Skocz do zawartości

Praca w opiece - od czego zacząć?


Gość Niania
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Powiem szczerze - nie mam zielonego pojęcia o opiece. Nigdy nie opiekowałam sie nikim, w rodzinie nie było jeszcze takiej potrzeby. Ale dużo czytałam o tej pracy i uważam, że jest opłacalnym i ciekawy wyjsciem (zarobki w przeliczeniu na zlotowki sa bardzo duze, mieszkanie i jedzenie za darmo u rodziny tez plus). Minus, ktorym jest rozlaka z rodzina chyba da sie jakos zniesc, miliony ludzi przeciez tak zyja. Ale nie wiem od czego zaczac? jak sie do tego zabrac? gdzie pytac? zazwyczaj jednak trzeba miec doswiadczenie, ale moze sie myle, moze bez doswiadczenia tez da rade?

Czekam z niecierpliwościa na jakiekolwiek rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Praca w opiece jest wymagającym zawodem, zadaj sobie pytanie najpierw czy jestes cierpliwa i na pewno chcesz pomagac starszym osobom? Ten zawód to nie tylko chodzenie z babciami na spacery, ale także zmienianie im pieluch, dbanie o higiene, pielęgnowanie itd. To bardzo ważne, czy bedziesz w stanie robić takie rseczy, bo niektórzy się przed tym wzdrygają.

Kolejny krokl to zdobycie doświadczenia - musisz jakies miec, agebncje go wymagaja.

A język znasz? Gdzie chcialaby wyjechac do pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiekowałam sie dziecmi, to prawda. Stąd ten nick wlasnie ;)

Pytanie, czy chce w ten saposob pracowac zadawalam sobie juz milion razy i jestem zdecydowana. Problem jest wlasnie z doswiadczeniem, bo takiego nie mam... i jak mam je zdobyc? Ja wy zdobywalycie Wasze pierwsze zlecenia?

Z jezykiem niemieckim nie ma problemu, tylko z tym doswiadczeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiekowałam sie dziecmi, to prawda. Stąd ten nick wlasnie ;)

Pytanie, czy chce w ten saposob pracowac zadawalam sobie juz milion razy i jestem zdecydowana. Problem jest wlasnie z doswiadczeniem, bo takiego nie mam... i jak mam je zdobyc? Ja wy zdobywalycie Wasze pierwsze zlecenia?

Z jezykiem niemieckim nie ma problemu, tylko z tym doswiadczeniem...

Powiem ci tak, jeśli nie masz żadnego doświadczenia w opiece to muysle, że nie mozesz byc pewna tego, że chcesz w tym pracować przekonaz sie jak juz zpobaczysz "czym to sie je" ;)

Odpowiadając na Twoje pytanie - pierwsze doświadczenie możesz zdobyć np. w rodzinie (choć nie życze Ci, żeby ktioś z Twoich bliskich wymagał pomocy osób trzecich), ale jesli masz okazje zająć się ciocią, sasiedem kimkolwiek to zaproponuj pomoc. Możesz też podpytac się gdzie u Ciebie w mieście jest wolontariat - może uda Ci sie załapać do domu opieki społecznej czy innego tego typu osrodka i na zasadzie wolontariatu pomagac tam chorym i starszym osobom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez doświadczenia (jesli chcesz wyjechac z agencja) nie da rady raczej. Wszystkie chyba wymagają jakiegoś - przynajmniej skromnego doświadczenia. Więc zrób wszystko, żeby je zdobyć jesli chcesz pracowac jako opiekunka, nie wiem może popytaj znajomych czy nie znają kogos, kto potrzebuje pomocy? chociaż by jakas sasiadka, która ma problemy z takimi codziennymi obowiązkami, może komuś takiemu mogłabyś pomóc? albo własnie podzwoń po różnych ośrodkach pomocy społecznej i tam pogadaj, zapytaj czy mogłabyś przyjść i w ramach wolontariatu, nieodpłatnie im pomóc. Powinnaś bez problemu znalexc taką pracei będzie doświadczenie. Jak język znasz to potem już z górki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz język - to juz polowa skcesu. Drugą połowe musisz zdobyc, czyli wlasnie jakies doswiadczenie. Najlatwiej po znajomych, rodzinie. Czasem nawet z takim wolontariatem jest problem. Sporo ludzi wie, ze w ten sposób moze zdoby praktyke i sie na taki wolontariat udaje i czasem ciezko sie na niego dostac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz język - to juz polowa skcesu. Drugą połowe musisz zdobyc, czyli wlasnie jakies doswiadczenie. Najlatwiej po znajomych, rodzinie. Czasem nawet z takim wolontariatem jest problem. Sporo ludzi wie, ze w ten sposób moze zdoby praktyke i sie na taki wolontariat udaje i czasem ciezko sie na niego dostac...

Dziwne bo ja nigdy nie miałam problemu, zawsze mówili w ośrodkach, że super,że sie zgłosiłam bo im ludzi wciąz brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niania - jak tam Twoje poszukiwanie pracy / zdpbywanie praktyki? Ja właśnie jestem na takim wolontariacie DPSie. Cięzko jest mujszę powiedziec... jak sie jest w domu i opiekuje jedna osoba to coś zupełnie innego niż patrzenie na tych biednych ludzi w takiej ilości jak tutaj. Tutaj te cierpienia sa skumulowane, trochę mnie to przygnebia ale nic, nie ma wyjścia. Chce wyjechac i zarabiac godnie, to jedyna droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana zdobądź te doświadczenie - chocby u schorowanej sasiadki! tak poradziłam przyjaciółce, ona tez chciała spróbowac, bo wiecznie narzekała na swój marny los w Polsce, więc jej poradziłam, żeby wzięła się w garść, swój los w swoje rece. wystarczyło, że zapytała sasiadki z domku a przeciwko, czy nie potrzebuje pomocy - może i miała sporo szczęścia, ale ta od razu sie zgodziła (babcia miała wysoką emeryture, jej mąz tez, powodziło im sie i chetnie przyjeli pomoc). Próbuj podpytaj, przyjaciolka tez za niedlugo bedzie wyjezdzac do Niemiec, udalo jej sie, tobie też może!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od czego zaczać?----chyba od tego ,aby zastanowić się nad swoim Ego -jakim jaka jestem ? bo można natrafić na różne sytuacje .,że Cię docenią a można trafić ,że będą Cię mieli za niewolnika i co w tedy? jeśli znasz dobrze niemiecki a rodzina podopiecznego lub sam podopieczny jest trochę inteligentny przemówisz do rozsądku i sytuacja się zmieni a jeśli nie umiesz dobrze po niemiecku,to co w tedy?albo zmienić stele albo zęby w ściane i akceptować taką sytuacje.Zdoświadczenia wiem ,że Agencje pod tym względem są wstrzemiężliwe i przeważnie zawsze trzymają strone rodziny ,bo nie chcą się pozbyć steli.Problem złożony.Dzieje się tylko dlatego tak,że na jedno miejsce opiekuna czeka 10 osób i namnożyło się tyle Agencji ,które oferują różne warunki a najczęsciej korzystne dla podopiecznych niż dla opiekunów...jako polacy nie szanujemy się:)Czyli język i jeszcze raz język!!!!W tedy liczysz na siebie a nie na Agencje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzewczyny ktore pracuja jako Opiekunki nic wam sie nie zmieni bo Niemcy woll zatrudniac na malych Stawkach choc Rodziny tych naszych Opiekunow dostaj pienadze od Miasta atez u ubespieczenia tak jak AOK Barma ale ich nie obchodzi twoja sytuacja tylko Pracuj bo ja ci Place a ile ? To maja to gdzies ..... Stal sie czas ze jestesmy Bialymi Muzynami nie jest przez Rodziny jak i przez Firmy Posredniczace Polskie liczone ile wlozymy pracy i poswiecenia oraz Serca swojego odania !!!!! To wam nie policza !!! Zapamietajcie wiele kolezanek poznalam ktore byly nie zadowolone ze swego odania p pracy ta Praca jest bardzo Ciezka ma dobre zalety a tez zle ! Ale los nasz sie nie zmieni a zmienia nasz na zle bo duzo jest Pan ze za wysoko maja swoje Blowy ! Zycze wam duzo Wytrwalosci !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzewczyny ktore pracuja jako Opiekunki nic wam sie nie zmieni bo Niemcy woll zatrudniac na malych Stawkach choc Rodziny tych naszych Opiekunow dostaj pienadze od Miasta atez u ubespieczenia tak jak AOK Barma ale ich nie obchodzi twoja sytuacja tylko Pracuj bo ja ci Place a ile ? To maja to gdzies ..... Stal sie czas ze jestesmy Bialymi Muzynami nie jest przez Rodziny jak i przez Firmy Posredniczace Polskie liczone ile wlozymy pracy i poswiecenia oraz Serca swojego odania !!!!! To wam nie policza !!! Zapamietajcie wiele kolezanek poznalam ktore byly nie zadowolone ze swego odania p pracy ta Praca jest bardzo Ciezka ma dobre zalety a tez zle ! Ale los nasz sie nie zmieni a zmienia nasz na zle bo duzo jest Pan ze za wysoko maja swoje Blowy ! Zycze wam duzo Wytrwalosci !!!

I się zgadzam i nie zgadzam z Twoja wypowiedzią. To prawda, że nasza praca jest bardzo ciężka i czasem niedoceniania przez innych. Łatwo brac od kogoś pomoc, ale oddać za to uśmiech czy dobre słowo - już ciężko, bo przecież tak ma byc - ja Ci płace a Ty masz mi pomagać i tyle. Ale ile jesczze będziemy narzekać? Co mają powiedzieć osoby, które robią to samo co my za 1300 zł miesięcznie? Świadomioe wybraliśmy prace w de zdala od rodziny, ale za euro właśnie. Zdarzają się sytuacje, że opiekunka jest wykorzystywana, też znam takie osoby i mnie też próbowano wykorzystywac, ale się nie dałam. Powtarzam, że uważam, ze ta [raca jest naszym świadomym wyborem, jesli ktoś twierdz, ze jest wykorzystywany, to na swoje własne życzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...