Skocz do zawartości

Czarna lista opiekunek?


Gość niemogepodac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

53 minut temu, Blondi napisał:

Tylko wiecie jak starociowi ciężko wchodzi ten język???:p

Jakiemu starociowi? Przecież tu same młode laski i młode ciacha :cool: Nigdy na naukę nie jest za późno. Wystarczy motywacja (byle nie tylko komornikowa) i do przodu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 11.07.2017 at 10:45, Maria Jolanta napisał:

Nie.

Nie zarabiasz - nie masz składek bo je odprowadza się wyłącznie od wynagrodzenia. Do lekarza możesz iść nawet 30 dni po ostatnim okresie składkowym bo o tyle masz automatycznie przedłużone ubezpieczenie zdrowotne.

 

Moja firma w czasie ,gdy jestem w Polsce płaci mi Zus.Mam potrącone ok.100 euro.na urlopowy miesiąc,więc automatycznie ZUS jest płacony.Te 100 euro to moja wypłatą za urlop w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
O 9.07.2017 at 21:45, Gość anna napisał:

takie coś na policję trzeba zgłaszać .a po drugie właścicielka inteligęciją nie zabłysneła

Tak zgadzam się, nie tylko na policje, ale należy napisać do Rzecznika Ochrony Danych Osobowych w Warszawie z wnioskiem o ukaranie takiej agencji oraz podałabym agencję do Sądu za naruszenie dóbr osobistych ,jak agencja zapłaci wysokie  zadośćuczynienie to się zastanowi,czy opłaca jej się oczerniać uczciwe opiekunki,które walczą o swoje prawa.Zazwyczaj to agencja oczernia uczciwe opiekunki,które walczą o swoje prawa i nie dają się wykorzystywać i oszukiwać,bo takie opiekunki są dla pseudo agencji niewygodne.To agencje są nieuczciwe,a nie opiekunki. To tylko intratny biznes dla agencji,które wykorzystują opiekunki,o czym świadczy fakt,że coraz to nowe nieprofesjonalne agencje w kraju powstają jak grzyby po deszczu,bo zwęszyły intratny biznes i za siedzenie za biurkiem zabierają 100 procent z wynagrodzenia opiekunkom.Klient niemiecki płaci za ciężką pracę opiekunki ok.2800 euro,a biednym opiekunkom wypłaca się ok.1000 euro lub mniej i opiekunka od agencji musi czekać po zakończeniu zlecenia na swoje ciężko zarobione pieniądze 1 miesiąc czasu, kiedy to niemiecki klient płaci agencji co 2 tygodnie.Jestem za tępieniem takich pseudo-agencji.Coraz więcej jest opiekunek,które walczą o swoje prawa z takimi agencjami, w Szwajcarii wygrały proces o godziny nadliczbowe itd..co nie opiekunki są nieuczciwe lecz agencje.. Nie bójcie się walczyć o swoje i nie dajcie się wykorzystywać i oczerniać. ps.wystarczy przeczytać oferty pracy tych agencji np.lekkie zlecenie,pan na wózku,z cewnikiem waga 90 kg ,w domu żona 90 lat,która rzekomo nie wymaga opieki,w nocy wstawanie,pampersy,wymagany transfer, czas wolny nie więcej niż ok.2 godziny po obiedzie,podopieczni wstają o godz.6,00 rano,idą spać ok.godz.23 qodz. nocy i stawka 1.150/1.200 euro...itd.... to niech sobie agencje same pracują przy tych zleceniach za głodowe stawki poniżej godności człowieka.Trzema bojkotować te agencje.pozdrawiam opiekunki i opiekunów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 12.07.2017 at 12:25, Gość Mera napisał:

Witam wszystkich.:) Przejrzałam stronkę i mam wrażenie, że firma jest w porządku. A dlaczego w opiece jest nieopłacalna umowa o pracę? 

Firma ta jest z Krakowa,co z  tego,że mają umowę o prace i strone internetowa od lat mają ładną,lecz nie mają w ogóle ofert pracy,może jakie jedno lub dwa w roku,mają telefon stacjonarny,ale włącza się poczta głosowa, jeden pracownik w biurze nie zawsze obecny w firmie, taka to kolejna pseudo firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

praca opiekunki w Polsce jest super  jeśli ktoś ma stałą pracę  miedzy 2500zł do 3500zł  stanowczo  odradzam wyjazdy  za granice  ja tak zrobiłam  w Niemczech jest to  bardzo często koszmar z rodzinami  szkoda zdrowia i rozłąki z rodziną zakładam czarne scenariusze które  są  bardzo częste . potem ciężko się ustawić w Polsce . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie pracowałam jako opiekunka w kraju, więc nie mam zdania. A jeśli chodzi o Niemcy... Na początku 5lat temu było mi trudno. Tęskniłam bardzo...Jednak z czasem okrzepłam. Nabrałam pewności siebie i przestałam się bać, bo tak naprawdę nie ma czego się bać. Jeśli opiekun jest świadomy potencjalnych zagrożeń ( wyłączając problemy zdrowotne SOS) i potrafi negocjować z agencją, rodziną, to nic złego nie może się przydarzyć. NIC. Wiadomo, rozłąka z bliskimi jest trudna, ale przecież decyzja o wyjeździe, to wspólna decyzja...Dobre pieniądze "łagodzą obyczaje"....Prawda jest jednak taka, że potrzebowałam trochę czasu, by to wszystko zrozumieć. Powodzenia w pracy i życiu Ci życzę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, justyna89 napisał:

praca opiekunki w Polsce jest super  jeśli ktoś ma stałą pracę  miedzy 2500zł do 3500zł  stanowczo  odradzam wyjazdy  za granice  ja tak zrobiłam  w Niemczech jest to  bardzo często koszmar z rodzinami  szkoda zdrowia i rozłąki z rodziną zakładam czarne scenariusze które  są  bardzo częste . potem ciężko się ustawić w Polsce . 

Jaasne!

Jako opiekunka w PL mialam 10 zl /godzine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...