Skocz do zawartości

Co robiłyście nim zostałyście opiekunkami?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą zaczęłam zastanawiać się nad tym jak to było jak nie byłam opiekunką w Niemczech. Jak ja w ogóle mogłam żyć za te marne pieniądze i utrzymywać swoją rodzinę. Bądź co bądź na pół z mężem, ale było strasznie ciężko. Dzieci nie miały tego czego chciały, co miały inne ich koleżanki i koledzy. Córka musiała zadowolić się lalkami z niższych półek kiedy jej najlepsza przyjaciółka miała zastawione półki lalkami Barbie..wiem wiem...zabawki nie są najważniejsze, ale ja też nie byłam najszczęśliwsza i brak pieniędzy powodował frustracje i kłótnie z mężem. Zaczęłam pracować stosunkowo niedawno bo prawie 3 lata temu, córka miała już wtedy 16 a syn 20 lat. Wyjeżdżałam na krótko, miesiąc 2, ale na urlopach mogłam poświęcić cały swój wolny czas dzieciom. Żałuję, że wcześniej nie zaczęłam wyjeżdżać.

Ciężko już myśleć o tym, żeby mieć 4 razy niższą wypłatę ;). A Wam jak układało się życie sprzed kariery opiekunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, kolejny ciekawy temat. Dobrze, że mam chwilę czasu to mogę popisać.

Kochana, moje życie też nie było kolorowe. Straciłam pracę i przez wiele miesięcy uciekałam przed znajomymi i rodziną w ogrodnictwo. Siedziałam godzinami na działce i plewiłam, sadziłam, przesadzałam. Zima była dla mnie udręką. Ciągłe siedzenie w domu - więzieniem. Cokolwiek poszło nie po mojej myśli - powodowało złość. Szukałam pracy w Internecie, w Urzędach Pracy i nic dla mnie nie było. Kolejna porażka to kolejna złość, kolejna kłótnia z byle powodu. Wystarczyło, że mąż zostawił szklankę w pokoju albo córka za późno przyszła w domu. Kiedy wyjechałam na pierwszą ofertę wiele się zmieniło, zaczęłam być potrzebna i nie byłam już stałym wyposażeniem mojego mieszkania. No i pieniądze...to też wiele zmieniło w moim życiu. Już nie byłam na utrzymaniu męża i mogę pozwolić sobie na rozpustę na zakupach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed tym jak zaczęłam wyjeżdżać do Niemiec byłam opiekunką w prywatnym domy spokojnej starości. Lubiłam tę pracę. Niestety dom musieli zamknąć a ja zostałam tak jakby na lodzie :(. Bardzo szybko zgłosiłam się do Agencji, bo tylko tam mogłam dostać wypłatę wyższą od tej co miałam wcześniej. Nie żałuję, ale prawdę powiedziawszy wolałabym pracować w Polsce a nie za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez całe zycie prywatne biznesy -wzloty i upadki ,praca od rana do nocy -dlatego jak pisałam gdzies wczesniej miałam tylko 3 razy naprawdę urlop ,ostatnio miałam super prace i super kasę przez ponad 10 lat ale kryzys wykończył biznes i wszystko padło.A ja nauczona mieć pieniądze i zarabiać je i żadna praca nie jest dla mnie ciężka gdzie zarabia się dobre pieniądze i dlatego jestem teraz opiekunką .,

Ale też bym wolała pracować w Polsce -niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...