodasz i schluss :oklaski:

Obiecuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam przepis na kluski na parze

Kluski na parze z owocowym nadzieniem

Rozczyn

3dag drożdży

1 łyżeczka cukru

1 szklanka mleka letniego

Wykonanie

Robimy rozczyn czyli mieszamy wszystkie składniki jak drożdże "ruszą"to z 1|2 kg mąki dodajemy tyle aby uzyskać konsystencję kwaśnej śmietany

dodajemy 2 jajka

resztę mąki

3 łyżki rozpuszczonego masła +szczyptę soli

Wyrabiamy ciasto ma odchodzić od miski i dłoni czyli się nie kleić do niczego .Odstawiamy do wyrośnięcia .Potem robimy placuszki ,wkładamy nadzienie podobnie jak do pierogów i zamykamy w środku formując kulki .Zostawiamy jeszcze na chwilę do wyrośnięcia tylko trzeba podsypać mąką żeby się nie poprzyklejały do podłoża.Potem gotujemy na parze .Można zrobić i bez nadzienia wtedy polać tylko masłem albo dowolnym sosem owocowym ,grzybowym .Ja preferuje z owocami na słodko

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, INEZ napisał:

Znalazłam przepis na kluski na parze

Kluski na parze z owocowym nadzieniem

Rozczyn

3dag drożdży

1 łyżeczka cukru

1 szklanka mleka letniego

Wykonanie

Robimy rozczyn czyli mieszamy wszystkie składniki jak drożdże "ruszą"to z 1|2 kg mąki dodajemy tyle aby uzyskać konsystencję kwaśnej śmietany

dodajemy 2 jajka

resztę mąki

3 łyżki rozpuszczonego masła +szczyptę soli

Wyrabiamy ciasto ma odchodzić od miski i dłoni czyli się nie kleić do niczego .Odstawiamy do wyrośnięcia .Potem robimy placuszki ,wkładamy nadzienie podobnie jak do pierogów i zamykamy w środku formując kulki .Zostawiamy jeszcze na chwilę do wyrośnięcia tylko trzeba podsypać mąką żeby się nie poprzyklejały do podłoża.Potem gotujemy na parze .Można zrobić i bez nadzienia wtedy polać tylko masłem albo dowolnym sosem owocowym ,grzybowym .Ja preferuje z owocami na słodko

Pyszniastość pyszniasta :oklaski: Ja też na słodko i ze śmietaną na dokładkę :oklaski: A potem walczę z kilogramami :smutek: Ale co tam....:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grzebałam w moich przepisach to natknęłam się na fajny ale dawno nie praktykowany prze ze mnie przepis na zupę rybną .Dlatego go dodaje bo na jednym za zleceń jak byliśmy na zakupach z podopiecznym to on kupił groszek cukrowy  no i trochę wstyd się przyznać ale ja go nie wykorzystałam bo nie miałam pomysłu z czym by to zjeść :$

Zupa rybna na obiad i ciepłą kolację

2 puszki mleczka kokosowego

1 szklanka wody

Zagotować do tego wrzucić 4 papryczki chilii  bardzo drobniutko posiekane ,kawałek imbiru ,odrobinę trawy cytrynowej ,4 liście kafiru .

Gotować 5-10 minut .

Dodać groszek cukrowy i 2 -4 filety rybne pokrojone w paseczki gotować jeszcze ok .5 minut

Doprawić sosem rybnym 2-3 łyżki ,solą i sokiem z cytryny .

To trochę wyszukana zupa ale dla tych co lubią eksperymentować w kuchni no i czasami nasi podopieczni też lubią chińszczyznę czy kuchnię tajską nie tylko polską czy niemiecką.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwsteczniam się....:smutek: Mój talent zanika....:smutek: Babka zażyczyła sobie placki ziemniaczane :sos: Nie to, że nie lubię....lubię...ale nie za często...:przekleństwa:  Ale mam jeden pozytyw....celem rozdrobnienia ziemniaków zażyczyłam sobie zakupić blender...i mam....:oklaski: Niby nic, ale w domu, gdzie nawet tłuczka do mięsa nie ma, to wielki sukces :oklaski: Teraz kolej na tłuczek, bo sznycelki.....:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Uwsteczniam się....:smutek: Mój talent zanika....:smutek: Babka zażyczyła sobie placki ziemniaczane :sos: Nie to, że nie lubię....lubię...ale nie za często...:przekleństwa:  Ale mam jeden pozytyw....celem rozdrobnienia ziemniaków zażyczyłam sobie zakupić blender...i mam....:oklaski: Niby nic, ale w domu, gdzie nawet tłuczka do mięsa nie ma, to wielki sukces :oklaski: Teraz kolej na tłuczek, bo sznycelki.....:haha:

:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Tłuczka też nie mam, blendera takoż. :haha:

Jak się nazywają placki ziemniaczane po niemiecku ? 

Może w zamrażarce znajdziesz sprzęt kuchenny albo przy okazji sprzątania piwnicy :haha:z dziadka się śmieję żeby nie było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, INEZ napisał:

Może w zamrażarce znajdziesz sprzęt kuchenny albo przy okazji sprzątania piwnicy :haha:z dziadka się śmieję żeby nie było ;)

Pan T kupuje jedzonko w Bofrost, to gerety mu nie potrzebne...:haha: Moi też kupowali, a teraz się dorobili nowinek w kuchni :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Pan T kupuje jedzonko w Bofrost, to gerety mu nie potrzebne...:haha: Moi też kupowali, a teraz się dorobili nowinek w kuchni :szydera:

Te nowinki to znaczy ty ? czyżby cywilizacja ze wschodniej europy do nich zawitała ?:trele:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...