Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, INEZ napisał:

Co Tobie po głowie chodzi 🤔

Króliczek, znaczy się zajączek już u Ciebie był? 

Do mnie już dzisiaj przykickał, bo bukiet świeżych kwiatów przyniósł 😎😁

Tak przy okazji, jako załącznik do prezentu, ale przyznam się szczerze, że wolałabym być w domu z mężem i psiaczkiem moim i zobaczyć się z dziećmi :-(

"Co Tobie po głowie chodzi" 

Nic - tak tylko... Świąteczne rozważania - ogólnie o ludziach, związkach i rozwiązkach 

Patrz, tu w Niemczech strasznie dużo singli, przyrost naturalny najniższy chyba na świecie, mijam ładnie ubranych ludzi w ładnych samochodach, juz opalonych poza/europejskim słońcem, wyluzowanych 🤷‍♀️

Tu akurat - bardzo bliska okolica Monachium, (taka sypialnia) 

A ja siedzę w tzw schowku na Moopy poza domem i rodziną. Położę się w łóżku (pojedyncze) sam, jak wiele razy już wcześniej i będę udawał że jestem szczęśliwy. Gówno nie szczęśliwy, czas chyba zakończyć tą opienkunkową tułaczkę po DE 

Założę sobie hak na swojego Suva, kupię przyczepę campingową i witaj świecie 😁😁😁 

Takie życzenie zajączkowe 👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, adamos6 napisał:

@Waldi tylko czy Ci ludzie są szczęśliwi? Mówię ogólnie.

Nie wiem? .... W sumie nie wiem  🤪 mówi się  dobrze jest tam, gdzie nas nie ma  (czego nie doświadczyliśmy 🤷‍♀️)

O g l ą d a m  świat przez szybę smartfona czy komputera, bo wieczory są długie, a czas nieubłagalnie ucieka, tu w opiece wiele się czytało - a tu ładnie, a tam ładnie a w Szwajcarii jak ładnie, a nad Bodenskim jak ładnie itd.... Rowerem albo pieszo. 

Na mazurach też ładnie, w Karkonoszach też ładnie.... w domu jest ładnie (bo dom to tam gdzie najbliżsi są) 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Waldi napisał:

"Co Tobie po głowie chodzi" 

Nic - tak tylko... Świąteczne rozważania - ogólnie o ludziach, związkach i rozwiązkach 

Patrz, tu w Niemczech strasznie dużo singli, przyrost naturalny najniższy chyba na świecie, mijam ładnie ubranych ludzi w ładnych samochodach, juz opalonych poza/europejskim słońcem, wyluzowanych 🤷‍♀️

Tu akurat - bardzo bliska okolica Monachium, (taka sypialnia) 

A ja siedzę w tzw schowku na Moopy poza domem i rodziną. Położę się w łóżku (pojedyncze) sam, jak wiele razy już wcześniej i będę udawał że jestem szczęśliwy. Gówno nie szczęśliwy, czas chyba zakończyć tą opienkunkową tułaczkę po DE 

Założę sobie hak na swojego Suva, kupię przyczepę campingową i witaj świecie 😁😁😁 

Takie życzenie zajączkowe 👍

Uważam, że każdego  pracującego  z dala od ojczyzny i swoich bliskich prędzej czy później dopadają takie czy inne przemyślenia sprowadzające się do jednego zasadniczego pytania 

Co ja tutaj robię!!!! 

To taki niemy krzyk, który w każdym z nas się odzywa co jakiś czas, raz się nasila, raz znów cichnie, ale tkwi w nas cały czas. 

Wyrwać się z tego, schowka na mopy 'i wreszcie poczuć się wolnym człowiekiem, tylko co nas trzyma w tej swoistej pułapce, którą sami na siebie zastawiliśmy decydując się na pracę za granicą? Trzyma nas w tej beznadziejni i maraźmie brak zaplecza finansowego. 

Ja cieszę się z tego, że mam w Polsce gdzie i do kogo wracać :-)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 

Mamy już drugi dzień Świąt, co mnie bardzo cieszy i zdecydowanie do powrotu do Polski mam już bliżej niż dalej :oklaski:

Za 9 dni będzie już zmienniczka, a prywatnie moja koleżanka, z którą znam się osobiście, chociaż znajomość zaczęła się internetowo na opiekunka radzi :-)

Trzymajcie kciuki żeby współpraca układała nam się dobrze :-)

Bawaria skąpana w słoneczko, obiad mam gotowy więc nie pozostaje nic innego tylko po śniadaniu wyciągnąć Józka na długi spacer. 

Spokojnego dnia kochani i niech dni szybko mijają tym co w pracy są 🍀

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2023 o 20:20, INEZ napisał:

@Waldi teraz nie wiem gdzie ja mam jechać tyle pięknych miejsc na ziemi :-)

Dokąd jechać - już tacy młodzi nie jesteśmy, ale jest na ziemi wiele takich pięknych miejsc i to niekoniecznie Bali czy Emiraty  za ogromne pieniądze. Na instagramie jest taka dziewczyna Dodokniter. Jak masz insta popatrz 👍😁

https://www.instagram.com/reel/Cp0Kb6jjI9p/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Waldi napisał:

W PL będę za dni kilka - tam dziś na wesoło 

 

Screenshot_20230410_084017.jpg

Tu piękny słoneczny dzień się zapowiada - ale tu się wody nie leje... 

Tutaj chyba też nie :-(

W temacie, to miano największych, widolejców' mają zdecydowanie pracownicy agencji 🤣

Ja już po spacerze, oczywiście w towarzystwie Józka, rodzina go wczoraj zdyscyplinowała, a ja dzisiaj zmobilizowałam 😎

Drugą kawę sobie popijam i zagryzam babką własnej roboty 😋

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@INEZ decyzja ostateczna podjeta- nie wracam na tamto miejsce.  Narazie korzystam z zasłużonego urlopu. 

Czas też zadbać o siebie.  Niestety przed świętami organizm zaszwankował. Chyba odpuściło napięcie związane z pracą w DE. Uznałam, że czas zrobić gruntowne badania.

Póki co, pogoda piękna 😀 zachęca do spacerów po moich mazurskich ścieżkach.

Miłego dzionka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2023 o 08:14, INEZ napisał:

Za 9 dni będzie już zmienniczka, a prywatnie moja koleżanka, z którą znam się osobiście, chociaż znajomość zaczęła się internetowo na opiekunka radzi :-)

:)

Święta, święta... ale zostało zdjęcie królika po trepanacji czaszki. Taka ciekawostka z polskiego cmentarza

zajac.jpg.5b301eeb4400c58aa6febf55e7c9b2b2.jpg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...