Skocz do zawartości

Czy dowód będzie końcem wiary?


Gość Anonim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dowód na istnienie Boga będzie końcem wiary? Chcemy cudow, próbujemy je udowadniać, ale zapominamy o jednym. Wiara polega na tym, że wierzymy w coś, czego nie ma. Trudne to wszystko. Najgorsze są te pytania natury egzystencjonalnej... Mam wrażenie czasami, że nasza wiara jest mało spójna. Do tego problemy księży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura. bzdura, bzdura. Czy jak wierzę w to, że zdam maturę i ją zdam oznacza, że to nieralne, że to koniec tego w co wierzyłam? Jeszcze bardziej człowiek się z tego cieszy. Wyobraź sobie ile milionów ludzi na świecie cieszyłoby gdyby ich wiara została udokumentowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Wierzę bo wpajano mi to od dziecka. Oczywiście fajnie jest wierzyć w coś bo wtedy łatwiej sobie pewne rzeczy wytłumaczyć. Nie spodziewam się by dowód był końcem raczej początkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no normalnie ja też muszę sie wypowiedzieć na ten temat ! ja tak zupełnie nie wierzyłem w Boga aż do pewnego momentu . nie opiszę tego bo wątpię czy ktokolwiek mi uwierzy w to czego byłem świadkiem . po tym zdarzeniu zacząłem sie modlić codziennie po godzinie rano i wieczorem . wszyscy ze mnie w rodzinie pękali że zostanę księdzem , babka już myślała że zostanę świętym normalnie . A ja tak naprawdę przejąłem sie tym i już modliłem sie coraz krócej , krócej aż modlę sie do tego dnia po 5 min. młodość jest dziwna i niektóre wydarzenia w życiu . po prostu nie powiedziałem o tym nikomu tylko pisałem w swoim zeszycie to co zobaczyłem na własne oczy . mogą sie śmiać wszyscy ale ja i tak będę sie modlił do niego bo mam według niego wiele do ofiarowania . mam już 21 latek i sie normalnie już nie śmieją , nic teraz nie mówią to mnie dziwi. wiara to żaden wstyd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dowód końcem wiary, w tym przypadku i owszem, dlaczego, ponieważ ten bóg którego nazywacie Bogiem, chce by ludzie w niego wierzyli nie mając materialnych dowodów, a jeśli taki się znajdzie, w co szczerze wątpię, ponieważ obecny poziom techniki jest zbyt mały(coś ala technika vs. magia)to z Boigiem będzie koniec. Jeśli by taki powiedzmy(wymyślony do świata który opisuję(piszę z kumplem książkę czyli tworze nowy śiwta))Anlytriem(odpowiednik Boga jednak ma wiele modyfikacji które np. gabuli by się bardzo niespodobały)ma swojego awatara, ludzie więdzą że istnieje i znalezienie na to dowodu nie było by wielkim odkryciem.

Teraz kumicie różnicę którą JA widzę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karol a

Czy dowód na istnienie Boga będzie końcem wiary? dowód na istnienie Boga nie będzie końcem wiary na pewno .za pośrednictwem techniki chyba nigdy nie odnajdziemy prawdy na istnienie życia wiecznego czy Boga, to trzeba w sobie znaleźć . A dowodów na istnienie Boga zresztą jest całkiem sporo . awatar gabuli jest dowodem na jej istnienie , tak samo odpowiednikiem na istnienie Boga jest człowiek ....................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gabula57

Bardzo trafna odpowiedź Karola. Myślę że Bóg nie potrzebuje dawać nam ludziom dowodu na swoje istnienie. A daje, a my -ludzie dalej jesteśmy niedowiarkami. Większość jest jak

Tomasz...........nie uwierzy póki nie dotknie. A nie na tym polega wiara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zgodze sie tu w pokładanie wszystkiego wBogu bo to bez sensu, tak naprawde nie mamy pewności czy Nasza wiara jest sluszna i czy naprawdem jest ktoś taki jak Bóg, w dzisiajszych czasach prawie wszystko mozna wytłumaczyć racjonalnie i nigdy nie bedziemy mieli pewności co tak naprawde jest sluszne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gabula57

Lucynko nie da się wszystkiego wytłumaczyć racjonalnie. To nieprawda. Przeczytaj

może na "piekło i niebo" co ja pisałam i Karol. To są przeżycia których myśmy doznali i tych przeżyć nie wytłumaczysz racjonalnie. Sama osobiście doświadczałam różnych doznań, widziałam i słyszałam o innych. I wierzę głęboko w to że jest to dane od Boga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

CO TO jest „wiara"?

Najpełniejszą definicję lub raczej opis tego znajdujemy w jedenastym rozdziale księgi biblijnej, jaką jest List do Hebrajczyków. Czytamy tam: „Wiara jest to zapewnione oczekiwanie rzeczy spodziewanych, widomy przejaw rzeczywistości istniejących, choć ich się nie ogląda”. — Hebr. 11:1.

Zwrot: „zapewnione oczekiwanie”, jest tłumaczeniem greckiego terminu oznaczającego dosłownie „podtrzymywanie” (Międzywierszowy Przekład Królestwa). Używa się go na określenie podstawy, fundamentu, bazy, cokołu, a także zaufania, istotnej natury i rzeczywistego istnienia w przeciwstawieniu do czegoś nierealnego lub urojonego.

Jezus powiedział do pewnej Samarytanki: „Duchem jest Bóg, a ci, którzy go czczą, winni Mu cześć oddawać w duchu i w prawdzie”, a nie według baśni lub własnych pomysłów (Jana 4:24, Db). Pisarz Listu do Hebrajczyków oświadczył również, że wiara to „widomy przejaw rzeczywistości istniejących, choć ich się nie ogląda”. Wiara skłania więc człowieka do takiego postępowania, jak gdyby to, co niewidzialne, było rzeczywistością, jakby na to patrzył. Dzieje się tak dlatego, że te rzeczy naprawdę istnieją, a ten, kto szczerze wierzy, wie o tym, chociaż tymczasem pozostają niewidoczne. Czasem bywa nazywane „wiarą” coś, co nie opiera się na rzeczywistości; w istocie nie jest to wiara, lecz łatwowierność. — Zobacz List do Hebrajczyków 11:27.

Wierzysz na przykład, Forumowiczu, że istnieją takie miasta, jak Moskwa czy Pekin, chociaż prawdopodobnie tam jeszcze nie byłeś. Może nawet nigdy nie widziałeś tych miast na zdjęciu. Ale słyszałeś i czytałeś o nich doniesienia prasowe lub widziałeś na mapie, gdzie te miasta leżą. Silna wiara, nie zrodzona tylko z przypuszczeń ani z samej wyobraźni, pozwoli ci bez wahania wsiąść w samolot, by udać się do któregoś z tych miast, gdy uznasz, że trzeba tam pojechać. Będziesz pewien, że po wylądowaniu samolotu spełni się twoja nadzieja na ujrzenie tych miast. Podobnie jeśli masz serdecznego, zaufanego przyjaciela, który cię nigdy nie oszukał, wierzysz temu, co mówi, i to do tego stopnia, że swe postępowanie opierasz na jego słowach jak na filarach — oczywiście dopóki wyraźnie nie zaprzeczają faktom lub dobrze ci znanym cechom jego charakteru. Mnóstwo dawnych przykładów jego prawdomówności służy ci za podstawę wiary.

Dla tym dobitniejszego wykazania, czym jest wiara, apostoł używa greckiego słowa, oznaczającego „napomnienie” lub „napominanie”, które różni tłumacze oddali przez „widomy przejaw”, „przeświadczenie”, „dowodzenie” lub przez podobne wyrażenia (Hebr. 11:1; 2 Tym. 3:16; Międzywierszowy Przekład Królestwa, NP, wielotomowy przekład KUL). Kiedy kogoś napominamy, głęboko wnikamy w omawianą sprawę, rozpatrując ją z każdego punktu widzenia. Przedstawiamy związane z nią fakty i silne argumenty, ażeby takim dowodzeniem przekonać słuchacza i rozproszyć choćby najmniejszy cień wątpliwości. Wiara musi się więc opierać na niewątpliwych dowodach. Samo zaangażowanie emocjonalne nie jest wiarą. Wiara musi opierać się na faktach, wcześniejszych przeżyciach lub niezbitym świadectwie, któremu można zaufać. Dopiero wówczas to, w co wierzymy lub czego się spodziewamy, nie rozczaruje nas

ALE CZY DO WIARY POTRZEBA PRZEKONUJĄCYCH DOWODÓW ?

Aby wierzyć w coś niewidzialnego, potrzebne są dowody pochodzące ze źródeł godnych zaufania. Jeżeli chodzi o istnienie Boga, Stwórcy, takim dowodem jest dzieło stworzenia — zbyt cudowne, żeby ludzie zdołali je w pełni ogarnąć. Obserwujemy życie na ziemi, gdzie różne stworzenia są od siebie uzależnione i sobie nawzajem wręcz niezbędne. Mamy też Biblię, która oznajmia, że to wszystko stworzył Bóg, i wyjaśnia, w jakim celu to zrobił. Mamy więc świadectwo rzeczy stworzonych oraz słowo samego Boga, przekazane nie za pośrednictwem jednego człowieka, ale wielu prawych i wiernych ludzi.

Posiadamy również zdolność logicznego myślenia, która podpowiada nam, że stworzenia nigdy nie potrafią w pełni pojąć, jaki jest Stwórca. Kiedy spoglądamy na ogromną przestrzeń materialnego wszechświata, w którym żyjemy, ogarniamy tylko maleńki jego ułamek. Czyż nie jest oczywiste, że Stwórca musi go dalece przewyższać, a nawet być dla nas niewidzialny? Bóg potwierdza ten fakt ustami proroka Izajasza: „Kto zmierzył wody morskie swą garścią i piędzią wymierzył niebiosa? Kto zawarł całą ziemię w miarce? Kto zważył góry na wadze i pagórki na szalach? (...) Do kogóż to przyrównacie Boga i jaki obraz zastosujecie do Niego?

Wiara w sprawy dotyczące Boga — w Jego obietnice, szczegóły spełnienia proroctw i tak dalej — ma pewną znamienną cechę: osobom nie znającym Boga może się wydawać, że fakty na pozór rozmijają się z wiarą prawdziwego chrześcijanina albo wręcz jej zaprzeczają. Dzieje się tak dlatego, że Bóg życzy sobie, by ludzie Mu wierzyli, jak syn wierzy dobremu ojcu, i żeby dawali dowody swej wiary, choćby nawet ze ściśle ludzkiego punktu widzenia to, co Bóg obiecał, wydawało się odległe albo i niemożliwe do spełnienia.

Nie chce mieć za swych czcicieli takich osób, które muszą wszystko na własne oczy zobaczyć, ażeby uwierzyć.

Mnie osobiście,DZIEŁO STWÓRCZE które mnie otacza-ugruntowuje mą WIARĘ że BÓG,ISTNIEJE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...