Skocz do zawartości

Sztywniejący pacjent


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałam zapytać,czy ktoś z was miał do czynienia u pacjenta ze sztywnieniem całego ciała jeśli chce się zmienić mu pozycję lub podnieść bądż posadzić?Mam teraz takiego i nie bardzo wiem jak z nim postępować.Rozmowy,próby rozlużnienia nie pomagają,delikatne głaskanie,masaże też nic nie dają.Jakby ktoś miał do czynienia z czymś takim proszę o pomoc :)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jolanta Szumowska napisał:

Chciałam zapytać,czy ktoś z was miał do czynienia u pacjenta ze sztywnieniem całego ciała jeśli chce się zmienić mu pozycję lub podnieść bądż posadzić?Mam teraz takiego i nie bardzo wiem jak z nim postępować.Rozmowy,próby rozlużnienia nie pomagają,delikatne głaskanie,masaże też nic nie dają.Jakby ktoś miał do czynienia z czymś takim proszę o pomoc :)

Pomóc to chyba za bardzo nie mogę ale mój tata tak sztywniał pielegniarka,która przychodziła mi pomagać mówiła wtedy ,ze tata się nam sztrabnął czyli zesztywniał i ona nie bardzo umiała na to coś zaradzić jedynie co robiła to mówiła do niego,zeby go uspokoić bo twierdziła,ze to taki odruch obronny jakby na obecność obcej osoby .Czasami to pomagało ale dlaczego tak się dzieje to dokładnie nie wiem moze warto by było zapytac lekarza.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jolanta Szumowska napisał:

Chciałam zapytać,czy ktoś z was miał do czynienia u pacjenta ze sztywnieniem całego ciała jeśli chce się zmienić mu pozycję lub podnieść bądż posadzić?Mam teraz takiego i nie bardzo wiem jak z nim postępować.Rozmowy,próby rozlużnienia nie pomagają,delikatne głaskanie,masaże też nic nie dają.Jakby ktoś miał do czynienia z czymś takim proszę o pomoc :)

Ja miałam taką osobę,,przewrócić na łóżku /łóżko specjalistyczne / z podnosnikami, bierzesz podkład na którym leży osoba i tym podkładem przewracasz na jeden bok,dobrze jest jak jedna noga będzie zgieta,posadzić sama nie posadzisz,,ja podwyższałam babci podgłówek,,wtedy siadała automatycznie,,jest dużo filmików w internecie,,warto obejrzeć,,zmiana pieluch u takiej osoby,,nie jest lekko ,,musi jeszcze taka osoba odpowiednio np, sadzic na lóżku aby ją przetransportować liftem na wózek,,powiem jedno ,przy takiej osobie wszystkie czynnosci powinni wykonywac służby medyczne a nie opiekunka,,nie jedna ale 2 osoby,,,Jolanta -Ty nieświadomie możesz tylko zaszkodzić,,przy takich osobach trzeba trochę znac się,,monitoruj u rodziny i do agencji,,muszą tam byc specjalisci,,nadzwigasz się przy ubieraniu i przy myciu, robieraniu,,wiem jak to jest,,rodzinka malymi pieniędzmi chce zastąpić pielęgniarzy,,a my jesteśmy opiekunkami a nie specjalistami,,specjalista sie ceni,,,trzyamj się,,nie masz lekko,,niech z rodziny Ci pomagają ,jak tacy mądrzy,,

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jolanta Szumowska napisał:

 

Chciałam zapytać,czy ktoś z was miał do czynienia u pacjenta ze sztywnieniem całego ciała jeśli chce się zmienić mu pozycję lub podnieść bądż posadzić?Mam teraz takiego i nie bardzo wiem jak z nim postępować.Rozmowy,próby rozlużnienia nie pomagają,delikatne głaskanie,masaże też nic nie dają.Jakby ktoś miał do czynienia z czymś takim proszę o pomoc :)

 

Pewnie jest to związane z pracą mózgu (nie wnikając w medyczne szczegóły) Raczej rozmowy i masaże nic tu nie pomogą. Opór mięśni jest proporcjonalny do naszego ruchu. Szybszy, czy gwałtowniejszy powoduje gwałtowniejsze i mocniejsze sztywnienie mięśni. A raczej łagodnie i powolutku go nie podniesiesz. Jedynym sposobem jest rehabilitacja i leki obniżające napięcie mięśniowe. To już lekarz i rodzina.

Inną kwestią jest opieka nad taką osobą. Lekko nie jest! Służbom medycznym czy rodzinie też będzie sztywniał! :p Odnośnie zmian pozycji, zmian pampersów czy karmienia musisz wymyślić sama jakieś procedury metodą prób i błędów. Współczuję Ci! Może jakiś duży i silny facet dałby z tym radę, ale przypadek masz trudny.

36 minut temu, Blondi napisał:

Ja miałam taką osobę,,przewrócić na łóżku /łóżko specjalistyczne / z podnosnikami, bierzesz podkład na którym leży osoba i tym podkładem przewracasz na jeden bok,dobrze jest jak jedna noga będzie zgieta,

Dobrze jak nogę bez problemu zegniesz!:d Każdego można obrócić, ale ile kosztuje naszego zdrowia...>:(

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewracałam babcię beż zgięcia nogi ,,wiem ile to sily kosztuje,wiem!! ale rodzina uważala ,że to nic trudnego,,najlepiej jak jeszcze mądry synus strzelil pokazówkę,,abym brala babcię na ręce i podnosiła ,,sam nie mógł tego wykonać,,masakra,,jak sobie to wszystko przypomnę,,dałam radę ,,ale nigdy więcej takiej pracy,,dlatego teraz chcę chodzące i sprawne osoby,,a mam dalej na wózkach,ale idzie przy moich teraz wyrobić,,to nic z wczesniejszym przypadkiem,,,:płacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew :) tak myślałam że najlepsze byłyby leki ,ale.... Rodzina nie chce słyszeć o szpitalu,nie chce słyszeć o lifcie.Dobrze że 3 razy na dzień przychodzi tagespflege i ja im troszkę pomagam i oni mi :)A właśnie tak jest jak piszecie,im mocniej próbuje się go ruszyć tym większy opór :) Czysta fizyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minut temu, Maria Jolanta napisał:

A pacjent nie ma jakichś nerwobóli ?  Jakie ma schorzenia ? Może coś powoduje to sztywnienie, wygląda na coś neurologicznego z opisu....

 

Nerwobóli nie ma,ale ma wiele uporu :d musi być tak,jak on chce. Wszystko dobrze rozumie ale nie to nie i już :) Pflegedienst też mają z nim problem,bo jeszcze nie chce łykać tabletek.Ani go ubrać,ani rozebrać,nic.Tylko się śmieje jak się do niego mówi żeby zjadł,albo się napił :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...