Skocz do zawartości

KRÓLOWA/KRÓL MIEJSCÓWKI


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, 1bozka napisał:

Znając swoje szczęście to ja napewno natrafiłabym na taką wszechwiedzącą i najlepszą na świecie opiekunkę i tyrała bym od świtu do nocy.:(

A pozwoliłabyś na to, żeby ktoś ci polecenia wydawał i pokazywał palcem co masz robić?

Zdarzyło mi się trafić na osobę której się wydawało, że posiada jakiś tam zaszczytny tytuł na Stelli i absolutnie nie biegałam pod niczyje dyktando.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ‎26‎.‎01‎.‎2018 at 10:09, Carmen1 napisał:

A pozwoliłabyś na to, żeby ktoś ci polecenia wydawał i pokazywał palcem co masz robić?

Zdarzyło mi się trafić na osobę której się wydawało, że posiada jakiś tam zaszczytny tytuł na Stelli i absolutnie nie biegałam pod niczyje dyktando.

Ja żartowałam,nikt nie lubi rozkazów jestesmy takie same w swoich prawach i obowiązkach.Ale còz niektórym wydaje sie ze sa lepsze

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry tytuł,,Królowa steli,,,ja na same królowe prawie trafiałam-hahahha,,,jedna byla np, królową od rąbania drzewa na steli,,bo babcia rząda palenia w piecu co ranek i ją nie interesuje czy masz drzewko na rozpałkę,,,wiec królowa rabała drzewko,,,a ja parobek odmówiłam rąbania,,zdziwienie było ogromne,,,dlaczego? dla mnie nie straszne są królowe,,,dałam radę,,,ale takich mądrych nie brakuje,,były są i będą,,zachowują się jakby wszystkie rozumy pozjadały,,,ale cóz,,każdy z nas inaczej patrzy ,,powiem tak ,,Nicht zu tragisch",,,Jak dobrze ,że nigdy nie walczylam o miejsce i o pobyt na danym miejscu,,swoje odpracowałam i dalej wio do nowych i to jest super wyjscie ,,,mi takie bardzo pasuje,,,

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 1bozka napisał:

Ja żartowałam,nikt nie lubi rozkazów jestesmy takie same w swoich prawach i obowiązkach.Ale còz niektórym wydaje sie ze sa lepsze

Myślę, że te osoby usiłujące kontrolować sytuację na Stelli też są świadome tej równości praw i  chyba z poczucia jakiegoś lęku starają się narzucić osobie zmieniającej określone postępowanie.

Tak jak Blondi napisała, najrozsądniej jest zrobić co do nas należy i spadać :)

Jednak nie tylko dla zmienniczki taka dominująca postawa jest uciążliwa. Dla rodzin zatrudniających bywa również. Czują się umęczone "ustawianiem" planu dnia,narzucaniem jakichś rozwiązań.

Bywa , że kończy się to tak jak w bajce o "Rybaku i złotej rybce".

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Carmen1 napisał:

Myślę, że te osoby usiłujące kontrolować sytuację na Stelli też są świadome tej równości praw i  chyba z poczucia jakiegoś lęku starają się narzucić osobie zmieniającej określone postępowanie.

Tak jak Blondi napisała, najrozsądniej jest zrobić co do nas należy i spadać :)

Jednak nie tylko dla zmienniczki taka dominująca postawa jest uciążliwa. Dla rodzin zatrudniających bywa również. Czują się umęczone "ustawianiem" planu dnia,narzucaniem jakichś rozwiązań.

Bywa , że kończy się to tak jak w bajce o "Rybaku i złotej rybce".

Na takie najmądrzejsze , jest tylko jedna recepta ..........wysłuchać , zignorować , wybadać samemu teren i postępować w pracy tak jak nam rozum podpowiada :) i w żadnym wypadku , nie wdawać się w dyskusje z podopiecznymi i ich rodzinami na temat zmienniczki . Ja zawsze mówię , że każdy z nas jest inny , imamy inne doświadczenia , w inny sposób wykonujemy pewne rzeczy ale to nie oznacza , że gorzej , czy też lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi może zmienniczka zademonstrować  jeśli jestem z nią parę godzin a najczęściej nie widzę się z nią wcale. Nie wiem, czy to " królowa " czy pomoc domowa . Wiem jedno, że rodziny niemieckie lubią być wyręczane i chętnie cedują wszelkie  sprawy około opiekuńcze na głowie opiekunki. Dla przykładu:  nie liczą się z tym, że opiekunka nie zna dobrze języka ( medycznego) i wysyłają ja do lekarza z podopiecznym. Często zostawiają opiekunkę samą z problemami, nie odbierają telefonów i wiele, wiele innych przykładów. Dla nich opiekunka taka dla nas "szarogęsząca się " jest  na rękę. Ile obowiązków ubywa ? A mnie co ? mnie to nie przeszkadza, może uważa, że takie prawo ma i tak potrzeby wykazania się. Pracuje zawsze tak samo, nie ma tu wpływu sympatia czy antypatia do rodziny czy podopiecznego .

"Róbmy swoje " jak śpiewał  W. Młynarski .

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...