Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry kochani :d

Wstawać, wstawać bo jak nie to zaraz kołderki z was pościągam :szydera:

:kawa: już na was czeka a ja towarzystwa potrzebuje :dyskusja:

Dzisiaj obiecuję że żadnego smecenia nie będzie z mojej strony a od was chce wyczytać same dobre wiadomości :oklaski:

sun whatsapp status GIF by good-morning

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomoglo po prośbie to wołam po imieniu 

@Heidi zamknij swój sejf, odłóż geldy na chwilę. Zapraszam :cmok:

@elf już chyba na stałym miejscu więc pokaż się na forum bo zapomnę jak wyglądasz :oklaski:

@Janeczka1963 do tej pory zawsze mogłam liczyć na Twoje towarzystwo przy kawusi:love:

@beatrix+, @Wenusia, @Funnyoraz nasz rodzynku @waldiroom co u was słychać????? Ciekawość mnie zżera :$

@FunnyKatedra w Koloni jeszcze stoii???? :d:szydera::kawa::dyskusja::cmok::)

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.  Kto tak z rana trzeszczy:szydera:? Skrzypi i drapie:d:tak2:.  W drzwi wali kolanami:haha:? A... to kobitki niedobitki :oklaski:

Martwi mnie  @beatrix+. Co tam znowu  złego  się dzieje?  Nic nie  pisała, a tu od  razu nagły zjazd za plecami rodzina  kombinuje.  Jesteś u tej co  była w stanie agonalnym?  Czy to następna POP? 

Wylej trochę  informacji. 

Miłego dnia  życzę :serce: 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry słoneczka :cześć:

To i ja się dokulałam do stolika :dyskusja:,  z kawusią :kawa: więc witam milutko i cieplutko :cmok:szacowne gremium forumowe :d. Ciepło się znowu robi słoneczko :327_sunny:daje po oczach od rana , lubię taką pogodę :hura:. @Niezapominajka 67 przysnęło mi się dzisiaj trochę, jak to na urlopie :haha:, a zaraz idę do mamy na klachy :kawa2:przy kolejnej kawie :kawa:. Potem reszta obowiązków i jutro wypad, będę zwiedzać Niemcy :hura::476_red_car:. Miłego dnia Wam życzę kochane :cmok:

341374c0-d5f5-459e-ae88-00f68f193621.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry bardzo:d mgła mgła i nieśmiało słoneczko wygląda .Wracamy do domu po kilkudniowej tułaczce Będzie dość tym bardziej ze szlaki górskie jeszcze nie dla mnie. W Zakopanem większość knajpek zaliczone, pyszny pstrąg w Przyslupiu:d i termy Chochołowskie też. I już dość. Miłego dnia Wszystkim:d

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Niezapominajka 67 napisał:

Nie pomoglo po prośbie to wołam po imieniu 

@Heidi zamknij swój sejf, odłóż geldy na chwilę. Zapraszam :cmok:

@elf już chyba na stałym miejscu więc pokaż się na forum bo zapomnę jak wyglądasz :oklaski:

@Janeczka1963 do tej pory zawsze mogłam liczyć na Twoje towarzystwo przy kawusi:love:

@beatrix+, @Wenusia, @Funnyoraz nasz rodzynku @waldiroom co u was słychać????? Ciekawość mnie zżera :$

@FunnyKatedra w Koloni jeszcze stoii???? :d:szydera::kawa::dyskusja::cmok::)

 

O mnie zapomniałaś:smutek: ale skutecznie się przypominam:trele:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Kleopatra napisał:

O mnie zapomniałaś:smutek: ale skutecznie się przypominam:trele:

:oklaski:o Tobie się nie da zapomnieć ;)

Nie chciałam zakłócać ciszy w Bieszczadach :d

Witaj. Cieszę się, że do nas zaglądasz :cmok:

Miłego dalszego urlopowania :d

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Kawe żłopię od 6gdy to obudził mnie ptaszki a ja z poczuciem tęsknoty spojrzałam za okno i nie zobaczyłam morza.  My już na stałym miejscu. Podróż powrotna przebiegla spokojnie w miłej atmosferze, nie licząc zdjęcia które mi zrobiono za szybką jazde ale po moich szlochach j lamentach, szef łaskawie stwierdził że zapłaci mandat. I wtedy się uspokoiłam a nawet pozwoliłam się na obiad zabrać. Pierwszy dzień na stałym miejscu. To głównie odwiedziny wszystkich. Czas szybko leci. To już trzeci tydzień. Za tydzień wracam. 

Edytowane przez elf
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elf pewnie zaraz po  tobie przyjdzie mi się zbierać :hura:. Tęsknię już za rodziną i moim domem. Tylko czy ja znowu kierunków do toalety po  ciemku nie pomylę?  Kiedy tutaj przyjechalam od razu łupnia dałam  w róg szafy. Cały bok siny, ale  jak mówią:   do wesela się zagoi. Już  po nim śladu nawet nie ma. 

Za to wczoraj  zachciało  mi się jechać w las szukać  jeżyn.  Po deszczach gleba w lesie wilgotna,  wróciłam  z butami obklejonymi jak po  nagance i cała  poparzona pokrzywami, bo przecież w taki upał wiadomo,  że krótkie spodenki to obowiązkowa  garderoba. Jaka stara taka głupia  jestem :papieros:. I ten stan chorobowy  już  się pewnie nie zagoi:mur:

@Niezapominajka 67 to już jest  nas dwie:szydera: .

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Niezapominajka 67 napisał:

Nie pomoglo po prośbie to wołam po imieniu 

@Heidi zamknij swój sejf, odłóż geldy na chwilę. Zapraszam :cmok:

@elf już chyba na stałym miejscu więc pokaż się na forum bo zapomnę jak wyglądasz :oklaski:

@Janeczka1963 do tej pory zawsze mogłam liczyć na Twoje towarzystwo przy kawusi:love:

@beatrix+, @Wenusia, @Funnyoraz nasz rodzynku @waldiroom co u was słychać????? Ciekawość mnie zżera :$

@FunnyKatedra w Koloni jeszcze stoii???? :d:szydera::kawa::dyskusja::cmok::)

 

Dzień dobry....reakcja późno, ale lepiej niż wcale:d

Co słychac ? takie tam problemy z sąsiadami... gruszki owocuja i spadaja i osy się zleciały. Sąsiadom to przeszkadza, bo dzięki tej gruszy ( leżącej na posesji PDP) oni sie boja owadów... Można zerwać gruszki, ale praca na wysokości nie jest w kontrakcie... a spadów nie upilnuję - gruszki spadaja całą dobę:)... jak to w zwyczaju mają dojrzałe owoce... a mój pdp (demencja) ma na to wyje...ne- i słusznie :d. Rodzina sie martwi bo trzeba ściąć drzewa ( czytaj : komuś dodatkowo zapłacić !!!) o te Niemcy to takie "kutwy"... No może nie wszyscy ???

:d

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waldiroom co to za sasiedzi, że nawet czyjeś gruszki im przeszkadzają??? :szydera:

Na drzewo bym radziła nie wchodzić :dobrze:

Skoro rodzina zdecydowała, że drzewo trzeba wyciąć to niech kogoś do tej wycinki załatwia. Ewentualnie jak rodzina dysponuje piła to możesz podjąć się wycinki tego drzewa oczywiście z czyjaś pomocą bo samemu to zbyt ryzykowne. Jeszcze na ogrodzenie sąsiadów poleci i dopiero będzie afera. W razie czego to spytaj jakie w Niemczech są przepisy czy można to drzewo sobie wyciąć bez pozwolenia bo różnie może być u nich. Co kraj to obyczaj (a raczej przepis). 

Cena za wycinkę jaka ja bym zaproponowała to 100 euro. Oczywiście bez uprzątnięcia terenu :d

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niezapominajka 67 mam nadzieję,  że jeśli  już,  to @waldiroom nie sprzeda swoich usług  tanio.

Problem jest na pewno w dostępie do sprzętu i w geldach. Przyjdzie  obca  firma,  to zapłacą  bez zająknięcia , bo wytrą im oczy odpowiednimi  uprawnieniami.  

Co ma opiekun ? Złote Ręce i nadzieję na godziwą zapłatę .  Od  opiekuna  zapewne spodziewaliby się pomocy  bezkosztowej , ponieważ i tak jest na ich utrzymaniu. Niemcy  nas kochają za kreatywność,   wszechstronność , czasem też  za brak wyobraźni jeśli  chodzi o konsekwencje  w razie "W". Co może w takim razie  zrobić  opiekun? Kupić butlę na wino i poczekać na gotowy  trunek:kawa2: na pozycji  parteru, bo kto wypije wino  na schodach skończy  jak @Kleopatra :oops:.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Heidi napisał:

@Niezapominajka 67 mam nadzieję,  że jeśli  już,  to @waldiroom nie sprzeda swoich usług  tanio.

Problem jest na pewno w dostępie do sprzętu i w geldach. Przyjdzie  obca  firma,  to zapłacą  bez zająknięcia , bo wytrą im oczy odpowiednimi  uprawnieniami.  

Co ma opiekun ? Złote Ręce i nadzieję na godziwą zapłatę .  Od  opiekuna  zapewne spodziewaliby się pomocy  bezkosztowej , ponieważ i tak jest na ich utrzymaniu. Niemcy  nas kochają za kreatywność,   wszechstronność , czasem też  za brak wyobraźni jeśli  chodzi o konsekwencje  w razie "W". Co może w takim razie  zrobić  opiekun? Kupić butlę na wino i poczekać na gotowy  trunek:kawa2: na pozycji  parteru, bo kto wypije wino  na schodach skończy  jak @Kleopatra :oops:.

Bezkosztownie juz doświadczyłem, czasem z nudów coś w ogrodzie robie, ale doświadczyłem już satysfakcji za nadgorliwie wykonaną prace ( ot co - nowa stela...trzeba się udzielić....ale geldy przy wyjeździe do domu ostudziły wszelki zapał trochę prac w ogrodzie...oraz za 5 godzin przy żywopłocie - zwanzig  ojro extra - żenada) -  jak czasem słyszę co opiekunki  na drogę dostają ...  pozostawie to bez komentarza. Na drzewo nie wchodzę, praca na wysokości powyżej metra za specjalnym przeszkoleniem (i wynagrodzeniem). Juz nadzieję pozostawiłem...ale z racji tego że z reguły nie narzekam. Jest tu jak jest i dobrze jest. Tak tylko dzieliłem sie z Wami przy kawie nt. "co słychac". 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ramach zachęty na wieczór polecam ( jak ktoś ma dostep do HBO) świetny serial pt. "Sprawa Idealna"

Wciąga mnie bardzo - już czwarty sezon jest , ale trafiłem na niego niedawno, i jestem przy drugim.  Świetnie zagrany film i mimo, że osadzony w środowisku kolorowych - i nie tylko- prawników z kancelarii w USA to świetna wartka akcja. Polecam serdecznie

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, waldiroom napisał:

Bezkosztownie juz doświadczyłem, czasem z nudów coś w ogrodzie robie, ale doświadczyłem już satysfakcji za nadgorliwie wykonaną prace ( ot co - nowa stela...trzeba się udzielić....ale geldy przy wyjeździe do domu ostudziły wszelki zapał trochę prac w ogrodzie...oraz za 5 godzin przy żywopłocie - zwanzig  ojro extra - żenada) -  jak czasem słyszę co opiekunki  na drogę dostają ...  pozostawie to bez komentarza. Na drzewo nie wchodzę, praca na wysokości powyżej metra za specjalnym przeszkoleniem (i wynagrodzeniem). Juz nadzieję pozostawiłem...ale z racji tego że z reguły nie narzekam. Jest tu jak jest i dobrze jest. Tak tylko dzieliłem sie z Wami przy kawie nt. "co słychac". 

 

z tego co wiem, to e Niemczech wolno wycinać wszystko co się chce, w okresie od listopada do końca lutego, potem nie wolno:dobrze:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Heidi napisał:

@elf pewnie zaraz po  tobie przyjdzie mi się zbierać :hura:. Tęsknię już za rodziną i moim domem. Tylko czy ja znowu kierunków do toalety po  ciemku nie pomylę?  Kiedy tutaj przyjechalam od razu łupnia dałam  w róg szafy. Cały bok siny, ale  jak mówią:   do wesela się zagoi. Już  po nim śladu nawet nie ma. 

Za to wczoraj  zachciało  mi się jechać w las szukać  jeżyn.  Po deszczach gleba w lesie wilgotna,  wróciłam  z butami obklejonymi jak po  nagance i cała  poparzona pokrzywami, bo przecież w taki upał wiadomo,  że krótkie spodenki to obowiązkowa  garderoba. Jaka stara taka głupia  jestem :papieros:. I ten stan chorobowy  już  się pewnie nie zagoi:mur:

@Niezapominajka 67 to już jest  nas dwie:szydera: .

Ach widzisz @Heidi ja tez po deszczach rowerem się w górską trase wybrałem. A że główne szkali już obcykane to sobie skrót zrobiłem.... cześć niestety już pieszo, bo koła niedrożne były ;)

WhatsApp Image 2020-08-15 at 17.21.36.jpeg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Janeczka1963 napisał:

z tego co wiem, to e Niemczech wolno wycinać wszystko co się chce, w okresie od listopada do końca lutego, potem nie wolno:dobrze:

@Janeczka1963 nie bedę się tym martwić, chcą wycinać to niech wycinają w listopadzie. Teraz gdy owocują to na pewno nie wytną. A już na pewno będą musieli pdp wywieść bo im na to nie pozwoli pomimo swego stanu zdrowia. On mieszka sam, a rodzina tylko przyjeżdża tu.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, waldiroom napisał:

Ach widzisz @Heidi ja tez po deszczach rowerem się w górską trase wybrałem. A że główne szkali już obcykane to sobie skrót zrobiłem.... cześć niestety już pieszo, bo koła niedrożne były ;)

WhatsApp Image 2020-08-15 at 17.21.36.jpeg

Przy tej okazji dowiedzieliśmy się w jaki sposób jeszcze dodatkowe korzyści z DE wywieźć . :tak2:. Błoto to dobra myśl, dobrze można je ubić w walizce :hura:. Celnicy nie zarekwirują :szydera:, bo który z nich w błocie by się babrał. Swoją drogą opona oklejona jest po mistrzowsku. Mam pytanie: czy to aby nie jest świeżo wylana gnojowca, bo ten kolor......hm..... ? 

Cieszą się zapewne wszystkie tu opiekunki, że cokolwiek napisałeś, bo tu już muchy nam z nudów zaczęły latać przed nosami.:zwyciezca: za odwagę:cześć3:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Heidi napisał:

@Niezapominajka 67 mam nadzieję,  że jeśli  już,  to @waldiroom nie sprzeda swoich usług  tanio.

Problem jest na pewno w dostępie do sprzętu i w geldach. Przyjdzie  obca  firma,  to zapłacą  bez zająknięcia , bo wytrą im oczy odpowiednimi  uprawnieniami.  

Co ma opiekun ? Złote Ręce i nadzieję na godziwą zapłatę .  Od  opiekuna  zapewne spodziewaliby się pomocy  bezkosztowej , ponieważ i tak jest na ich utrzymaniu. Niemcy  nas kochają za kreatywność,   wszechstronność , czasem też  za brak wyobraźni jeśli  chodzi o konsekwencje  w razie "W". Co może w takim razie  zrobić  opiekun? Kupić butlę na wino i poczekać na gotowy  trunek:kawa2: na pozycji  parteru, bo kto wypije wino  na schodach skończy  jak @Kleopatra :oops:.

Kochana ja nie potrzebuje nawet zapachu wina żeby piruety kręcic.:trele: Ot niezwykłą zdolność zaliczania twardej gleby

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, waldiroom napisał:

Bezkosztownie juz doświadczyłem, czasem z nudów coś w ogrodzie robie, ale doświadczyłem już satysfakcji za nadgorliwie wykonaną prace ( ot co - nowa stela...trzeba się udzielić....ale geldy przy wyjeździe do domu ostudziły wszelki zapał trochę prac w ogrodzie...oraz za 5 godzin przy żywopłocie - zwanzig  ojro extra - żenada) -  jak czasem słyszę co opiekunki  na drogę dostają ...  pozostawie to bez komentarza. Na drzewo nie wchodzę, praca na wysokości powyżej metra za specjalnym przeszkoleniem (i wynagrodzeniem). Juz nadzieję pozostawiłem...ale z racji tego że z reguły nie narzekam. Jest tu jak jest i dobrze jest. Tak tylko dzieliłem sie z Wami przy kawie nt. "co słychac". 

 

Kiedyś kupiłam sobie w DE zimą nożyce akumulatorowe do cięcia fikuśnych figur z bukszpanu. Córka Pop rzuciła hasło, że jej mama ma w ogrodzie żywopłot. Dałam jej do ręki nożyce i mówię : próbuj, to są Wasze rośliny !!!   Oczywiście, że nie cięła. Pomyślała; jest sprzęt, jest służba niech robi. Chytrus była w robieniu zakupów, więc nie mogłam się spodziewać wynagrodzenia. Zamówiła ogrodnika, ten wystawił jej Fakturę na 150 € za cięcie 5 metrów żywopłotu. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, waldiroom napisał:

Ach widzisz @Heidi ja tez po deszczach rowerem się w górską trase wybrałem. A że główne szkali już obcykane to sobie skrót zrobiłem.... cześć niestety już pieszo, bo koła niedrożne były ;)

WhatsApp Image 2020-08-15 at 17.21.36.jpeg

A mówią że gdzie diabeł nie może to babe pośle:trele:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...