Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Funny napisał:

A synowa dziadka takie deko mi dziś kupiła Amarylis w szkle z lampeczkami  na  baterie nie wiem czy widać 

IMG_20201126_121442284.jpg

Oglądałam coś podobnego w Aldi tylko kwiatka nie było. Można sobie dokupić jakaś roślinkę. Fajny pomysł na dekoracje :)

PS 

Bombki mi się już trochę znudziły do dekoracji stołu na święta. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, beatrix+ napisał:

Ło siostro zakonoprzełożono:pxdHabit za krótki?

Zdechłam !!xdxdxd

Niech SIOSTRUNIA będziegrzeczna bo jak nie to bananikapokroję naplasterki :p:szydera:

A co do Haitu to takie przysłowie znalazłam "żeby NieToPodSpudnicą dzisiajByłabymZakonnicą :oklaski:

Edytowane przez Wenusia
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Niezapominajka 67 napisał:

:oklaski:jednak udało mi się Cię przekonać do czegoś :dobrze:

Kolor jest mniej ważny, najważniejsze żeby był dobrze dopasowany. Ostatnio zaczęłam gustować w kolorowej bieliźnie, ale długo tkwiłam w przekonaniu, że biel lub czern jest najodpowiedniejsza. 

Tak tak, masz umiejętności przekonywujące :cmok:

Ps. Wybrałam biel

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, waldiroom napisał:

Nie mam jeszcze takiego doświadczenia z landami jak Wy tutaj, kilka turnusów na Bawarii i teraz Badenia W. Ale bawarczykow naj gorzej mi było  zrozumieć ... niby jezyk mam dobry ( agentura tak napisała) -  ale szerokim łukiem omijałem gramatykę...bo wmawiano mi ze tak na prawdę nie jest ona tak potrzebna. Teraz rozumiem ze to był błąd... z pomocą  miłej osoby doświadczam olśnienia w wielu kwestiach językowych  

Jutro z gorącą kawą się zamelduje nawet miłego dla @Heidi podgrzeję i ciasteczko jej produkcji przyniosę

wczoraj w Karsztadt zakupione

761BFBFF-7A9C-45CA-97A2-99CFCD01AACB.jpeg

Każdy wyjazd coś wnosi do naszego zasobu słów i nie ważne czy masz doświadczenie, bo tego można się nauczyć albo urodzić się z chęcią pomagania innym oczywiście w naszym przypadku otrzymując za to godziwą zapłatę  

Ale co do dialektów to u starszych Pdp tego nie wyplewisz Byłam ostatnio w BW i miałam wrażenie że mówią po kaszubsku :haha: Ja na Pomorzu często spotykam się z tym językiem i powiem szczerze, że pierwszy raz ich rozumiałam :szydera: 

Ooo nawet takie słowo zapamiętałam "SzwEczka" czyli śliwka

Na kawę  będę czekała choćbym miała z dopiero kogutem wstać :hura:

Ciasteczka wyglądają apetycznie

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, waldiroom napisał:

Jakieś drobne przykłady ? Jest taki topik zagadka fotograficzna (co to BH?) golf.. dekolt w szpic @Funny

dacie się ponieść fantazji w zagadkach @Niezapominajka 67 @Wenusia @Funny ?

Ale że jak... Jeszcze nie doszłam do zagadek, czyżbyś proponował specjalną sesje zdjeciową?

3 godziny temu, Niezapominajka 67 napisał:

Bardzo chętnie ale wiesz, że ja spacjalistka od fotografii nie jestem :$

Kiedyś próbowałam zrobić sobie zdjęcie w moim nowym BH na prośbę koleżanki @Wenusiazresztą i ciągle jedna miseczka mi się tylko w kadrze mieściła O.o:haha:

Pomysł fajny :oklaski:

Czyj to BH? albo odgadniej nick właścicielki? :)

Oj ale ubaw miałyśmy po pachy wtedy :hura:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, waldiroom napisał:

@Funny sugeruje dziczyznę ? 
Czy Ty @Wenusia...

ktokolwiek, którakolwiek 

spieszcie się łosie  uciekają ...

46BCBDB9-AFB2-4E7B-94E6-26C24E44DAFD.jpeg

Nie nie, ja tym zwierzątkom nie dam zrobić krzywdy  

To to to @Funny coś tam sugerowała a teraz cicho siedzi tzn pewnie deser szykuje ☺ oby nie z dzika :p

@waldiroom  skąd Ty takie piękne obrazeczki bierzesz hę?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, waldiroom napisał:

Achhhh jaki fajny niefart z mojej niewiedzy wyszedł BH to... to... z koronką miseczki, stanik !!! Jesss zgadłem  No  pomysł fajny ... ale nie wiem? Nakręcać się nie będę  

Same decyzje podejmiecie - moje hmmm... slipy już raz spadły podczas jazdy rowerem ...

Brawo Ty :oklaski:

Ciekawa historia z tymi slipami może nam ja opowiesz  

Zgaduje... gumka była za luźna? :haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Niezapominajka 67 napisał:

Oglądałam coś podobnego w Aldi tylko kwiatka nie było. Można sobie dokupić jakaś roślinkę. Fajny pomysł na dekoracje :)

PS 

Bombki mi się już trochę znudziły do dekoracji stołu na święta. 

Słyszałem ze w PL nowy trend  na bombki nastał, nawet mi wzory wysłali  

A przy okazji nowych zasad ze na święta do 5-ciu osób może się spotkać ... Fryzjerka mojej córki skomentowała to tak   co to się teraz wyrabia u damskiej fryzjerki ... jedynie nie zamknięte miejsce spotkań gdzie można równiez kawe dostać

Cytuje

„No to skoro tak ze na święta tylko do 5 -ciu osób może się spotkać,  to my w te święta  robimy stypę ( na poczęstunku pogrzebowym  może przebywać  do 20 osób) ... Np impreza żałobna po śmierci żółwia czy chomika „

7D603974-EE8A-4AA6-974F-E191FB1BA480.jpeg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Niezapominajka 67 napisał:

Na stoisku z rybami ale to tylko w dzień targowy czyli w środę lub sobotę. W. Edece też możesz popatrzeć :)

Może w sobotę popatrzę na targu, a z Edeki nie chce takich rybek kupować, moja Pdp ma bardzo wrażliwe podniebienie ☺

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, waldiroom napisał:

Słyszałem ze w PL nowy trend  na bombki nastał, nawet mi wzory wysłali  

A przy okazji nowych zasad ze na święta do 5-ciu osób może się spotkać ... Fryzjerka mojej córki skomentowała to tak   co to się teraz wyrabia u damskiej fryzjerki ... jedynie nie zamknięte miejsce spotkań gdzie można równiez kawe dostać

Cytuje

„No to skoro tak ze na święta tylko do 5 -ciu osób może się spotkać,  to my w te święta  robimy stypę ( na poczęstunku pogrzebowym  może przebywać  do 20 osób) ... Np impreza żałobna po śmierci żółwia czy chomika „

7D603974-EE8A-4AA6-974F-E191FB1BA480.jpeg

KurkaWodna dobre to jest, chyba "zawinę"i podam dalej, mój syn parapetówkę będzie robił ale żeby ją przekształcić, musiałby żółwia pozbawić życia ehh   O.o a można na muchę zrobić stypę ? Bo żółwia mi szkoda

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Wenusia napisał:

KurkaWodna dobre to jest, chyba "zawinę"i podam dalej, mój syn parapetówkę będzie robił ale żeby ją przekształcić, musiałby żółwia pozbawić życia ehh   O.o a można na muchę zrobić stypę ? Bo żółwia mi szkoda

Słuchaj ... żałoba to żałoba i napić się trzeba ( soku na ten przykład ) z najbliższymi po „śmierdzi” domownika... 

moze mysz na strychu, he?  mucha już w sen zimowy zapada jeszcze Ci nie uwierzą   ci z kontroli No ... np „policja polityczna” ,

Ps. no a może być szybka zagadka ???  : z jakiego filmu ten cytat

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, beatrix+ napisał:

Można,  można...bogatemu można każdego uśmiercić. Byłam na spacerze,  niby słonko,  a kindol jak spod knajpy z piwem xd

Idę zaraz coś do kawy wymyślę...;)

Ja proponuje  ciasteczka @Heidi stawia choć domyślam się ze Twoje wypieki przebijają wszystkie manufaktury

4D09AA69-04A8-4BFC-AC95-4ED0FDF3AA7F.jpeg

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, waldiroom napisał:

Słuchaj ... żałoba to żałoba i napić się trzeba ( soku na ten przykład ) z najbliższymi po „śmierdzi” domownika... 

moze mysz na strychu, he?  mucha już w sen zimowy zapada jeszcze Ci nie uwierzą   ci z kontroli No ... np „policja polityczna” ,

Ps. no a może być szybka zagadka ???  : z jakiego filmu ten cytat

Faktycznie muchy śpiochają, no ale taki bączek jeszcze nie... Może na Bąka dadzą się nabrać on już ledwo zipie, albo zasypia, ehh no nie chcę nikogo na siłę uśmiercić

IMG_20201107_143826.jpg.8f26d347111579ad1dbb0c6b41b3413a.jpg

Wiem wieeem to z Piesków jest :oklaski:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wenusia napisał:

Ale że jak... Jeszcze nie doszłam do zagadek, czyżbyś proponował specjalną sesje zdjeciową?

Oj ale ubaw miałyśmy po pachy wtedy :hura:

My? Raczej oni :p

Ja to bym miała ubaw rozwiązując zagadkę, Czyje to bokserki? albo jeszcze lepiej, Odgadnij nick osoby, która ma na sobie bokserki z Mikołajem? :p

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wenusia napisał:

Nie nie, ja tym zwierzątkom nie dam zrobić krzywdy  

To to to @Funny coś tam sugerowała a teraz cicho siedzi tzn pewnie deser szykuje ☺ oby nie z dzika :p

@waldiroom  skąd Ty takie piękne obrazeczki bierzesz hę?

Nie wolno krzywdzić a deser był i owszem lody z orzechami ostatnio oprzeć się nie mogę i jak orzeszki widzę to miażdżę

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Niezapominajka 67 napisał:

My? Raczej oni :p

Ja to bym miała ubaw rozwiązując zagadkę, Czyje to bokserki? albo jeszcze lepiej, Odgadnij nick osoby, która ma na sobie bokserki z Mikołajem? :p

Ja nie będę sprawdzać, bo jakim badylem' dostanę

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Wenusia napisał:

Ja nie będę sprawdzać, bo jakim badylem' dostanę

Od razu byś chciała sprawdzac. Zgadywać masz :p

Jedna scena z filmu, Dawno temu w Ameryce  "mi się przypomniała :$

Kto oglądał film to pewnie się domyśla. Zagadki nie zadam :p

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...