Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, elf napisał:

Mi@Niezapominajka 67 ja nawet nie wiedziałam że można wiedzieć kto jest na forum. Nie wiedzialam ze można dzwonić. Ognie to chyba trochę nie kumata jestem.  A jeżeli chodzi o zlecenie. No cóż czasem tak bywa że n nie wszystko jest dokładnie takie samo. Ale chyba nie przychodzą na obiad do was?. Zresztą rodzina na początku jest zawsze miła z czasem się przyzwyczaja a potem traktują nas jak członka rodziny... Znaczy można też ponarzekac na nas. Ja mimo że nie jestem opiekunką z długim stażem to miałam to nieszczęście że podopieczni szybko się zabierali "za tęczowy most". I często zmieniłam pracę. Jednego czego nie cierpię to zazdrosnej żony. Chyba mi się szykuje coś takiego. Teraz jak z pod jeździmy na basen słyszę czasem odcinki typu "deine B......". I stwierdzam że mnie to zaczyna wkurwiac.  Jestem tylko "meine".... Nie czyjaś.To tak apropos  pracy.  Dodam że zamiennik jest przez ową żonę bardzo miłe widziany i jakby mógł toby babci w Żyć wlazł.  Ale chyba i tak tu wrócę zgodnie z powiedzenie co cię nie zabije to cie wzmocni . Zawsze to jakieś nowe doświadczenie 

Ja Ciebie @elf nie rozumiem. Ciesz się , PoP jeszcze żyw jest, branie masz :oklaski:. Ładny to ma szczęście, do mnie mówią tylko: libe......, a wolałabym: meine..... :d.  Póki nas potrzebują, to jesteśmy słodko traktowane. Wykorzystaj Pop póki jesteś jego meine..... i poproś o porządne referencje, bo chcesz zostać Kanclerz DE :szept:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Heidi napisał:

Ja Ciebie @elf nie rozumiem. Ciesz się , PoP jeszcze żyw jest, branie masz :oklaski:. Ładny to ma szczęście, do mnie mówią tylko: libe......, a wolałabym: meine..... :d.  Póki nas potrzebują, to jesteśmy słodko traktowane. Wykorzystaj Pop póki jesteś jego meine..... i poproś o porządne referencje, bo chcesz zostać Kanclerz DE :szept:

Ta referencje. Ten dziadek od zazdrosnej babki napisał mi referencje oczywiście dla Liebe zatytulowane i popełnił błąd swojego życia. Właściwie aż 2 błędy bo nie dość, że podpisał je również w imieniu babki a raczej jej imieniem to dał jej jeszcze do przeczytania. Wiecie co się potem działo :smutek:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, elf napisał:

@Niezapominajka 67 no właśnie też sie dziwię że zmiennik leniwy nawet podłogi nie zamiecie (sprzątaczka doniosła) słabo gotuję głównie gotowe sznycle i mielone. A i tak babcia doczekać się nie może kiedy wróci. Ale babcia dostała od niego taki bukiet z czerwonych róż na pożegnanie jak od kochanka, a teraz je suszy... Hihi  

Znaczy róże suszy nie zmienika.....ale co mi tam mnie się dobrze pracuje. Dzieci fajne podopieczny też. To że babcia czasem nafochana i gadać że mną nie chce to raczej jej problem nie mój 

Babcią się @elf nie przejmuj. Nie zaszkodzi trochę "posłodzić". Na pewno ma jakiś czuły punkt. Poszukaj go, albo zapytaj dziadka . Ja kiedyś dziadkowi powiedziałam, że boję sie być dla niego dobra, bo twoja żona jest na mnie chyba zła. W stosunkach z babcią nic się nie zmieniło, ale dziadek udawał przy stole , że "nas" nie ma, a jak byliśmy sami to był fantastyczny. Otworzył się i byłam jego powiernikiem rozterek. Woele razy pytał się ,mnie co zrobić żeby mógł mieszkać w swoim domu, bo plany żony były wiadomo jakie . Kiedyś babce powiedział, że jej nie wierzy , tylko mnie.  Tchu mi zabrakło przy stole. Babka  nabrała dystansu do mnie, bo dziadek zaczął ją straszyć o zmianie tastamentu. Już myślałam, że chodzi o mnie, ale na szczęśćie to padło na chłopaka z Heimu:szok:. Pogrzebałby mnie żywcem  do końa zlecenia.  Żona i tak oddała go do Heimu, po 10 dniach zmarł. Serce nie wytrzymało, pękło z żalu. Ot takie są rodzinki.

A ty @elf zapuść zamiast włosów celulit:haha:. Nie jest łatwo zaakceptować  polską syrenkę, która  pluska się w wodzie i jest szczęsliwa . Babcia będzie zadowolona. 

Teraz rozumiem, dlaczego rodzina chciała POP wywieźć 350 km dalej. a Ty i tak idziesz ich śladem:szydera:mimo to. Teraz żałują:mur:, że zapytali czy chcesz jechać z nimi:szydera:. Jedź i baw się dobrze :wino:, tylko się nie utop w kieliszku:cmok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha .... Ty możliwe że to było sedno tego urlopu. Mój podopieczny od niedawna jest w domu był w Heimie 2lata. Nazwijmy go Pan HW. Problem była jego mobilność i to że kumaty jest. Uciekał z tego Heimu prawie codziennie aż dyrekcja się wkurzyła i powiedziała że będzie go zamykać.  Pan HW na to nie Przystał i chciał dobrowolnie się wypisać i wynająć pokój w Hotelu. Dzieci stwierdził że Polska opiekunka to mniejsze i tańsze zło. Nie wiem kto był przede mna bo jako kobieta jestem 4. Ale jest też szef szteli.  Przyjechalam w czasie pandemii bo szef szteli chciał wracać a ja po Szwajcarii chciałam kwaranttane przetrzymac. Z podopiecznym się dogadałem a dzieci bardzo mnie prosili bym wróciła. Mnie tu dobrze a jak babcia ma jakiś problem to trudno. Zresztą teraz jest tyle pracy na rynku że jak nie tu to gdzie indziej. A z urlopu mam zamiar skorzystać. Opłacają go dzieci nie podopieczni. Zresztą mogli mi nie proponować. Nauczą się. Teraz jest nadtepnym ZOonk.. Szef szteli wkurzony na mnie ze jadę...... Bo to. Niby jemu się należy 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, elf napisał:

Zobaczymy jak to będzie.. Szalona jesteś wiesz @Heidi

Wiem :d, ale ja już przekroczyłam ta cienką linię szaleństwa i to już u mnie jest wariactwo. Stało mi się tak na zleceniach w  DE. Poczułam wiatr w skrzydłach. Jest mi z tymi głupotami cudownie dobrze. Zawsze tylko poukładanie i procedury moim życiem rządziły. Teraz jest INACZEJ

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Heidi napisał:

Cześć  i czołem ....w ścianę :d. Wyciągam rękę w stronę stolika: kawa jest  , lokaja ni ma:szok:. Wsiąkł jak kamfora. 

Trzymajcie kciuki.  OD Dziś zostaje z POP  sama.  Chyba mnie  nie  wyleje ? :haha:

Wylać to nie wyleje najwyżej wykopie albo wyrzuci O.o ale nie Ciebie :)

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FrauMiau w wersji kobiecej Ci kandydaci prezentują się całkiem, całkiem :)

Ja też mam już swojego kandydata ale niestety będę mogła zagłosować tylko  w 2 giej turze wyborów o ile do niej dojdzie. 

Szkoda, że nie mogłam obejrzeć tej debaty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FrauMiau czy to są zdjęcia osób  które  mają  być zacumowane  na galerę?  

Oj przydałoby się każdej z nich dostać w ręce  dobre wiosło i rejs dookoła świata zrobić, bo jak mówią  punkt widzenia zależy od punktu siedzenia 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Heidi napisał:

@FrauMiau czy to są zdjęcia osób  które  mają  być zacumowane  na galerę?  

Oj przydałoby się każdej z nich dostać w ręce  dobre wiosło i rejs dookoła świata zrobić, bo jak mówią  punkt widzenia zależy od punktu siedzenia 

Nie życz drugiemu co Tobie niemiłe :dPaddle Boat GIF by Beastie Boys

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...