Skocz do zawartości

Oczekiwania Polaków a praca w opiece...


Gość Diana
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka K.
23 godziny temu, Gość Gość x napisał(a):

Rozłąka nie służy związkom.

Cześć. Ta praca służy wyłącznie tym co chcą z jakiś powodów uciec czy to przez samotność, problemy czy przed dłużnikami. 

Pozdrawiam wszystkich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

18 minut temu, Gość Agnieszka K. napisał(a):

Cześć. Ta praca służy wyłącznie tym co chcą z jakiś powodów uciec czy to przez samotność, problemy czy przed dłużnikami. 

Pozdrawiam wszystkich. 

Bzdura. Za duże uproszczenie. A przed dłużnikami to tylko na czarno. Nie wszyscy jeśli nie większość pracuje legalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Akogoto
1 godzinę temu, Gość Ula napisał(a):

Bzdura. Za duże uproszczenie. A przed dłużnikami to tylko na czarno. Nie wszyscy jeśli nie większość pracuje legalnie.

Ja się nie zgadzam. Wyjazdy na 2 miesiące to bezsens nie za te pieniądze a po drugie to może tylko raz w roku na dorobienie bo jak nie to trzeba pracować w roku min. 9-10 miesięcy żeby to miało sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naszamasza

to ja już wolę być w opiece niż brać udział w tych pseudofilmikach. Czy te kobiety są w stanie sprzedać wszystko? Podpowiem tylko że pan w środku to ojciec głównego bohatera. Może i bogaci ale głupi strasznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dorota
W dniu 18.02.2024 o 21:52, Gość Barbie napisał(a):

Za kolejne 20 lat a pewnie i duzo mniej nie będziemy mieli problemu, bo już tylko niedobitki będą chciały jechać i nasze miejsce zajmą Rumunki, Bułgarki, Ukrainki. Powoli stajemy się dla Niemców za drogie i za bardzo wymagające.

I wiecie co i bardzo dobrze. 

No nie wiem bo nie wszyscy mają szansę zarabiać 7 koła, ba ja mogę pracować fizycznie, ale o takich pieniądzach to mogę pomarzyć.

"W niektórych branżach, gdzie popyt na pracowników jest szczególnie wysoki, wzrost wynagrodzeń bywa jeszcze większy i tego właśnie oczekują pracownicy fizyczni – liczą na wynagrodzenie na poziomie co najmniej 4000-5000 zł netto miesięcznie, w zależności od regionu i specyfiki pracy. W większych miastach, gdzie koszty życia są wyższe, wyższe są również oczekiwania, dochodzą do 6000-7000 zł netto"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można," machać wiosłem" i w wieku 40 lat emerytka szacowna.

Klaudia Zwolinska - srebrny medal w Paryżu.

..." Medal daje jej nagrodę finansową w wysokości 200 tysięcy złotych. Do tego emerytura olimpijska licząca 4203,04 zł brutto, wypłacana od 40. roku życia. Na to wszystko całkowicie zasłużyła."

Sportowe Fakty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2024 o 01:26, Gość majka napisał(a):

Wszędzie dobrze gdzie na nie ma a inni piszą że my mamy wakacje i to bez kosztów noclegu i wyżywienia. Samo życie 

Majka

Nie wszyscy tak piszą.

Na przykład  w Onecie z 30 lipca artykuł  : "Polki jeżdżą pracować jako opiekunki. Nie wiedzą co im grozi.'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
W dniu 1.08.2024 o 06:14, Gość Osa napisał(a):

Nie wszyscy tak piszą.

Na przykład  w Onecie z 30 lipca artykuł  : "Polki jeżdżą pracować jako opiekunki. Nie wiedzą co im grozi.'

W art. Onetu z 30 lipca autor przedstawił problem szerzej niż tylko dot. pracy w opiece domowej bo też np. w branży budowlanej, rolniczej i innych.

Głównie chodziło o handel ludźmi przez nieuczciwe firmy lub zwykłych handlarzy ludźmi do pracy przymusowej (nawet za zgodą tych ludzi), niezgodnej z międzynarodowymi regułami i przepisami. Polki jeżdżące do pracy do seniorskiej opieki domowej są raczej ostrzegane by rzetelnie sprawdzały i przygotowywały się do wyjazdów do takiej pracy. By wybierały legalne, sprawdzone, opiniowane na forach firmy a także potencjalne rodziny niemieckie żeby nie zostać oszukane, bez ubezpieczeń, bez pomocy i bez pieniędzy. 

Nie jest to artykuł straszący, odstręczający a ostrzegający statystykami i przykładami przed niebezpieczeństwem stania się ofiarą w procederze handlu ludźmi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gregor
W dniu 1.08.2024 o 06:14, Gość Osa napisał(a):

Nie wszyscy tak piszą.

Na przykład  w Onecie z 30 lipca artykuł  : "Polki jeżdżą pracować jako opiekunki. Nie wiedzą co im grozi.'

 TVN 24/ Polska

Polskie opiekunki, towar na export.

"Przepisy , które regulują pracę są notorycznie omijane" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
W dniu 31.07.2024 o 01:26, Gość majka napisał(a):

Wszędzie dobrze gdzie na nie ma a inni piszą że my mamy wakacje i to bez kosztów noclegu i wyżywienia. Samo życie 

Majka

... wakacje z Alzheimerem w VI stadium 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Małgośka napisał(a):

każdy wybiera kurort. Kto Ci każe taki?

Są wakacje i jest praca. Na wakacje  nie każdy wybiera kurort , może  być agroturystyka  czy extremalne wyprawy. Co kto lubi.

Gość Majka napisała że ludzie piszą o pracy w opiece że to wakacje.

To nie wakacje ale plus tej pracy taki , że tak jak urlop mogę wybierać gdzie jadę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2024 o 13:24, Gość Miki napisał(a):

Gość Majka napisała że ludzie piszą o pracy w opiece że to wakacje.

 

Sama tu niedawno czytałam, że ktoś tu stały pisał że jego szela to wakacje. Czasami lepiej zarobić mniej ale spokojniej. Praca nazywana wakacjami to nic innego jak lekka sztela ale przecież można się oburzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Daga napisał(a):

Sama tu niedawno czytałam, że ktoś tu stały pisał że jego szela to wakacje. Czasami lepiej zarobić mniej ale spokojniej. Praca nazywana wakacjami to nic innego jak lekka sztela ale przecież można się oburzyć. 

Lekka sztela to lekka sztela czyli praca  i nie przez osiem godzin a potem idę sobie gdzie chce i wracam kiedy chcę. Nikt się nie oburza po prostu to nie ma nic wspólnego z wakacjami. Poza tym co dla jednego lekka sztela dla kogoś innego  wyjazd na raz i nigdy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Benia napisał(a):

Lekka sztela to lekka sztela czyli praca  i nie przez osiem godzin a potem idę sobie gdzie chce i wracam kiedy chcę. Nikt się nie oburza po prostu to nie ma nic wspólnego z wakacjami. Poza tym co dla jednego lekka sztela dla kogoś innego  wyjazd na raz i nigdy więcej.

lekka sztela = lekka praca = wakacje tzn. wakacje w pracy czyli że człowiek się nie narobi jak na wakacjach. Wy tak na serio tego nie rozumiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Nadia napisał(a):

lekka sztela = lekka praca = wakacje tzn. wakacje w pracy czyli że człowiek się nie narobi jak na wakacjach. Wy tak na serio tego nie rozumiecie?

Rozumiecie. Tylko to że " człowiek się nie narobi"  to  już wakacje hahaha. Chyba tylko w tej branży to nazewnictwo. A inni " urlopują" przez osiem godzin i współczują tego więzienia 24 h tzn. tych wakacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2024 o 12:39, Gość Senna napisał(a):

Córka pracuje w biurze rachunkowym i zarabia w Katowicach 7500. Praca od 8 do 16. Wszystkim podskoczyły wynagrodzenia i to że my też zarabiamy lepiej niż 10 lat temu nie oznacza,  że jest dobrze, bo dalej uważam, że gra nie jest warta świeczki. 

I ciężko na coś liczyć więcej jak my mamy faktycznie darmowe spanie i jedzenie to realnie policzcie sobie ile my zarabiamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...