Skocz do zawartości

Szansa dla małżeństw poprzez zapłodnienie in vitro


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli prawdą jest, że Bóg stworzył Adama i Ewę, to kolejne pokolenia skażone są genetycznie

jako zrodzone ze związków kazirodczych ( ojciec z córką, brat z siostrą, matka z synem). Przez wieki Kościół jako instytucja zamiast wychowywać ludzi, aby żyli godnie zgodnie z 10-cioma przykazaniami, stawiał kolejne zakazy i nakazy wymyślone wg własnych ideologii umacniających swoją pozycję przede wszystkim materialną. Jezus chodził w jednej sukmanie i boso, dzisiejsi księża jeżdżą najlepszej klasy samochodami a zgromadzony majątek Kościoła przekracza majątki najbogatszych państw na świecie razem wzięte. Czy tego chciał Jezus? Czy Jezus chciał i chce aby rodziny, które mają problemy ze spłodzeniem potomstwa były karane wiedzą o możliwościach i zakazem ich zastosowania.? Wszyscy starają się opowiadać za wzrostem liczby urodzin dzieci jako przyszłości naszego świata ale Kościół chce postawić na swoim : ZAKAZAĆ wszystkim, niezależnie od tego czy ktoś jest katolikiem czy też nim nie jest. Adopcja też nie jest rozwiązaniem, bo nadliczbowe dzieci rodzą się z reguły w rodzinach patologicznych, są wyposażone w geny obce, źle podczas ciąży karmione a więc i podatne na wszelkiego rodzaju choroby, nieraz już chore od urodzenia - a więc nie rokujące na normalny rozwój i adaptację w społeczeństwie. Człowiek myślący powinien być za korzystaniem z dobrodziejstw medycyny, ciemnota niech popiera Kościół w swoich żądaniach wkraczających w każdy zakątek naszego życia, aż do śmierci naturalnej w bólach i cierpieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oczywiście , ze kościoł bredzi na temat ...In vitro to szansa na potomstwo , na milość , na życie . Ciemnogród panujący w mysleniu takim , że jak Bóg da ... albo jak ostatnio zdarzyło mi sie slyszeć - każdego świeczka plonie i nic nie trzeba robić w chorobie , bo tak Bog dał doprowadza mnie do szaleństwa .

Niech kościoł zajmie się etyką życia powszedniego, nakarmi biedne rodziny i da dach nad głową . W państwie katolickim nie powinno mieć miejsca na głód i bezdomność .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość gabula57

Ja jako osoba szczerze głęboko wierząca uważam że Pan Bóg dał każdemu z nas jakieś talenty.Jednemu więcej, jednemu mniej. Dar leczenia, dar nauki, jest dla ludzi po to aby go wykorzystać. My modlimy się o chorych zwracając sie do Boga o błogosławieństwo dla danego lekarza. Faktem jest że w Biblii nie ma słowa na temat in vitro ,ponieważ w tamtych czasach nie było takiego pojęcia. Jest to trudny temat nawet dla teologów,a co dopiero dla nas. Myślę że skoro Bóg dał nam rozum i uczeni z tego korzystają aby pomóc innym to chyba nie ma w tym nic złego. Oczywiście wszystko z umiarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

in vitro..

zdobycz techniki, ale i po to mamy rozum i sumienie, by nie robić wszystkiego, co potrafimy, co potrafi nasza technika.

problem w tym, że tego 'zapłodnienia' dokonuje się gdzieś w jakichś naczyniach, gdzie nie ma miejsca na miłość [o której ktoś tu wspomniał]. to już może mieć złe efekty.

po drugie zapładnia się nie jedną komórkę - a ostatecznie zostaje jedna. dlaczego? bo ta właśnie zostaje wybrana. i tu już to wielkie niebezpieczeństwo - bo można wybrać płeć, można sprawdzić, czy nie będzie miało jakichś chorób - i wiele innych rzeczy. to już jak towar na rynku. to mocno nie tak. nie ze wszystkich dobrodziejstw techniki można korzystać, bo nie wszystkie są dobrodziejstwem.

a co dzieje się z resztą zapłodnionych komórek? wiecie?

są metody radzenia sobie z niepłodnością, tylko łatwiej skierować pacjenta na zabieg in vitro.

a słowa o ciemnocie kościoła.. ekhm. ja proponuję spojrzeć na środowisko kościoła samemu, zorientować się nieco bardziej, a dopiero potem wygłaszać takie poglądy. bo te są bardzo powierzchowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Na zabiegi in vitro, kierowane są osoby, które wykorzystały wszystkie inne dostępne możliwe metody. Ja mam endometriozę najskuteczniejszą metodą leczenia jest ciąża, powiedzcie mi czy to jest chore, że chcę być zdrowa i żyć bez bólu??? Czy dzieci z gwałtów są gorsze bo bez miłości zrobione, dzieci z in vitro wyczekane, wytęsknione są najbardziej na świecie kochane, zrodzone z cierpliwości i samozaparcia w leczeniu rodziców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Księża zapominają, że drogowskazem a nie sądem ostatecznym! Drogowskaz ma to do siebie, że można, ale nie trzeba z niego korzystać. To tak trudny temat, że Kościół nie powinien w ogóle się do niego mieszać i dać wolny wybór ludziom. Przykre to, ale coraz częściej my młodzi nie zgadzamy się z naukami Kościoła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość moja droga

In vitro daje szanse na nowe życie... nie wiem co zlego widzi w tym kosciół. Z resztą jak tu sluchac sie kosciola, który ma księzy pedofili, papieży cudzołożników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

In vitro daje szanse na nowe życie... nie wiem co zlego widzi w tym kosciół. Z resztą jak tu sluchac sie kosciola, który ma księzy pedofili, papieży cudzołożników...

I tak to własnie jest, ludzie popadają z jednej skrajności w skrajnośc. Albo kościol bo bo pedofile, albo slucha sie go slepo. A gdzie zdrowy rozsądek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz - dokładnie. Zdrowy rozsadek, tzw "złoty środek" - wiekszośc ludzi ma problem ze znalezieniem go. Uważam, że jesli jestem katolikiem, to tak, kościół prezentuje wartości, w które wierze i jestem jego częścią - do czego sie bez wstydu przyznaje. Ale mimo to uważam, że najważniejsze jest życie w zgodzie z własnym sumieniem (o ile ktos nie ma złamanego kregosłupa moralnego, bo wtedy to nie ma sensu). Człowiek ma wolną wole, zasze bedzie robil to na co ma ochote, ale trzeba znac granice. I tak na przykład moim zdaniem najwazniejsze jest to, żeby dobrze zyc, byc dobrym człowiekiem, i wtedy jesli zapragne miec dziecko i nie bede miala innej drogi jak in vitro to uważam, że na pieklo nie zasluguje. Koscioł moze mówic, że in vitro jest zle. ale za rok, dwa, 10 moze zmieni zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśoi ktos nie wie na czym dokładnie polega zabieg in vitro to niech sie nie wypowiada lepiej. Najpierw poczytajcie a potem wyrażajcie głośno swoje zdanie

Czyli? Jeśli juz jestes tak obeznana w temacie to mozesz nas uswiadomic :)

Chodziło chyba o to, że częsc zarodków jest "marnowana", niszczona bo nie da sie wszystkich ocalic, ale na 100% dokladnie nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że co innego zabijanie zarodkow podczas aborcji, a co innego jesli podczas in vitro niektóre z ich nie przezyja... pierwsze ma na celu zabicie, a drugie stworzenie człowieka (albo bardziej umozliwienie mu rozwój). Chyba jest różnica..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...