Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Michał845 napisał:

Moja PDP z innego adresu bierze Movicol co drugi dzień. Do tego codziennie 3 suszone śliwki zalane kilkanascie godzin wczesniej małą ilością wody. Bez tego ma problemy.  Drogi ten Movicol, opakowanie 50 saszetek 43 euro.

Olej rycynowy 100 lat temu  podawały nasze babki i działało.  Tani, wszędzie  dostępny. Petarda z glancem  zapewniona.  

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lusi42 napisał:

mowikol dziala i jest znany we wloszech i niemczech ale tez nie mozna go brac ciagle ,codziennie bo organizm sie przyzwyczaja i pozniej nie dziala .

 

Do wszystkich leków organizm się przyzwyczaja. Potem trzeba brać coraz silniejsze. Nie jestem lekarzem to tak szczegółowo nie chce się wypowiadać. Jak mus to mus. Najlepiej próbować domowych sposobów bo to najmniej szkodliwe. Najważniejsze, żeby reagować max po 2,3 dniach bo 5 dni to już jest bardzo długo. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Heidi napisał:

Olej rycynowy 100 lat temu  podawały nasze babki i działało.  Tani, wszędzie  dostępny. Petarda z glancem  zapewniona.  

Na koloni życie płynie jak choremu po rycynie :szydera:

Przemysł farmaceutyczny musi mieć zyski więc domowych sposobów już żaden lekarz nie zaleca. 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Michał845 napisał:

Moja PDP z innego adresu bierze Movicol co drugi dzień. Do tego codziennie 3 suszone śliwki zalane kilkanascie godzin wczesniej małą ilością wody. Bez tego ma problemy.  Drogi ten Movicol, opakowanie 50 saszetek 43 euro.

Moja też przed śniadaniem jadła te śliwki plus miód do tego i piła lactulose, pomagało do czasu. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Niezapominajka 67 napisał:

Na koloni życie płynie jak choremu po rycynie :szydera:

Przemysł farmaceutyczny musi mieć zyski więc domowych sposobów już żaden lekarz nie zaleca. 

Za moich panieńskich  czasów co  niedzielę  po mszy św. spotykaliśli się na kawie w kawiarni.  Dosiadal się do nas zawsze jeden chłopak.  Nigdy  nie kupował sobie kawy, tylko złopał od każdego z naszych szklanek. Mieliśmy to dość,  był bezczelny. Jednego razu został poczęstiwany właśnie  olejem rycynowym.  Nikt go więcej nie miał w swojej szklance:oklaski:.

Widać zadziałało :d

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Heidi napisał:

Za moich panieńskich  czasów co  niedzielę  po mszy św. spotykaliśli się na kawie w kawiarni.  Dosiadal się do nas zawsze jeden chłopak.  Nigdy  nie kupował sobie kawy, tylko złopał od każdego z naszych szklanek. Mieliśmy to dość,  był bezczelny. Jednego razu został poczęstiwany właśnie  olejem rycynowym.  Nikt go więcej nie miał w swojej szklance:oklaski:.

Widać zadziałało :d

W termosie sobie z domu przynosił? :szydera:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Heidi napisał:

Wystarczyło tylko kilka kropli.   Co za czary !!! 

Trafiony , zatopiony!!!

Ty nas tu nie podpuszaj. 

Ty same dobre rady mają być :szydera:

Trafi się komuś, że rodzinka podopiecznego będzie na kawkę przychodziła i komuś się przypomni co pisałaś O.o

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Heidi napisał:

Olej rycynowy 100 lat temu  podawały nasze babki i działało.  Tani, wszędzie  dostępny. Petarda z glancem  zapewniona.  

Szalone piórka masz:szydera: rycyna od zawsze działała z siłą wodospadu. Ale kto odważny to do boju:szydera: kolejkę w kibelku trzeba zająć bo może być katastrofa

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja pierdziu !!!. Było miło i się skończyło !!! Jeden widelec w miejsce łyżek wskoszył w szufladzie kuchennej mojej PoP. Jaka niestosowność.  Co teraz ze mną będzie ? Co to będzie ? Mam stracha, ale muszę wytrzymać do końca zlecenia. Jeszcze chwilę , jeszcze ciut i będzie glut:oklaski:.

Fakt, że najlepszy obiad w świecie robiłam na zakręcie, to się nie liczy. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kleopatra napisał:

Szalone piórka masz:szydera: rycyna od zawsze działała z siłą wodospadu. Ale kto odważny to do boju:szydera: kolejkę w kibelku trzeba zająć bo może być katastrofa

Ja tam ten środek zawsze na wyposażeniu mam w kosmetyczce. Kropelka do jogurtu i jest gadane, że jogurt dobrze robi na te sprawy;). Moje umiejętności i cierpliwość są na próbę wystawiane>:(

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Heidi napisał:

O ja pierdziu !!!. Było miło i się skończyło !!! Jeden widelec w miejsce łyżek wskoszył w szufladzie kuchennej mojej PoP. Jaka niestosowność.  Co teraz ze mną będzie ? Co to będzie ? Mam stracha, ale muszę wytrzymać do końca zlecenia. Jeszcze chwilę , jeszcze ciut i będzie glut:oklaski:.

Fakt, że najlepszy obiad w świecie robiłam na zakręcie, to się nie liczy. 

No wieszO.o jak mogłaś tak bałaganić, wstydu nie rób:p

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Heidi napisał:

Ja tam ten środek zawsze na wyposażeniu mam w kosmetyczce. Kropelka do jogurtu i jest gadane, że jogurt dobrze robi na te sprawy;). Moje umiejętności i cierpliwość są na próbę wystawiane>:(

Oooo to ja się z Tobą na winko ani na kawę nie wybiorę:szydera: strach się bać

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kleopatra napisał:

No wieszO.o jak mogłaś tak bałaganić, wstydu nie rób:p

Kiedy to nie moja robota. Widelec chciał do łyżki:love: na amory wskoczyć, a że było w szufladzie ciemno, myślał, że zdąży wrócić na miejsce , a tu zong

Edytowane przez Heidi
błędy literowe
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...