Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

32 minut temu, Patrycja781 napisał:

Może bym i poczekała ,ale jadę do domu,przepakowuję walizkę,i wracam na następną sztelę.W domu będę zaledwie kilka dni...

... Zapomniałam napisać o planach tu masz rację, my też mamy swoje plany  

Ciekawe jak to firma rozwiąże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 14.09.2021 at 12:38, Heidi napisał:

czy ktoś pozwolił tobie  opuścić wartę na forum OR? 

Na warcie zwykle pilnuje się coś albo kogoś ważnego, skoro z topiku nikt nie korzysta? Po co zdzierać naskórek z palców....

Kawe w końcu mogę sam w swoim schowku a moopy wypić.:p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wenusia napisał:

Dzień dobry wszystkim i każdemu z osobna co tu się podziało że tak cicho wszędzie  

@Waldi urlopujesz się czy jaki "gwint" a może inna miejscówkę znalazłeś hę  

@Funny a ty ci tak milczysz niepodobne do Cię :szydera: dawaj tu ino już bo :lanie:

@Janeczka1963 odpoczywa to wiem chyba na "Bahammma"  :haha:wiec jej to wybaczone

@geronimo a Ty co znowu zasięgu nimosz " :trele:

@Jurek50 co tam w szerokim świecie słychać

Pozdrowionka dla reszty  "członków " i miłego dnia i weekendu życzę

 

Prawie poczułam cisza tu bywa czasem aż boli  ...Można zakotwiczyć na stałe , ale niekoniecznie ,można też  gościnnie a czemuż by nie,dla samej zmiany gruntu albo dla zdrowotności  ☺️Pozdrawiam od serca

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Funny napisał:

Prawie poczułam cisza tu bywa czasem aż boli  ...Można zakotwiczyć na stałe , ale niekoniecznie ,można też  gościnnie a czemuż by nie,dla samej zmiany gruntu albo dla zdrowotności  ☺️Pozdrawiam od serca

Dziękuję i wzajemnie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jurek50 napisał:

Witam. Wiem, że sobota ale czas wstawac:kawa::kawa::kawa: już czeka i stygnie. Miłego weekendu. 

Ojej jak miło  

Witaj witaj,  dziękuję za kawusie i życzę również miłego dnia :hura:

Ps. Ja wstaję z kurami ale się trochę ociągam :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Wenusia napisał:

Dzień dobry wszystkim i każdemu z osobna  

Życzę spokojnej i pogodnej soboty i mało roboty :haha: :oklaski:

 

Ten to wie jak namieszać z rana a ja musze uważać bo na poddaszu spie i się czepnącmogę w czółkoCześć

Edytowane przez Fun??ny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 16.09.2021 at 17:27, Jurek50 napisał:

Rezolucja ws. praworządności w Polsce. Jest decyzja Parlamentu Europejskiego - Wiadomości (onet.pl)

Przy kawie cztam sobie cos takiego,i chyba w instytucjach unijnych na dobre skonczyly się zarty!!! Zycze milego popoludnia.

Cześć Jurek - próbowałem to ogarnąć : tą całą rezolucje. I treści jakie tam padają są uzasadnione, ale tak sobie myśle ze prawda jest zupełnie inna. Unijny system rządzenia daleki jest od demokracji - bo czy tu w Niemczech czy Belgii Francji itp jest demokracja nieoparta na przekupstwie?  Obecny rząd P.I.S. tez przekupił tą cześć społeczeństwa, co chodzi i głosuje obietnicami by ich wybrać . Inni - pozostałe kluby adoracji - niewystarczająco przekupili swój elektorat i nie rządzą. 
Unia tez rządzi - pieniędzmi ( czyli tez przekupstwo) 

Nawet jak łamie się praworządność - 

zaczęli od Sądów , źle, ale dla władzy dobrze, później media - źle, ale dla władzy dobrze. 
Demokracja to niezawisły Sąd, a nie poszczególni sędziowie. Demokracja to równe Prawa dla wszystkich, a osobiscie uważam ze polskie społeczeństwo nadal nie dorosło do demokracji i daje się przekupić. Żyjemy, nawiasem mówiąc, tknięci choroba pokomunistycznych układów „załatwi sie”

I tak to nadal mocno zakorzenione w społeczeństwie, ze sie załatwi … i załatwiają, becikowe,500 plus, trzynastki dla emerytów itd 

A skad to biorą ? z naszych podatków oraz tworząc dług publiczny ? 
 

Abyno demokracji mówić wypadałoby wziąć sprawy w swoje ręce - iść do wyborów jak za wolnej Polski -1919 rok gdzie frekwencja była 75% a w drugiej turze 85 % … tego rekordu do dzisiaj nie pobito) najwyższa frekwencja była w 1995 roku gdy rzekomo wzięliśmy się do prawdziwego rządzenia podupadły komuny -  68%
Teraz i jak od wielu lat w tzw demokracji uczestniczy lekko ponad połowa Polaków ( wykluczyłbym tzw Polonie, które moim zdaniem głosują za czymś czego  nie doświadczają, żyjąc przez cały czas za granicą, opierając się wyłącznie na przekazie medialnym. A przekaz ten jest nieprawdziwy. Czy to przez zależne media publiczne ( zależne od polityków) czy to przez media tzw niezależne ( finansowane przez biznes i  korporacje) 

Kazdy robi na tym interes. 
 

Kończąc - nie ma co liczyć na zewnętrzny audyt. Unia Europejska tez robi na nas interesy. Powinnismy wziąć odpowiedzialność za swój kraj i wyciągać wnioski z demokratycznych wpadek od początku lat 90-tych. Rozliczyć obietnice polityków i wywieść ich na taczkach jak to robiono w zakładach pracy PRL czy stoczni. Na przestrzeni wielu lat było kilka twarzy na scenie politycznej, którym wierzyłem, nie ważne z jakiej partii pochodzili. Calybten system podziału mandatów przy wyborach jest tkniety korupcją ( polityczną korupcją) a jak już przy stole to jest z czego do kieszeni przytulić. 
Tasmy prawdy z restauracji u Sowy pokazały ze jest to jeden wielki układ - czy z prawej czy z lewej strony.

Moj pomysł : królestwo i jeden król.

Prezydent i kilkunastu senatorów. Brak immunitetu. Niezawisły Sąd, Wprowadzenie precedensu w Sądach.

i tyle wystarczy :cześć2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim i miłego dnia :)

Na WP.PL ukazał się wczoraj artykuł o opiekunach w niemczech- https://www.money.pl/gospodarka/opiekunki-pracujace-w-niemczech-jestem-wykonczona-psychicznie-mialam-sie-wyniesc-w-20-minut-6683851314183136a.html

Współczuje kobiecie, która napisała do redakcji, ale moim skromnym zdaniem narzekanie, że musi na adresie też prać czy gotować jest dla mnie niezrozumiałe. Ja jakoś nie mam z tym problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michał845 napisał:

Hej wszystkim i miłego dnia :)

Na WP.PL ukazał się wczoraj artykuł o opiekunach w niemczech- https://www.money.pl/gospodarka/opiekunki-pracujace-w-niemczech-jestem-wykonczona-psychicznie-mialam-sie-wyniesc-w-20-minut-6683851314183136a.html

Współczuje kobiecie, która napisała do redakcji, ale moim skromnym zdaniem narzekanie, że musi na adresie też prać czy gotować jest dla mnie niezrozumiałe. Ja jakoś nie mam z tym problemów. 

Hej Michal - uważam ze artykuł opisuje w ogólnikach przypadki opiekunek na podstawie jednej albo kilku wypowiedzi. Kobieta za stawkę 900-1200 pewnie bez znajomosci języka i bez czytania umowy pojechala / jak zwykle się dzieje - po ustnym przekazie agencji. Na miejscu bez języka niewiele się postawi . A pranie sprzątanie itp to przecie  normalka w opiece. My przecie „haushilfe” a nie opiekuni - na to trzeba mieć bodajże dwuletnią szkole w DE i licencje. 
A sam artykuł tendencyjny - wzięli kasę z Unii za projekt i trzeba się rozliczyć. „….przebadano 187 osób ” na około 200 tys pracujących w opiece to rzeczywiście reprezentatywna grupa ludzi 

4DF572E5-99DF-4BF2-A03A-8183FBD117EF.jpeg
 

dodam tylko ze złe sztele się zdarzają

Edytowane przez Waldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...