Skocz do zawartości

Obawa przed wyjazdem.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem w najbliższym czasie planowałam wyjechać do pracy jednak mam poważne obawy co do wyjazdu ponieważ moja firma poinformowała mnie,że muszę być na miejscu w tym i tym terminie bo chcą żebym spotkała się ze zmiennikiem ,który przekaże mi obowiązki  w  związku z tym zgodziłam się na wcześniejszy wyjazd .Dzisiaj otrzymałam informację,że jednak nie spotkam się ze zmiennikiem bo on chce wyjechać  już 2-3 dni wcześniej byłam bardzo zaskoczona tą informacją bo raczej nie do opiekuna należy decydowanie kiedy on chce sobie wyjechać a jeszcze bardziej zaniepokoiło mnie to,że firma odmówiła mi umożliwienia kontaktu z nim.Nie wiem sama co o tym myśleć i jak się zachować czy zapytać wprost o co chodzi? czy podpisać umowę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, INEZ napisał:

Mam problem w najbliższym czasie planowałam wyjechać do pracy jednak mam poważne obawy co do wyjazdu ponieważ moja firma poinformowała mnie,że muszę być na miejscu w tym i tym terminie bo chcą żebym spotkała się ze zmiennikiem ,który przekaże mi obowiązki  w  związku z tym zgodziłam się na wcześniejszy wyjazd .Dzisiaj otrzymałam informację,że jednak nie spotkam się ze zmiennikiem bo on chce wyjechać  już 2-3 dni wcześniej byłam bardzo zaskoczona tą informacją bo raczej nie do opiekuna należy decydowanie kiedy on chce sobie wyjechać a jeszcze bardziej zaniepokoiło mnie to,że firma odmówiła mi umożliwienia kontaktu z nim.Nie wiem sama co o tym myśleć i jak się zachować czy zapytać wprost o co chodzi? czy podpisać umowę ?

Powiem krótko , wciskają Cię na minę . Nie podpisuj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, INEZ napisał:

Mam problem w najbliższym czasie planowałam wyjechać do pracy jednak mam poważne obawy co do wyjazdu ponieważ moja firma poinformowała mnie,że muszę być na miejscu w tym i tym terminie bo chcą żebym spotkała się ze zmiennikiem ,który przekaże mi obowiązki  w  związku z tym zgodziłam się na wcześniejszy wyjazd .Dzisiaj otrzymałam informację,że jednak nie spotkam się ze zmiennikiem bo on chce wyjechać  już 2-3 dni wcześniej byłam bardzo zaskoczona tą informacją bo raczej nie do opiekuna należy decydowanie kiedy on chce sobie wyjechać a jeszcze bardziej zaniepokoiło mnie to,że firma odmówiła mi umożliwienia kontaktu z nim.Nie wiem sama co o tym myśleć i jak się zachować czy zapytać wprost o co chodzi? czy podpisać umowę ?

Uprzyj się przy kontakcie ze zmienniczką. Znam przypadek, gdy, rzekomo, wcześniej wyjeżdżająca opiekunka z "idealnej i spokojnej stelli" nie chciała, podobno, kontaktu i okazało się, że mina to mało powiedziane. To było pole minowe. Nie daj się wmanewrować. Sytuacja jest bardzo podejrzana. Żądaj wyjaśnień i numeru telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, INEZ napisał:

Nie podpisanie umowy z firmą po przyjęciu zlecenia i po zaakceptowaniu  ciebie przez rodzinę jest równoznaczne z brakiem możliwości dalszej współpracy z daną firmą .

A chciałabyś dalej ryzykować z oszustami ? My mamy 8000 agencji na rynku . Nie ryzykuj , tylko szukaj dalej . To kwestia kilku jak znajdziesz nowe zlecenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, INEZ napisał:

Nie podpisanie umowy z firmą po przyjęciu zlecenia i po zaakceptowaniu  ciebie przez rodzinę jest równoznaczne z brakiem możliwości dalszej współpracy z daną firmą .

No i co z tego? Widziałaś ile jest pracy i agencji? Legion!!! Szukaj innej. Znajdziesz lepszą. Wszystko zależe od tego co jest dla ciebie ważne. Kasa? Trudność zlecenia? Jak znasz język? Jest tyle ofert, że możesz wybierać jak w ulęgałkach. Nie daj się zrobić w konia!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, violka napisał:

A chciałabyś dalej ryzykować z oszustami ? My mamy 8000 agencji na rynku . Nie ryzykuj , tylko szukaj dalej . To kwestia kilku jak znajdziesz nowe zlecenie 

Uważasz,że mnie  oszukują ? słyszałam o straszeniu opiekunów umieszczeniem na czarnej liscie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, INEZ napisał:

Firma ma dobrą opinię .

Moja znajoma ostatnio trafiła na trzy miny z rzędu a współpracuję z agencją , która ma bardzo dobrą opinię . Każda agencja ma miny . Trzeba nauczyć się z  nimi tak rozmawiać , żeby wyłapać kłamstwo podczas rozmowy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, INEZ napisał:

Uważasz,że mnie  oszukują ? słyszałam o straszeniu opiekunów umieszczeniem na czarnej liscie .

Jeżeli nawet taka lista istnieje, to 8000 agencji nie ma wglądu na tę "jedyną" listę o której wszyscy słyszeli, ale nikt nie widział, a opiekunki na niej umieszczane nadal wyjeżdżają O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

No i co z tego? Widziałaś ile jest pracy i agencji? Legion!!! Szukaj innej. Znajdziesz lepszą. Wszystko zależe od tego co jest dla ciebie ważne. Kasa? Trudność zlecenia? Jak znasz język? Jest tyle ofert, że możesz wybierać jak w ulęgałkach. Nie daj się zrobić w konia!!!!

Po moim poście można mieć tylko podejrzenia czy już pewność,że chcą mnie zrobić w konia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, INEZ napisał:

Po moim poście można mieć tylko podejrzenia czy już pewność,że chcą mnie zrobić w konia?

Zastanów się....jeżeli opiekunka zjeżdża na parę dni przed przyjazdem drugiej....jaki jest powód? Ktoś, kto nie ma nic do ukrycia nie utrudnia kontaktu między opiekunami i rodziną. Zaproponowali ci taki kontakt?  Nie śmierdzi ci fałszem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, INEZ napisał:

Uważasz,że mnie  oszukują ? słyszałam o straszeniu opiekunów umieszczeniem na czarnej liscie .

@INEZ nie jedź !!  Niedawno byłam postawiona w takiej samej sytuacji!  Zaryzykowałam i pojechałam :grzmotnąć:. Dotrwałam do końca ,wczesniej opisywałam. Miałam tą sztelę dać na "minę" ale dowiedziałam się ,że pdp jest w szpitalu i jestem 100 % pewna że do domu nie wróci. Czy Ty czasem nie jedziesz z grupy Agencji LTD ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Zastanów się....jeżeli opiekunka zjeżdża na parę dni przed przyjazdem drugiej....jaki jest powód? Ktoś, kto nie ma nic do ukrycia nie utrudnia kontaktu między opiekunami i rodziną. Zaproponowali ci taki kontakt?  Nie śmierdzi ci fałszem?

Sami mówili ,że zależy im żebyśmy się spotkali ze zmiennikiem a teraz jak on wcześniej wyjeżdża nie chcą nawet umożliwić kontaktu telefonicznego dalej nie rozumię dlaczego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, erika napisał:

@INEZ nie jedź !!  Niedawno byłam postawiona w takiej samej sytuacji!  Zaryzykowałam i pojechałam :grzmotnąć:. Dotrwałam do końca ,wczesniej opisywałam. Miałam tą sztelę dać na "minę" ale dowiedziałam się ,że pdp jest w szpitalu i jestem 100 % pewna że do domu nie wróci. Czy Ty czasem nie jedziesz z grupy Agencji LTD ? 

Nie to nie ta agencja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...