Skocz do zawartości

Oby do wiosny


 Udostępnij

adfafadfdafdafda  

  1. 1. t1

    • t2
      0
    • t3
      0


Rekomendowane odpowiedzi

O 28.09.2017 at 10:47, Blondi napisał:

Ale jesteś szybki,,do wiosny rzut beretem ,ale jeszcze będzie zima:płacz: kto sprytny to zwieje od zimy,,,dla mnie liczy się tylko ciepełko w domu aby było, a reszta zleci i przeleci,,tak jak trochę nosek przymarznie i buzka to na zdrowie wyjdzie ,,,ja to nie pamietam zimy,,tak sprytnie kombinuje jak tu przebalowac w innym klimacie ten ciemny ponury okres,,,ale jakby tak napadło sniegiem i zrobiło się bialutko,to dopiero cudownie :święty: ale mamy jeszcze full czasu do takiej zimy,,,

 

 

Do wiosny rzut beretem? Hahaha..Dobre! A po drugie   - rzut beretem mówi się  na niewielkie odległości  od jakiegoś miejsca  a nie na okres czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Uprawiałam dziś popołudniu zbieractwo:)Te czerwone ślicznoty to poskrzypka liliowa,kuzynka stonki,równie żarłoczna i nic poskrzypka+czerwone+robaki+na+liliach.jpna nia nie działa!!!Trzeba zbierac ręcznie.Wlazły mi na lilie cholery jedne.Ta fota z netu.Swoje wrzucę jutro na FB.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rok w przyrodzie jest wyjątkowy :) nie pamiętam już kiedy tak było aby wszystkie wiosenne krzewy kwitły jednocześnie czyli magnolie ,forsycje ,bzy ,rododendrony ,azalie i do tego drzewa owocowe a zapomniałam o tamaryszku .Ogród wygląda cudownie mieniąc się taką tęczą barw .Mam nadzieję ,że to dobre wróżba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

Chemia na poskrzypkę działa ( Telstar, Karate ), działa też na jej larwy ale nie na jajka. Można zbierać ręcznie a liście z larwami obcinać. Jeśli masz ich dużo to użyj chemii w tym i w następnym roku. Szkoda lilii...

 

Na szczęście mało ich ,dziś znów z rańca wyzbierałąm paskudy a liście obcięłam,sztuk 7 tylko:)Nie ma kuźwa bzykania na moich kwiatkach,żadne takie przy niedzieli,ha ha ha 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien ogródkowy dziś u nas był:)Wysiałam sobie kwiatki,smagliczkę i rudbekię,wyczesłam jałowce po strzyżeniu i psa przy okazji ,poplewiłam trochę.Warzywka też posiane juz wszystkie oprócz ogórków.Trawka skoszona 2x w sezonie/po zaledwie dwóch tygodniach,tak wściekle rośnie.Kwiatów na drzewkach owocowych bez liku,jesli tylko nie przyjda przymrozki jesienią będzie co robić:)Ciepło,tak ok 20 gradusków,w sam raz na prace na zewnątrz.Jeszcze mi plewienie zostało na jutro na klombiku,wezme sięz rańca:)Fajny dzień:)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, foczka63 napisał:

Dzien ogródkowy dziś u nas był:)Wysiałam sobie kwiatki,smagliczkę i rudbekię,wyczesłam jałowce po strzyżeniu i psa przy okazji ,poplewiłam trochę.Warzywka też posiane juz wszystkie oprócz ogórków.Trawka skoszona 2x w sezonie/po zaledwie dwóch tygodniach,tak wściekle rośnie.Kwiatów na drzewkach owocowych bez liku,jesli tylko nie przyjda przymrozki jesienią będzie co robić:)Ciepło,tak ok 20 gradusków,w sam raz na prace na zewnątrz.Jeszcze mi plewienie zostało na jutro na klombiku,wezme sięz rańca:)Fajny dzień:)

A tutaj kwiaty na jabłonkach już opadły. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do domu,to dopiero za ogród wezmę się.Niby coś tam robili ,ale w maju ,to ja już z osiem lat w domu nie byłam.Nawet nie wiem jak pachnie mój podwójny bez,bo nigdy mnie nie ma.Może w tym roku zdąże.Kupię na rynku trochę fuksji i fioletowych ,podwójnych pelargoni.Zobaczę co z begoniami z zeszłego roku.No i nieśmiertelne aksamitki których mam wszędzie pełno do póżnej jesieni w całym ogrodzie,na tarasie i balkonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Teresadd napisał:

Wracam do domu,to dopiero za ogród wezmę się.Niby coś tam robili ,ale w maju ,to ja już z osiem lat w domu nie byłam.Nawet nie wiem jak pachnie mój podwójny bez,bo nigdy mnie nie ma.Może w tym roku zdąże.Kupię na rynku trochę fuksji i fioletowych ,podwójnych pelargoni.Zobaczę co z begoniami z zeszłego roku.No i nieśmiertelne aksamitki których mam wszędzie pełno do póżnej jesieni w całym ogrodzie,na tarasie i balkonach.

Wybycz się, naniuchaj własnych kwiatków, należy Ci się :) a potem do roboty. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Aby do wiosny czyli jesienne porządki:)

Trzeba wykorzystać ostatnie ciepłe i bezdeszczowe dni.Zebrałam ostatnie fasole na ziarno,został jeszcze koperek i mięta,która "odbiła" po raz enty.Na drzewie wiszą jeszcze czerwone jabłka zimówki,moga do przymrozków powisieć:)Kwietnik do uporządkowania,bluszcz na ścianie domu do przycięciaNo i chwasty,te cholery przez ciepłą pogodę rosną jak szalone.Martwi mnie tylko,że zginął mi jeden lubczyk.No i jeszcze rozsadę poziomkową do gruntu,to jakaś odmiana co to ją można jesienią do ziemi.Roboty a roboty.Czosnek zasadzony już 2 tygodnie temu.Potem przerwa z pracami ogrodowymi aż do lutego/przycinanie drzew,krzewów,bielenie/

Niby ogródek malutki a jest co robić:)Spadam więc na świeże powietrze:)

Edytowane przez foczka63
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, foczka63 napisał:

.Czosnek zasadzony już 2 tygodnie temu.Potem przerwa z pracami ogrodowymi aż do lutego/przycinanie drzew,krzewów,bielenie/

Niby ogródek malutki a jest co robić:)Spadam więc na świeże powietrze:)

Mówisz, że ten czosnek to już O.o, a nie za szybko.., bo ta cholera przy tej pogodzie to przed zimą jeszcze gotowa z gruntu wyleźć O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jesień już tuż, tuż więc staram się już trochę uporządkować mój ogród bo przez ostatnie 2 lata ciągle to odkladalam na później i efekt był taki, że dużo prac, które mogłam zrobić na jesień zostawalo do zrobienia na wiosnę. W tym roku postanowiłam inaczej. 

Mam problem z różami, te wielokwiatowe i pnace rosną jak szalone za to co ciekawsze egzemplarza często mi przemarzaja i muszę ciągle dokupowac. 

Znalazłam fajny patent na necie jak rozmnażać sobie róży w prosty sposób przy pomocy ziemniakow i butelek plastikowym. Z butelkami próbowałam kiedyś ale nic z tego nie wyszło. Teraz czas na ziemniaki :haha:

Jutro muszę zakupić odpowiednią ilość i przystępuje do dzieła. Efekty są zauważalne podobno już po tygodniu. No zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...