Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, asna napisał:

Nauczyłbym ją polskiej higieny :szydera: Pierwsza randka na basenie :szydera:

To w sumie jest dziwne, że Niemcy tak bardzo dbają o to, żeby dookoła było czysto i wycierają zlew po każdym użyciu do sucha ściereczką, a jak się dowiedzieli, że biorę prysznic najmniej 2x dziennie (w razie potrzeby więcej), zęby myję po każdym posiłku a tyłek po każdym grosses geszeft, to byli ciężko zaskoczeni O.o Ale za to dookoła mogę mieć bałagan i niewytarty zlew :haha:

Nic dziwnego.Zlew widać jak ktos wejdzie do kuchni.Pielegniarka,Pfhlege,lekarz,sasiadka idt.Dopy nie widac i nie ma tabliczki w widocznym miejscu domu ktora wyswietla kto i ile razy sie dzis kąpał:szydera: Nikt wiec tego nie zobaczy.Niemiecka czystosc jest na pokaz,dla innych nie dla samego siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, asna napisał:

Skoro nalegasz :szydera:

Jak robię tylko grosses geszeft to myję tyłek, potem ręce i stopy. A jak cały to zaczynam od głowy, potem myję twarz, potem szyję i za uszami, a następnie schodzę niżej i myję ręce i korpusik. Potem schwanz, nogi i popo. A potem stopy :haha:

Żebym tak ze trzydzieści lat młodsza była ...cholerka ...nie odpuściłabym ....Tobiemu.....higienicny ...kruca bomba  :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, asna napisał:

Skoro nalegasz :szydera:

Jak robię tylko grosses geszeft to myję tyłek, potem ręce i stopy. A jak cały to zaczynam od głowy, potem myję twarz, potem szyję i za uszami, a następnie schodzę niżej i myję ręce i korpusik. Potem schwanz, nogi i popo. A potem stopy :haha:

Te stopy mnie zaciekawily. Myte po grosses geszeft. Znaczy,że często sraczyna Cie dopada czy inne coś?:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ORIM napisał:

Nic dziwnego.Zlew widać jak ktos wejdzie do kuchni.Pielegniarka,Pfhlege,lekarz,sasiadka idt.Dopy nie widac i nie ma tabliczki w widocznym miejscu domu ktora wyswietla kto i ile razy sie dzis kąpał Nikt wiec tego nie zobaczy.Niemiecka czystosc jest na pokaz,dla innych nie dla samego siebie

Widać to może nie. Ale czuć! Szczególnie gdy ktoś ma nos dorodny, jak dajmy na to ja:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ORIM napisał:

Nic dziwnego.Zlew widać jak ktos wejdzie do kuchni.Pielegniarka,Pfhlege,lekarz,sasiadka idt.Dopy nie widac i nie ma tabliczki w widocznym miejscu domu ktora wyswietla kto i ile razy sie dzis kąpał:szydera: Nikt wiec tego nie zobaczy.Niemiecka czystosc jest na pokaz,dla innych nie dla samego siebie

Zauważyłem, że Niemcy sporo czasu i pieniędzy poświęcają na rzeczy niepotrzebne. Z jakim namaszczeniem przygotowują się do proszonej kawki. Bita śmietana w misce, półmisek z ciastami, specjalna zastawa, specjalne obrusy i dyskusja o pogodzie i przyrodzie. A potem weź to wszystko poskładaj zusammen do kupy :szydera: Do mnie jak wpadają goście na kawę, to każdy kubek jest z innej parafii :szydera:

8 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Żebym tak ze trzydzieści lat młodsza była ...cholerka ...nie odpuściłabym ....Tobiemu.....higienicny ...kruca bomba  :szydera:

Ponoć przystojny :haha:

4 minuty temu, fioletowa.mysz napisał:

Te stopy mnie zaciekawily. Myte po grosses geszeft. Znaczy,że często sraczyna Cie dopada czy inne coś?:szydera:

Stoję stopami w brodziku, w którym leci woda, którą myłem popo. Więc tak dla pewności :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, asna napisał:

Zauważyłem, że Niemcy sporo czasu i pieniędzy poświęcają na rzeczy niepotrzebne. Z jakim namaszczeniem przygotowują się do proszonej kawki. Bita śmietana w misce, półmisek z ciastami, specjalna zastawa, specjalne obrusy i dyskusja o pogodzie i przyrodzie. A potem weź to wszystko poskładaj zusammen do kupy :szydera: Do mnie jak wpadają goście na kawę, to każdy kubek jest z innej parafii :szydera:

Ponoć przystojny :haha:

Stoję stopami w brodziku, w którym leci woda, którą myłem popo. Więc tak dla pewności

Boję się zapytać co się dzieje, gdy przyciśnie Cie potrzeba, podczas pobytu w restauracji. :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Te stopy mnie zaciekawily. Myte po grosses geszeft. Znaczy,że często sraczyna Cie dopada czy inne coś?:szydera:

czesto czy rzadko,o rzadko to dobre słowo :szydera: jak trzeba stopy myć :szydera: ale moze lepiej nie śledzić trasy owego "rzadko" jak dociera do stóp :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ORIM napisał:

czesto czy rzadko,o rzadko to dobre słowo :szydera: jak trzeba stopy myć  ale moze lepiej nie śledzić trasy owego "rzadko" jak dociera do stóp :szydera:

A pogoda jaka u Ciebie? ( Zamknij się! Zbyt obrazowo Ci wychodzi to zastanawianie):szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

A pogoda jaka u Ciebie? ( Zamknij się! Zbyt obrazowo Ci wychodzi to zastanawianie):szydera:

i co mam ci napisać ? że pogoda też posrana ?:szydera:

PS.

@Mirelka1965 trzymaj porcelankę :trele:

Edytowane przez ORIM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, asna napisał:

Nauczyłbym ją polskiej higieny :szydera: Pierwsza randka na basenie :szydera:

 

Ups..wdobrym kierunku idziesz:szydera: moj znajomy  umowil sie na pierwsza randke na basenie i,,,tak ja ratowal ze ...pobrali sie,tak ze dobrze kalkulujesz obywatelstwo rzeszy w zasiegu basenu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asna na nowej drodze zycia oprócz obywatelstwa i żony z takowym życzę ci :

kuchenka_do_zabudowy.jpg?ls4vfz

Właśnie piekarnika.Kolezanki i ja to mozemy juz tylko liczyc na nowy model :szydera:.

Tym sposobem w prosty sposób przejdziemy do tego z czym mamy równiez doczynienia w naszej pracy.Nie posądzam nikogo że z piekarnikiem pierwszy raz sie spodka w De i bardziej mi chodzi o to co zastajemy na szteli.Piekarnik jest ale jego stan wymaga wiele do życzenia.Jest brudny,oblepiony tłuszczem i ciastem,są w nim resztki spalonego jedzenia.

dirty-oven.jpg

Taki widok czasami zastajemy.Trzeba umyć aby z niego korzystać.

Jeśli jest to piekarnik nowej generacji to posiada on system samoczyszczenia.Pyroliza,bo tak nazywa sie ten proces to nic innego jak doprowadzenie do zwęglenia i spopielenia zanieczyszczen pozostalych w piekarniku.Odbywa sie to w temp.ok 500 C wiec nie radze podczas tego procesu zagladac do piekarnika.Doradzam tez aby zabezpieczyc go przed otwieraniem systemem przeciwko dzieciakom.Wiadomo,że nasi Pdp z ciekawości co sie dzieje z ich sprzetem oraz marnowanym prądem, mogą chcieć sprawdzić ten fakt.Wypadek wiec gotowy.Kiedy juz program zakonczy swoje działanie,wszystko ostygnie, pozostaje nam tylko jeszcze wytrzeć wnetrze piekarnika i po temacie.Niemcy w 95 % nawet nie wiedza że taki program istnieje w piekarniku,a jesli nawet wiedza to go nie używaja.Dlaczego ? To juz wiadomo.Oszczedność pradu,babcia,mama tego nie robiła to i nie robie tego ja.:szydera: Uniwersalnym środkiem do czyszczenia również piekarników są środki typu $(KGrHqR,!l4FBBsGrpJlBQZ,k9FI!g~~48_20.Jajax-proszek-do-czyszczenia-powierzchni-jak również różnego rodzaju mleczka gut-gunstig-scheuermilch-ml-niem-4637411 Nie doradzam stosowania tych preparatów w piekarnikach nowego typu.Działają jak papier ścierny.Robią mikrorysy w ktorych bedzie sie pozniej gromadził tłuszcz i samo czyszczenie ( pyroliza) przejdzie do historii.

Jeśli chodzi o stare piekarniki to używajcie tych środków.Tym piekarnikom już nic nie moze zaszkodzić.jak wytrzymały użytkowanie niemieckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...