Skocz do zawartości

Zmienniczka płaci mi mniej niż dostaje od rodziny


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kasy nie oddała 

Zrobiła mi potężną awanturę

Gdy powiedziałam że od następnego razu rozliczam się bezpośrednio z szefem

Wysłała  mnie z roboty

Nie chcę już się że mną zminiać

Bo okradał mnie z kasy

A ja no cóż jestem zła bo się zorientowałam

Życie jest dziwne 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 16.03.2018 at 12:23, erika napisał:

czy to zlecenie to przez Agencje?  bo jeśli tak to zmienniczka ma jeszcze dodatkowy plus ,bo odprowadzane są składki ZUS

Nie.nie to  prywatnie  załatwione.Wreszcie  zrozumiałam!!!!Jedna  dziewczyna  załatwiła  pracę  drugiej i dostawała  kasę na konto  dla 2ch  osób.I z kasy  zmienniczki  pobierała  swoją  prowizje 200 eur.to  trochę  dużo!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pamiętać,że pracując nawet na tym samym zleceniu nie zawsze wszyscy mają taką samą stawkę.Mnie osobiście bardzo to się nie podoba ale tak jest dlatego ja cenię firmy w których obojętnie czy ktoś wyjeżdża pierwszy raz do opieki czy 100 to jest taka sama stawka na danym zleceniu  bo obowiązki takie same i wymagania wobec opiekunów też :) .Pobieranie jakiejkolwiek prowizji za załatwienie pracy jest nie legalne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa bardzo dziwna .Dziwne jest to, że rodzina daje pieniądze do rozliczeń tylko jednej opiekunce. Ja bym nie wyjaśniała z rodziną, tylko poprosiła żeby wypłatę dawqali Tobie. Nie zdradzałabym negatywnego zachowania Twojej zmienniczki, ze względów patriotycznych. Ew. rozmowę z nią prowadź w sposób spokojny i wyważony i niestety jeżeli będziesz z nią rozmawiała przygotuj się z jej strony na co najmniej nerwowe, a raczej agresywne zachowanie (nie myślę o rękoczynach, agresję można wyrazić miną ,postawą etc.). Jeżeli sama nie ustaliłaś z nią konkretnych warunków przed pierwszym przyjazdem nie upominałabym się o te 600 euro. To duża kwota, ale za naukę się płaci. NIe takie fortuny niejedni przez pazerność drugich stracili. Naprawdę siłą jej nie zmusisz do oddania tych pieniędzy, ona zawsze da Ci swoje gorsze lub lepsze wytłumaczenie. Najgorsze co możesz zrobić to wplątywać w te rozgrywki Niemców. To będzie biło nie tylko w nią, w Ciebie też.  Oni zazwyczaj nie bawią się w analizowanie, często uogólniają. Powodzenia w sensownym rozwiązaniu problemu, ugodowo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 19.03.2018 at 13:47, MMM napisał:

Najgorsze co możesz zrobić to wplątywać w te rozgrywki Niemców. To będzie biło nie tylko w nią, w Ciebie też.  Oni zazwyczaj nie bawią się w analizowanie, często uogólniają.

Tak prawda!!! najdalej od rodzinek,,rodzinka nigdy nie chce dodatkowego kłopotu,, a ich głowy w ogóle nie pracują:święty: jakby były wszystkie klatki zamknięte:(

@Jo A czytam Twoje posty i włosy mi sie jeżą,,nie martw się tym ,że jesteś z małej miejscowosci ,,pracę opiekunki zawsze znajdziesz   a od tej opiekunki jak najdalej,,dasz radę,,  wyżej dziewczyny dobrze piszą ,,, jak ja takich oszustek nie lubię,,,brzydzę się takimi materialistkami,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 19.03.2018 at 09:03, INEZ napisał:
O 19.03.2018 at 09:03, INEZ napisał:

.Pobieranie jakiejkolwiek prowizji za załatwienie pracy jest nie legalne .

 

O 19.03.2018 at 13:47, MMM napisał:

sprawa bardzo dziwna .Dziwne jest to, że rodzina daje pieniądze do rozliczeń tylko jednej opiekunce. Ja bym nie wyjaśniała z rodziną, tylko poprosiła żeby wypłatę dawqali Tobie. Nie zdradzałabym negatywnego zachowania Twojej zmienniczki, ze względów patriotycznych. Ew. rozmowę z nią prowadź w sposób spokojny i wyważony i niestety jeżeli będziesz z nią rozmawiała przygotuj się z jej strony na co najmniej nerwowe, a raczej agresywne zachowanie (nie myślę o rękoczynach, agresję można wyrazić miną ,postawą etc.). Jeżeli sama nie ustaliłaś z nią konkretnych warunków przed pierwszym przyjazdem nie upominałabym się o te 600 euro. To duża kwota, ale za naukę się płaci. NIe takie fortuny niejedni przez pazerność drugich stracili. Naprawdę siłą jej nie zmusisz do oddania tych pieniędzy, ona zawsze da Ci swoje gorsze lub lepsze wytłumaczenie. Najgorsze co możesz zrobić to wplątywać w te rozgrywki Niemców. To będzie biło nie tylko w nią, w Ciebie też.  Oni zazwyczaj nie bawią się w analizowanie, często uogólniają. Powodzenia w sensownym rozwiązaniu problemu, ugodowo.

 

 

 

4 godziny temu, Blondi napisał:

 

@Jo A czytam Twoje posty i włosy mi sie jeżą,,nie martw się tym ,że jesteś z małej miejscowosci ,,pracę opiekunki zawsze znajdziesz   a od tej opiekunki jak najdalej,,dasz radę,,  wyżej dziewczyny dobrze piszą ,,, jak ja takich oszustek nie lubię,,,brzydzę się takimi materialistkami,,,

Podpisuję się pod wszystkim co zostało wyżej napisane! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona nie może się teraz pogodzić z tym że wszystko się skończyło . Zrobiła mi awanturę za to że uradła podstępem moje pieniądze. I nie chce ze mną dalej współpracować . To śmieszne. Moja rodzina nie zamierza mnie zwalniać więc to ją tak wkurza. Nazwała mnie manipulatorką którą wychowała na własnej krwawicy. 

Świat jest dziwny. To przecież ona zabrała mi razem 600 €

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jo A napisał:

Ona nie może się teraz pogodzić z tym że wszystko się skończyło . Zrobiła mi awanturę za to że uradła podstępem moje pieniądze. I nie chce ze mną dalej współpracować . To śmieszne. Moja rodzina nie zamierza mnie zwalniać więc to ją tak wkurza. Nazwała mnie manipulatorką którą wychowała na własnej krwawicy. 

Świat jest dziwny. To przecież ona zabrała mi razem 600 €

Głowa do góry :dobrze: Ona straciła pieniądze, ale ty zyskałaś szacunek rodziny pdp i pewność, że swoją pracę wykonujesz dobrze. Czyli to ty wygrałaś. Pieniędzy nie żałuj...potraktuj to jako frycowe. I dalej do przodu...:dobrze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam,czytam a moje zdziwienie rośnie coraz bardziej :d Czy ktoś kto dostaje mniej niż inni to mysli że trafił do krainy równości,uczciwości i szacunku? Ludzie przecież to jest biznes a nie albertarium ! Czynników wpływających na stawkę jest bardzo dużo.Znajomość języka,wykształcenie,praktyka itd. Dlaczego ktoś oczekuje że dostanie taka samą stawke jak pielegniarka z b.dobrym językiem ? tu nie ma sentymentów ! Ile mniej Ci zapłacą tym więcej zostaje firmie lub rodzinie.Nic nowego.Normalny rynek pracy.

Poza tym jeśli są tacy co maja odpowiednie kwalifikacje,spełniaja wszystkie warunki z górnej półki i nie potrafia sie upomnieć o swoje to już inna bajka.

Może byc tez inny powód.Nie lubią tego kogoś ha ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ORIM napisał:

Ludzie przecież to jest biznes a nie albertarium ! Czynników wpływających na stawkę jest bardzo dużo.Znajomość języka,wykształcenie,praktyka itd. Dlaczego ktoś oczekuje że dostanie taka samą stawke jak pielegniarka z b.dobrym językiem ? tu nie ma sentymentów ! Ile mniej Ci zapłacą tym więcej zostaje firmie lub rodzinie.Nic nowego.Normalny rynek pracy.

Też się z tym zgadzam,, może być tak ,że opiekunka która pracuje dłużej i zna język ,,wciągnie do pracy świeżynkę-hahahha już bylo gdzieś dzisiaj ,,świeżak" ,,ale do rzeczy,,wciągnię nową osobę bez znajomości języka ,,,i jest jak jest,,,nowa dostanie mniej ,,a stara ma więcej,,,samo życie,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Blondi napisał:

Też się z tym zgadzam,, może być tak ,że opiekunka która pracuje dłużej i zna język ,,wciągnie do pracy świeżynkę-hahahha już bylo gdzieś dzisiaj ,,świeżak" ,,ale do rzeczy,,wciągnię nową osobę bez znajomości języka ,,,i jest jak jest,,,nowa dostanie mniej ,,a stara ma więcej,,,samo życie,,

Dokładnie.Poza tym czy mając praktyke umiejetności chcesz zarabiac mniej niż ktoś kto dopiero startuje ? Oczywiście jeśli agencja mu da tyle samo to Ok dla niego ale i również powód aby poprosić agencje o podwyżkę dla siebie :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...