Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I widzisz @INEZ..

Czyli się da liczyć" międzyczas"

Można też liczyć od wolnego popołudnia do popołudnia, można liczyć od sexu do sexu...yyy...:dto chyba jednak zły pomysł na odliczanie czasu:pxdxd, bo wówczas powrót do domu trwałby wieczność, albo jakąś kosmiczną odległość:trele:

Dzień był piękny, słoneczny dzień.Jutro wolne popołudnie,zatem trzeba uderzyć gdzieś na wycieczkę.

Miłego wieczoru, a w zasadzie dobranoc

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu codziennie świeci słońce, dni pochmurne mogę policzyć na palcach. Za to powietrze ostre.Mnie bardzo odpowiada taki klimat. Dobrze mi sie tu pracuje, niestety rodzina rezygnuje bo są to zbyt wysokie koszty jak dla nich.Wreszcie jestem dla kogoś za droga:szydera:

Kurcze jak to możliwe że dla Szwajcarów coś jest za drogie . Sciemniają według mnie.No cóż ostatni miesiąc  pracy przede mną więc korzystam z pysznych serów, przepysznych czekoladek i pralinek.Cale szczęście że jest tu zamek na wzgórzu więc mogę trochę kalorii zgubić, które po powrocie uzupełniam.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kleopatra napisał:

Wreszcie jestem dla kogoś za droga:szydera:

Marna to pociecha skoro mowa o fajnym klimacie i pysznych czekoladkach - ale znam to z autopsji ( pomijając czekoladki).  Ze niby sami zajmą się dziadkiem Po kilku miesiącach trafiłem blisko - w ramach wycieczki odwiedziłem stare miejsce. I co ? 
Sztele podebrała inna firma - ponoć tańsza - informacja od opiekunki z Ukrainy, która plewiła ogródek u podopiecznego. 

Tak zupełnie poważnie - trzymajcie się, gdyż nadchodzi fala konkurencji ze wschodu. Emigracja związana z wojną na Ukrainie nie pozostanie bez echa w wielu miejscach pracy w całej Europie - gdzie przyjmują uchodźców. teraz nikt im nie odmówi pobytu- jest to uzasadnione czego w zaden sposób podważać nie chce. 
 

Milego dnia 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Waldi oczywiście że masz rację.Gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.Szukają tańszej opcji ja to wiem,ale wiem też że to co znajdą będzie droższe lub w takiej samej kwocie.Czy nowa opiekunka będzie pieliła ogródek? nie pisze o moim miejscu bo tu nie trzeba.Ale na pewno zawsze znajdzie się ktoś nadgorliwy lub zaczynający pracę ,który zrobi wszystko Nie dlatego że chce ale dlatego że nie umie odmówić Znam  takie przypadki.

Co do Ukrainek to mają prawo do pracy , nawet jeśli będzie to konkurencja .Nie mamy wyłączności. Nie  wszyscy  Pdp chcą opiekunki bez znajomości języka.Oczywiscue że są tacy ,ale agencja weźmie swoje i tak ,a taka opiekunka niestety nie zbyt wiele. 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry  

Witam wszystkich serdecznie i życzę spokojnego dnia  

Niestety jak już wielokrotnie pisałam ,na wiele spraw nie mamy żadnego wpływu i ja nie martwię się na zapas .Opiekunki z innych krajów ,w tym również z Ukrainy od dłuższego czasu pracują w opiece i pracy jeszcze dla nikogo nie zabrakło ,a konkurencją była,jest i będzie .Polki to dopiero między sobą , konkurują"więc nie ma co się Ukrainek obawiać .

Oby jak najszybciej zakończyły się działania wojenne

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry. Wrzuce tez swoje trzy grosze do tematu przy kawie.W samych Niemczech,nie wspomne o innych krajach z roku na rok coraz bardziej brakuje opiekunek(ow),wiec nie ma obawy ,ze Ukrainki beda odbierac prace. Miejsc pracy wystarczy dla wszystkich.POzdrawiam wszystkich i zycze milego dzionka,mimo tego co sie dzieje na Ukrainie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tłum od rana...jak tylko Was postraszyłam, że niemowom Administracja da bana:p

Günyden..

Dzińdybry..nie, dzień jest piękny!

Zaraz obiadek, a potem robię wypadek w miasto, albo gdzieś przed siebie piegi opalać, bo zimową porą ciut zbledli.

Zatem do potem, albo do jutra...

To może prócz miłego popołudnia od razu dobranoc powiem?:d

Trzymajcie się jakoś...

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kleopatra napisał:

@Waldi oczywiście że masz rację.Gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.Szukają tańszej opcji ja to wiem,ale wiem też że to co znajdą będzie droższe lub w takiej samej kwocie.Czy nowa opiekunka będzie pieliła ogródek? nie pisze o moim miejscu bo tu nie trzeba.Ale na pewno zawsze znajdzie się ktoś nadgorliwy lub zaczynający pracę ,który zrobi wszystko Nie dlatego że chce ale dlatego że nie umie odmówić Znam  takie przypadki.

Co do Ukrainek to mają prawo do pracy , nawet jeśli będzie to konkurencja .Nie mamy wyłączności. Nie  wszyscy  Pdp chcą opiekunki bez znajomości języka.Oczywiscue że są tacy ,ale agencja weźmie swoje i tak ,a taka opiekunka niestety nie zbyt wiele. 

To prawda - wolny rynek 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kleopatra napisał:

Poszukaj ,może pływa:szydera:

Znalazłem go - suszy się w innym miejscu

Pa. Piknie na dworze,  ale już doskwiera ta samotność. Jakoś tak w tym opiekunkowym zawodzie jak na wygnaniu ( choć z własnej woli). Miałem w planach 2-3 lata, mija trzeci i nie zanosi się na koniec. Niepewność na wschodzie nastraja do przemyśleń - gdzie jest moje miejsce ? A noże szukać innego? Gdzie jest zawsze ciepło
Czy cel ? Czy droga ? Co ważniejsze ? 

78F20918-0641-42FF-8229-7E3E5BB6C53C.jpeg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, beatrix+ napisał:

Pogoda miodzio, pojechałam do Hafen podziwiać dziwne domy

 

d1d3a61838ef.jpg

 

c52601f75ed9.jpg

 

55580ede53c2.jpg

 

 

No i mój Ren, piękna rzeka..

3c88b6a71f4c.jpg

Chyba z 7 km zrobiłam po centrum.

Wróciłam padnięta, ale szczęśliwa.

Miłego przedwieczoru!

Zmęczona ale szczęśliwa i o to też chodzi w naszym zawodzie żeby się zdystansować od pracy.A spacer jak najbardziej sprzyja temu:d

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Waldi napisał:

Znalazłem go - suszy się w innym miejscu

Pa. Piknie na dworze,  ale już doskwiera ta samotność. Jakoś tak w tym opiekunkowym zawodzie jak na wygnaniu ( choć z własnej woli). Miałem w planach 2-3 lata, mija trzeci i nie zanosi się na koniec. Niepewność na wschodzie nastraja do przemyśleń - gdzie jest moje miejsce ? A noże szukać innego? Gdzie jest zawsze ciepło
Czy cel ? Czy droga ? Co ważniejsze ? 

78F20918-0641-42FF-8229-7E3E5BB6C53C.jpeg

Teraz w modzie są medytacjeO.o córka mojej Pdp ciągle medytuje na przemian z paleniem papierosów . Ostatnio chciałam żeby mi wyjaśniła na czym polega jej medytacja, bo ja np często rozmyślam o różnych rzeczach , zwłaszcza na zleceniu.Okazuje się że medytacja i rozmyślanie to 2 różne sprawy. Przegadałysmy pòł nocy. Fajnie tak.Lubię rozmawiać ale nie plotkować.

Trudno mi powiedzieć co dla Ciebie ważniejsze cel czy droga.Jeszcze przemyśl ta sprawę:trele:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kleopatra napisał:

Trudno mi powiedzieć co dla Ciebie ważniejsze cel czy droga.Jeszcze przemyśl ta sprawę:trele:

Zawsze droga zawsze coś lub kogoś, ciekawego po drodze się spotyka - a cele… wciąż się zmieniają - niestety często - niezależnie od  nas

 

Dobrej  nocy Good Night Rainbow GIF

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, beatrix+ napisał:

Pogoda miodzio, pojechałam do Hafen podziwiać dziwne domy

 

d1d3a61838ef.jpg

 

c52601f75ed9.jpg

 

55580ede53c2.jpg

 

 

No i mój Ren, piękna rzeka..

3c88b6a71f4c.jpg

Chyba z 7 km zrobiłam po centrum.

Wróciłam padnięta, ale szczęśliwa.

Miłego przedwieczoru!

Mega 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kleopatra napisał:

Okazuje się że medytacja i rozmyślanie to 2 różne sprawy. Przegadałysmy pòł nocy. Fajnie tak.Lubię rozmawiać ale nie plotkować.

Fajnie tak rozmowa Zanikająca umiejetność .

dzien dobry nowy dzień - nowe możliwości - pozdrawiam wszystkich pozostałych ✋???

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Pieknny słoneczny dzień wstał tu jak zawsze.Musze powiedzieć że przykra niespodzianka czekała mnie przedwczoraj z rana. A mianowicie ktos ukradł mi rower z piwnicy.Tak dokładnie, tu też kradną, mieszkam z babcią w bloku mieszkalnym,a część piwnicy jest przeznaczona na rowery domowników.No i niestety, właśnie mój ktoś sobie upatrzył.Zglosilam agencji,rodzinie , wypytalam wszystkich  których mogłam i wszyscy są w szoku większym niż ja 

Rodzina powiedziala żeby się nie przejmować i już mam dziś nowy.Tzn stary nowy ale mam.

No cóż coraz bardziej otwierają mi się oczy na ten kraj

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...