Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie piklijcie się,ja Wam podam agencje ,które dobrze płacą,poczekajcie jeszcze troszkę,muszę sama ogarnąć co nie co,nie chce nikogo w błąd wprowadzac,jak bede miala umowe przed nosem to wtedy będę sama wiedziała na czym stoję,bo ja jestem trochę za odważna ,wszystko szybko u mnie,jeszcze trochę cierpliwości,

A zarobki?super,,i tak sie siedzi w De i tak,,dam rade ,,powtarzam sobie to zawsze,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stawkami od 1400 euro nie byłam zainteresowna?

2 minuty temu, Blondi napisał:

Nie piklijcie się,ja Wam podam agencje ,które dobrze płacą,poczekajcie jeszcze troszkę,muszę sama ogarnąć co nie co,nie chce nikogo w błąd wprowadzac,jak bede miala umowe przed nosem to wtedy będę sama wiedziała na czym stoję,bo ja jestem trochę za odważna ,wszystko szybko u mnie,jeszcze trochę cierpliwości,

A zarobki?super,,i tak sie siedzi w De i tak,,dam rade ,,powtarzam sobie to zawsze,,

@BlondiI to lubię tez mnie osobiście nie znasz a namiary do firmy mi podasz:serce: ja bym tobie tez podała i kazdemu innemu chociaż go osobiscie nie znam:( a firma jakby chciała taka osobę zatrudnić to niech sama sobie ja sprawdzi no chyba,ze ktos się w posrednictwo bawi i bierze za to pieniadze to potem trzeba sie liczyć z konsekwencjami.A jakbym zarobkami od 1400 euro nie była zainteresowana to pomyslałabym,ze chyba pijana wtedy byłam albo jakis zanik swiadomosci miałam bo ja w polskiej firmie o takich zarobkach mogę tylko pomarzyć przynajmniej na razie:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Ja też nie rozumiem skoro agencja przyjmuje tylko z polecenia to dlaczego nie podać nazwy i niech się chętni sami jakoś dogadają czy zareklamują.

Bo widać koleżanka chciała sobie dorobić na tym poleceniu ale chyba naiwnych nie znajdzie:hahaha: A ja jak napisałam to mogę podać namiary do niemieckiej agencji ale od razu mówię,że trzeba dobrze znać język i szczegółów żadnych co do zatrudnienia tam nie znam i żadna to tajemnica bo kazdy pracuje gdzie chce są różne formy zatrudnienia:serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 26.05.2017 at 17:03, jolantapl. napisał:

Jaka konkurencja niemieckie firmy bardzo chętnie zatrudniają polskie opiekunki i miejsc pracy jest tam wiele ta osoba ewidentnie coś kombinuje:)

Ja też mogę sobie pisać,że pracuje w niemieckiej firmie i zarabiam 2000 euro i jeszcze wszystko przy podopiecznych robi opieka śmiać mi się chce z tego co ona tu wypisuje;)

Też tak myślę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karolinaa2 jasne ,jedz i nie reklamuj nam tutaj tej agencji,,takie wpisy tylko odstraszają co niektórych,,ja też moge wypisac tutaj trochę agencji  i  opisac jakie są,,ale to moje zdanie tylko,,a inni może inaczej na to spojrzą,,,mi coś nie pasuje a innym będzie wszystko pasowało,,

Ja się cieszę ,że moja poprzednia agencja cudownie się ze mną rozliczyła i mają dużego plusa u mnie dalej,,też moge polecic tą agencję wszystkim,,ale to już by była reklama,,więc zostawię to sobie ,,ale jakby ktoś pytał o tą agencję,,to bym poprostu powiedziała jak mi było,,powiem,że dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 26.05.2017 at 19:44, jolantapl. napisał:

A ja jak napisałam to mogę podać namiary do niemieckiej agencji ale od razu mówię,że trzeba dobrze znać język

Współpracowałem z niemiecką agencją i rozmowa była tylko po niemiecku! Nie było egzaminu że znasz język za 1000€, czy za 1100€, czy za więcej. :p Miejsce pracy było np za 1400€ i albo się nadajesz, albo dziękujemy! Płacili trochę więcej niż polskie agencje, ale szału nie było...Ale dla facetów miejsc było mało...>:( Nawet jak Pani ważyła 150 kg to rodzina życzyła sobie "miłą Panią" z Polski. I ta oferta pojawiała się co miesiąc prawie cały rok...

 

O 30.05.2017 at 11:33, Halinawoj napisał:

Ja też mogę sobie pisać,że pracuje w niemieckiej firmie i zarabiam 2000 euro i jeszcze wszystko przy podopiecznych robi opieka śmiać mi się chce z tego co ona tu wypisuje;)

Bingo, papier wszystko przyjmie. Ale my znamy realia...>:(

A o Laxocare. Pierwszy wpis w KRS 2013-01-15. Pierwszy wpis "Pomoc społeczna bez zakwaterowania dla osób w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych" i "Obsługa indywidualna i rodzinna". Więc ile lat wyjeżdża ta twoja koleżanka? Pindolisz Waćpanna.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość klaudyna80

mam na swoim koncie trzy wyjazdy, ale powiem szczerze, ze w zadnej agencji nie zagrzałam dluzej miejsca, bo zwyczajnie warunki mi nie odpowiadaly :/ teraz wyjezdzam z ambercare,bo kolezanka mi ich poradzila. mam nadzieje, ze w koncu bedzie okej, bo chcialabym jednak zalatwiac sobie wyjazdy z jedną stałą agencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gość klaudyna80 napisał:

mam na swoim koncie trzy wyjazdy, ale powiem szczerze, ze w zadnej agencji nie zagrzałam dluzej miejsca, bo zwyczajnie warunki mi nie odpowiadaly :/ teraz wyjezdzam z ambercare,bo kolezanka mi ich poradzila. mam nadzieje, ze w koncu bedzie okej, bo chcialabym jednak zalatwiac sobie wyjazdy z jedną stałą agencją.

Powodzenia:) a chociaż dobrze płacą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gośc Klaudyna80 miałas 3 wyjazdy i każdy wyjazd z innej agencji ?,,to też dobrze nie świadczy,ile miałas tych agencji? teraz wyjedziesz z następną i za chwilę będzie jeszcze inna,,nigdzie nie zagrzejesz miejsca  bo problem Ty masz sama z sobą,,a jak czytam bo koleżanka to albo tamto ,to niedobrze mi się robi,,ale powodzenia z nową agencją ,,,ja nigdy nie słucham co mi koleżanka podpowie bo mam swoj rozum,,pytam co mnie interesuje w wybranej przeze mnie  agencji,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma agencji idealnej. Nie ma i nie będzie po prostu. Zmiana agencji jak dla mnie musi wynikać z czegoś konkretnego a nie mojego widzimisia.

Gość Klaudyna80, nie ufaj w to co mówią koleżanki, zarówno jak bardzo narzekają jak i bardzo się chwalą. Patrz na to co sama widzisz i czujesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie teraz tam pomyślalam ,,jak rodzina zawiera współpracę z agencją,to na 100% musi czy ankietę jakąs wypełnić,czy udzielić wyczerpujących wiadomosci na temat zdrowia PDP i warunkow mieszkaniowych ,,albo odbywa to się szybko -małe co nie co powiedziane lub napisane i wystarczy na temat PDP ,ale chodzi mi o takie niemieckie rodziny gdzie to bezmógi usiądą i mają arystokrackie  wymagania co do opiekunki,,jeden przez drugiego się nawymądrza i już widzę co niektórych osłów ,co to wyobraża sobie opiekunkę jako robota,automata i 24 na 24,,bo on płaci to wymaga,,dobrze ,że takich jest chyba mniejszosc,,może się mylę? czym my sobie główki nasze zawracamy,,a niech cudują co chcą,,a my mamy się nie dać,,:płacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Blondi napisał:

A ja sobie teraz tam pomyślalam ,,jak rodzina zawiera współpracę z agencją,to na 100% musi czy ankietę jakąs wypełnić,czy udzielić wyczerpujących wiadomosci na temat zdrowia PDP i warunkow mieszkaniowych ,,albo odbywa to się szybko -małe co nie co powiedziane lub napisane i wystarczy na temat PDP ,ale chodzi mi o takie niemieckie rodziny gdzie to bezmógi usiądą i mają arystokrackie  wymagania co do opiekunki,,jeden przez drugiego się nawymądrza i już widzę co niektórych osłów ,co to wyobraża sobie opiekunkę jako robota,automata i 24 na 24,,bo on płaci to wymaga,,dobrze ,że takich jest chyba mniejszosc,,może się mylę? czym my sobie główki nasze zawracamy,,a niech cudują co chcą,,a my mamy się nie dać,,:płacz::hahaha:

Nie wiem co piszą niemiecki rodziny w tych ankietach ale ktoś w agencji musiałby jeszcze potrafić to odczytać:płacz::hahaha: i przekazać nam te informacje a nie swoje wymysły,które są dla nich wygodne żeby na to miejsce opiekunkę chętną znależć:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jolantapl. napisał:

Nie wiem co piszą niemiecki rodziny w tych ankietach ale ktoś w agencji musiałby jeszcze potrafić to odczytać:płacz::hahaha: i przekazać nam te informacje a nie swoje wymysły,które są dla nich wygodne żeby na to miejsce opiekunkę chętną znależć:(

A to też prawda-hahahhahaha   -co niektórzy sami powinni się wziąsc za ten perfekt niemiecki w agencjach,,:hahaha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno są ankiety, bo rozmawiając z agencją prawie słyszałam jak wyszukuje w punktach ankiety odpowiedzi na moje pytania. Czasem wręcz cytowała co ma napisane na dany punkcik. :d

No i dobrze. Tylko czasem rodzina wpisuje pobożne życzenia lub to co do niedawna było prawdą ale już nie jest i stąd nagle zdecydowali się na opiekunkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z agencji dała mi taką ankietę i powiedzieli ,że są to informacje od rodziny był to taki króciutki opis podopiecznego jakie ma schorzenia co trzeba robić na tym zleceniu i taki krótki ramowy opis dnia.Z tego co tam było napisane to zgadzały się tylko dane personalne no i może jeszcze to co było do robienia w domu natomiast stan zdrowia i czynności przy podopiecznym ,które tam trzeba było wykonywać były stworzone na potrzebę chwili czyli po to ,żeby zwabić opiekuna;)

Zarówno my jak i rodziny powinniśmy wypełniać takie ankiety podpisywać je i powinny być one przekazane nasza rodzinie a ta od rodziny nam.Przetłumaczyć zawsze da radę i może trochę dokładniej niż robią to agencje zawsze byłby to jakiś argument w ręku albo może as w rękawie w razie problemów.Ale to są tylko moje pobożne życzenia,które nie spełnią się szybko ale kiedyś mam nadzieję,że tak będzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

To na pewno są ankiety, bo rozmawiając z agencją prawie słyszałam jak wyszukuje w punktach ankiety odpowiedzi na moje pytania. Czasem wręcz cytowała co ma napisane na dany punkcik. :d

No i dobrze. Tylko czasem rodzina wpisuje pobożne życzenia lub to co do niedawna było prawdą ale już nie jest i stąd nagle zdecydowali się na opiekunkę.

A potem wszystko wychodzi w tzw. "praniu" - szkoda że opiekunka ma przez to przekichane :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, jolantapl. napisał:

Jedna z agencji dała mi taką ankietę i powiedzieli ,że są to informacje od rodziny był to taki króciutki opis podopiecznego jakie ma schorzenia co trzeba robić na tym zleceniu i taki krótki ramowy opis dnia.Z tego co tam było napisane to zgadzały się tylko dane personalne no i może jeszcze to co było do robienia w domu natomiast stan zdrowia i czynności przy podopiecznym ,które tam trzeba było wykonywać były stworzone na potrzebę chwili czyli po to ,żeby zwabić opiekuna;)

Pewna niemiecka agencja (w której pracowałem) przesyła nam między innymi takie ankiety:

Anrede

Frau

PLZ/Ort

63741 Aschaffenburg

Alter

87 Jahre   

Größe

168 cm

Gewicht

78 kg

Raucher

nein

Gesamtanzahl der Mitglieder im Haushalt

1

Braucht ein weiteres Familienmitglied Hilfe

nein

Pflegegrad (seit Januar 2017)

Grad 4

Härtefall

nein

Regelmäßige Nachteinsätze

ja, regelmäßig

Ist/wird ein Pflegedienst beauftragt?

nein

Geistige Situation

verwirrt

kann alleine laufen

nein

läuft mit Hilfe

ja, Rollator in der Wohnung

Rollstuhl

ja, im Freien

bettlägerig

nein

Toilette

mit Hilfe

Urininkontinenz

ja, Pants (Windelhosen)

Stuhlinkontinenz

nein

Katheter

nein

Körperpflege

mit Hilfe

An- und Auskleiden

mit Hilfe

Nahrungsaufnahme

ohne Hilfe

Aufstehen/zu Bett gehen

mit Hilfe

Demenz

ja, mittelmäßig

Alzheimer

nein

Parkinson

nein

Schlaganfall

nein

Schwerhörigkeit

ja

MS

nein

sonstige Erkrankungen

-/-

Weitere Informationen

Die alte Dame ist momentan zusätzlich durch einen Infekt geschwächt, was sich voraussichtlich wieder bessern wird.

Vorlieben (Fernsehen, Speisen, Literatur, welche?)

fernsehen, spielen, Kaffe trinken und bißchen unterhalten, Essen egal: hauptsache es ist nicht zu hart zum Beißen

Benötigte Deutschkenntnisse

Grundkenntnisse

Geschlecht Betreuungskraft

weiblich

Alter

45-55 Jahre

Führerschein

egal

Weitere Anforderungen?

häuslich, bodenständig, zuverlässig, einfühlsam, geduldig, hilfsbereit

Raucher

nein, nur im Freien

24-Std-Rufbereitschaft

ja

Einkaufen

ja

Kochen

ja

Haus/Wohnung reinigen

ja

Wäsche waschen

ja

Hilfe bei der Körperpflege

ja

Arztbegleitung

nein

Autofahrten

nein

Freizeitgestaltung

ja, spazieren gehen

Haustiere füttern

nein

Hausgröße/ qm

103 qm

Gartengröße/ qm

-/-

Gartenarbeit

nein

voraussichtliche Arbeitszeit Std/Tag

nach Absprache

Freizeitausgleich

nach Absprache

Verpflegung

mit Familie

Nächster Bahnhof

die Betreuungskraft kann in Aschaffenburg abgeholt werden

Wer holt die Betreuungsperson ab?

Familie

Internet

wird organisiert

TV

 

I przykładowa druga: 

Anrede

Frau

PLZ/Ort

19412 Brüel bei Schwerin

Alter

76

Größe

165 cm

Gewicht

70 kg

Raucher

nein

Gesamtanzahl der Mitglieder im Haushalt

2

Braucht ein weiteres Familienmitglied Hilfe

nein

Pflegestufe

I

Härtefall

nein

Regelmäßige Nachteinsätze

Nein

Ist/wird ein Pflegedienst beauftragt?

ja

Soll der Pflegedienst künftig noch kommen?

ja

Geistige Situation

verwirrt, Demenz

kann alleine laufen

ja

läuft mit Hilfe

-

Beweglichkeit: Rollstuhl

nein

bettlägerig

nein

Toilette

mit Hilfe

Urininkontinenz

ja

Stuhlinkontinenz

ja

Katheter

nein

Körperpflege

mit Hilfe

An- und Auskleiden

mit Hilfe

Nahrungsaufnahme

ohne Hilfe

Aufstehen/zu Bett gehen

mit Hilfe

Demenz

ja

Alzheimer

nein

Parkinson

nein

Schlaganfall

nein

Schwerhörigkeit

nein

MS

nein

sonstige Erkrankungen

Diabetes (beim Kochen beachten)

Vorlieben (Fernsehen, Speisen, Literatur, welche?)

 

Benötigte Deutschkenntnisse

erweiterte Kenntnisse

Geschlecht Betreuungskraft

weiblich

Alter

45-60

Führerschein

ja, erforderlich

sonstige Informationen

die Frau kann alles noch alleine machen, die Betreuungskraft muss sie nur anweisen und ihr sagen was zu tun ist

Weitere Anforderungen?

sollte selbstständig arbeiten

Raucher

nein, nur im Freien

24-Std-Rufbereitschaft

ja

Einkaufen

ja

Kochen

ja (Diabetes)

Haus/Wohnung reinigen

ja

Wäsche waschen

ja

Hilfe bei der Körperpflege

ja

Arztbegleitung

ja

Autofahrten

ja

Freizeitgestaltung

nein

Haustiere füttern

nein

Hausgröße/ qm

60

Gartengröße/ qm

klein

Gartenarbeit

ja

voraussichtliche Arbeitszeit Std/Tag

nach Absprache, ca. 8 Std. täglich

Freizeitausgleich

nach Absprache

Verpflegung

mit Familie

Nächster Bahnhof

Blankenberg, oder Schwerin (dann den Bus Richtung Sternberg)

Wer holt die Betreuungsperson ab?

Familie

Weitere Angaben

kochen und Wäsche auch für den Ehemann mit erledigen, er hilft aber mit, er hat bisher alles allein gemacht

 

Przepraszam, ale to były tabelki i rozjechały się. Ale pierwsza linijka to pytanie - druga odpowiedź. Myślę, że opiekun dostaje dość dokładną informację o pdp, choć stan zdrowia może się pogorszyć, czy wyskoczy jakiś szczegół. Pracowałem tam i wiem że wszystko się zgadza ze stanem faktycznym. Rozmawia się tam tylko po niemiecku i takaż jest oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jest coś konkretnego jak się zgadza ze stanem faktycznym to nie za bardzo byłoby się do czego przyczepić a do szczegółów myślę,że nie ma się co czepiać.Pewien rodzaj zabezpieczenia i dla rodziny i dla opiekuna.Do zastosowania w Polskich agencjach myslę,że taka ankieta by wystarczyła nawet wtedy rozmawiać z rodziną nie ma potrzeby :) co na papierze to na papierze lepsze niż rozmowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blondi napisał:

Gośc Klaudyna80 miałas 3 wyjazdy i każdy wyjazd z innej agencji ?,,to też dobrze nie świadczy,ile miałas tych agencji? teraz wyjedziesz z następną i za chwilę będzie jeszcze inna,,nigdzie nie zagrzejesz miejsca  bo problem Ty masz sama z sobą

Wytłumaczcie mi, dlaczego nie może zmieniać? Może jest ciekawa świata, chce trochę zwiedzić Niemcy? Podopieczny jest ok, ale rodzinka podła. Jeszcze nie ma przymusu powrotu. :p Agencja się nie podoba i nie wykonuje swoich zobowiązań?:p Szukamy następnej!

Znałem kiedyś opiekuna. Opolanin, język niemiecki perfekt, pielęgniarz dyplomowany. Przyjeżdżał na max 4 miesiące, robił swoje i nigdy nie wracał na to samo miejsce! Taki miał styl pracy. Wtedy jeszcze pracowaliśmy tylko na czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego polskie agencje nam takich ankiet nie przekazują?:( Ja bym sobie przetłumaczyła albo nawet do tłumacza przysięgłego bym to dała ale miałaby przy najmniej jakieś zabezpieczenie a nie w agencji mówią,że w nocy możesz sobie smacznie spać a podopieczny sam korzysta z toalety a jak zajedziesz to się okazuje,że 2 razy w nocy korzysta z toalety ale Twoja pomoc jest niezbędna a zmienniczka jak dzwonisz potwierdza wersje agencji bo oni ją prosili,żeby Tobie nie mówiła a jej zależy na pracy bo musi zarobić na rodzinę i kółko się zamyka:(

I polskie agencje zawsze próbują zwalać winę na rodziny podopiecznych,że to oni nie podali prawdy a jakby mieć taką ankietę od rodzinny to już nie mogliby tak sobie z nami pogrywać czyli co nigdy nam tych ankiet nie bedą dawać:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jolantapl. napisał:

I polskie agencje zawsze próbują zwalać winę na rodziny podopiecznych,że to oni nie podali prawdy a jakby mieć taką ankietę od rodzinny to już nie mogliby tak sobie z nami pogrywać czyli co nigdy nam tych ankiet nie bedą dawać:(

Dzwoni do mnie polska agentura z propozycją pracy. Ofertę przedstawia ogólnie, jak pytam o konkrety to słyszę: "nic więcej nie mogę powiedzieć, bo tyle przekazał nam, niemiecki pośrednik">:( Do widzenia Pani i miłego dnia życzę!:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...