Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Podkładów to ja mam tutaj od groma i ciut ciut . " Prawna " naprawdę dba o potrzeby dziadeczka i opiekunek . Nawet nie trzeba jej przypominać , bo sama luknie i wie co potrzeba dowieźć . Chodzi mi jednak o to , że podkład i tak trzeba wyprać , bo z aromatem nie wytrzyma ...a to kordełkie se gdzieś pomiędzy nóżki wsadzi i już do prania ....Mam tutaj wszystkie "  dezynfekatory "i po porannym obrządku lecę nimi równo ...okno  w sypialni oczywiście do wieczora na oścież otwarte ...bez względu na pogodę .... Przerasta mnie jednak noszenie z dołu ..z szopy opału i tio kilka razy dziennie po ogromniastej torbie . Skończył się brykiet to artystka uznała , że wiosna za pasem i ...dowiozła mi takie jakieś rolki ze zbitych trocin ( ? ) no i porąbane wielkie kawały drewien ... Tylko te rolki muszę na pół siekierką rozłupywać , bo do piecyka by nie weszły ....to jest ten minus tej szteli . Urynę ogarniam ..jakoś ....I jak dziś w pierwsze święto ciachałam te rolki to sobie pomyślałam " za jakie grzechy ? " ....Jak się ociepli , skończy palenie w salonowym piecyku to będzie tutaj fajna sztela . Dziadeczek w miarę spokojny ...pomocnych Diakonie nie pozwoliłam ( na razie ) prawnej odmówić i gitarra .... a ..może to we mnie tkwi jakiś problem z ktorym sobie nie radzę i dlatego marudzę ? ....Pewnie też ...ale proszę o wybaczenie , bo ja naprawdę pod " 5 " mieszkam ...Blok 5 :-)

To Ty jeszcze tam za drwala robisz:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Bardzo ladne! Czym je robisz?

E tam ... W domu mam specjalny nożyk i popitalam równiutko . Tutaj zwykłym , małym nożykiem . Raz , że niewygodnie a dwa to jaja w mych dłoniach trzaskały jedno za drugim ...i to nie byle jakie jaja , bo prosto od bauera ....znaczy jego kurek ...niby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, 1bozka napisał:

To Ty jeszcze tam za drwala robisz:|

A co zrobisz jak nic nie zrobisz ? ....Wszędzie są elektryczne grzejniki , tylko w tym nieszczęsnym " salonie " piecyk ...kominkiem nazywany . Pali się w nim do rana ....Nie , żebym ja pilnowała ognia , ale po prostu prze pójściem spać tworzę odpowiednie warstwy i rano czasem muszę na nowo rozpalić a często jeszcze się tli ogień .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkłady tu mam jednorazowe i spokojnie wystarczają bo podopieczna ma cewnik. Ale miałam podopieczną gdzie były całe prześcieradła jak podkład. Niestety mąż pdp jak były mokre to suszył suszarką do włosów a przesikane ubrania na grzejniku. :smutek:

Na szczęście czasem wychodził to ja podmieniałam koszule nocne na czyste i szybciorkiem prześcieradło na czyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mirelka1965 napisał:

No, ale pięć jajek ma....i nie potrzaskały...:haha:

Moja wina , że potrzaskały ...bo ja to chyba jak ta Luśka z piosenki ...co to imadło w paluszkach ma.....jak se ścisne to jaja idą ...w pistuuuuu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

E tam ... W domu mam specjalny nożyk i popitalam równiutko . Tutaj zwykłym , małym nożykiem . Raz , że niewygodnie a dwa to jaja w mych dłoniach trzaskały jedno za drugim ...i to nie byle jakie jaja , bo prosto od bauera ....znaczy jego kurek ...niby .

Nozykiem to calkiem inne rzeczy robie. Skorke zdejmuje np.. Ale skorupek nie skrobalam jeszcze. Musze to nadrobic :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fioletowa.mysz napisał:

Ajajaj! A co powiesz na demencje, ktora sama sciele bet? I nie lubi nic na przescieradle oprocz wlasnych fekalii? Czy rodzina powinna zaiwestowac w kamerki, aby pomoc domowa mogla sledzic, czy pdp nie grandza?:trele:. Ile podopiecznych tyle mozliwosci malenki. I tym swiatecznym akcentem zycze wszystkim mokrego jajka:d

Mokre jajka to bez podkładu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

Podkłady tu mam jednorazowe i spokojnie wystarczają bo podopieczna ma cewnik. Ale miałam podopieczną gdzie były całe prześcieradła jak podkład. Niestety mąż pdp jak były mokre to suszył suszarką do włosów a przesikane ubrania na grzejniku. :smutek:

Na szczęście czasem wychodził to ja podmieniałam koszule nocne na czyste i szybciorkiem prześcieradło na czyste.

No to musiał być smrodek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ORIM napisał:

I prosze taki podkład pod tyłek a tyle odzewu.:d Od rodzajów podkładów,kolorów aż po drapanie po jajkach ;)

Ojejciu ....jakie toto zarozumiałe ...patrzta go . Jak to robi facet ...Baby też są z jajami ..jak widać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...