Skocz do zawartości

Długowieczność Niemców


Gość Agata
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę,że Niemcom na stare lata brakuje tylko więzi rodzinnych i radości życia ale od czego są opiekunowie :haha:.Jak tak dalej pójdzie to średnio 100 zaczną dożywać .Sama po sobie wiem jak opiekun lub opiekunka może przywrócić takiemu starszemu często schorowanemu człowiekowi radość życia i jak je uatrakcyjnić i ubarwić.  Komu by się chciało z takim starym dziadkiem czy babciom co dziennie na spacerek wychodzić,wysłuchiwać jego wspomnień z młodości przeglądać albumy ze zdjęciami ,śmiać się,żartować :) Chyba nie w temacie napisałam :$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, INEZ napisał:

Myślę,że Niemcom na stare lata brakuje tylko więzi rodzinnych i radości życia ale od czego są opiekunowie :haha:.Jak tak dalej pójdzie to średnio 100 zaczną dożywać .Sama po sobie wiem jak opiekun lub opiekunka może przywrócić takiemu starszemu często schorowanemu człowiekowi radość życia i jak je uatrakcyjnić i ubarwić.  Komu by się chciało z takim starym dziadkiem czy babciom co dziennie na spacerek wychodzić,wysłuchiwać jego wspomnień z młodości przeglądać albumy ze zdjęciami ,śmiać się,żartować :) Chyba nie w temacie napisałam :$

Tak. Masz rację.

I napisałaś jak nabardziej na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Serenity napisał:

@foczka63 Oczywiście, polscy seniorzy mi też wydają się znacznie mniej zadowoleni z życia,

zwłaszcza gdy chorzy,  bo jak w Polsce chorować ?ale ...

ale póki im zdrowie służy to oni działają dużo bardziej niż Niemcy: dorabiają, kombinują,pomagają, oszczędzają przemyślnie i nieraz widać, że też szczęśliwi. Wiadomo, że działać muszą.Bywają też bardzo potrzebni. I ta polska zdrowa starość nawet lepsza od niemieckiej takiej jałowej i bez tej adrenaliny.

Moja rodzina to ludzie dłuowieczni. A wcale Niemcami nie są. Z Polaków ja tych prawdziwych. Z krwi i kości, co o polskość prawdziwą walczyli.

I mamy Polskę wolną na mapie Europy. Dzięki Bogu i Bohaterom.  

A i masz rację, że polski emeryt bardziej operatywny jest. 

Edytowane przez Knorr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mycha napisał:

Polski emeryt jest operatywny bo musi ;) Może to i lepiej bo nie zgnuśnieje. Ale zdrowie szybciej traci. Ja nie chciałabym żyć do 90tki, za cholerę. To chyba kara :szok:

Wszystko jest bardzo względne , jeśli w miarę sprawna fizycznie i intelektualnie ,to czemu nie ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mycha napisał:

Polski emeryt jest operatywny bo musi ;) Może to i lepiej bo nie zgnuśnieje. Ale zdrowie szybciej traci. Ja nie chciałabym żyć do 90tki, za cholerę. To chyba kara :szok:

Nie mam nic przeciwko. Byle nie być ciężarem. Odkładam na spokojną starość bo na ZUS nie mam co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski emeryt ,,dużo można pisać,,jak ma kasę i fajną rodzinę,,to nie ma nudy i coś się dzieje ,,ma dla kogo żyć i z kim sie cieszyć,,z kim święta śpędzac itd, ale mimo tego ,,jak sam jest w domu,,to przechodzi nieraz traumę,,ma dośc życia i chce umrzeć,,takich spotkałam dużo,,nic już go nie cieszyło ,nic go nie interesowało ,,myślal tylko o śmierci,,takich jest bardzo dużo,,w naszych miasteczkach nic się nie dzieje,,ludzie jak dzikusy siedzą w domach i tv i tv ,,na nic nie stac ,,to z czego ma się cieszyć emeryt,,z czego? na dodatek chory ,,,dużo można pisac,,ale większosc społeczeństwa jest w takiej emerytowanej bidzie,,w której ja bym w życiu nie chciala się znalesc,,za dużo slyszałam i widziałam,,i nigdy nie być sama ,,nigdy,,bo ja to wogole do samotnosci się nie nadaję,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zbieram informacje na ten temat. 

Patent dziadka którym się obecnie opiekuje to

1 jajko na miękko codziennie na śniadanie 

Kanapka posypana kminkiem obowiązkowo na kolacje 

2 piwa po kolacji 

Hm do tych dwóch piw czasami kieliszek spirytusu ziolowego ;)

Nie palić papierosów :smutek:

Uśmiech i pogodny nastrój od rana do wieczora :oklaski:

Jak uda mi się wdrożyć te wytyczne to może 100 lat dozyje????? :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, INEZ napisał:

Zbieram informacje na ten temat. 

Patent dziadka którym się obecnie opiekuje to

1 jajko na miękko codziennie na śniadanie 

Kanapka posypana kminkiem obowiązkowo na kolacje 

2 piwa po kolacji 

Hm do tych dwóch piw czasami kieliszek spirytusu ziolowego ;)

Nie palić papierosów :smutek:

Uśmiech i pogodny nastrój od rana do wieczora :oklaski:

Jak uda mi się wdrożyć te wytyczne to może 100 lat dozyje????? :haha:

Moja praprababcia Anna. Bardzo dobrze to pamiętam. W wieku 95 lat gotowała latem obiad dla wszystkich tych, co pracowali w polu. Dwa lata później opieprzyła rodzinę, bo jej gazety nie kupili. "Chcecie. żebym głupia była i nie wiedziała, co się na świecie dzieje". Czytała bez okularów.

Jedyny akceptowany prezent to była... ćwiarteczka. Przelewana do karafki stojącej przy łóżku.

Wieczorny rytuał: mycie, przebieranie, paciorek, lufka z karafki, spać.

Niestety nie dożyła setki. Zmarło jej się w wieku 99 lat i 10 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...