Skocz do zawartości

Zaliczka dla opiekunki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Katarzyna 25 napisał:

Witam serdecznie. Mam nietypowe pytanie. Jestem od niedawna opiekunką. Chciałabym zapytać  z jakich firm jest możliwość  otrzymania zaliczki na poczet wypłaty  i ile czasu trzeba przepracować żeby taką zaliczkę otrzymać.  Pozdrawiam.

Znam chyba jedną firmę w której mówiono mi o zaliczce chyba były to 2 tygodnie pracy ale nigdy nie korzystałam z tego .Lepiej chyba wybrać firmę,która opłaca przejazd jak sama nie masz pieniędzy a na miejscu rodzina daje ci 150 -200 euro potem oczywiście firma potrąci ci z wypłaty te koszty przejazdu ale ty masz zaliczkę .Wątpię żeby jakaś firma dała ci większą zaliczkę niż 100-200 euro ale możesz popytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Katarzyna 25 napisał:

Nie musi być to duża kwota.  A jaka to firma?

Nie wiem czy tu mogę podać nazwę firmy ? może lepiej poszukać jednak p takiej firmy o której ci napisałam powyżej tym bardziej,że tej firmy bym nikomu nie poleciła ze względu na warunki zatrudnienia:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Katarzyna 25 napisał:

Szkoda że nie chcesz podać. Czasami organizacja wyjazdu do pracy  wiąże się z większymi kosztami tzn. zakup biletu , kupno kosmetyków itp. no i  przydałoby się "małe kieszonkowe".

Żadna firma nie da ci przed wyjazdem zaliczki :( Przeczytaj jeszcze raz uważnie to co napisałam powyżej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Katarzyna 25 napisał:

Nie chodzi o pieniądze przed wyjazdem  tylko gdy będę już na miejscu np po 2  tygodniach pracy.

To jeszcze raz ci tłumaczę znajdż firmę,która opłaci ci przejazd a na miejscu zaraz po przyjeżdzie rodzina da ci 150-200 euro i będziesz miała kieszonkowe na swoje potrzeby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Katarzyna 25 napisał:

Witam serdecznie. Mam nietypowe pytanie. Jestem od niedawna opiekunką. Chciałabym zapytać  z jakich firm jest możliwość  otrzymania zaliczki na poczet wypłaty  i ile czasu trzeba przepracować żeby taką zaliczkę otrzymać.  Pozdrawiam.

Witaj, z tego co wiem zdarzają się takie firmy. Jednak na pewno nie dostaniesz  zaliczki na poczet wypłaty z agencji, z którą dopiero podjęłaś współpracę. Przy drugim wyjeździe, możesz zapytać koordynatora....Z reguły jest tak, że kwota udzielonej zaliczki nie przekracza kwoty już  przez Ciebie faktycznie wypracowanej. Spokojnie zapytaj w agencji, z którą współpracujesz:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, INEZ napisał:

To jeszcze raz ci tłumaczę znajdż firmę,która opłaci ci przejazd a na miejscu zaraz po przyjeżdzie rodzina da ci 150-200 euro i będziesz miała kieszonkowe na swoje potrzeby .

Rodzina płaci firmie a nie mnie. Nie można żądać od nich pieniędzy. Dziękuję za rady ale pytanie moje brzmiało  z jakich firm jest możliwość otrzymania zaliczki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, INEZ napisał:

To jeszcze raz ci tłumaczę znajdż firmę,która opłaci ci przejazd a na miejscu zaraz po przyjeżdzie rodzina da ci 150-200 euro i będziesz miała kieszonkowe na swoje potrzeby .

Inez ,nie wierze ,ze rodzina da,

Zadna rodzina nigdy nie pytala mnie, czy potrzebuje pieniedzy,

A samej prosic, to troche glupio.

Na pewno sa firmy, ktore dadza zaliczke na stelli.

Na moim 1 miejscu ,potrzebowalam pieniedzy na oplacenie dentysty, niestety ubezpieczenie nie obejmowalo przypadku,

Firma wyslala zaliczke i moglam oplacic dentyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sayonara 52 napisał:

Inez ,nie wierze ,ze rodzina da,

Zadna rodzina nigdy nie pytala mnie, czy potrzebuje pieniedzy,

A samej prosic, to troche glupio.

Na pewno sa firmy, ktore dadza zaliczke na stelli.

Na moim 1 miejscu ,potrzebowalam pieniedzy na oplacenie dentysty, niestety ubezpieczenie nie obejmowalo przypadku,

Firma wyslala zaliczke i moglam oplacic dentyste.

Nigdzie nie napisałam,że rodzina ma dać komuś zaliczkę tylko ,że rodzina zwróci jej koszty podróży w kwocie 150-200 euro w niektórych firmach tak jest .To jest nijako taka zaliczka dla opiekunki bo ma na własne potrzeby .Przeczytaj jeszcze raz uważnie co napisałam bo i ty i założycielka tematu nie zrozumiałyście mojej wypowiedzi .Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Agata1008 napisał:

Firma mi nie płaci, ale gdybym Tobie agencję poleciła musiałbyś mi dobrze zapłacić!!

Na razie nie jestem zainteresowany szukaniem innych agencji. Mam umowę bezpośrednio z rodziną i rodzina mi płaci do rączki, albo na konto. Jestem u nich legalnie zameldowany, mam też taką gewrerbę - ale tylko i wyłącznie na to miejsce pracy. Podopieczny jest perspektywiczny (tzn kilka lat spokojnie pożyje) Płaca godziwa, internet, spore miasto, czas wolny. Pośrednikiem jest niemiecka agencja, ale oni z rodziną zawierają oddzielną umowę. Podopieczny jest Ślązakiem, cała rodzina mówi po polsku, mamy Cyfrowy Polsat! Miejsce które trzeba szanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marianek napisał:

Na razie nie jestem zainteresowany szukaniem innych agencji. Mam umowę bezpośrednio z rodziną i rodzina mi płaci do rączki, albo na konto. Jestem u nich legalnie zameldowany, mam też taką gewrerbę - ale tylko i wyłącznie na to miejsce pracy. Podopieczny jest perspektywiczny (tzn kilka lat spokojnie pożyje) Płaca godziwa, internet, spore miasto, czas wolny. Pośrednikiem jest niemiecka agencja, ale oni z rodziną zawierają oddzielną umowę. Podopieczny jest Ślązakiem, cała rodzina mówi po polsku, mamy Cyfrowy Polsat! Miejsce które trzeba szanować.

Wow :love: @Marianek gratuluję Wam :oklaski:oby dziadek dłuuuuugo żył :wino:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 minut temu, Marianek napisał:

Na razie nie jestem zainteresowany szukaniem innych agencji. Mam umowę bezpośrednio z rodziną i rodzina mi płaci do rączki, albo na konto. Jestem u nich legalnie zameldowany, mam też taką gewrerbę - ale tylko i wyłącznie na to miejsce pracy. Podopieczny jest perspektywiczny (tzn kilka lat spokojnie pożyje) Płaca godziwa, internet, spore miasto, czas wolny. Pośrednikiem jest niemiecka agencja, ale oni z rodziną zawierają oddzielną umowę. Podopieczny jest Ślązakiem, cała rodzina mówi po polsku, mamy Cyfrowy Polsat! Miejsce które trzeba szanować.

Pracuję na zupełnie innych zasadach niż Ty. Jestem zatrudniona przez polską agencję, a na jakiej umowie, to łatwo się domyślić...Jeśli chodzi o stawkę, nie narzekam, "warunki bytowe" również dobre. Moja podopieczna może nie jest "perspektywiczna", ale naprawdę da się lubić:)

Od jakiegoś czasu również myślę o założeniu działalności w Niemczech, ale póki co, nic w tym kierunku nie zrobiłam - czas to zmienić!!:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Marianek napisał:

Na razie nie jestem zainteresowany szukaniem innych agencji. Mam umowę bezpośrednio z rodziną i rodzina mi płaci do rączki, albo na konto. Jestem u nich legalnie zameldowany, mam też taką gewrerbę - ale tylko i wyłącznie na to miejsce pracy. Podopieczny jest perspektywiczny (tzn kilka lat spokojnie pożyje) Płaca godziwa, internet, spore miasto, czas wolny. Pośrednikiem jest niemiecka agencja, ale oni z rodziną zawierają oddzielną umowę. Podopieczny jest Ślązakiem, cała rodzina mówi po polsku, mamy Cyfrowy Polsat! Miejsce które trzeba szanować.

Chwalipięta :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przez chwilę w ten sposób nie pomyślałam:)

8 minut temu, Marianek napisał:

Wybrałem, to mam! I nie twierdzę, że pracujący na innych zasadach są gorsi!

Czy mogę Cię o coś zapytać prywatnie? I żeby była jasność, nie chodzi o ;)amory;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Marianek napisał:

Na razie nie jestem zainteresowany szukaniem innych agencji. Mam umowę bezpośrednio z rodziną i rodzina mi płaci do rączki, albo na konto. Jestem u nich legalnie zameldowany, mam też taką gewrerbę - ale tylko i wyłącznie na to miejsce pracy. Podopieczny jest perspektywiczny (tzn kilka lat spokojnie pożyje) Płaca godziwa, internet, spore miasto, czas wolny. Pośrednikiem jest niemiecka agencja, ale oni z rodziną zawierają oddzielną umowę. Podopieczny jest Ślązakiem, cała rodzina mówi po polsku, mamy Cyfrowy Polsat! Miejsce które trzeba szanować.

Witaj Marianku. Masz duże szczęście,  tak to można pracować. A może zdradzisz w jakiej agencji jesteś zatrudniony?  Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godzin temu, Katarzyna 25 napisał:

Witam serdecznie. Mam nietypowe pytanie. Jestem od niedawna opiekunką. Chciałabym zapytać  z jakich firm jest możliwość  otrzymania zaliczki na poczet wypłaty  i ile czasu trzeba przepracować żeby taką zaliczkę otrzymać.  Pozdrawiam.

@Katarzyna 25 ja mimo wszystko bym nie szukała agencji,,jak bardzo potrzebujesz kasy to wez lepiej jakąs sobie małą pożyczkę ,którą sobie spłacisz sama,,aby zacząc prace ,,a potem dasz radę,,nawet po 2 tyg, pracy nieraz nie musisz miec kasy ,,ja nie potrzebowalam w pracy nigdy kasy,,chyba ze coś musialam dokupić sobie z kosmetyków,,są stele gdzie masz wszystko i może niczego Ci nie brakowac,,ja bym tak zrobiła,,ja bym pożyczyla gdzieś a nie prosiła się agencji,,,bym poszukała i szukaj ,,,nie spotkałam się z agencją ktora daje zaliczki może dlatego ,że nigdy nie potrzebowałam,,bo mam swój bank i jak brakowalo mi to z banku ,,,samo życie,,powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...