Skocz do zawartości

Co opiekunka osób starszych wiedzieć powinna: Karta EKUZ


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, marii napisał:

Mialam prywatne ubezpieczenie z firmy 3 lata temu i pech chcial ze znalazlam sie w szpitalu ,ale od razu podjeto pomoc i transport do szpitala w niemczech .Lekarz pytal sie czy mam EKUZ- nie mialam .po powrocie do polski szpital przyslal rachunek 2200e do zaplaty.bo prywatne ubezpieczenie nie oferowalo naglej potrzeby leczenia w niemieckim szpitalu.Obecnie mam Ekuz ubezpieczenie z firmy i moje prywatne ,ktore sie nawzajem uzupielniaja zapewniajac mi pelna ochrone.i w wyjazdach na sztele.

No to tak jak ja. :-) Ale ja nie byłam (odpukać) w szpitalu nigdy w DE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mieć i EKUZ i prywatne ubezpieczanie - najlepiej się uzupełniają. Nie pamiętam - czy w EKUZ czy w prywatnym, czy w tym i w tym - nie obejmuje chorób przewlekłych np. cukrzyca, nadciśnienie, więc w tym ubezpieczenie nic nie pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko,,raz widziałam kartę EKUZ jak już zjeżdzalam do Polski i na tym koniec karty,,nigdy jej nie otrzymałam,,co miesiac podpisuje coś na kartę i moje oczy dalej nie widzą nic,,odpukac aby nic nie było,,a w razie czego? rachunek dostanie agencja,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto ogłoszenie pewnej agencji:

Osobom z nami współpracującymi zapewniamy

• najkorzystniejsze zarobki,
• wysokie premie i bonusy przez cały rok,
• sprawdzone i indywidualnie dopasowane miejsca pracy,
• kompleksową organizację wyjazdu,
• zakwaterowanie i wyżywienie,
• w pełni legalne zatrudnienie na przejrzystych zasadach,
• terminową wypłatę wynagrodzenia,
• dodatkowe ubezpieczenie na czas wyjazdu,
• stałą opiekę i wsparcie koordynatora kontraktu.

A gdzie karta EKUZ droga agencjo? Dodatkowe ubezpiecznie agencja oferuje ale na co? Na transport zwłok, bo napewno nie na leczenie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś wreszcie otrzymałam karty EKUZ. Po dwóch miesiącach w pracy. Nie wiadomo czy się smiać czy płakać ze szczęścia. Otrzymałam dwie karty jedna do 31.03. czyli już nieważna i drugą ważną. Teraz będe przedłużać umowę i ciekawe czy otrzymam kartę. 

Mimo to jestem jestem spokojniesza, bo jak by coś sie stało to karta EKUZ mi zabezpieczy choć pierwszą medyczną pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
O 23.04.2017 at 18:54, LENA_57 napisał:

No najlepiej zwalić na opiekunkę jak nie była to obecną. 

Fakt jest faktem, że Karta EKUZ nalezy się opiekunce jak psu zupa. 

Huura mam kartę sama ją sobie wyrobiłam bo straciłam cierpliwość ale teraz się zastanawiam psu zupa się należy a opiekunce co? bo jak widać karta nie:płacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, karel napisał:

wyrobienie samodzielnie karty ekuz zajmuje średnio 10-15 minut prywatnie, bo ostatnio załatwiałam to dla brata :d więc jeśli Wasza agencja się nie kwapi, to do dzieła, szybko pójdzie, a Wy sie biędziecie lepiej czuły

Tylko trzeba dodać ,że jest to karta ekuz turystyczna a ta którą ma wyrobić agencja to jest pracownicza mogłoby się wydawać,że nie ma żadnej różnicy a jest bo ta pracownicza podobno obejmuje większy zakres usług medycznych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...