Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pięknie się dzisiaj towarzystwo rozpisało :oklaski:

Ja w dniu wczorajszym odniosłam niewątpliwy sukces bo nie dosc, że zjadłyśmy z podopieczna kolacje przy świecach (właściwie przy jednej) bo tak fajnie nam się gawędziło (o mężczyznach między innymi :$), że babcia poprosiła żebym zapaliła świeczkę. Nastrój zrobił się prawie taki jak w restauracji. Najistotniejsze dla mnie było to co potem znaczy się po kolacji (przeważnie jest to ciekawsze od sanej konsumpcji) bo babcia pierwszy raz  bez problemów wypiła syropek a po godzince chętnie podreptała do łazienki i z moją pomocą położyła się grzecznie do łóżeczka :oklaski:

Rodzina podopiecznej jest szczęśliwa a jja jeszcze bardziej :)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, Michał845 napisał:

Dzień dobry wszystkim i miłego dnia życzę :cześć3:

W sprawie tej nieszczęsnej karty EKUZ... Dzwoniłem wczoraj do centrali NFZ. Powiedzieli, że nie jestem jedyny i brak akceptacji EKUZ na zachodzie jest masowa. Że niby powinni akceptować ale zazwyczaj nie akceptują i nic nie można na to poradzić.

Przypomina mi się film "Miś" i parafrazując z niego jeden tekst:. "Zapytasz... Po co jest ta karta EKUZ? Nikt nie wie po co. Wiesz co robi ta karta?  Ona odpowiada żywotnym potrzebom społeczeństwa. To jest karta na skalę naszych możliwości. My tą kartą otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie! To jest nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo!" I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to karta społeczna oparta o 6 instytucji".

;)

@Michał845Fajny tekst wyszukałeś. "Miś" to zbiór całej masy świetnych tekstów. Stanisław  B. tworząc dzieło nie sadził, że stanie się tak bardzo ponadczasowe.

Miłego dnia przy kawie dla wszystkich pracujących i tych co odpoczywają.

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Wenusia napisał:

Oj chciałabym chciała

Może i dobrze, że tym razem nie rozwinęłaś tematu :szydera:

Właściwie to Tobie wolno bo na urlopie jesteś i nikt Ci nie może zarzucić, że zamiast zajmować się praca to po forach internetowych i Fb się rozpisujesz O.o

Prosimy o więcej, tylko szczerze ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał845 genialnie  zmodyfikowana myśl Bareji  Osobiście identyfikuje się z z kultowym  tekstami tego reżysera i współpracujących z nimi scenarzystów.  Obecnie rzadko trafiają się takie perełki. .   Zgadnijcie z jakiego polskiego filmu jest ten tekst " nieodmiennie zadziwia mnie historia tej kolędy" tak fajne że pamiętam do dziś... I często używam w odniesieniu do innych historii. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Sokoły i Sokółki :cześć2:co kawą mają wybarwione zęby:d

Nudy  tu u Was :haha:. Opieka  i opieka. Malowanie sufitów i ścian , to jest dopiero  bardzo ciekawe zajęcie:d. Choć  biały kolor farby mnie wszędy otula, to białego koloru nie mam dość  . Pytam się: Napije się ktoś ze mną dziś mleka? 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, beatrix+ napisał:

A za którą kolega tak wściególności tęskni,  a? Nie ma nic gorszego jak zakochany facet po "40"..:)

Co nieco siwieje,  trochę łysieje,  to reszta szaleje!:cool:

Drugi dzień bez deszczu,  może w końcu na kijki pójdę,  ale póki co kawa musi być. Mimo,  że bezkofeinowa. 

Miłego dnia dla Was Łobaczki;)

To moja taka słodka tajemnica :)... Czy tesknię ? Och tak. Czy zakochany ? Och tak . Od prawie czterdziestu lat w jednej i tej samej :d. ... @beatrix+ nie ma nic piękniejszego i nic ważniejszego niż miłość - w każdym wieku. Nasze ciała się starzeją, chorują, cierpią... A miłość uskrzydla - nie widzi braków, nie wypomina. Jest piękna. Pracujemy by zarobić na meble mieszkanie, dom, samochód. Stawiamy kwiatka na parapecie. On rośnie, staje sie silny i piekny.... - ale bez wody i światła zmarnieje uschnie i umrze. Jeśli ma światło i wodę w wystarczającej ilości bedzie przez wiele lat piekny. Jak mężczyzna dla swojej kobiety. A kobieta dla swojego mężczyzny. Czy maja 20... czy 60 lat. Popatrzcie jak mało ludzi po 60 -stce idąc ulicą trzyma się za ręce. Miłość jest czymś wyjątkowym, ale trzeba jej poświecić dużo (jak kwiatu - światła i wody ) każdego dnia.

....Przepraszam ...... ale mi się monolog twórczy stworzył.

Co do tych uczestników forum, za którymi tęsknię... eh, pojawią się na pewno. Niektórych nie poznałem w ogóle - śledząc różne tematy forum - po prostu zauważyłem wiele fajnych spostrzeżeń dziewczyn i chłopaków. Za nimi tęsknię. Rozmowa przy kawie czasem przynosi wielowarstwowe przekazy - i to jest fajne.:dyskusja:

Pozdrawiam serdecznie.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Heidi napisał:

Hej Sokoły i Sokółki :cześć2:co kawą mają wybarwione zęby:d

Nudy  tu u Was :haha:. Opieka  i opieka. Malowanie sufitów i ścian , to jest dopiero  bardzo ciekawe zajęcie:d. Choć  biały kolor farby mnie wszędy otula, to białego koloru nie mam dość  . Pytam się: Napije się ktoś ze mną dziś mleka? 

Jasne. Pozdrawiam

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heidi już myślałam, że język i palce Ci się do farby na suficie przykleiły i ani raz mawiać ani pisać nie możesz,a tu miła niespodzianka nawet  z drabiny nie spadłaś :oklaski:

Więc chodź pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko...... 

Z Tobą to nawet mleka się napiję, pod warunkiem, że wleje sobie je do kawy :d

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, elf napisał:

@Michał845 genialnie  zmodyfikowana myśl Bareji  Osobiście identyfikuje się z z kultowym  tekstami tego reżysera i współpracujących z nimi scenarzystów.  Obecnie rzadko trafiają się takie perełki. .   Zgadnijcie z jakiego polskiego filmu jest ten tekst " nieodmiennie zadziwia mnie historia tej kolędy" tak fajne że pamiętam do dziś... I często używam w odniesieniu do innych historii. 

@elf o ile dobrze kojarze Wojtek Malajkat przed kolacja wigilijną do Małgorzaty

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, elf napisał:

@Heidi białe jest "démodé. Jak mawiają francuzi.  Nie lepiej przełamać to brudną wodą, lub w ostateczności różem.... Też brudnym

Tak też zrobiłam:tak2:,  ale gdybym zapytała: kto napije się ze  mną  brudnego mleka , pewnie nie mogłabym liczyć na pozytywną odpowiedź.  Wolałam nie ryzykować :papieros:, a pić się chce :haha:

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waldiroom piszesz tak, że aż czytać się chce. Życie może być piękne tylko trzeba chcieć  je pięknie przeżyć , widzieć kolorowo osoby i sprawy bez zakładania  różowych okularów . Jest nas tu parę osób zakochanych po uszy w swoich życiowych  partnerach .Nie ma potrzeby  szukać nowych przygód z nieznanym charakterem skoro można to samo zrobić wspólne z "wrogiem", z którym  śpimy od  lat:d.  Tak mnie nagrałeś, że idę jutro kupić nową konewkę do podlewania kwiatów :zdrówko:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waldiroom fajny monolog :)

Chodzenie za rękę w pewnym wieku? pewnie, że można chociaż uważam, że w Polsce raczej mało rozpowszechnione. Może my jako naród powściągliwi jesteśmy i działa to trochę na zasadzie, że nie wypada? 

Dla mnie ważne są gesty, czule spojrzenia (może w oczach już nie ogień i porządnie ale ciepło i serdeczność) . Delikatne pogłaskanie po włosach lub okrycie kocem jak zdarza się przysnac na fotelu(tak żeby nie obudzić przypadkiem) . Troska o druga osobę to jest dla mnie najważniejszy znak miłości (Twoje nawiązanie do pielęgnacji kwiatów. Zapomnisz podlać, postawisz w nieodpowiednim miejscu, nie będzie ładnie rosło, nie zakwitnie w kolejnym roku) 

Wszystko to składa się na to, że czujemy się nadal kochani chociaż na liczniku przybywa wspólnie spędzonych lat :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Heidi napisał:

@waldiroom piszesz tak, że aż czytać się chce. Życie może być piękne tylko trzeba chcieć  je pięknie przeżyć , widzieć kolorowo osoby i sprawy bez zakładania  różowych okularów . Jest nas tu parę osób zakochanych po uszy w swoich życiowych  partnerach .Nie ma potrzeby  szukać nowych przygód z nieznanym charakterem skoro można to samo zrobić wspólne z "wrogiem", z którym  śpimy od  lat:d.  Tak mnie nagrałeś, że idę jutro kupić nową konewkę do podlewania kwiatów :zdrówko:

Może jeszcze jakieś wspomagacze? Znaczy się odżywki żeby lepiej rosło :szydera:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Heidi napisał:

piłaś chyba brudne mleko:haha: , no masz brudne myśli :szydera:

Że niby co? Że niby ja? O kwiatkach przecież myślałam :p

A mleko było z kożuchem :szydera:

Edytowane przez Niezapominajka 67
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...