Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałam wczoraj, co dzisiaj wystąpi jako składnik główny...Teraz mam dylemat jakie warzywko dodać. Mam do wyboru sałatkę z buraczków, kalafior z masełkiem, albo pomidory z jabłkiem i cebulką w jogurcie....hmmm....lubię wszystko...na babkę dzisiaj nie mam co liczyć....co mi radzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Napisałam wczoraj, co dzisiaj wystąpi jako składnik główny...Teraz mam dylemat jakie warzywko dodać. Mam do wyboru sałatkę z buraczków, kalafior z masełkiem, albo pomidory z jabłkiem i cebulką w jogurcie....hmmm....lubię wszystko...na babkę dzisiaj nie mam co liczyć....co mi radzicie? 

2 pierwsze do wyboru 3 bym odrzuciła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Napisałam wczoraj, co dzisiaj wystąpi jako składnik główny...Teraz mam dylemat jakie warzywko dodać. Mam do wyboru sałatkę z buraczków, kalafior z masełkiem, albo pomidory z jabłkiem i cebulką w jogurcie....hmmm....lubię wszystko...na babkę dzisiaj nie mam co liczyć....co mi radzicie? 

Sałatka z buraczków :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Wygrałyście....buraczki :cześć3: Casting zakończony....:haha:

A gdzie nagroda>:( nie wymigasz się :haha:

Teraz, violka napisał:

Czekamy na nagrodę :d

 

Teraz, INEZ napisał:

A gdzie nagroda>:( nie wymigasz się :haha:

Zbieżność i jednomyślność :haha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra....puchary rozdane, a i tak buraczków nie było :haha: Zlazła się rodzina babkę pocieszać, buraczków byłoby za mało....Mięsko musiałam rozmrozić, mielonych dorobić, ziemniaki ugotowałam, sałatkę zrobiłam z tego co w lodówce miałam i pożarli wsio :szok: Było nas 4 osoby, 30 mielonych, my z babką po trzy....a na talerzu nie został ni jeden :szok: Młoda kobieta i mężczyzna 50+ wrąbali nasze obiady na ładnych parę dni :haha: Mój serniczek został również pożarty....mają te Niemce spust :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zupa z klopsikami mięsnymi,,warzywna,,no taka delikatna ,lubię takie zupki jak dla dzieci,,,,ale to nie ważne ,,ważne jest to,,,mój słodziak przychodzi z wiadomością ,,że sąsiad jest chory,,a był z nami wczoraj na tym wieczorze gitarowym,,,ale chory i ma grypę,,itd, mówi,,skarbie musimy sąsiadowi dac trochę zupy,,jest taki chory itd, patrzę ,że szuka leków przeciw grypie,,w razie gdy sąsiad będzie potrzebował,,ok! zupa gotowa i mówi do mnie,,skarbie zanies talerz tej dobrej zupy dla sąsiada-a ja co???????? sam zanieś ,,,ale tłumaczy mi ,że to ja gotowałam i dobrze będzie wyglądało jak ja poczęstuje,,więc mi nie długo ,,za talerz z zupą i ponioslam fajnemu sąsiadowi-hahahha no taki jest ten mój Niemiec,,,,ale dobrze bo ja bym połowę Campingu zaprosiła ,,,:p

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Blondi napisał:

U mnie zupa z klopsikami mięsnymi,,warzywna,,no taka delikatna ,lubię takie zupki jak dla dzieci,,,,ale to nie ważne ,,ważne jest to,,,mój słodziak przychodzi z wiadomością ,,że sąsiad jest chory,,a był z nami wczoraj na tym wieczorze gitarowym,,,ale chory i ma grypę,,itd, mówi,,skarbie musimy sąsiadowi dac trochę zupy,,jest taki chory itd, patrzę ,że szuka leków przeciw grypie,,w razie gdy sąsiad będzie potrzebował,,ok! zupa gotowa i mówi do mnie,,skarbie zanies talerz tej dobrej zupy dla sąsiada-a ja co???????? sam zanieś ,,,ale tłumaczy mi ,że to ja gotowałam i dobrze będzie wyglądało jak ja poczęstuje,,więc mi nie długo ,,za talerz z zupą i ponioslam fajnemu sąsiadowi-hahahha no taki jest ten mój Niemiec,,,,ale dobrze bo ja bym połowę Campingu zaprosiła ,,,:p

Fajnie, że jesteś:) Bardzo tu Ciebie brakowało:)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Agata1008 napisał:

Fajnie, że jesteś:) Bardzo tu Ciebie brakowało:)

Tutaj bardzo dużo ludzi pisze  @Agata1008,   takie dania serwują a ja tylko zupę klopsikową z warzywkami,,,ale jeszcze mam przepiękne golonki,,,a do nich zrobię sosik czosnkowo ziołowy-mniam mniam,,,jak ja kocham te ziemniaki czy kartofle -dla mnie nazwa nie ma znaczenia ,,gleiche,,,aby tylko były dobre,,,:p

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondi, tutaj wcale zbyt wiele osób nie pisze. Dlaczego nie? Myślę, że "czytający" mają na ten temat wyrobioną "teorię". Podobasz mi się dziewczyno(?!) co raz bardziej. Okazuje się, że można tu funkcjonować  bez złośliwości i  jakby to ładnie ująć "zawoalowanego sarkazmu".

BUŹKA:)

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przepis na pyszną zupkę,,,:serce: goni :serce:,,jaka by zupa nie była to jest pycha jak rozgrzane:serce:,,tak lubię te serduszka ,,one są takie śliczne ,,,no to dodam jeszcze co bym nie ugotowała ,,,to słodziak je i zachwala jakie dobre ,,jakie smaczne ,,dobre dziecko do jedzenia,,,a ja zresztą dobrze gotuję,,musi być smak ,,nigdy nic na odwal nie robię,,ale chodzą za mną naleśniki,,,te ze szpinakiem,,jeszcze nie robilam ich,,nie mam kiedy ,,jestem tak zapracowana wyjscówkami tutaj,,,:love:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blondi napisał:

No to przepis na pyszną zupkę,,,:serce: goni :serce:,,jaka by zupa nie była to jest pycha jak rozgrzane:serce:,,tak lubię te serduszka ,,one są takie śliczne ,,,no to dodam jeszcze co bym nie ugotowała ,,,to słodziak je i zachwala jakie dobre ,,jakie smaczne ,,dobre dziecko do jedzenia,,,a ja zresztą dobrze gotuję,,musi być smak ,,nigdy nic na odwal nie robię,,ale chodzą za mną naleśniki,,,te ze szpinakiem,,jeszcze nie robilam ich,,nie mam kiedy ,,jestem tak zapracowana wyjscówkami tutaj,,,:love:

Uwielbiam naleśniki ze szpinakiem. Szybko mów co dodajesz do szpinaku. Fetę?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Agata1008 napisał:

Uwielbiam naleśniki ze szpinakiem. Szybko mów co dodajesz do szpinaku. Fetę?

czosnek ,,troszkę -ząbek ,,smażę na masełku cebulkę i szpinak,,sól ,pieprz ,czosnek,,a na koniec starty ser jaki mam,,tak robilam do makaronu,,pycha,,do jajek,,a do nalesników? podobnie bym zrobiła,,,właśnie z fetą nie robilam a fetę tez bardzo lubię,,,:p

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...