Skocz do zawartości
Reklama:

Hal

Domowe wypieki...

Rekomendowane posty

Teraz, violka napisał:

To podaj :d moze w końcu mi nie opadnie :$

Dobrze, że to Ty napisałaś a nie Lukasz :):) . he, he, he .

Znajdę w kajeciku i jutro rano masz podane .

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 godzin temu, sayonara 52 napisał:

Kto ma wyprobowany przepis na szarlotke sypana?

Mój kruszonkowiec to jest własnie zmodyfikowana sypana. I zawsze wychodzi :tak2:

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przykulałam się tutaj...dawno mnie nie było, oj dawno... Ale podam przepis dla tych, którzy nie lubią, bądź nie chcą piec. A gotować lubią :cool: Zatem niech ugotują....sernik :d Proste, smaczne i niezbyt czasochłonne ciasto. Zatem, Panie i Panowie...Sernik gotowany 

MASA SEROWA:

200 g masła

1 szklanka cukru

2 cukry waniliowe

1 kg mielonego twarogu ( albo quark )

4 jajka

2 opakowania budyniu waniliowego ( zamiennie 4 łyżki mąki kartoflanej)

200 ml mleka

Około 300 g herbatników typu Petitt Berry ( duże, mogą być Butterkekse) 

Wykładamy blaszkę kwadratową lub prostokątną najpierw papierem do pieczenia, a potem herbatnikami. Ja robiłam z 1,5 porcji , z trzema warstwami ciastek, a blacha ma wymiary 40 x 45 cm. Do tej porcji proponuję 25 x 30 cm. Do garnka wkładamy masło, lekko rozpuszczamy, po krótkim czasie dodajemy cukier, twaróg i jaja. Zwiększamy moc palnika i podgrzewamy dość często mieszając. W międzyczasie w mleku rozprowadzamy budynie. Gdy masa jest prawie zagotowana dodajemy budynie z mlekiem, ciut zmniejszamy moc palnika i gotujemy cały czas mieszając aż masa konsystencja zacznie przypominać gęsty budyń i pojawią się pierwsze bąble. Zdejmujemy z ognia. W zależności od wielkości blaszki możemy zrobić wersję ciastko-masa-ciastko lub ciastko-masa-ciastko-masa-ciastko. Ja zrobiłam tę drugą, czyli tort serowy. W zależności od wybranej wersji- na ciastka wykładamy masę, układamy kolejną warstwę ciastek. Na wierzch najlepiej położyć deseczki aby wyrównać powierzchnię. Zostawić na noc aby ciasto stężało, a herbatniki wciągnęły wilgoć z masy. Dzięki deseczkom nasz sernik będzie prosty jak stół. Następnego dnia, lub późnym popołudniem ( gdy robiliśmy rano) ozdabiamy dowolną glazurą: lukrem, czekoladą, polewą czekoladową, ganach'em. Dowolność pełna... Zatem do dzieła....:cześć3:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przykulałam się tutaj z obiadkowego wątku, żeby podzielić się przepisem na dość drogie i wysoko kaloryczne, ale przepyszne ciasto bez pieczenia. Nazywa się to cudo Terrina kokosowa. Zatem podaję przepis:

Składniki:

400 g mleka kokosowego

5-6 żółtek

1/2 szklanki wiórków kokosowych

200 g śmietanki kremówki 30-36 %

400 g białej czekolady

żelatyna na pół litra płynu

ganache:

200 g śmietanki 30-36%

czekolada gorzka 300-400 g (może być pół na pół z mleczną)

pokruszone biszkopty, albo inne ciasteczka

dodatkowo: ulubiona posypka, np. posiekane pistacje

KROK 1:Zagotowuje kokosowe mleko, mieszam z żółtkami, dodaję czekoladę aby się roztopiła. Namaczam żelatynę w odrobinie zimnej wody.  

KROK 2:Dodaję żelatynę do masy jajecznej i wiórki.

KROK 3:Ubijam Śmietankę na puch i dodaję do przestudzone masy jajecznej.

KROK 4:Przelewam do formy (np 22-24 cm) i chowam do lodówki.

KROK 5:Podgrzewam śmietankę, bo robię ganache. Do ciepłej śmietanki dodaję czekoladę i mieszam, dodaję biszkopty lub inne chrupiące elementy (np. karmel, orzeszki, ciasteczka itp). Wylewam do formy na masę, która zastygła.

KROK 6:Gdy całość zastygnie (ganache też) to wyjmuję, posypuję posiekanymi pistacjami i gotowe!

Wydaje się, że potrzeba dużo czasu na przygotowanie tego wykwintnego deseru. Nic bardziej mylnego. W ciągu godziny jesteście w stanie przygotować to cudo. Ja robię różne wariacje...np. na dno kładę biszkopty, albo wcześniej upieczony biszkopt kroję na blaty i przygotowuję oryginalny tort. Naprawdę warto, polecam...Smacznego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

Masz wiadomość z forum opiekunek!

Dołącz do najpopularniejszej grupy Opiekunów, by otrzymywać najnowsze agencyjne lub prywatne oferty pracy, mieć dostęp do klubów i mapy Opiekunów oraz być na bieżąco z najnowszymi dyskusjami i poradnikami. 

Zarejestruj się